Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gejm

Mortal Kombat

Recommended Posts

W tym temacie rozmawiamy o Mortalach (głównie) 3D, tj. te po MK3 / na konsolach od PSX w górę, czyli:

?BIJATYKI?

-Mortal Kombat 4 / Gold

-Mortal Kombat (V): Deadly Alliance

-Mortal Kombat: Deception / Mystification

-Mortal Kombat: Armageddon

-Mortal Kombat Advance (2D)

-Mortal Kombat Tournament Edition (2D)

-może Mortal Kombat 8? :)

?FABULARNE (TPP)?

-Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero

-Mortal Kombat: Special Forces

-Mortal Kombat: Shaolin Monks

Jak coś pominąłem to mówcie.

I takie pierwsze pytanie:

Mam problem z MK:SM na PS2, a dokładniej: wiem, że jest tam zawarta gra MKII (MK2 Arcade Game, i nie chodzi mi tu o areny z MKII). Żeby ją odblokować, trzeba wykonać 5 misji Smoke. Nie chciało mi się;), więc znalazłem w necie save'a i cheata. Wpisałem cheata - niby działa (jest ten dźwięk), inne cheaty też działają. Potem ściągnąłem save'a - też niby działa: wszystkie postaci(e), filmiki itd. No ok... Ale ja się pytam: gdzie się tego MK2 odpala!?... Wiem, że to brzmi tragicznie (więc jak ktoś nie grał to niech się nie wypowiada!), ale ja na prawdę nie wiem :D Wszędzie już próbowałem... Jak ktoś wie to proszę o pomoc.

Mortal KIombat zawsze było serią nie mogącą konkurować z japońskimi bijatykami, najpierw z Street Fighterem, potem z King of Fighters, a w momencie wejścia w 3d z Tekkenem, Virtuą i Soul Caliburem... no bonus, szkoda czasu na granie w Mortale.

nie mogącą konkurować z japońskimi bijatykami, najpierw z Street Fighterem, potem z King of Fighters
Bo tak naprawde Mortal skonczyl sie na drugiej czesci, reszta byla marna w porownaniu, z dwiema pierwszymi a tew swoim okresie panowaly wsrod bijatyk, razem z pierwszymi produktami w 3d takimi jak, np. Battle Arena Toshinden. Mimo to i tak wole nawalanki w 2d niz w 3d.

w 2d mortal tez nie był mistrzostwem świata, o jego sukcesie zadecydowały kontrowersje, otoczka gry zakazanej i uber-brutalnej, bez fatality i krwi (czyli czegoś co nie ma ani trochę wpływu na najważniejsza część bijatyk - WALKI) pewnie przeszedłby bez większego echa.

Mi tam tej serii wcale nie żal, niech se zdycha lub nie zdycha... choć ten nadchodzący crossover z DC comics to ciekawa rzecz ( i równie kiczowata), na tyle że chciałbym spróbować zieloną latarnią zgnoić Barakę

Grales na automacie w MK1 lub MK2 w czasach gdy one wyszly ? Bo nie wydaje mi sie. Te dwie gry miazdzyly konkurencje wsrod nawalanek, jak na te czasy. Nawet Street Fighter 2 Turbo nie mial wtedy tylu fanow co pierwsza czesc MK.

Pierwsze trzy części o ile pamięć mnie nie myli, wyszły na Amigę itp ;] Bardzo miło wspominam Mortal Kombat 3: Trilogy z psx-a, kiedy to z kumplem u niego na chacie młuciliśmy :D Najbliższa tej grze jest Armaggedon i chyba najbardziej uderzające podobieństwo, to ogromna ilość postaci do wyboru.

Dobra, tera moje 5 minut :P

Jak dla mnie (pewnie dla większości) najlepszy z tych starych Mortali to oczywiście 2. Ze starych bijatyk 2D lubiłem też SF(2), ale wg mnie one są po prostu inne, nie gorsze><lepsze.

Z 2D genialne jest też Guilty Gear, ale to w sumie nie jest stare.

Z tych 3D to lubię tylko MK:SM (ale jak się gra we 2 w Adventure, samemu jest cienkie), no i MK:A - jedna z lepszych bijatyk 3D (pomijając fakt, że bijatyki 3D są cienkie:)) obok Tekkena 5.

A tak w ogóle to to jest temat o konsolowych Mortalach, ale olać tam :) Uznajmy te nasze gadki za takie na temat.

Aha, i pomoże mi ktoś z tym pytaniem, które zadałem na początku? :mellow:

Grałem w Armageddon i muszę przyznać: grało się bardzo przyjemnie. Mała armia postaci i jeszcze więcej możliwości stworzenia własnej. Nigdy nie umiałem wykonać fatality, ale za to wrzucanie przeciwników na półapki było bardzo przyjemne :D

A cheaterom mówimy ( tu padło by pewne mało cenzuralne słowo, ale że nie zależy mi na zbanowaniu to pozostawię je waszej wyobraźni).

ANEKS- Żeby nie było. Za cheatera uważam nie kogoś kto przy skrajnie trudnym momencie użyje "wspomagacza", ale taką osobę, która nie podchodzi do gry jeżeli najpierw nie znajdzie do niej kodów, bądź "prywatnego serwera".

Ja osobiścia najwięcej zagrywałem się w Mortal Kombat 4 na PSX. Szkoda, że nigdy nie udało mi się zrobić żadnego Fatality :rolleyes: Ale za to potrafiłem zrobić tak, że grałem jako Goro lub taka kostucha z kosą ! :lol:

Wieczna gra !!! ^_^

Można w nią grać i grać, nieważna tutaj jest już grafika, tylko ten mroczny klimat i ta różnorodność ciosów.

Wiele postaci do wyboru, ogromna ilość sposobów wykończenia przeciwnika, w sposów do bólu brutalny.

Nie często gram w bijatyki, poniewarz tak bardzo mnie one nie fascynują, ale jeżeli już miałbym po jakąś sięgać, to tylko po Mortal Kombat.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...