Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Age of Conan

Polecane posty

@bandyta Mógłbyś wyjaśnić co zrobić żeby za free móc grać na polskich serwerach? Zrobiłem nowe konto, pobrałem wersję niby EU Poland a przy wyborze serwerów mam dwa angielskie i dwa niemieckie.

https://register.ageofconan.com/account/

Zakładasz konto (możesz do aktualnego użyć opcji dodaj grę/add game) i wybierasz ofertę o nazwie Age of Conan: Unchained Polish.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok założyłem konto daje add new game wybieram Age of Conan: Unchained Polish i na nowo muszę założyć konto? Tylko pojawia mi się komunikat iź moge zarejestrować 1 konto na godzine... :) Troche dziwna rejestracja:)

Trzeba już przy zakładaniu od razu dać Polską wersję to byś nie musiał robić drugiego :D Bo pewnie stworzyłeś pierwsze EU, a teraz robisz drugie na PL dopiero, a można od razu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dodatek do AoC jest w wersji f2p czy trzeba go zakupić lub dostaniemy go gdy kupimy premium?

Na pewno nie jest w wersji f2p. Wydaje mi się, że dostajemy dostęp od razu po opłaceniu konta premium, ale pewny w tym wypadku nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Age of Conan przypadł mi do gustu na tyle że planuję wykupić subskrypcję , lecz zanim to zrobię mam parę pytań do doświadczonych już na szlakach Hyborii :

1. Czy do komfortowej gry wystarczy opłacanie abonamentu ? Chodzi mi o itemy z Item Shop , i to co mnie najbardziej zaniepokoiło czyli dostępne tam bronie i zbroje. Czy będzie sytuacja gdy grając już jakiś czas na koncie premium i systematycznie robiąc instancje itp i tak będę dostawał straszliwe baty od osoby wydającej krocie na IS a mającej podobny lvl do mojego?(Jak to bywało w Runes of Magic gdzie osoba która wydawała miesięcznie 100 zł na itemy potrafiła rozwalić 2-3 oponentów opłacających co miesiąc- półtora 20-40 zł)

2. Czy w dalszej części gdy jest ona tak samo przyjemnie fabularyzowana jak na Tortage ?

3. Ja wygląda endgame i balans klas obecnie? Kiedyś słyszałem że AoC zbierał za to od graczy i recenzentów negatywne recenzje

4. Jak poradzić sobie z wyjątkowo skokową wydajnością gry? Mimo że mój sprzęt spokojnie spełnia wymagania ( Duo Core E6750 2,66 Ghz , 2 giga ram , Gf 8800 GT 1 giga ) to nawet po ustawieniu na niską jakość gra straszliwie cieła a podczas ekranu ładowania spokojnie można by iść do kuchni celem zrobienia kanapek i herbaty . Nawet Wiedzmin 2 na niezłych ustawieniach graficznych chodził o niebo lepiej. Od razu dodam że grę ściągnąłem do końca więc odpadają lagi wynikające z dociągania dalszych partów gry w czasie rozgrywki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po ponad roku znowu zacząłem grać w AoC i ponownie poczułem zew krwi ;p

@Amdarel

1. Z tego co widziałem to przedmioty z Item Shop nie są jakoś specjalnie dobre, no i fakt że społeczność się raczej nie burzyła po ich wprowadzeniu.

2. Ogólnie wszystkie zadania jakąś tam fabułę posiadają i całkiem przyjemnie się łączą w całość. Poza tym na 30, 50 i 80 lvl masz zadania przeznaczenia czy jakoś tak, które dotyczą twojej postaci. W dodatku fabuła jest podobno dużo lepsza.

3. Balans niestety nigdy nie był dobrą stroną AoC ale chyba teraz jest lepiej, niż kiedy ja grałem. Oczywiście są klasy trochę lepsze od innych ale w grze głównie liczy się ekwipunek i skill.

4. Ile masz FPS w czasie gry, jaka rozdzielczość, masz włączone cienie, cząsteczki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po reinstalacji gry jest trochę lepiej ale ciągle zdarzają się problemy zwłaszcza przy doczytywaniu nowej przestrzeni (niekoniecznie otwartej bo w karczmach też są problemy). Ping utrzymuje się na poziomie 60-90 a fpsy w okolicach 30-40 . Mimo to gra czasami haczy przeraźliwie. Co do rozdzielczości to obecnie eksperymentuje. Pierwotnie było to automatycznie ustawione 1440 na 900 .

Co do ustawień graficznych także przy każdym nowym uruchomieniu staram się coś zmieniać ale ustawienia takie jak cienie są na min/wyłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w populacji między serwerami anglojęzycznymi a polskimi?

Ostatnio bandyta pisał, że mają być łączone jakieś serwery, jak z tym stoją?

