Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pioneerek

Rozwiązany: Płyta główna i procesor [KUPNO]

Polecane posty

Witam poraz kolejny.

Mam prośbę o pomoc w wyborze Procesora i płyty głównej tak do 1000 zł .

W miare możliwości procesor bedzie kręcony dośc mocno jeśli sie uda.

Aktualnie PC wygląda tak

obudowa silencium PC gladius m40

Procesor Phenom 965

Mobo asrock n68 ge3 (czy coś takiego)

Ram 2 x 4gb Kingston 1600 mhz

Zasilacz Thermaltake smart 630 W

Grafika Radeon hd7950 Sapphire

Pozdrawiam Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych grach, tych które dopiero wyjdą, FX 83xx po podkręceniu będzie gniótł zablokowane i5 jak chce bo te dodatkowe 4 ALU względem czterordzeniowego i5 na pewno pokażą pazur, widać to nawet w testach wersji beta Battlefielda 4.

FX 83xx nie jest złym wyborem jesli kręcisz, na pewno lepszym do przyszłych gier od i5, lecz jesli nie chcesz sie bawic w kręcenie to bierz i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX 8350 to to samo co FX 8320 tylko ma wyższe standardowe zegary, dzięki czemu masz wyższą szansę więcej wykręcić.

Z reguły FX 8320 dobije po podkręceniu lekkim 4,2GHz+ na sztywno bez problemu, a FX 8350 dochodzi często do 4,5GHz+.

Cokolwiek wyżej w obu przypadkach to już kompletna loteria krzemowa.

Nie opłaca się kupować FX 8350 jeśli i tak sam podkręcasz chyba że masz ambicje wbijać jak największy overclock, wtedy jak najbardziej można dopłacić do FX 8350.

Ale jeśli masz forse aby dopłacić to lepiej chyba wziąć FX 8320 + lepsza płyta główna:

http://www.morele.ne...ossfire-401947/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych grach, tych które dopiero wyjdą, FX 83xx po podkręceniu będzie gniótł zablokowane i5 jak chce bo te dodatkowe 4 ALU względem czterordzeniowego i5 na pewno pokażą pazur, widać to nawet w testach wersji beta Battlefielda 4.

FX 83xx nie jest złym wyborem jesli kręcisz, na pewno lepszym do przyszłych gier od i5, lecz jesli nie chcesz sie bawic w kręcenie to bierz i5.

Możesz mi powiedzieć skąd ta pewność i gdzie Ty to wyczytałeś??

Bo biorąc pod uwagę choćby te testy http://pclab.pl/art55028-3.html świetlana przyszłość FXów wcale nie jest pewna. FX8350 po oc do 5GHz gorszy od i5-3570k na standardowych taktach. A jak sam mówisz BF4 to najbardziej przyszłościowy tytuł na rynku. Oczywiście mowa o testach z Radeonami bo właśnie kartę od czerwonych posiada Autor tematu.

Osobiście zgadzam się z Yojo że już i5-3570k będzie lepszy od FXa, nie wspominając już o i5-4670K. I poza tym dodatkowym + na kozyść intela zdecydowanie mniejszy apetyt na prąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie.

padła kwestia wymiany procesora, na dzien dzisiejszy wygląda to tak że zmieniam podstawke na intela.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78656&s=86100&s=74906 coś takiego znalazłem,

Aktualnie PC wygląda tak

obudowa silencium PC gladius m40

Procesor Phenom 965

Mobo asrock n68 ge3 (czy coś takiego)

Ram 2 x 4gb Kingston 1600 mhz

Zasilacz Thermaltake smart 630 W

Grafika Radeon hd7950 Sapphire

w tej cenie znajdzie się cos lepszego czy nie? Chodził mi po glowie jeszcze Xeon ale na dzien dzisiejszy stwierdzam ze lepiej jest mieć możliwość podkręcenia procesora.

Prosze o porade

Pozdrawiam Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN Coolera mam teraz SilenciumPC Fera PRO HE1224, i mysle że tego i5 by też chlodził i sie mieści.

@Dirian Zawsze moge zrezygnować z tej kości ramu i 120 zł bedzie wiecej na płyte, zreszta brałbym to na raty wiec można dożucić do tej płyty co podałeś.

A jest jakiś mocniejszy i5 od tego 4670K ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...