Jump to content
Black Shadow

League of Legends

Recommended Posts

Godzinę temu, MagickStalker napisał:

Jeśli to robię, to nie mam many (rozmawiając o early).

Czasem warto właśnie w cs zainwestować manę ;) Potem ew. możesz dostać blue od jng.

Godzinę temu, MagickStalker napisał:

A zaufaj mi, Veigarem da się dużo. Dziś nie wiedziałem na co gram, więc musiałem go picknąć i trafiłem na Kassadina - przelamiłem jak tylko się dało... ale nie zmieniło to faktu posiadania 1000AP na koniec i wyjscia z feeda do... chyba dalej feeda, ale za to największego DMG w teamie :P

Ok, zaufam :P Jak będziesz kiedyś chciał to możemy razem pograć, smerfa mam bodajże na goldzie bądź nierozstawionego, więc z chęcią zobaczę dobrego Veigara :P (No offense!)

4 godziny temu, MagickStalker napisał:

wysłałeś tyle przeciwnych do siebie wiadomości, że straciłeś moją wiarygodność i ta rozmowa po prostu będzie bezsensowna

- Nie walcz z Jaxem sam jak grasz bohaterem słabym w early.

- Mimo wszystko albo go zabijesz albo on zabije Ciebię.

- Poproś team o pomoc.

- Jak nie pomogą to graj defensywnie i oddaj wieżę jak trzeba. NIE WALCZ SAM JAK JESTEŚ SŁABY W EARLY GAME. 

- Nie walcz z nim jak sie rozkręcił. 

- Nie chodź z nim na wymiany tylko zmuś go do zużycia swojego all in (umiejętności) by potem spokojnie albo go pokąsąć albo zabić. Rinse and repeat. 

5 godzin temu, MagickStalker napisał:

nafeedowałem na rankedzie grając Nasusem, przeciwnik mnie skontrował jak grałem Fiorą biorąc Singeda, Bardem nie trafiałem z Q jak dziecko a moje Ulty były żałosne.

To norma. Nikt nie gra idealnie a nawet top 1 w challengerze nie jest nim dłużej niż tydzień. 

jestem byle G5, który nawet nie aspiruje do Diamonda czy Platyny

Widzisz ja jestem jeszcze niżej i za cholere bym pewnie nie zrobił sam tego o czym pisze z Jaxem ale to nie zmienia faktu, że tak to trzeba zrobić. Wiedza nie jest równa wygranej, mi np brakuje czesto mechanicznych umiejętności w graniu i podejmuje marne decyzje makro. A swoją drogą, można possysać jak odkurzacz a jak wiesz co robić w makro to spokojnie da się dojść do master/challenger. 

A przegrać na lepszego, nie kontrującego, to zawsze dobra lekcja co może przeciwnik zrobić jeśli tylko jest dobry

Dobry przeciwnik powinien kontrowac jak ma taka mozliwośc i nie rozwala to kompozycji drużyny. 

Zrobiłeś EoT

Odnośnie Jaxa i dyskusji na ten temat. Nie tematu lola. 

Do poczytania o tym co Riot robi w sprawie toksycznego community i jego filozofia na ten temat:

http://www.pcgamer.com/why-league-of-legends-is-building-more-barriers-around-its-fanbase/

Fragment:

Choosing your community 

Riot, at a certain point, had to make a tough call about what kind of player base they wanted in their game. The people who queue into a game on a fancy, expensive new skin and go 10/0/4 are definitely League fans, and they’ve supported Riot... but what if they spend their games calling someone cancer and throwing our slurs? Riot made the decision, as a company, that this was unacceptable.

These days, a good amount of Riot’s punishment is done via automated process. Reports from other players, and key phrases in chat, will automatically clean up hostile players—and if they keep that behaviour up, they’ll be swept right out of the game permanently. There is no check to see how many skins that person owns, or how long they’ve been playing. There’s one standard of behaviour, and either you meet it, or you don’t. Riot had to realize that they’d be alienating some fans with this policy, but at a certain point, quality matters more than quantity.

