Jump to content
Black Shadow

League of Legends

Recommended Posts

Wystarczyło powiedzieć, że dodano tak wiele przedmiotów, że wymienianie nie ma sensu. Jakoś lordeon mógł napisać o tej szyszce i nie stworzył elaboratu na pięć stron.

@Up

Nie no rzeczywiscie, teraz całe forum ma wejsc w tej temat, i po kolei wymienic jakiemuś typowi, który nie wiem czy ma problemy czytania ze zrozumienie, skoro nie moze zobaczyc patch notesów, czy co z nim jest, zmiany w tej grze które weszły w życie przez cały rok xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ale dobra, by nie było offtopu, no to poświęce swoje 10 sekund
- Weszły nowe heroski
- Weszły nowe itemki
- Itemki dostały zmiany
- Heroski dostały zmiany

Poprosze swój medal z kartofla.

Edited by Redsun

5 godzin temu, ZygfrydQ napisał:

dodano tak wiele przedmiotów, że wymienianie nie ma sensu

Zamiast tego postanowiłem byc pomocny i podlinkować Ci stronę z patch notsami. Bo nie było Ciebię rok. A co do roślinki to nie wiedziałem do końca o której mówisz. 

5 godzin temu, lordeon napisał:

>narzekanie na polskie community

>zachowywanie się jak jeden ze znienawidzonych elementów gry

Jak dla mnie legitne. 

Podawanie pomocnych linków jest przejawem toksyczności i buractwa? Kej...

31 minut temu, lordeon napisał:

dla Szanownego Państwa Polskiego Community LoL to chyba było zbyt trudne do zrobienia

Dałem linka do oficjalnych patch notsów. Nie mam w głowie zmian itemów na przestrzeni roku. Nie będę też czytał za kogoś.

33 minuty temu, lordeon napisał:

mimo że WAM wstyd takowej odpowiedzi udzielić

To jakaś projekcja. Nikomu nie jest wstyd ale jak pytający stwierdza, że mu się nie chce to co? Mam mu czytać zmiany w patchach jak dobranockę? Poświęcać swój czas komuś komu się go dla samego siebie i swojego pytania nie chce poświęcić? Wybacz, nie jestem waflem. 

35 minut temu, lordeon napisał:

nie znaliście i wstyd wam było się do tego przyznać

Za to Ty teraz taki mądry jesteś. No no no. I owszem, nie wiedziałem o której roślince mówi dlatego się nie wypowiadałem. Jest tam masa roślin, nie umie jej opisać to nie mój problem. 

36 minut temu, lordeon napisał:

No nic, jak coś Zygfrydzie to pisz w LJ, sam widzisz że nie warto wystawiać nosa poza tamten dział

Poczytasz mu?

Godzinę temu, lordeon napisał:

Jeśli wrzucasz link z takim chamskim "idź i się doszkól" to tak, to po prostu chamstwo.

Akurat w pełni zgodzę się z lordem, bo właśnie tak odebrałem wstawienie tutaj linka z takim tekstem jeszcze.

Pytałem tylko grzecznie, czy jakieś nowe itemki są warte uwagi. Nie prosiłem o wymienienie WSZYSTKICH nowych przedmiotów, tudzież zmian istniejących. Nie zapytałem o zmiany balansujące bohaterów, reworki czy zmiany w stylu gry (na przykład sam się przekonałem, że W od Kog'maw już nie dodaje prędkości ataku).

Mimo to nie rozumiem skąd taki atak toksyczności ze strony niektórych, bo "mi się nie chce czytać, a nam ma się chcieć?". No właśnie zakładam, że udzielają się tutaj osoby, które regularnie grają w LoL'a, więc "pi razy drzwi" będą kojarzyć czy jakieś przedmioty stały się must-have, a rok temu ich jeszcze nie było.

