Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawdi17

Płyta główna do rozwojowego HTPC

Polecane posty

Dzień dobry. Czy mógłby mi ktoś podać jakieś fajne płyty główne (mogą być pełnowymiarowe ATX), która obsługiwałaby procesor i3-4130, do tego obsługiwała DTS-HD MA. Podłączony miałby do niej być dysk ssd Kingston V300 60GB na system i jakiś hdd na dane, 2x2gb DDR3-1600 ramu I na chwilę obecną to by wystarczyło, a w przyszłości (jakiś rok po premierze Wiedźmina 3 jak podzespoły stanieją) to dołożyłbym kartę graficzną i ram. Ewentualnie wymieniłbym całość. Ale obudowa by została a mam tu na myśli Nox Live 2 Imon Black. Kwota przeznaczona na płytę to około 400 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkości w sklepie w mojej miejscowości zaproponowali mi coś takiego:

procek - i3-4130 - 475 zł

płyta - GA - H87M- HD3 - 330 zł

ram - 2x2 GB Kingston KHX 1600 - 200 zł

ssd - Kingston V300 60 GB - 225 zł

Już wychodzi coś koło 1300 zł a brak zasilacza czy choćby drugiego dysku. Chociaż mógłbym wydać do 2000 tysięcy na to (nie wliczam obudowy) to chciałbym to zrobić tylko kiedy miałoby to przełożenie we wydajności, a bez karty graficznej raczej cudów się nie spodziewam. Wątpię czy na kompie za 2 tysie bez grafiki poszedł by komfortowo Skyrim czy Wiedźmin 2. Dlatego wolałbym wybrać solidną płytę i dyski i kiedyś wymienic grafikę i procek.

Teraz zobaczyłem, że Dirian polecił mi tą samą płytę główną co chłopy w sklepie :) To jak Panowie, da się coś poprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zestaw prezentuje się dość "mocno". W sumie rzuciłem okiem na opinie nt dysku, który zaproponowałeś i teraz to wogóle zastanawiam się czy kupować ten ssd. One faktycznie są tak piorunująco szybkie? W zasadzie miałby na nim być tylko Windows 8, XBMC, Spotify, Opera i pare innych programów codziennego użytky, raczej nic wymagającego. Chociaż gdyby te programy "zapierniczały" to by też miło się na sercu zrobiło. No i programy do emulacji konsol (np ps2, wii) dostałyby chyba też kopa, mam rację?

A co do wydajności zaproponowanego zestawu to na jakim pułapie się zatrzyma? Tzn jaka gra na full detalach byłaby granicą? Wiedźmin 2 i Skyrim na full detalach to byłaby dla mnie bajka, ale raczej nie da rady, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD powinien dać niezłego kopa w ogólnym działaniu systemu, ale na przyspieszenie emulacji raczej nie ma co liczyć (podobnie z grami). Co do detali - dopóki karty graficznej nie będzie, to oczywiście pozostają niskie detale. Sam procek jest wystarczająco dobry do gier na ultra, i pozostaje kwestia kupna odpowiednio dobrej karty graficznej (choć jakbyś chciał grać w Wiedźmina 2 n Ultra z ubersamplingiem, to pewnie nawet na najlepszych kartach będzie średnio).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie od paru ładnych lat nie grałem na pc. Patrząc obecnie na możliwe ustawienia graficzne dla mnie byłaby choćby zbędna wyższa rozdzielczość niż 1080p z tego względu, że komputer zarówno ten, który zakupie, jak i obecny na którym piszę podłączone będą pod tv, który obsługuje właśnie tylko taką rozdzielczość a rozumiem, że ustawienia ultra ale z rozdzielczością 1080p trochę mniej będą potrzebowały niż w wyższej rozdziałce.

Kurcze dalej się zastanawiam czy ten dysk ssd jest mi konieczny. A skoro się zastanawiam to chyba nie, bo jak sami mówicie proponowany dysk jest już szybki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzania filmów właśnie, bo nie mam odtwarzacza. Ten komputer będzie podłączony do tv, obudowa typu media center... wiesz, br jednak przydałby się.

A czy powinienem dokupić jakieś dodatkowe chłodzenie?

No i takie już ostateczne pytanie (napewno dziwne, ale z takim zamysłem jest ten komp m.in. budowany) - czy jesteście pewni, że po dokupieniu karty graficznej odpali się na tym Wiedźmin 3 we full detalach w 1080p? Wiem, że pytanie wkraczające na wody jasnowidztwa, ale chociażby oceniając po wzroście wymagań sprzętowych z roku na rok. Jaką kwotę szykować na zakup takiej karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...