Jump to content
Black Shadow

League of Legends

Recommended Posts

@Santus Faustus I

Co do Garena to nie wiem ale Riven należy zgnoić w early gamie. Niech jungler pokampi i zerżnijcie ją jak szmatę. Riven bez snowballu jest bezużyteczna. NIE DAJ JEJ SNOWBALLOWAĆ. Riven musi grać agresywnie aby zgarniac kille, należy to wykorzystać. Przypuszczam, że na Garena by to działało tak samo. Z żadną z tych postaci nie chodź na melee

Po raz kolejny nie panujesz nad swoim językiem i wpadają Ci erotyczne fantazje do opisu gry w LoLa. Tym razem ost - RIP

Edited by RIP
Ostrzeżenie
  • Upvote 1

Chciałbym to zobaczyć w praktyce to "niedawanie snowballować". Wtedy pierwszy wziąłem Warwicka, a po mnie przeciwnik wybrał Riven więc wielkiego wyboru nie miałem. Co mam na nie brać? Jakieś przykłady?

@Santus Faustus I

Nie wiem. Ciężko wygrać z nią 1 vs 1. Dlatego właśnie pisałem, że potrzebujesz junglera. Tylko, żeby któryś nie ginął przy ganku. Ją trzeba zwyczajnie cisnąć. I owszem, nie dać snowballować to bardzo dobra rada, bo bez tego Riven jest do pupy.

Jakieś pomysły jak skontrować Riven i Garena na topie?

Riven możesz poobijąć pickując... Garena. :P Myk w tym, aby w odpowiednim momencie używać silence (w trakcie Q przeciwnika), po czym trochę poharassować z E. Siłą Garena będzie jego pasyw, uniemożliwiający łatwe wypchnięcie go z linii. Nieźle radzą sobie postacie, które mogą wykorzystać cooldowny Riven i zadawać częste, małe combosy, tj. Irelia (Q do miniona, stun, AA, odejście) tudzież Fiora (procsowanie pasywu z Q). Jeśli jednak szukasz bezpośredniej kontry, która umożliwi pokonanie Riven w bezpośrednim 1v1, to ciężko będzie. Riven trzeba wyczekać, farmiąc i ustawiając miniony w ten sposób aby umożliwić gank i systematycznie ją skubać.

Na Garena dobry jest Yorick - grałem wielokrotnie ten matchup, aczkolwiek bardziej z racji na moją słabość do grabarza niźli jako celowaną kontrę. Nie zabijesz przeciwnika, ale i nie dasz mu dobrać się do siebie. Masz spowolnienia, masz sustain, a jednocześnie z racji iż twoje ghule zawsze atakują przeciwnego czempiona jeśli jest w zasięgu to blokujesz pasyw Garena. Choć nie ukrywam - to stosunkowo nudna postać do grania... Jak ogarniasz Quinn to jest to interesujący pick na topa (Q i E nie pozwalają się Garenowi zbliżyć), aczkolwiek bardzo ryzykowny - automatycznie stajesz się celem ganków, a jeśli nie wygrasz early to będziesz totalnie bezużyteczny później.

Imho na Riven, prócz wspomnianego Garena i Vlada:

1. Renek -> tak samo silne early, można na 2-3 lvlu spokojnie ją zabić i potem dominować na linii. Na jej engage masz odskok z e, stuna z w oraz kontrujesz jej ulti swoim ultem. Agresywnie tez można na nią grać, kwestia przeczekania aż spali shielda i potem all in, wymiany są na korzyść krokodyla(aligatora?), dodatkowo elegancko leczysz się na linii i masz tak samo jak ona free skille.

2. Jax -> w early masz generalnie niezaciekawie, ale po zakupie sheena sprawa już wygląda lepiej, zawsze masz odskok i dodge, po 6-tym lvlu spokojnie można iść na trade jak masz jakiegoś lifesteala.

3. Jayce -> pokujesz ją 24/7, jak na Ciebie wchodzi to masz e i bezpiecznie trzymasz dystans. Jak będziesz grać z wyczuciem i będziesz wystrzegać się jej all in to nie powinieneś mieć problemów ^^

Niezłym pickiem jest też Cho, bo jego silence znacznie utrudnia Riven życie oraz Malf, bo będziesz przesz na nią stackował armora ^^

• Upvote 1

Co sądzicie o nowym patchu ? Mi coś nerfów brakuje ... jakoś tak przyzwyczajony byłem do dłuuugiej listy nerfów, a tu taka niespodzianka. Riot potrafi zaskakiwać.

PS: Mam nadzieję również, że w przedsezonie jak wezmą się za marksmanów, nie pojadą im po zasięgu AA, bo jak dla mnie, to i tak mają mały, jak na możliwości "daszowania" innych do nich.

Jakieś pomysły jak skontrować Riven i Garena na topie? przeciwko tej dwójce jestem bezbronny. Z góry też uprzedzam, że odpowiedzi typu "farm pod wieżą", "graj defensywnie" to nie są właściwe odpowiedzi. Zwyczajnie nic mi to nie daje gdy tego próbuję. Garen jest za twardy, nie ma many i ma niezgorsze umiejętności, Riven za to również nie ma many, zadaje spory damage, ma stuna, doskoki i ogólnie jest przegięta jak ktoś ją choć trochę opanuje. Ostatnio zrobiłem przeciwko niej 1/19 jako Warwick. Oczywiści to wynik z całego meczu, a nie tylko na linii.