(aż zajrzałem na ilość samych 'artykułów' za linkiem - w przeciągu ostatniego roku były co najmniej 24 update'y gry (w sensie, takie gdzie, numerek się zmienił np. z 6.22 do 6.23), z tego co spojrzałem, to do każdego update'u są 2 albo 3 notki, gdybym miał się przez nie wszystkie przekopać, zajęłoby mi to kilka godzin, a do tego przecież musiałbym poczytać jeszcze jakieś fora na stronie gry, żeby zlokalizować informację pokroju "Item x, nie warto")

No ale dobra, przynajmniej mam przykład, że community gry w ogóle się nie zmieniło przez ten rok, a @aliven czy @Redsun są idealnymi tego przykładami ;)

To ja sobie chyba wrócę do HotS'a.

A tak jeszcze w temacie gry - przeglądając prezentacje nowych bohaterów na oficjalnym kanale, napatoczyłem się na filmik CGI z Lux. Przez chwilę się wystraszyłem, że dostała hardkorowego reworka, który zmienia nie tylko jej wygląd i skille, ale też sam 'charakter' postaci. Na szczęście to tylko ultimate skin. Uff.

Akurat @lordeon i @ZygfrydQ mają racje co do zachowania. Wystarczyło poczytać dokładnie post Zygfryda. I skoro @aliven grasz tak często w LoLa i gdybyś przeczytał dokładnie post to rzuciłbyś nazwy dwóch (nowych albo zmienionych) itemów które obecnie warto kupować na jakąś tam grupę postaci.

Sam w LoLa nie gram za często już. W zeszłym sezonie tylko co miesiąc, żeby rangę zostawić. :D A teraz to mi się nawet placementów nie chce grać. :D

3 godziny temu, lordeon napisał:

tylko o to czy któryś z nowych jest warty uwagi

Wszystkie. Buildy są płynne i nie są zapisane w kamieniu. 

Jeśli wrzucasz link z takim chamskim "idź i się doszkól" to tak, to po prostu chamstwo.

Ponownie, projekcja. Komentarz był neutralny. 

Nikt nie kazał ci wrzucać to 20 stronnicowego elaboratu na temat jak przedmioty zmieniały się podczas ostatniego roku, dlaczego się zmieniały i jaki wpływ na rozgrywkę miały owe zmiany.

Podanie informacji co warto budować bez podawania argumentów dlaczego mija się z celem. O ile ofc chcemy podawać wartościowe informacje. I znowu, nie mam tego w głowie, musiałbym sobie chociażby odpalić klienta i przelecieć tam itemki. I ponownie, podałem mu wyczerpujące informacje w najlepszym możliwym źródle - nie chce mu się czytać to nie mój problem. Lepszych nie dostanie. 

Koło red buffa stoi tylko jeden typ rośliny, ta szyszka wybuchowa.

Nope, są dwie. 

Jeśli tego nie wiesz to mam dla ciebie radę: nie wchodź do dżungli, nie psuj innym gry

Nie obchodzą mnie Twoje rady. 

Godzinę temu, ZygfrydQ napisał:

właśnie tak odebrałem wstawienie tutaj linka z takim tekstem jeszcze.

Komentarz był neutralny. Przykro mi, że tak go odebrałeś. 

Pytałem tylko grzecznie

I dostałeś grzeczną odpowiedź. 

Nie prosiłem o wymienienie WSZYSTKICH nowych przedmiotów

" Czy pojawiły się jakieś nowe itemki, które powinienem uwzględnić? " - jak dla mnie brzmi strasznie ogólnie. 

Mimo to nie rozumiem skąd taki atak toksyczności ze strony niektórych, bo "mi się nie chce czytać, a nam ma się chcieć?". No właśnie zakładam, że udzielają się tutaj osoby, które regularnie grają w LoL'a, więc "pi razy drzwi" będą kojarzyć czy jakieś przedmioty stały się must-have, a rok temu ich jeszcze nie było.

Wchodzisz z pytaniem - dostajesz linka do najlepszego źródła informacji jakie istnieje. Stwierdzasz, że Ci się nie chce czytać tego. Nazywasz moje zachowanie toksycznym bo stwierdzam, że w takim razie nam się może nie chcieć udzielać Ci odpowiedzi skoro Tobie się nie chce czytać. 