Jeśli chodzi o community i toxic graczy to Riot od dawna w sumie stara się jak najbardziej zautomatyzować cały proces i bardzo dobrze. Niestety czynnik ludzki zawsze może sporo namieszać i spowodować problemy (via niegdysiejsze sprawdzanie raportów przez ludzi, gdzie często bardziej znane osoby z automatu otrzymywały karę), a takim może być na przykład raportowanie kogoś przez grupę tylko dlatego, że .... <-- wstaw dowolny powód. Automat natomiast wykrywa najbardziej problematyczne słowa, daje ostrzeżenie, a potem adekwatną karę (do tego jakie przewinienie było wcześniej) pod czujnym okiem osób pracujących dla riotu. To samo ma się z leave busterem, który wyrzuca bezczynnych graczy i przy częstym problemie nakłada sam karę. A co do graczy, którzy wydają dużo pieniędzy to od zawsze wiadomo, że dla firmy to aż tak wiele nie znaczy. Dlaczego? Bo w skali makro strata jednego czy kilku klientów, którzy wydali nawet kilka / kilkanaście tysięcy euro / złotych / dolarów i tak nie będzie bolesna. Dlaczego? Bo jeśli uda się wyczyścić większość takich graczy, to jest spora szansa, że na ich miejsce przyjdzie kolejnych kilkanaście, którzy zostawią parę groszy. Dlatego nie ma znaczenia ile wydałeś na grę, jeśli będziesz notorycznie łamał zakazy i wyzywał innych to mocno prawdopodobne, że konto stracisz. 

Dnia 20.05.2017 o 03:30, aliven napisał:

Dobry przeciwnik powinien kontrowac jak ma taka mozliwośc i nie rozwala to kompozycji drużyny. 

Nie do końca bym się z tym zgodził. Jeśli jesteś dobrym zawodnikiem, który jest pewny swoich umiejętności to przede wszystkim ładujesz się w strefę własnego komfortu. Wybierasz postacie, które masz mechanicznie najlepiej opanowane, a także takie którymi będziesz w stanie grać najefektywniej w odpowiednim dla nich momencie. Pamiętaj, że samo wygranie linii daje dużo, ale jak nie przełożysz tego na przewagę na mapie to i tak jest spora szansa, że przegrasz. A łatwiej zrobić efekt wow bohaterem, którym zagrasz dobrze nawet jak Cie pośrodku nocy ktoś obudzi :D

9 godzin temu, wojtek2320 napisał:

Wybierasz postacie, które masz mechanicznie najlepiej opanowane, a także takie którymi będziesz w stanie grać najefektywniej w odpowiednim dla nich momencie

To się rozumie samo przez sie. 

Chodzi mi bardziej o sytuację gdy mamy full ad team to nie bierzemy kolejnego ad. Czy jak mamy przeciwnika, który do jungli bierze Iverna to wtedy łapiemy coś co stara się mocno go skontrować poprzez inwazję. Tego typu rzeczy. 

Temat trochę upadł widzę :D
Wróciłem właśnie z urlopu to coś napisze :P

@up
Nie zgodzę się. Jak stawiasz na early, to przykładowo na lajcie możesz wziąć team Rene Top, Zed Mid, Lee Jng, Draven + Leona bot i jak to dobrze ogarniesz, to nie ma problemu z tym, że macie generalnie full ad team. Ofc jak szybko tego nie skończycie, to late czy nawet mid game dobrze nie wróży, aczkolwiek zawsze sądzę, że ad team>ap team, bo jednak cd na apekach są po prostu większe, a tutaj z armor pene masz oprócz skilli auto attacki.

Odnośnie podejścia Riotu do flamerów -> mimo, że tak jak kiedyś napisałem, iż mnie to generalnie sami wiecie co, bo mam tryb mute, to jednak fajnie, że nad jakąś kulturą będą chcieli zapanować. Jednak ode mnie i tak największy disrespekt leci do afkerów i rage quitterów ;]

System premiowania honoru -> fajna sprawa, jakieś tam nowe niusiki wnosi. Jednak zauważyłem, że jak grasz normale/aramy z premade'ami to oni po prostu sobie wzajemnie przyznają honor i mają gdzieś to, czy ktoś faktycznie grał. Dla przykładu graliśmy normala, ja Xin na topie vs vlad, na początku szło mi średnio, ale potem mając już hexdrinkera generalnie vlad był jedzony. Mid lost, botlane lost (hard) i grę uratował hecarim w jungli, gość naprawdę naprawił linię zarówno mid jak i bot, do tego wziął każdego smoka i ogólnie wyróżniał się naprawdę bdb ogarnięciem mapy. Efekt końcowy? Dostał honora ode mnie i tyle w temacie, bo chłopaczki mimo dennej gry i dennych statów podzielili się honorem między sobą. Żałosne, ale cóż, systemu idealnego nie wynajdziesz.

