Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crisser

DAC do telefonu

Polecane posty

Mam LG l5 ,ogólnie sprawuje się bardzo dobrze ,ale jakość muzyki odtwarzanej z niego jest tragiczna. Dlatego pomyślałem o DACu..

Podejrzewam że nie ma czegoś takiego jak DAC podłączany przez jacka 3,5 ,tylko na USB? Chociaż słyszałem kiedyś o jakichś wzmacniaczach ktore mozna podłączać jackiem i tez potrafia znacząco wpłynąć na jakość ,ale też nic więcej o tym nie wiem.

LG z rootem ,siedzi tam teraz Android 4.1.2 .

Teraz pytanie czy to w ogóle możliwe używać DACa z telefonem i jak to działa? Czego do tego potrzebuje? Słyszałem o jakichś kabelkach OTG które pozwalają łączyć między sobą urządzenia USB.

I ile kosztuje jakiś sensowny model ,który poprawi dźwięk do przynajmniej akceptowalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się tyczyło drugiego punktu twojej wypowiedzi

Po 2. - Co za bzdury?! Oczywiście, że są DAC na jacka! Np. FiiO E10 lub FiiO E07k...

Napisałeś to to tak, jak bym E07K dział połączony jackiem jako DAC, a to nie jest prawdą, bo działa wtedy jako wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej odtwarzacz sensowny. Bo jak to mówią "z [beeep] bicza nie kręcisz" choćbys podłączyl do tego sprzęt za milion. Kup lepiej jakiś sensowny odtwarzacz: od sansy clipa, przez iPody po iRvery. Do 300 zł (koszt sensownego daca) dostaniesz na prawde przyjemnie grające maleństwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem ze takie coś dostane taniej. W takim wypadku faktycznie warto sie zainteresować jakimś odtwarzaczem.

Ale chętnie się dowiem więcej na temat DACów, być moze jednak na niego się zdecyduję. Moje słuchawki to NuForce NE-700x ,chyba nawet przez ciebie polecone ,Xeon ,sprawują sie bardzo dobrze :) Zależy mi na dynamicznym ,mocnym basie.

Co do odtwarzacza. Dobrze by było zeby był jakiś ekranik żeby się przerzucać między albumami /folderami. Dałoby rade cos znaleźc do 250zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten iRiver - jak się tego używa? Bo widze że połowa obudowy to ekran ,a reszta .. nic :D Ma tam jakiś porządny equalizer ,tak? Jak pisałem - zależy mi an basie. Jakość dźwięku będzie lepsza od tej z telefonu (np. wczesniej uzywalem Galaxy Y ,która grała sporo lepiej od tego L5) ?

Ten odtwarzacz Pentagramu trochę za duży jak dla mnie.

@Pax ,dzięki. Może starczy zanim dozbieram jeszcze kilka złotych na odtwarzacz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie ,na tym drugim zdjęciu widać jakieś strzałki.

Wczoraj jeszcze zainstalowałem tego polecanego przez Paxa Powerampa ,i faktycznie jakość odtwarzanej muzyki poszybowała kilka klas wzwyz. Teraz przypomniałem sobie że na Galaxy Y też go próbowałem ,ale było raczej gorzej niz lepiej.

Zainteresował mnie ten 6G. Jak on sie ma w stosunku do iRivera? I oczywiscie wgrywanie zcegokolwiek przez iTunes?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xeon ,wiem też przez chwile miałem iPhona i nie mam najlepszych wspomnień ,między innymi przez iTunes ,ale kusi rozmiar i jakość dźwięku która mnie u Applea bardzo pozytywnie zaskoczyła.

@Pax - co dokładnie daje pełna wersja? Myślałem ze to co teraz mam to trial ze wszytskimi dostępnymi funkcjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...