(aż zajrzałem na ilość samych 'artykułów' za linkiem - w przeciągu ostatniego roku były co najmniej 24 update'y gry (w sensie, takie gdzie, numerek się zmienił np. z 6.22 do 6.23), z tego co spojrzałem, to do każdego update'u są 2 albo 3 notki, gdybym miał się przez nie wszystkie przekopać, zajęłoby mi to kilka godzin, a do tego przecież musiałbym poczytać jeszcze jakieś fora na stronie gry, żeby zlokalizować informację pokroju "Item x, nie warto")

Zamiast tego chcesz aby ludzie robili to za Ciebię. Buildy są płynne. Nie ma definitywnego buildu na daną postać. Zmiany w istniejących itemkach również wpływają na to co się chce budować. Bo ceny spadają, rosną, statsy są balansowane. WSZYSTKO to wpływa na to co się buduje - nie wliczając nawet kompozycji drużyn, roli w jakiej się gra czy poziomu umiejętności samego gracza. 

Podałeś ogólniki i ogólniki dostałeś. Na drugi raz precyzuj swoje pytania. 

1 godzinę temu, ZygfrydQ napisał:

No ale dobra, przynajmniej mam przykład, że community gry w ogóle się nie zmieniło przez ten rok, a @aliven czy @Redsun są idealnymi tego przykładami ;)

Miło. 

3 minuty temu, Grycan napisał:

I skoro @aliven grasz tak często w LoLa i gdybyś przeczytał dokładnie post to rzuciłbyś nazwy dwóch (nowych albo zmienionych) itemów które obecnie warto kupować na jakąś tam grupę postaci.

Albo mógłbym podać wyczerpujące informacje na ogólne pytanie bez szczegółów. 

Teraz, aliven napisał:

Komentarz był neutralny. Przykro mi, że tak go odebrałeś. 

Jak widać, nie tylko ja. Proponuję popracować nad neutralnością swoich wypowiedzi.

1 minutę temu, aliven napisał:

Buildy

Pssst, build =/= item. Chodziło mi tylko i wyłącznie o nowe przedmioty, co z resztą napisałem. Założyłem optymistycznie, że nowych przedmiotów będzie góra 10, z czego pewnie dwa takie, które faktycznie stały się must-have dla połowy postaci.

2 minuty temu, aliven napisał:

jak dla mnie brzmi strasznie ogólnie

znowu czytanie ze zrozumieniem? Przecież napisałem NOWE ITEMKI. Nie nowe buildy, nie jak nowe itemki zmieniły balans gry, nie jak zmienił się buildy wśród graczy. No i nie zmienia to faktu, że równie dobrze mogłeś napisać, że 'za dużo tego by wymieniać', zamiast odsyłać mnie do kilkudziesięciu stronicowych not z kolejnych update'ów.

8 minut temu, aliven napisał:

Nope, są dwie. 

i jako pomocny osobnik, mogłeś mi właśnie tak odpisać. Albo napisać "Która, bo są dwie", albo "są dwie roślinki, czerwona robi X, niebieska robi Y". Jedno zdanie, którego napisanie zajęłoby z 15 sekund, podczas gdy ja, nie znając nawet nazwy tego czegoś, niezbyt wiedziałbym gdzie szukać (i znowu - przekopywanie się przez strony not jest tutaj bez sensu). Lorde napisał o wybuchowej szyszce, dzięki czemu wiedziałem czego szukać i w ten sposób dowiedziałem się, że są jeszcze dwie inne roślinki w dżungli.

12 minut temu, aliven napisał:

Podałeś ogólniki i ogólniki dostałeś. Na drugi raz precyzuj swoje pytania.

Zadałem dwa, dość precyzyjne pytanie:

KTÓRE z nowych przedmiotów są warte sprawdzenia?

oraz

Co to za łodyga obok czerwonego buffa?

To, że Ty je sobie uogólniłeś do:

Wymieńcie mi wszystkie nowe przedmioty, do których buildów się przydają, na jakie postacie i na jakich liniach?

oraz

Co zmieniło się w dżungli?