Co do nowego bohatera -> znów jakiś chory koleś, z doskokiem, podbiciem, lataniem po obiektach, po których nikt nie może latać + ulti a'la zed. Nie wiem co Riot ma w głowie, ale na zbalansowane to nie wygląda (szczególnie gamplay, jak gość ucieka sobie botem poza mapą i mogą mu skoczyć...). Czuję nerfa soon, a moje obserwacje wiążą się z odbytymi grami -> ja top Rene vs Illaoi, generalnie dość łatwa linia imho, wystarczy unikać jej skillshotów i nie walczyć w jej ulcie, jednak jungler (nasz nowy champ <3) postanowił trochę utrudnić sprawę i dać jej dwa kille tak od tak, tower divująć "bo ma mało hp". Linie i tak jakoś ogarnąłem, ale z midem i botem nie było ciekawie, ogólnie dostawaliśmy srogi wpiernicz (mid Malza vs Malza, nasz 30 cs w plecy, score taki sam, jng enemy Lee, wziął 3 pierwsze smoki, botlane nasz draven+soraka, ogólnie baty na cait+zyra), ale nagle po jednym teamfighcie pod naszym turetem, gdzie Kayn dobił 4 champów i zdobył quadrę role się odwróciły. Kupił więcej ad i w zasadzie zjadał w ciągu kilku sekund zarówno cait jak i zyrę oraz srogo karał malzę, który skupiony był na uprzykrzaniu mi życia (ja na illaoi rushnąłem tasak i armor, więc mres ubogi). Patrząc na dmg jaki zadawał + jego mobility, ogólnie mam wrażenie, że Riot znów zaszalał i będzie to instaban, jak już na rankedach goście ogarną co z tym można zrobić.

Jeśli chodzi o buffy -> grywam często aramy, zwłaszcza wieczorem po pracy i dla mnie buff Garena to jakieś nieporozumienie. Na normalach/rankedach często go nie widuje, ale na aramach ten gość był już wystarczająco chory, a obecnie robi z wrogów siekankę. Nie wiem, czy riot w ogóle patrzy na konsekwencję swoich zmian na innych mapach, domyślam się, że nie. Alistara buff na propsie, bo niestety odbiega jako support od innych. Cait nerfa nie rozumiem, bo jej problemem jest słaby late game, więc de facto ten burst w early nie działa jakoś kosmicznie (chyba, że chcesz powkurzać np Vayne). Chogath -> e się po prostu miało zawsze włączone, więc jest szansa, że ta zmiana po prostu coś zmieni w gameplayu.
Jak dla mnie i tak głównym minusem tego champa są po prostu gracze, którzy zjadają miniona a potem w teamfighcie mają ulti na cd. Zmian w Dianie nie rozumiem, bo dla mnie jest to naprawdę bardzo silny midlaner/jungler jak ktoś dobrze ogarnie działanie q+r oraz jak masz squishy enemy. Fiory nie komentuje, bo za mało przeciwko niej grałem, dla mnie jej potencjał nigdy nie był jakiś niesamowity, może dlatego że średnio pasuje do współczesnej mety. Yoricka nei komentuje również, bo jak dla mnie to niegrywalna postać, zwłaszcza po reworku. Singeda trochę żal, bo pasywka naprawdę solidnie działała z taką RoA, obecna natomiast wymusza na nim większe zaangażowanie w teamfighty. Jako, iż czasami nim grywam, po zmianach są pewne plusy (mamy stuna/snare'a - nie przypatrzyłem się dokładnie, większy dmg z q i mniejszą manożerność e i r), jak i są minusy (jak gramy solo to pasywka nam na ... :) + slow jest mimo wszystko dużo mniejszy), także po prostu trzeba zmienić gameplay tym champem. Nowy Thornmail jak dla mnie bardzo na plus, bo wcześniej jego budowa w early game średnio się opłacała mimo grania na takich ziomeczków jak tryn, aatrox czy yi, obecnie daje HP i można spokojnie rushować go na pewne matchupy.

Pozostałe rzeczy - flamerzy, afkerzy i ragequiterzy - obecnie bez zmian. Wczoraj na rozegrane 6 aramów, w 2 u mnie afker i 1x  u przeciwników. No ale commenty nadal "to tylko aram", więc wyraziłem swoje zdziwienie jak chcieli koniecznie reportować teemo 1/12 - w końcu to tylko aram ;)

Edited by elpasosolo
literówki

Ciężko mi jakkolwiek skomentować to co napisałeś, skoro uważasz Cait- jednego z lepszych late carrych(i ogólnie god tier adc w ostatnich patchach) za słabego na tym etapie gry. Fiora nie jest w mecie? W jakiej dywizji przepraszam? U mnie nieważne czy gram na swoich kontach w goldzie i platynie, czy w diamencie to praktycznie jeśli nie ma ma bana na nią(co zdarza się rzadko) to jest bardzo często pickowana. Ogólnie dobrze, że przed mistrzostwami biorą się za zmiany wielu championów(zapomniana Diana na przykład). Daje to nadzieję na ciekawe worldsy.