I jeszcze pytanko odnośnie tego nowego serwera HC pvp, jest już? Wiadomo coś więcej o jego zasadach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amdarel

Masz trochę mało pamięci RAM a tak w ogóle to AoC zawsze miało dziwny silnik graficzny. Proponuję poszukaj rozwiązania na oficjalnym forum AoC, jest tam dużo ludzi którzy grają w AoC od premiery więc będą w stanie lepiej pomóc.

@SplaTt333

Osobiście unikałbym polskich serwerów. Raz że dostęp do nich mają tylko Polacy i Rosjanie, co przekłada się właśnie na liczbę graczy a dwa że wsparcie techniczne ze strony CDP chyba nie istnieje i w przyszłym roku współpraca CDP-Funcom się kończy.

Serwery zostały połączone i dla EU główne anglojęzyczne serwery to PvE Crom i PvP Fury. Polskie serwery na razie łączone nie będą.

Serwer Rage (Hardcore PvP) już działa, ludzi jest masa i zabawa jest świetna. Dla kogoś kto stawia PvP nad PvE ten serwer to gwiazdka z nieba i chyba najlepsza rzecz jaką Funcom zrobił dla graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie rozdzielczości i wyłączeniu cząsteczek ( dzięki za zwrócenie uwagi ) , płynność rozgrywki znacznie się poprawiła. Owszem są problemy na Tortage , ale poza samym miastem przez 2-3 h gry ścięło może 2 razy.

Co do serwerów to skoro są 2 polskie to da się na europejskich spotkać polaków ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HC PvP nie ma nigdzie denerwujących strażników, wyłączone jest głupie bori gdzie była farma punktów pvp na kopaniu surowców, jeżeli cię zabiją to tracisz część kasy i nieprzypisane do twojej postaci rzeczy tj. potki czy żarcie mogą wypaść, z graczy zdobywa się więcej punktów pvp, jakieś zmiany w oblężeniach wprowadzili, nie ma lvli offline i włączyli pvp prawie w całym Tortage.

Na innych serwerach też można spotkać polaków, chyba nawet na Cromie była albo jest jakaś polska gildia. Na serwerze Rage są 2 polskie gildie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat który serwer wybrać...

Z jednej strony HCpvp jest nowy więc nie ma tam kilkuletnich postaci itd. Poza tym kocham pvp.

Z 2 strony nie podoba mi się to że można stracić kasę i itemy, tym bardziej że na pewno spotkam wielu weteranów pvp, czyli (przynajmniej początkowo) to raczej ja będę tą kasę tracić...

PS: Polaków to można spotkać zawsze i wszędzie. Po wprowadzeniu f2p na pewno pojawi się ich znacznie więcej.

Druga sprawa to to, że co to za różnica, bo i tak nie macie co liczyć na solidarność krajową w grach MMO :) A polacy to (po rosjanach i obywatelach innych krajów byłego ZSRR) największe za przeproszeniem ciu*e jakich miałem okazję poznać w grach MMO (oczywiście nie wszyscy). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat który serwer wybrać...

Z jednej strony HCpvp jest nowy więc nie ma tam kilkuletnich postaci itd. Poza tym kocham pvp.

Osobiście doradzałbym B&G - jest pełno levelujących graczy i wbrew pozorom dużo po prostu nowych graczy, którzy o PvP to tylko w książkach czytali ;)

Z tym że ostrzegam, pvp jest naprawdę wszędzie i nie ma miejsca dla ludzi o słabych nerwach którym ciśnienie skacze po tym jak ktoś dwa razy wjedzie w plecy czy coś w ten deseń :>

Z drugiej strony zarówno na serwerach EU jak i PL jest nieco spokojniej i zawsze ktoś pomoże z questem czy jak ktoś gankuje to przyjdzie i przepłoszy łobuzów

Z 2 strony nie podoba mi się to że można stracić kasę i itemy, tym bardziej że na pewno spotkam wielu weteranów pvp, czyli (przynajmniej początkowo) to raczej ja będę tą kasę tracić...

Nie są to wielkie kwoty, a przedmioty możesz stracić tylko te których nie nosisz i nie są przypisane do postaci, więc tak naprawdę najbardziej uciążliwe jest tracenie potionów, czy np. jak upuścisz fajny przedmiot na sprzedaż z którym zasuwałeś do banku.

PS: Polaków to można spotkać zawsze i wszędzie. Po wprowadzeniu f2p na pewno pojawi się ich znacznie więcej.

Druga sprawa to to, że co to za różnica, bo i tak nie macie co liczyć na solidarność krajową w grach MMO :) A polacy to (po rosjanach i obywatelach innych krajów byłego ZSRR) największe za przeproszeniem ciu*e jakich miałem okazję poznać w grach MMO (oczywiście nie wszyscy). :)

Na serwerze Rage (tak się nazywa ten nowy) mamy dużą polską gildię o nazwie Hadiuga w której jest sporo weteranów zarówno z serwerów EU jak i PL, ale także przyjmujemy (i zapraszamy!) nowych graczy.