To już nie moja wina. Proponowałbym poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, a rozmowy z innymi ludźmi mogą nagle przestać być udręką.

Anyway, ode mnie w tym temacie EoT, nie chce mi się wsiąkać w kolejne głupawe rozmowy nie na temat.

No, skoro "doedukowałem" się trochę, to pytanie do osób grających w dżungli: jak wam się sprawdzają te nowe roślinki? Mam wrażenie, że to duży buff dla wszystkich junglerów, bo i można się podleczyć, i sprawdzić czy wrogiego junglera nie ma w rzece, i doskoczyć do Drake'a przez ścianę. Brzmi to, jakby dżungla stała się nagle dwa razy łatwiejsza. Tym bardziej, że jeśli dobrze zauważyłem, to małe potworki przy Red i Blue buffach zostały usunięte. Czy może jednak pozostałe potworki dostały również mocnego buffa i wcale nie jest tak ez jak to brzmi z opisu?

EoT, nie chce mi się wsiąkać w kolejne głupawe rozmowy nie na temat.

Pełna zgoda. 

jak wam się sprawdzają te nowe roślinki?

Wizja jest najprzydatniejsza (zwłaszcza, że pokazuje wardy). Leczenie jest meh aczkolwiek przydatne - bardziej jednak dla many. Wybuchowe są mocno sytuacyjne - dobre jak nie masz dasha przez ścianę. 

Overall są przydatne i to dodatkowe zasoby do użytkowania na mapie. Większość jednak jest sytuacyjna i tak powinno być. 

Brzmi to, jakby dżungla stała się nagle dwa razy łatwiejsza

Nie jest łatwiejsza, mobki dostały buffa do wszystkiego prawie. Kurczaki są nie do zabicia dla junglera bez aoe - ofc mówimy o pierwszym clearze, potem sicko idzie łatwo. 

Czy może jednak pozostałe potworki dostały również mocnego buffa i wcale nie jest tak ez jak to brzmi z opisu?

Start z blue jest łatwiejszy ogólnie. Red daje lepsze ganki ale jest bardziej kosztowny w życie, manę. Do niedawna można było robić cheese z zabiciem małych golemów a potem reda (wbijał 3 poziom) i bardzo szybko gankować. Expa niestety znerfiono. 

Oczywiście cały czas mówimy o pierwszym i ewentualnie drugim clearze bo potem wszystko w jungli wpada w farmę, którę się odbębnia jak nie ma nic ciekawego do roboty. Najbardziej pomaga to, że smite leczy teraz bazowo bez znaczenia jakiego potworka się nim trzaśnie. 

Jakie?

Od wizji, stoi po drugiej stronie red buffa. Ta sama odległość co do wybuchowej, inny kierunek. 

Lepiej jest spytać się graczy, którzy grają po kilka godzin dziennie który item jest przydatny a który można sobie podarować.

O ile rozmawiasz z kimś z challengera to tak. Nie pyta się bronzow, silverów czy goldów co wg nich jest dobrym itemkiem, co jest op a co up. 

że zzrot jest typowo sytuacyjnym itemem

Sytuacyjny w sensie, że każdy tank, który chce pushować go buduje?

Są za to przedmioty bardziej i mniej przydatne

Co ponownie zależy od buildu co jest bardziej a co mniej przydatne. O ile wiem jest jeden item must have nie ważne jakim supportem się gra. Mowa o redemption. 

Jest za dużo zmiennych po prostu. 

1 godzinę temu, lordeon napisał:

Jak żyję, nie widziałem ADC bez infinity edge. Powtórzę - są itemy bardziej przydatne niż inne, co ma swoje odbicie w statystykach winratio.

