Jump to content
Henryk_kwiatek

Steam, Skyrim i upgrade do wersji Legendary

Recommended Posts

Hejo, Kolejne pytanie z zasad działania Steama.

Mam na koncie m.in. Skyrim, ale bez DLC. Przeliczyłem, że bardziej opłaca mi się kupić Skyrim: Legendary Edition niż pojedyncze DLC.

Pytanie czy mogę dodać do konta Legendary Edition jeśli już jest Skyrim "goły"? Czy dokona się upgrade czy steam mnie w ogóle nie puści twierdząc, ze już mam tę grę w kolekcji? Jeśli puści to czy Skyrim "goły" wyląduje w ekwipunku i będę mógł go podarować komuś jako gift?

(Tak miałem z Portalem - kupiłem w Orange box, a potem samodzielne wydanie i jedna z gier wylądowała w ekwipunku do podarowania komuś)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz kupić i zostanie ci podstawka do podarowania komuś innemu. Legendary Edition to po prostu taki "bundle" kilku osobno rozpoznawanych produktów, więc zduplikowane pójdą na gifta jak to zwykle jest w takich sytuacjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli Legendary Edition jest w formie jednego klucza, który aktywuje i grę i DLC, to po jego aktywacji otrzymasz DLC, ale samej podstawki już nie.

Skyrim LE nie jest wymieniony na liście gier, które po aktywacji dają dodatkową kopię, więc podstawka przepada. Miałem tak z Falloutem New Vegas, gdy mając F:NV aktywowałem Ultimate Edition. Dostałem DLC, ale dodatkowej kopii Fallouta już nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam miałem 'gołego' Skyrima nim zakupiłem Edycję Legendarną. Edycja ta jest w formie jednego klucza (nie jak np. w Deus Ex Human Revolution GoTY Edition, gdzie każdy element to był osobny klucz, dzięki któremu zostawała sama podstawka), i nie daje ona dodatkowej kopii Skyrima jeśli posiadamy już edycję bez dodatków. I, nie będzie żadnego problemu z aktywowaniem Edycji. Upewnij się tylko, że obydwie gry pochodzą z tego samego regionu językowego (czyli, obydwie gry jakie Ty masz zostały kupione w wydaniu "cenegowskim") bo inaczej możesz mieć taki problem jaki ja mam obecnie. Polskie dodatki do Dishonored, angielska podstawka, i Steam nie chce ich dodać, bo "trzeba mieć oryginalny produkt" ...

Edited by TimeX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem klucz, dodałem gry, aktywowałem je, ściągnęło i zainstalowało DLC, Ale..

jak włączam grę i mam zaznaczone w plikach gry dodatki to w menu - na ekranie z wielkim logo Septimów - wywala mnie na pulpit. Jak odznaczę te pliki, tak żeby się nie ładowały dodatki to gra się daje uruchomić...

Ktoś miał podobnie? Na razie próbuję przeinstalować grę - może pomoże. A jak nie to już nie wiem co mam robić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ściągasz patch pl z http://bitshare.com/...amigos.rar.html i z katalogu Strings kopiujesz pliki (które pominęto wraz z najnowszą aktualizacją gry - nie wiedzieć czemu?) do katalogu z grą gdzie steam ją zainstalował - program files(86x)/steam/steamApps/skyrim/data//strings. Możesz również zainstalować cały patch, kopiując go do folderu z grą i wciskając configfix.exe po uprzedinm rozpakowaniu.

Mam nadzieje, że pomoże.

Edited by sirlukas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.