• Upvote 1

9 godzin temu, elpasosolo napisał:

Jak stawiasz na early, to przykładowo na lajcie możesz wziąć team Rene Top, Zed Mid, Lee Jng, Draven + Leona bot i jak to dobrze ogarniesz, to nie ma problemu z tym, że macie generalnie full ad team

Problemem jest ad team. Poza tym aby mieć przewagę w early na liniach wystarczy Lee Sin. Zresztą Elise ma równie mocne early. 

ad team>ap team, bo jednak cd na apekach są po prostu większe

hahahahahahahaha

armor pene masz oprócz skilli auto attack

Armor pen jest przydatny tylko przeciwko squishy, którzy nie stackują armora. 

mimo dennej gry i dennych statów podzielili się honorem między sobą

Ani staty ani "denna gra" nie mają wpływu na honor. 

gość ucieka sobie botem poza mapą i mogą mu skoczyć

Z tego co kojarzę to dalej można go atakować. 

jadał w ciągu kilku sekund zarówno cait jak i zyrę

Co w tym dziwnego? Toć to assassin. 

Cait nerfa nie rozumiem, bo jej problemem jest słaby late game, więc de facto ten burst w early nie działa jakoś kosmicznie

Caitlyn to potwór w late gamie. Do tego jej lanning jest bardzo bezpieczny. 

dla mnie jej potencjał nigdy nie był jakiś niesamowity, może dlatego że średnio pasuje do współczesnej mety

3 itemy i zabijasz kogo chcesz na linii. W jakiejkolwiek fazie gry. 

@ghostartur
To moja personalna opinia, zwłaszcza jak widzę co goście w late robią na Vayne,Jhinie,Lucianie czy Twitchu. Inna sprawa, że może faktycznie na Cait nie można faktycznie zrobić nie wiadomo jakich plejsów :) 
Co do Fiory, to na Mastrze/Pretendencie nie jest to jakiś mega częsty pick, głownie teraz widuje Nunu, Riven, Darek, Jayce, Vlad, Camile i wracającą do łask Lulu. Może też patrzę przez pryzmat postaci, którymi gram (Jax,Pant,Rene), a które nie mają z nią jakiś mega problemów na topie.

@aliven
Wypowiedź dotyczyła bezpośrednio porównania full ad teamu i full ap teamu, nie doszukiwałbym się w niej niczego innego.

4 godziny temu, aliven napisał:

Ani staty ani "denna gra" nie mają wpływu na honor. 

Honor przyznają ludzie, więc unikałbym wypowiedzi na temat tego co ma, a co nie ma wpływu na honor. Na pewno jakiś wpływ może mieć humor graczy ;]

Z tego co kojarzę to dalej można go atakować. 

Ma bursta do mov speeda i żadnym melee nic mu nie zrobisz.

Co w tym dziwnego? Toć to assassin. 

Asasyna z takim burstem, CC, nienamierzanym ultem, doskokiem i śmiganiem po obiektach wcześniej przez nikogo innego nieśmigalnych  (może talon, ale cd zupełnie inny) nie kojarzę.

Co do Cait i Fiory, to napisałem już wszystko do ghostartura.

2 godziny temu, elpasosolo napisał:

Honor przyznają ludzie, więc unikałbym wypowiedzi na temat tego co ma, a co nie ma wpływu na honor. Na pewno jakiś wpływ może mieć humor graczy ;]

Ale nawet patrząc obiektywnie to staty nie mają wpływu na to. Honor przyznaje się w kategoriach typu "immune to tilt" czy np "great shotcalling". Statystyki czy gra nie mają z tym nic a nic wspólnego. 

Ma bursta do mov speeda i żadnym melee nic mu nie zrobisz.

Większość melee ma również doskoki i dodatki to mov speeda. Poza tym zasięgowe skille. 

Asasyna z takim burstem, CC, nienamierzanym ultem, doskokiem i śmiganiem po obiektach wcześniej przez nikogo innego nieśmigalnych  (może talon, ale cd zupełnie inny) nie kojarzę.

Ulti można ładnie wykorzystać przeciwko niemu a mianowicie zgrupować się dookoła celu, na którym go użył. W momencie jak wyskoczy jest martwy. 

Poza tym, bursta ma jedynie Shadow form, Ravager czy jak tam się ta czerwona forma nazywa ma CC ale nie ma bursta. Więc coś za coś. 

5 godzin temu, aliven napisał:

Ale nawet patrząc obiektywnie to staty nie mają wpływu na to. Honor przyznaje się w kategoriach typu "immune to tilt" czy np "great shotcalling". Statystyki czy gra nie mają z tym nic a nic wspólnego. 