W takim wypadku musisz bardzo krótko żyć skoro nie widziałeś. Ogólnie są postacie, na których budowanie tego przedmiotu jest albo sytuacyjne, albo kwestią aktualnych zmian w samej rozgrywce (via Jhin, na którego IE w poprzednich patchach działał, ale równie dobrze można było budować coś zupełnie innego z lepszym efektem, via ten dziwny build na Trist, Via Ezreal i blue i późniejsze ze zmianami - i można by długo wymieniać). W wielu wypadkach BT może dać Ci i więcej obrażeń i więcej przydatnych statystyk. Jedyną postacią, na którą zawsze praktycznie budowało się IE to Cait. 
Zaś co do dyskusji to moim zdaniem nikt nie zachował się odpowiednio. Z jednej strony Zyg mógł tak nie reagować w taki sposób bo jednak jeśli nie zadasz bardzo konkretnych pytań to nikt nie będzie prowadził Ci wykładu na temat tego co się zmieniło przez rok. Poza tym nie ma czegoś takiego jak przedmioty must have, jak to zostało napisane wszystko zależy od i indywidualnych preferencji, a także czasami sytuacji. Jeśli chcesz się zapoznać z tym co się obecnie buduje, to równie dobrze można odwiedzić probuilds i tam sprawdzić czy coś się szczególnie powtarza. (ps. patch notesy są najlepszym źródłem informacji i nie widzę sensu czytania wszystkiego od początku Twojej przerwy... sprawdź te które powstały po starcie nowego sezonu- bo tutaj będą najświeższe i najbardziej istotne różnice). Natomiast Ali mógł napisać spokojniej i dokładniej co chciał powiedzieć (bo ja też odniosłem wrażenie, że było dość ofensywnie). 

Edited by wojtek2320

2 godziny temu, lordeon napisał:

skończyłem jako silver 1 a jakoś skojarzyłem roślinę obok red buffa

Biorąc pod uwagę, że cytowany komentarz dotyczył itemków nie wiem po co to piszesz. 

Kek, 90% gier jako top tank i użyłem go kilka razy. Hmmmm... Można pushować i bez tego, popatrz na choćby 0 dmg tryndemare.

Jakbym zobaczył zero dmg tryndamere w grze by z miejsca dostał reporta za pomaganie przeciwnej drużynie. Dziękuję, że potwierdzasz co napisałem - z silverami nie gada się o buildach bo się nie znają. 

Jak żyję, nie widziałem ADC bez infinity edge.

http://na.op.gg/champion/missfortune/statistics/adc - ie opcjonalny

http://na.op.gg/champion/jhin/statistics/adc - ie opcjonalny

http://na.op.gg/champion/kogmaw/statistics/adc - ie opcjonalny

http://na.op.gg/champion/varus/statistics/adc - ie opcjonalny 

Dane dotyczą 5 adc z najwyższym win ratio obecnie. No ale wiesz, tam patrzą minimum od platyny w górę. 

59 minut temu, wojtek2320 napisał:

Natomiast Ali mógł napisać spokojniej i dokładniej co chciał powiedzieć (bo ja też odniosłem wrażenie, że było dość ofensywnie). 

Nie było. W sumie to pisałem to jako zachętę by samemu się doedukowywać. 

57 minut temu, lordeon napisał:

Granie Sivir (po zmianach z W) bez IE to jakby grać bezużyteczną postacią

yhym http://na.op.gg/champion/sivir/statistics/adc

jinx http://na.op.gg/champion/jinx/statistics/adc - każdy build ma ie

kalista http://na.op.gg/champion/kalista/statistics/adc - ie nie istnieje

lucian http://na.op.gg/champion/lucian/statistics/adc ie opcjonalny

Sprawdź o czym mówisz na drugi raz. 

Dnia 24.12.2016 o 08:03, ZygfrydQ napisał:

Generalnie sporo się zmieniło. Ale nie ludzie. Już po 5 minutach gry na czacie ujrzałem "ks noob" (dobrze, że nie wobec mnie, bo o dziwo, nagle nikt nie chce grać adc).

To musisz mieć albo ogromnego pecha, albo naprawdę niskie mmr, bo ja nawet jak wychodziłem z silvera nie widziałem, żeby ktoś się uskarżał o ks - no, chyba że supp się rzuca na fragi.

