Skocz do zawartości
Smuggler

SPOILERY

Polecane posty

Witajcie, kiedyś, X lat temu w CDA był wywiad ze znanym polskim człowiekiem robiącym dźwięk do gier. Teraz po latach się zainteresowałem się dźwiękiem i pojawia się pytanie. Kojarzycie może jak ów dźwiękowiec się nazywał? Albo który to był numer? chociaż który rocznik? Mam wszystkie CDA od 1999 więc przekopanie się przez to w poszukiwaniu tego wywiadu to gorzej niż Syzyf, może ktoś z was pamięta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiedziałem gdzie o tym napisać, także więc umieściłem to w tym dziale.

Mianowicie chodzi o to, że szukam dwóch gier, co były kiedyś umieszczone w CD-Action (były to magazyny na pewno sprzed 2003 roku). Były one w "Na luzie" dokładniej w małych gierkach (chyba się to tak nazywało, nie pamiętam). Przejdźmy do samych tytułów:

1. Była to gra na DOS'a. Z tego co tylko pamiętam to kamera była od boku (platformówka), byliśmy czymś co było w jakimś kostiumie i nosiło ze sobą karabin. Chodziliśmy z tego co wiem to w jaskiniach i w tle leciała instrumentalna wersja Enjoy the Silence w midi. W tytule chyba było Rex, niestety w Google i tak nic nie mogę znaleźć.

2. Także gra na DOS'a. Była wrzucona wersja Shareware. Był to Bomberman, w którego dało się grać do 4 graczy i każdy gracz był innego koloru. Do tego była taka charakterystyczna muzyka, która cały czas się loopowała. Niestety tylko tyle pamiętam z tej gry.

Mam nadzieję, ze ktoś mi poda tytuły tych gier. Gdyby mi wszystkie płyty nie pogineły to bym nie pytał, ale wyszło co wyszło. (została mi tylko jedna płyta z 2000 roku). Jeżeli temat nie znajduje się w tym miejscu to proszę o przeniesienie jego do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, pojawiła się recenzja gry Phantasmagoria 2: A Puzzle of Flesh, ale było to w czasach (nr. 03/1997), gdy w CD-Action przy recenzjach nie umiesczano stopki z ocenami, plusami i minusami. Na skan też raczej bym nie liczył, bo ich zamieszczanie nie jest tu mile widziane.

Obie gry z serii zostały też opisane przez Siekierę w Kompedium Grozy, czyli dodatkowej książeczce zamieszczonej w CDA w 2006 roku.

Witaj na forum.

Edytowano przez MannyCalavera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Strike Suit Zero

Ocena: 6+

G: 5

W: 8

A: 8

Plusy:

naprawdę kosmiczna oprawa wizualna;

muzyka kompozytora Homeworlda;

przyjemny model lotu i walki.

Minusy:

potężne uproszczenia "symulacji";

iście japoński chaos na ekranie;

nieintuicyjne sterowanie mechem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow Six: Lockdown

Autor: Pepin Krootki

Ocena: 4+ (G-4,V-7,A-5)

Zalety:

-ani razu się nie powiesiła (choć autorzy dla przyzwoitości powinni)

-na szczęście jest krótka

Wady:

-krótka

-AI

-skrypty

-liniowość

-projekty poziomów

-powtarzający się przeciwnicy

-brak klimatu

-brak części taktycznej

-babole!

-regres pod każdym względem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commandos: Strike Force dostał 8 od Elda. Recenzja znajduje się w numerze 05/2006, jednak nie mam tego CDA. Jeśli ktoś jest w posiadaniu tego numeru, może podać plusy i minusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...