Jak ktoś Ci carruje grę, jak grasz g. to imho należy mu się honor, tym bardziej, jeśli nie flejmi, nie wymądrza się i jest po prostu wporzo. Niestety niektórzy po prostu klikają honor po znajomkach, bo "gg" -> czego oczywiście nikt im nie broni.

5 godzin temu, aliven napisał:

Większość melee ma również doskoki i dodatki to mov speeda. Poza tym zasięgowe skille. 

Ale nie ma łażenia po niedostępnych terenach + wbicia się bezpośrednio na adc/apc i łatwej ucieczki przez właśnie niedostępny teren.
Tyczy się to właśnie Twojej drugiej wypowiedzi.

4 godziny temu, ghostartur napisał:

Zaraz, jesteś w masterze/challangerze i mówisz, ze late game jhina>cait?!?

Jhin ma minimalnie mniej gier w tych kręgach i lepsze kda, zarówno na masterze jak i challangerze. Jak dla mnie mając Firecannona + w late chory ad przy podobnej charakterystyce gry (odpowiednie ustawianie się) może być bardziej użyteczny, zależy ofc od teamu. Na pewno pick Cait jest very safe i gwarantuje spokojne farmienie :)

1 godzinę temu, elpasosolo napisał:

Ale nie ma łażenia po niedostępnych terenach + wbicia się bezpośrednio na adc/apc i łatwej ucieczki przez właśnie niedostępny teren.

Czyli Bard jest broken bo może to zrobić z całą drużyną? I znacznie szybciej. 

Podobnie Reksai. Czy jakikolwiek skoczek bo może przeskoczyć ścianę. Np Kha, Rehgar, Warwick. 

7 minutes ago, elpasosolo said:

Jak zrobisz takie akcje w/w championami jakie można zrobić Kaynem, to szacun :)
Imho ta postać ma mega potencjał i jest on nieporównywalny do żadnej innej obecnej.

Wyjasnij czemu twoim zdaniem on ma większy potencjał, od takiego Lee, Talona, Zeda, etc.

@up
Imho:
1. Heal z % bouns AD. Dla przykładu w late game masz 160 bazowego heala + 40% dodatkowego ad, załóżmy jakieś 80+, co daje nam 240+ heala. Swego czasu usunięto przecież shielda z w Lee jeśli skakał do wardów/minionów, co było jego niewątpliwym atutem. 
2. Talon skoczy raz na minutę na max rozwiniętym e. Kayn ma 13 sekund cd(przy 40% cdr daje nam to niecałe 8 sek) , czyli w zasadzie tyle co Zed, jednak o wiele większe możliwości, przez co rozumiem zmianę decyzji, gdzie aktualnie chcesz się przenieść, nagłą zmianę kierunku poruszania się itp. Rzucając w Zeda czy używając q Lee lecisz w określone miejsce i nie masz aż takiej możliwości swobody, jeśli chodzi o poruszanie się.
3. To co chyba najbardziej istotne, a więc przełączanie między Rhaastem a Shadow Assassinem. Żadna z wymienionych przez Ciebie postaci nie ma takiej opcji. W opcji Rhaasta masz heala z The Darkin Scythe'a, Shadow Stepaa i Umbral Trespassa. Połącz to ze Spirit Visagem i jakimś solidnym lifestealem a dostaniesz coś z naprawdę niewiarygodnym potencjałem leczenia ^^ 

Co za cisza w temacie o jakże wspaniałej grze z najlepszym community pod słońcem :no:? Ostatnio ogrywam w lesie nowego Cho, jezu jaka to jest bestia. Na pbe wleciały już nerfy na jego e, ale co do mnie, to na pewno zagościł w moich ulubionych herosach. Wór hp z takim true dmg na r, że z odpalonym gargulcem jesteśmy w stanie w mid-late game zabrać 70-100%hp enemy adc/apc. Ciężko mi go jakoś zakwalifikować w lesie, najbliżej mu do tanka/powolonego divera(coś jak stary mundo pod tanka kilka sezonów temu). Rozpędza się powoli, w early raczej nie zaszalejemy, ale już w mid-late game jesteśmy nie do zatrzymania i nawet w obecnej erze lethality możemy samotnie trzymać cały frontlane drużyny. Niewątpliwym plusem jest też na pewno niesamowity potencjał jeśli chodzi o zabezpieczania/kradzież  buffów/smoków/nashorów(nic nie jest w stanie się równać ze smite+r na dowolnym etapie gry). Także polecam sprawdzić.