1 minutę temu, MrAjdi napisał:

To musisz mieć albo ogromnego pecha, albo naprawdę niskie mmr, bo ja nawet jak wychodziłem z silvera nie widziałem, żeby ktoś się uskarżał o ks - no, chyba że supp się rzuca na fragi.

To była sytuacja jak jungler zgarnął killa na midzie bodajże.

>niskie mmr

>pierwszy mecz od roku

Hm, jak to możliwe?

Oczywiście nie grałem rankeda, tylko zwykł.

4 godziny temu, ZygfrydQ napisał:

jungler zgarnął killa na midzie

Jaki jungler? Jak nie carry to w sumie nie powinien bo midowi się bardziej przyda. Z drugiej strony czasami się zdarza i tyle. Unikam sam normali jak ognia. 

ktoś tu sam pisał że wszystko jest użyteczne

Bo jest. Dlatego masz po pięć różnych core buildów. Jest ich w sumie znacznie więcej a pokazuje najpopularniejsze 5.

Mi się wydaje że "od platyny w górę" powinni je tworzyć, nie kopiować z nich...

Ech... Nie wiem czy trolling czy nie ale odpowiem. Strona op.gg zbiera statystyki z meczów od platyny w górę. Jak grasz rankeda i masz platynę minimum to trafiasz tam. Proste. 

18 godzin temu, lordeon napisał:

Wiesz, że Ezreal może być równie dobrze ap jak i ad - tak samo jak kogmaw?

A cóż ma piernik do wiatraka mój forumowy kolego? Bo nie bardzo rozumiem. Wersja "Blue" Ezreala jest niczym innym jak zwyczajnym graniem jej pod adc na pozycji marksmana (choć oczywiście na midzie też można) polega tylko i wyłącznie na odpowiednim doborze przedmiotów czytaj iceborn gauntlet, manamune, Botrk, whisper, ionian (choć wiadomo, że botrk może być płynny). A już nawiązując do Twojego pytania to nie zapominaj o tym, że można też grać wersją ap Tristany. Kiedyś to było znacznie popularniejsze i sporo skuteczniejsze, ale i teraz można ją sporadycznie trafić właśnie w takiej postaci. 
Ps. po prawie 6 latach komentowania coś niecoś o tej grze wiem :P

Kolego czytanie ze zrozumieniem ... blue ezreal to nazwa specjalnego buildu na Ezreala, który zresztą nadal jest dość często stosowany i który Ci wymieniłem post wyżej :D Nie ma nic wspólnego ani z niebieskim wzmocnieniem, ani z budowaniem Ezrela pod ap. A wymieniłem go po to aby udowodnić Ci, że Twoja teza :

Dnia 25.12.2016 o 16:51, lordeon napisał:

Jak żyję, nie widziałem ADC bez infinity edge.

jest absolutnie błędną. I nigdy nie należy w taki sposób uogólniać ;-) 
PS. Nie przepadam jak mnie obcy ludzie dotykają bez potrzeby  ;-) 

Sam rzadko składam już IE na marksmanach, tak jakoś wyszło. Dawniej byłem w PI, teraz na "lewym" koncie aktualnie po placementach byłem w B3, teraz B1. Szybko idzie :D

Proszę trochę spuścić z tonu panowie, nie podobają mi się tory tej dyskusji. Za następne pyskówki będę karał jak leci.

• Upvote 2

Ostatnimi czasy musiałem kilkakrotnie wchodzić ponownie do gry z powodu bugspaltów lub też byłem przez nie wyrzucany po zakończeniu meczu. Raz skończyło się reinstalacją gry. Wiecie może, czym to jest spowodowane i jak się tego pozbyć?