Osobiście nie widzę różnicy w zachowaniu "naszych" graczy, tych rosyjskich, czy z innych państw Europy. Być może miałeś jakieś złe doświadczenia z innych gier gdzie odsetek graczy...hm...powiedzmy niezbyt dojrzałych rzucał się bardzo w oczy, ale jakoś nie pamiętam kiedy ktoś z rodaków był w AoC dla mnie jakoś specjalnie niemiły czy próbował mnie obrazić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród polskich graczy znajduje się sporo dzieciaków , ale w produkcjach P2P bądź normalnie zorganizowanych gildiach w przeciętnym mmo jest ich sporo mniej bo odpadają na etapie rekrutacji / okresu próbnego.

Ja za to zapytam jak wygląda PvP na serverach PvE? Są odpowiednie Battlegroundy itp? Da się jak w Wowie pobawić w PvP na niskich levelach czy trzeba czekać jak w wielu innych grach do end game?

P.S. Czy ktoś obeznany z AoC mógłby tak pokrótce omówić postać Bear shamana? Czy jest on trudny do ogarnięcia dla pocz. gracza i na jaki styl gry jest ta postać nastawiona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli chodzi o poziom dzieciaków to ich ilość jest podoba z każdego kraju, jednak nie o to mi chodziło. Najwięcej oszustów, złodziei i cheaterów spotkałem właśnie wśród osób z szeroko pojętego wschodu w tym i z polski. Jak już pisałem, wiadomo że to jakiś tam odsetek ale chodzi mi o to, że było ich DUŻO więcej w porównaniu do graczy z zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile kosztuje to konto premium w conanie???

Kartą kredytową czy innymi metodami płatności to różnie wychodzi, zależnie od tego na ile się opłaca itd., ale choćby prepaidami dostępnymi na allegro wychodzi 75zł/2 miechy.

@Amdarel

PvP na serwerze PvE różni się tym, że można się bić jedynie na minigierkach (odpowiednik BG, dostępne niemal od samego początku gry) oraz w tzw. border kingdoms (królestwa pograniczne w wersji pl) - w pozostałych lokacjach nie da się uprawiać zdrowego sportu jakim jest okładanie innych po głowach ;p

BS jest jedną z trudniejszych klas do ogarnięcia. Czyt. jak grasz słabo to jest słaby, ale jak grasz dobrze to staje niesamowicie dobry. Mowa o PvP oczywiście, bo w PvE to każdy sobie jakoś poradzi ;) Jest to melee support. Twardy jak kamień z niesamowitą przeżywalnością - biegasz w pierwszej linii razem z tankami, debuffujesz przeciwników, healujesz swoich i wymachujesz pałką tak żeby innych bolało :D

Co do polskich graczy jeszcze...Nie wiem, może po prostu w życiu ominęła mnie zabawa w większości popularnych darmowych MMO (Metin? Tibia? RoM?) i nie miałem nigdy styczności z "polskimi dzieciakami", złodziejami, cziterami i oszustami, bo i owszem w Conanie bywało ostro i dramy też są, ale w sumie jak mówię - nie ma czym się martwić i ogólnie w "poważnych" grach wśród poważnych ludzi takie zachowania są tępione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klas zainteresował mnie jeszcze conqueror ale nie za bardzo widzę jak go zakwalifikować bo z jednej strony jest typowym w miarę wytrzymałym dpsem , a z drugiej widzę u niego jakieś aury co mi trochę przypomina paladyna z WoWa.

Co do polskich graczy sporo zależy od tytułu. W takim EvE w które grałem swojego czasu spotkać dzieciaka było niezwykle trudno a Polacy służyli sobie poradą zwłaszcza na początku.W RoMie też mimo wszystko problemów z polakami nie miałem.

Dla odmiany w takim League of Legends opinie mamy naprawdę kiepską . Dochodzi do tego że ogarnięci gracze nie przyznają się że są polakami , zwłaszcza gdy... trafiają w grze na innych polaków bo ci często niestety reprezentują sobą żałosny poziom ( zarówno jeśli chodzi o grę jak i o kulturę ) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, LoL to LoL. Nie chcę mówić źle o grze, ale została w naszym kraju wypromowana przez CDA, a jednak przypuszczalnie to młodsi gracze stanowią większość czytelników i jakoś tak się zaczęła ciągnąć za nami zła sława ;<

Wracając do tematu - conq doskonale sprawdza się jako offtank lub właśnie dps no i do tego przydaje się ze względu na dostarczane przez siebie buffy dla drużyny, ale mimo wszystko porównanie go do paladyna nie jest zbyt trafne. A w PvP? No w PvP conq robi za conqa ;> Kolejna bardzo przyjemna klasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...