PS: Polecam też przy 5-7k hp co nie jest takie ciężkie do osiągnięcia zbudować solari, sojusznicy na pewno docenią tarczę za >2k hp :).

Edited by ghostartur

13 godzin temu, ghostartur napisał:

Ciężko mi go jakoś zakwalifikować w lesie

CC bot. 

Niewątpliwym plusem jest też na pewno niesamowity potencjał jeśli chodzi o zabezpieczania/kradzież  buffów/smoków/nashorów(nic nie jest w stanie się równać ze smite+r na dowolnym etapie gry

Kalista says "hi". 

w obecnej erze lethality

Lethality jest głównie uzyteczne przeciwko celom, które NIE budują pancerza. 

Wór hp z takim true dmg na r, że z odpalonym gargulcem jesteśmy w stanie w mid-late game zabrać 70-100%hp enemy adc/apc.

możemy samotnie trzymać cały frontlane drużyny

I zginąć próbując dopełznąć gdziekolwiek, gdzie jest chociażby jeden slow. Cho dalej jest champem, który jak nie trafi Q to jest lekko bezużyteczny. A jego jedyna inicjacja to albo Q albo flash+W. Jakikolwiek ADC z zasięgiem sobie spokojnie będzie go zabijał. Przesadzone obrażenia na R tego nie zmieniają. 

Budujesz koronę, zaczynasz inicjację od w, nie q i jesteś w stanie dostać się nawet do tych bardziej mobilnych ad. Zresztą jesteś tankiem, jeśli enemy wywalą w ciebie wszystkie cc to i tak jest dobre. Zawsze będziesz w stanie dostać się do jakiegoś, mniej mobilnego targetu i wywalić w niego te 2k true dmg. Meta mu służy, obecnie na przekroju golda-diamentu jest wysyp wszystkiego co buduje wcześnie duskblade, z reguły niemobilne postacie typu mf/jhin/draven. Polecam spróbować kitować Cho z 7k hp i glorią mając na głowie jeszcze jakiegoś asassyna z mida. Co do stwierdzenia, że cho to "cc bot" no nie, nie jest to Leona która wywali combo i możemy stać i czekać na cooldowny. Jego E zadaje naprawdę fajny dmg(szczególnie ta procentówka), dodatkowo enemy ma gdzieś zawsze z tyłu głowy, że Cho może odpalić r i wpakować dowolnej osobie ogromne ilości true dmg.

PS: Kalista nie wyrwie dzid jeśli Cho odpali w nią W. Dragon/Baron pit jest wąski więc nie powinno być to problemem, w drugą stronę już tak kolorowo nie jest.

6 godzin temu, ghostartur napisał:

Budujesz koronę, zaczynasz inicjację od w, nie q i jesteś w stanie dostać się nawet do tych bardziej mobilnych ad.

Inicjacja lvl bronze - pobiegnę do nich bardzo szybko, na pewno będą stać jak ciołki i czekać na mnie. Brawo. 

Zresztą jesteś tankiem, jeśli enemy wywalą w ciebie wszystkie cc to i tak jest dobr

Czemu? Wystarczy jeden slow i poke aż przestaniesz istnieć. 

Zawsze będziesz w stanie dostać się do jakiegoś, mniej mobilnego targetu i wywalić w niego te 2k true dmg

Przeciwko marnym graczom - tak. Po co ktoś miałby do Ciebie podchodzić - ponownie, slow i poke. 

Polecam spróbować kitować Cho z 7k hp i glorią mając na głowie jeszcze jakiegoś asassyna z mida.

Może mieć nawet pierdyliard hp - slow i kite. Nie wiem czy do Ciebie dociera, ze cho nie ma żadnego gap closera. Jego inicjacja to JEDYNIE Q lub flash+W. Bo inaczej dostaniesz slowa i zatłuką Ciebie zanim podejdziesz do tanka. 

A niech assassin sobie wbija w team bez frontline. Tak się właśnie zabija durnych assassinów. 

Co do stwierdzenia, że cho to "cc bot" no nie, nie jest to Leona która wywali combo i możemy stać i czekać na cooldowny

A co możesz robić innego? Co takiego ma Cho czego nie ma Leona po wywaleniu swoich CD? 

Jego E zadaje naprawdę fajny dmg

Jego E jest dalej CD.

Kalista nie wyrwie dzid jeśli Cho odpali w nią W. Dragon/Baron pit jest wąski więc nie powinno być to problemem, w drugą stronę już tak kolorowo nie jest.

Lol.

Po pierwsze - Kalista ma gigantyczny zasięg do wyrwania dzid. Nie musi być w baron pit. 