Odechciewa mi się w to grać. Zlikwidowali mi draftowe normale, a zostawili blind picka. Rozumie ktoś sens tej decyzji? Nie mogę się teraz rozgrzać przed rankingowym nie wykłócając się o rolę lub nie ścigając się kto pierwszy weźmie postać na daną pozycję i nie mogę przetestować sobie konkretnej postaci w grze z żywymi ludźmi bez spiny o jakieś pozycje w rankingu. Efekt: 1 rozstawiający wygrany, 9 przegranych i brązowa 4 na start. Do tego dobijający inni gracze ze swoimi "złotymi radami" w rodzaju "stop feeding", mnie osobiście doprowadzające do białej gorączki. Nigdzie tak nie naobrażałem, nawyklinałem i nawyzywałem od najgorszych innych ludzi jak w tej grze. To byłaby nawet niezła gra gdyby nie inni gracze.

Jakiś kwartał nie grałem w LoL'a, wróciłem gdzieś miesiąc temu, spłukałem się  kupując wszystkich czempionów których nie miałem kupionych, już mam ponad 6000 IP, client nowy... No no...

Tylko tak, pytanie mam - jakieś 5 dni temu zagrałem świetnego ARAMA - świetnego, bo a bo ja wiem, określić go można by chyba w dwóch słowach "clown fiesta" - totalne jajcarstwo - i nawet sobie pobrałem replay'a z niego, jednak chyba wraz z kolejnymi grami mi on zniknie z historii gier. Także gdzie on jest w plikach gry, abym mógł go sobie zachować na pamiątkę?
EDIT : Meh, już nie ważne - wlazłem właśnie z ciekawości z historię potyczek i mój replay "Wygasł" >.> 

Edited by KMyL

Hejo. HotS działa jakby mu sie nie chciało na moim lapku, więc od wczoraj, za namową brata lamię w LoLu. Tak, lamie okrutnie, nikogo nie mogę zabić :D Wzięłam sobie Annie, bo zdawała się mieć dobry dmg, ale kurde coś robię bardzo źle, bo udaje mi sie nia ubić ze trzy miniony w czasie gry i zero potworków :/ mówię o grze z botami, bo na pvp to ja nie idę w ogóle, dopóki tego nie ogarnę. Zajrzałam na fora i wszyscy piszą, że Annie spoko. No więc coś ze mną jest nie tak :D A może jest jakaś inna fajna postać dla lamy, która daje duży dmg? 

11 minut temu, ayla napisał:

Hejo. HotS działa jakby mu sie nie chciało na moim lapku, więc od wczoraj, za namową brata lamię w LoLu. Tak, lamie okrutnie, nikogo nie mogę zabić :D Wzięłam sobie Annie, bo zdawała się mieć dobry dmg, ale kurde coś robię bardzo źle, bo udaje mi sie nia ubić ze trzy miniony w czasie gry i zero potworków :/ mówię o grze z botami, bo na pvp to ja nie idę w ogóle, dopóki tego nie ogarnę. Zajrzałam na fora i wszyscy piszą, że Annie spoko. No więc coś ze mną jest nie tak :D A może jest jakaś inna fajna postać dla lamy, która daje duży dmg? 

Ze względu na fakt, że jesteś nowa w grze, wyjaśnię ci to możliwie najprościej. Wprawdzie nie jestem żadnym mainem Annie, ale sporo czasu już spędziłem w grze i lubię się przejść na mida od czasu do czasu, więc wprowadzę cię choćby w podstawy.

Na początek przydatne strony z buildami i resztą potrzebnych informacji:

http://champion.gg/champion/Annie/Middle

http://www.probuilds.net/champions/details/Annie

Nie należy sugerować się stroną Mobafire!

Następnie: idziemy na solo mida lub na supporta i nigdzie indziej. Na midzie przyjmujemy rolę ap carry - zabieramy bez oporów kille kolegom i farmujemy tylko na własnej linii. Staramy się nie zginąć (carry to zawsze cel o najwyższym priorytecie dla przeciwnika), jako że bez nas team fight prawdopodobnie będzie przegrany. Na supporcie oddajemy całą farmę adc lub innemu bphaterowi, który akurat przyjdzie na naszą linię. Zabijamy creepy samemu tylko jeśli jesteśmy sami na linii, nikt nie przyjdzie na czas ich pozbierać, a wieża zaczęła już je atakować. 

