Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Henryk_kwiatek

Steam - Karty kolekcjonerskie

Polecane posty

Witam,

Od kilku dni zauważyłem karty. Z tego co się zorientowałem mogę sam zdobyć tylko połowę z kart dla każdej gry.

Ale co się stanie jeśli sprzedam cztery karty (np. ze Skyrima) czy wypadną mi znów cztery kolejne? Czy już nie? Bo wiem, że odznakę da się zrobić aż pięć razy (CZyli że odznak potrzeba nawet 40 z jednej gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa polega na tym, że dropisz z gry karty. Nie dostajesz (jak już zauważyłeś) pełnego seta, więc resztę musisz albo dokupić na rynku, albo dostać od znajomych, albo też dostać je od botów. Jeśli karty sprzedasz, to nie dostaniesz ponownie możliwości dropu, każdy dostaje tylko jedną (za to możesz dostać potem booster packa, czyli talię 3 kart z gry, w której masz szansę go zdobyć, a wszystko wyjaśnia mały przycisk po prawej w kategorii odznaki).

To pokrótce, a teraz konkretniej. Przyjmijmy, że na swoim koncie Steam posiadasz 10 gier, z których wypadają Ci karty. Części z nich nie lubisz (bo np. grałeś i Ci się gra nie spodobała), albo nie chcesz mieć z nich odznaki.

Zdobyte karty z takich gier albo możesz upłynnić na rynku i za kasę z nich, dokupić brakujące do interesującej Cię pozycji. Możesz też zbędnymi kartami wymienić się z kolegami, możesz także "sprzedać" je u botów i za zarobione kredyty kupić karty do gry.

Odnośnie botów, to wchodzisz najpierw tutaj http://www.steamcard...x.php?inventory i patrzysz, który bot ma interesujące Ciebie karty, za ile są, oraz a ile chodzą te, których chcesz się pozbyć (a przede wszystkim, czy Ci wystarczy). Warto pamiętać, że kupować powinno się jedynie wtedy, kiedy któryś z botów ma interesującą Ciebie kartę w dużej ilości (od 8x do 2x), bo wtedy jest cena rynkowa. Gdy ma 1x, to cena drożeje o kilka-kilkadziesiąt centów.

Po zapoznaniu się z cennikiem, wchodzisz tutaj http://www.steamcard.../index.php?home i klikasz na tego bota, który Ciebie interesuje. Zapraszasz go do znajomych (znika po 10 minutach od zaproszenia bądź po udanej transakcji) i w okienku czatu wpisujesz /join

Jeśli jest kolejka, to czekasz, w innym wypadku dostaniesz zaproszenie do wymiany, a tam w górnej tabeli dajesz swoje karty, które chcesz wymienić, a w dolnej pojawiają się te, które od bota chcesz (tylko musisz znać nazwę karty i na dole w okienku czatu wpisać add nazwakarty np. add Alyx Vance). I to tyle smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienia.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące boosterów. Wyczytałem, ze są losowane, jeśli loguje się do Steama przynajmniej raz w tygodniu i jeśli "spełniam wymagania" - czyli co? Wiem, ze muszę mieć już wylosowany limit kart dla danej gry aby móc losować boostery. Ale jakie są pozostałe wymagania - i jak często są te losowania - innymi słowy zakładając, że steam jest cały czas w tle jak komp jest włączony co jaki czas będę dostawał te boostery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...