Po drugie - argumentacja lezy i kwiczy. Jak Kalista dostanie silence to nie odpali skilla. YOU DONT SAY?! Wiesz, ze jak Cho dostanie silence to nie odpali swojego R? Mind BLOWN!

Cho istnieje tylko przez swoje OP obrażenia i CC. jeżeli wywalą mu obrażenia to zastąpi go Nautilus, który ma lepsze CC (najlepsze w grze) ale nie ma obrażeń. Jak mu uwalą CC to wypadnie również. 

Enjoy it while it last. 

Tak chętnie przez Ciebie wspomniana leona czy naut też muszą wbiec w enemy i użyć umiejętności, 90% inicjacji opiera się na wbiegnięciu w przeciwników. A kite na cho który biegnie na ciebie z glorią nie należy do najłatwiejszych. Zresztą cho nie stoi w trakcie walki 1v5, możesz zapuścić slowa, ale co z resztą przeciwników. Sam adc jeśli nie jest ultra najedzony nie ma żadnych szans z cho gathem. Co do gap closera to masz jeszcze blue smite który pozwala dostać się do wrażego targetu. Ale ok, równie dobrze możesz na samo r zabić enemy assasyna. Co talonem/katą/fizzem czy każdym innym assasynem, też będziesz stosował poke i slow? Jeśli cho peeluje na swoich carrych to jest w stanie zabić wszystko co im zagraża w chwilę. Dzięki w enemy nie wsadzi żadnego dmg z umiejętności, a samo w+blue smite+r wystarczy w 90% żeby instakillować papierki. Cho był z powodzeniem grany w lcsach, na wyższych dywizjach obecnie ma status pick or ban praktycznie(na eune sprawdzone z autopsji, z tego co rozmawiałem za znajomkami to samo jest na euw).

PS: Słabiutkie próby sarkazmu możesz sobie darować gdyż mówiłem o sytuacji typowo cho vs kalista, nie wiedziałem, że kalista w swoim skillsecie ma silence. Dziękuję za uświadomienie. Co do ostatniego argumentu "jeśli mu zabiorą jedno to będzie be i fu"...jeśli zabiorą cait pułapki i 90% dmg z aa to też nie będzie dobrym adc. Ale póki tego nie zrobią to utrzymuje się w czołówce.

Edited by ghostartur

25 minut temu, ghostartur napisał:

Tak chętnie przez Ciebie wspomniana leona czy naut też muszą wbiec w enemy i użyć umiejętności, 90% inicjacji opiera się na wbiegnięciu w przeciwników.

Oho. W końcu Leona nie ma skillshota, który przyciąga do celu. W końcu nie ma ulti, którym może inicjować walkę. Nautilus to też taki przegryw, że Q nie ma przecież, a i ulti widać u niego nie istnieje.

No nic, skoro fakty i logika przeczą boskiemu Cho i jego Challengerowej inicjacji to tym gorzej dla logiki i faktów. 

27 minut temu, ghostartur napisał:

Zresztą cho nie stoi w trakcie walki 1v5, możesz zapuścić slowa, ale co z resztą przeciwników.

Wyjdą przed Cho to spotka ich dokładnie to samo co niego. Tylko, że pewnie nie mają jego statsów więc złożą się jak harmonijka. Dlatego własnie jest frontline.

28 minut temu, ghostartur napisał:

Sam adc jeśli nie jest ultra najedzony nie ma żadnych szans z cho gathem.

ADC jest z zasady ultra najedzony. 

29 minut temu, ghostartur napisał:

Co do gap closera to masz jeszcze blue smite który pozwala dostać się do wrażego targetu

Ale Cho go nie potrzebuje. Ma Q od tego. Ma W. Na co mu kolejne cc? Zwłaszcza, że nóż od wardów jest najlepszy z najlepszych. Nawet assassiny typu Kha'zix go stosują. 

30 minut temu, ghostartur napisał:

Co talonem/katą/fizzem czy każdym innym assasynem, też będziesz stosował poke i slow?

Ktokolwiek z nich jak się wbije w TF i go zainicjuje nie przeżyje na tyle długo by uzyć flasha/zhonyi. I oni dostają prezent w postaci exhausta, który się bierze i trzyma własnie na takie sytuacje :)

32 minuty temu, ghostartur napisał:

Jeśli cho peeluje na swoich carrych to jest w stanie zabić wszystko co im zagraża w chwilę.

Jeśli peeluje to nie inicjuje. 

Dzięki w enemy nie wsadzi żadnego dmg z umiejętności, a samo w+blue smite+r wystarczy w 90% żeby instakillować papierki.

Dlatego papierki nie idą w pierwszej linii. 

