Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cayman

Rozwiązany: Restarty komputera po instalacji sterowników GPU.

Polecane posty

Witam,

Ostatnio postanowiłem zakupić zasilacz. Wybór padł na Chiefteca 1200G-DF 1200W. Kupiłem go od znajomego, po okazyjnej cenie, z zamiarem późniejszej rozbudowy komputera, do renderowania w Blenderze i zabawy w Unity.

Po podłączeniu wszystkiego załączyłem komputer, wszystko działało, jednak po jakiś kilkunastu sekundach od zalogowania się, komputer się samoistnie zresetował. Myśląc, że to wina zasilacza, przesiedziałem pół dnia próbując dociec co się stało. W końcu z tego wszystkiego wyszły tylko BlueScreeny zaraz po bootowaniu i reset ( Win 8 x64). Poradziłem się mego nauczyciela diagnostyki, i zgodnie z moimi zamiarami polecił mi przeinstalować system. Zainstalowałem ładnie Win 7 x86, no i wszystko ładnie śmigało. Ucieszony, przeklinając zarazem na Win 8, postanowiłem zainstalować sterowniki do GPU. Wszystko, ładnie poszło, uruchamiam ponownie PC... i reset. Tym razem skojarzyłem to ze sterownikami. Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym, usunąłem sterowniki i wszystko znowu w porządku. Siedzę tak już 3h, szukając podobnego problemu, który by został rozwiązany i nic.

Sterowniki najnowsze ze strony producenta karty.

Specyfikacja PC:

CPU- Intel Pentium Dual Core E2200 2,2GHz

GPU- Sapphire ATi Radeon HD5570 1GB 128b DDR3

AC- Chieftec 1200G-DF 1200W

MB- Asus Benicia

HDD- Samsung 250GB SATA

RAM- GoodRam 3GB DDR2 667MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem Windowsa 8 x64. Komputer był jednak niestabilny i się wieszał. Dlatego między innymi zmieniłem zasilacz. Ten poprzedni AC to był wcześniej wspomniany Bestec, niby 350W. Po zmianie zasilacza komputer się restartował zaraz po zalogowaniu, a potem się posypał całkowicie. Dlatego formatowałem wszystko. Spokojnie mogę teraz działać bez sterowników czy w trybie awaryjnym i jest w porządku. BIOS mam aktualny.

EDIT:

Komputer zaczął działać niestabilnie na Win 8 i się wieszać nagle. Wcześniej było w "miarę dobrze", tzn.: nie chodził on super ale ( nie wiedzieć czemu) potrafił uciągnąc BF3 na Ultra :0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem sterowniki starsze z płyty dołączonej do karty grafiki, ale one w ogóle nie zaskakiwały. Karta w menedżerze urządzeń widniała jako standardowa VGA i podczas próby włączenia CCC wyskakuje monit, że aktualnie używana karta jest nieobsługiwana.

Mógłbym jeszcze spróbować zainstalować starsze ze strony producenta ale nie potrafię ich znaleźć ;/

EDIT:

O! Znalazłem biggrin_prosty.gif Zaraz ściągne

EDIT2:

Po ściągnięciu i zainstalowaniu sterowników w wersji 12.10 ciągle to samo.

Zauważyłem w OCCT w trybie awaryjnym, że zużycie karty graficznej skacze po włączeniu do 100%(!) na jakąś chwilę. Czy to może powodować restarty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście karta wydaje się dość ciepła w stosunku do innych podzespolow. Sprawdze jutro temperature dokładnie.

EDIT:

Sprawdziłem ( wciąż sprawdzam). Temperatura w stanie spoczynku, bez sterowników wynosi według GPU-Z 52C i ciągle powoli rośnie. Temperatura procesora komputera wynosi około 40C ( według Real Temp).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość sprawdzenia karty na innym komputerze?

P.S. Nie edytuj (a jeśli już, to kasuj całego posta; tak jak to teraz robisz - nikt tego nie zauważy, Twój problem jest najważniejszy i naprawdę zdziwiłbym się, gdyby za pisanie posta pod postem ktoś by Cię ukarał) =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam. Ale rozmawiałem ze znajomym informatykiem, i mam przyjechać na jego sklep, i on sprawdzi inne karty na obecnej płycie oraz obecną na innym komputerze ;)

Wydaje mi się, ze bez sterowników w spoczynku ta temperatura jest za duża.

Narazie to co wydaje mi się najprawdopodobniejsze to to, że karta miała jakąś wadę fabryczną i się przegrzewała, ale nie działała pełną mocą, więc problem nie był widoczny. Po zmianie AC, ruszyła pełną mocą i zaczęła się grzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, komputer wrócił z serwisu. Winnym okazała się jak i karta tak i zasilacz, który ją po prostu dobił ( nie trzymał napięć 5,5V). Zasilacz wymieniono, tak samo grafikę.

Temat można zamknąć, dziękuję wszystkim za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...