Anka ma bardzo prostą mechanikę. Przyjrzyjmy się jej umiejętnościom:

http://pl.leagueoflegends.wikia.com/wiki/Annie

Mamy tu do czynienia z typowym glass canonem. Jej jedyne cc to pasywka, nie ma żadnej ucieczki poza flashem, do tego reszta umiejętności zadaje dmg, w tym typu AoE. Anka jest polecana nowicjuszom, ponieważ:

- Jej Q dostaje zwrot many i cd gdy zabije jednostkę, tzn. Annie może za darmo i z łatwością dobijać miniony

- Jej pełen potencjał obrażeń jest łatwy do wydobycia

- Nie ma skomplikowanych combosów, które by wymagały zręczności i błyskawicznej zmiany decyzji

- Ma AoE stuna (4 ładunki pasywu + R), więc nawet jak całkiem lamisz, to zawsze coś wniesiesz do drużyny

- Posiada b.duży zasięg autoataków, przez co łatwo jej dobijać odległe miniony i harassować przeciwnika na linii

W skrócie gramy tak, że zbieramy za pomocą umiejętności (głównie Q) ładunki pasywki, po czym wywalamy Q z pasywem w przeciwnika i poprawiamy mu W. Na 6 poziomie zamiast Q używamy do wjazdu Tibbersa i wywalamy combo w przeciwnika, który ma najwyższy priorytet strategiczny albo chociaż od tego zginie. Jeżeli mamy flasha, to możemy go użyć do skrócenia dystansu i zestunowania z R możliwie największej ilości wrogów. Na tym poziomie problemem będzie niestety synchronizacja z drużyną. W ogóle makro game to temat na inną dyskusję. Minie jeszcze dużo czasu, zanim przestaniecie biegać po mapie jak kurczaki bez głowy i zorganizujecie się do walki o objectivy. To normalne.

Tak na koniec:

- wardujemy okolice linii i regularnie sprawdzamy mapę. Do tego kontrolujemy fale minionów tak, aby nie rozbijały nam się o wieżę, a my nie musieliśmy za bardzo wystawiać się na ganka. Nie chcesz nagłej walki 1v2 pod wieżą przeciwnika.

- nie wymieniamy się z przeciwnikiem, gdy bije nas grupa jego minionów

- nie kradniemy junglerowi farmy, zwłaszcza podczas pierwszego clearu

- nie kradniemy koledze Pentakilla

- pijemy potkę na życie, gdy walczymy w team fightcie albo wchodzimy zabić przeciwnika

Mam nadzieję, że pomogłem.

PS Slangu nauczysz się z czasem.

• Upvote 1

Haha, mobafire mi wylazło pierwsze w wynikach ;)

Dzięki serdeczne za opis i linki, już się coś niecoś rozjaśniło. Poczytam zaraz dokładniej o buildach, ale już coś tam lepiej mi idzie bo ze trzy kille udaje się zrobić w meczu w sensie bohaterów i kilkadziesiąt minionków, więc jest poprawa :D Ja mam takie trochę naleciałości z Diablo (wieeeem, że to inna gra, ale stare przyzwyczajenia ciężko wytępić, tu się gra zupełnie inaczej), haha i dlatego ginę jeszcze często i jęczę, że dmg nie ma, no ale w końcu to nie sosa light, która kładła stado potworów jednym hitem ;) Jeszcze raz dzięki, bardzo mi pomogłeś :)

O, MrAjdi widzę że masz "trochę" doświadczenia i jesteś na bieżąco, powiesz mi coś na temat alistara i gry na supporcie, jakiś mały poradnik na jego temat? Tak myślałem, żeby może spróbować tego Lola, no i jak już miałbym grać to chciałbym żeby moim mainem był Alistar, nie wiem czemu ale po prostu spodobał mi się ten czmpion i pozycja supporta. A lepiej na początek posłuchać rad gracza, który wie co w trawie piszczy, niż nadziac się na jakieś nieaktualne poradniki.