Cho był z powodzeniem grany w lcsach, na wyższych dywizjach obecnie ma status pick or ban praktycznie

I nie inicjował inaczej niż z Q lub flash+W. 

34 minuty temu, ghostartur napisał:

cho vs kalista

Ale nie chodziło o mano a mano. Chodziło, że nic nie może rywalizować z R +smite. Na co odpowiedziałem, że Kalista z powodzeniem może. To Ty zacząłeś uprawiać retorykę zmieniając śpiewkę, że nie może bo cho użyje skilla. 

36 minut temu, ghostartur napisał:

Co do ostatniego argumentu "jeśli mu zabiorą jedno to będzie be i fu"...jeśli zabiorą cait pułapki i 90% dmg z aa to też nie będzie dobrym adc. Ale póki tego nie zrobią to utrzymuje się w czołówce.

Ale mu zabiorą bo jest zbyt OP. CC bot nie może mieć takich obrażeń. 

Wiesz, że jedyna zmiana to po prostu dodanie mu obrażeń i nieskończonego stackowania R? Cho zawsze miał miliard CC ale miał marne obrażenia. Teraz ma miliard CC i miliard w obrażeniach. To synonim OP. Więc tak, zostanie znerfiony, a znając Riot to stanie się znów useless crapem. Nie pierwszy to raz gdy Cho jest insta pick/ban by po miesiącu być na nowo zapomnianym. 

BTW - ja nie twierdzę, że Cho jest słaby. Ja się w pełni z Tobą zgadzam, że obecnie to Free elo i op shit. Ale to, że jest OP nie czyni z niego jakiejś boskiej istoty co nie ma wad. A wady ma dokładnie takie jakie miał. Zero dasha, inicjacja jedynie przez Q lub flash+W. Teraz może robić flash+R bo obrażenia są obrzydliwe. Po prostu obecnie jego zalety (cc, free staty, łatwość w budowaniu i full OP obrażenia) znacznie przewyższają jego minusy (brak mobilności). 

Nawiasem mówiąc przypomina mi to sytuacje dawnego Olafa, który stackował sobie full tanka a miał obrażenia na poziomie Ad carry. Też szybciutko dostał nerfa. 

• Upvote 1

Póki co nerfy tylko na e wjechały, zresztą ciężko im będzie go jakoś ruszyć bo jest jak mówisz, albo dalej będzie op, albo znerfią go do poziomu ziemi. Dodatkowo nowe przedmioty jak korona czy przede wszystkim gargulec bardzo mu służą, więc ciekawy jestem jak rito to rozegra.

• Upvote 1

Ponieważ Cho to w zasadzie moja główna postać, to się wypowiem. Po pierwsze gram nim głównie na górze lub na środku. Ostatecznie mogę iść w nim w las, ale baaardzo rzadko to robię (choćby dlatego, że rzadko gram na tej pozycji). Ogólnie robię go na ap tanka. RoA i Rylai to u mnie przedmioty obowiązkowe, reszta sytuacyjna choć takie FH też się u mnie często a gęsto pojawia. Maxuję mu W i głównie nękam wroga uciszaniem, szczególnie dobrze to działa jak przeciwnik gra postacią walczącą z bliska. Samemu jednak trzymam się wtedy na dystans. Ponieważ podrzutu dość łatwo uniknąć, to maxowałem go nawet na samym końcu lub ostatecznie jako drugi. Da się nim od biedy iść na tego supporta, ale jak dla mnie to marnowanie jego potencjału. Oczywiście widzę jego wady. Kolce pchają linię, ale również są dobre do farmienia, brak jakiegoś dasha czy innego mechanizmu do ucieczki też może sprawiać na początku problem. Ja jednak w tym celu rzucam za siebie podrzut. Albo wróg się zatrzyma przed i najwyżej nie trafię, albo trafię i go spowolnię. Tak czy inaczej zyskuję trochę czasu na ucieczkę.

Dnia 25.07.2017 o 23:55, Santus Faustus I napisał:

jak dla mnie to marnowanie jego potencjału.

Podobnie jak granie Cho na midzie/topie. 

brak jakiegoś dasha czy innego mechanizmu do ucieczki też może sprawiać na początku problem

Ten brak dasha powoduje, że przestajesz istnieć na linii. Stajesz się pokarmem dla junglera. 

Ja jednak w tym celu rzucam za siebie podrzut. Albo wróg się zatrzyma przed i najwyżej nie trafię, albo trafię i go spowolnię. Tak czy inaczej zyskuję trochę czasu na ucieczkę.

Każdy warty siebie jungler grzecznie poczeka aż użyjesz Q na linii i dopiero wtedy zgankuje.