Chciałbym to zobaczyć w praktyce to "niedawanie snowballować". Wtedy pierwszy wziąłem Warwicka, a po mnie przeciwnik wybrał Riven więc wielkiego wyboru nie miałem. Co mam na nie brać? Jakieś przykłady?

Vladimir jest łatwy i daje sobie nawet radę ale jest jeden problem - łatwo popełnić nim jeden, krytyczny błąd i twoja linia to będzie piekło.

Graj Jaxem, naucz się nim grać do perfekcji i po prostu farm. Jak nie dasz jej się najeść dwoma, trzema killami to później będzie już tylko łatwiej.

Ogólnie wieloma postaciami jesteś w stanie pograć sobie na spokojnie na Riven. Morde, Malphite dają radę bez problemu ale muszą być tutaj ogarni w stopniu średnim (np. Morde atakuje Riven tylko przy mobach ale unika otwartej walki).

Samo babysitowanie na topie nie za wiele wniesie do gry, bo taką Riven strasznie łatwo odbić się od dna (wystarczy dobra farma i ze statami 0/10 robisz pente).

@topic.

Jakże mi smutno, nowa postać okazuję się (prawdopodobnie) junglerem. A tak się cieszyłem, że kolejna ciężka postać zachęci mnie do gry :c

Also i tak wypróbuję ją na linii ale obawiam się, że może zabić jej to potencjał + ma trochę kiepskiego ulta.

Poza tym Ezreal dostaje lekkiego buffa więc będzie w końcu powód, aby pobrać i zobaczyć co tam się pozmieniało przez kilka miesięcy.

@edit.

@up.

Co masz na myśli mówiąc o zmiana u ADC w presezonie? Szykuje się coś dużego? Dałbyś radę trochę opisać? Zatrzymałem się na styczniu ubiegłego roku :D

Edited by HeXs

ADC mają dostać podobne zmiany do tych, które dostały "molochy" (śmieszy mnie to określenie na offtanków xD).

A jak na styczniu się zatrzymałeś, to cześć offtanków dostała takie buffy, że Garen i Dariusz (w szczególności ten drugi) to teraz insta bany. Skarner coś tam dostał, ale obecnie ma całkowicie zerowy dmg (i nędzny pasyw z kryształkami), no i Morde wyłapał zmiany, podobno jest teraz AD Offtankiem, a nie AP postacią, ale tego nie potwierdze, bo go dosłownie ani razu nie widziałem w grze po zmianach (a było to pare patchy temu).

A Vlad kontruje Riven? Co-co-co? A czy to Vlad przypadkiem nie jest kontrowany przez postacie, które mogą wpaść all in, i zabić go na Full HP? Aha, no i Riven oraz Rengar to oczywiste insta bany w okolicach diamentu, ze względu na monstrualną ilość one trick pony tych postaci w okolicach tej dywizji.

Edited by SourPls

ADC mają dostać podobne zmiany do tych, które dostały "molochy" (śmieszy mnie to określenie na offtanków xD).

A jak na styczniu się zatrzymałeś, to cześć offtanków dostała takie buffy, że Garen i Dariusz (w szczególności ten drugi) to teraz insta bany. Skarner coś tam dostał, ale obecnie ma całkowicie zerowy dmg (i nędzny pasyw z kryształkami), no i Morde wyłapał zmiany, podobno jest teraz AD Offtankiem, a nie AP postacią, ale tego nie potwierdze, bo go dosłownie ani razu nie widziałem w grze po zmianach (a było to pare patchy temu).

A Vlad kontruje Riven? Co-co-co? A czy to Vlad przypadkiem nie jest kontrowany przez postacie, które mogą wpaść all in, i zabić go na Full HP? Aha, no i Riven oraz Rengar to oczywiste insta bany w okolicach diamentu, ze względu na monstrualną ilość one trick pony tych postaci w okolicach tej dywizji.

Riven insta-ban? No dobra, nie wiem jak jest niżej :P Póki co widziałem na silverach ban na Riven. Chyba, że dostała milion buffów.

Vladimir jest dobra kontrą na Riven bo po każdym "all-in" jest w stanie wrócić do zdrowia w przeciągu krótkiej chwili. Na linii nie dostaję aż takiego łomotu jak inne postacie bez takich możliwości regeneracji jak on. Dodatkowo, mądrze użyte W pozwala uniknąć ganków, a tym bardziej combo Riven.

Oczywiście Vladimir to dość trudna postać, bo mimo wszystko trzeba wiedzieć kiedy i jak używać umiejętności.

@SourPls

Kontruje, Riven nie ma wbudowanego odzyskiwania życia a jej all in neguje spokojnie kałuża Włodzimierza. Grałem raz tak przeciwko graczowi, który złapał chyba wcześniej ze 2 kille i za cholerę nie mógł się przepchać ani do mnie ani do wieży. Zwyczajnie się nie da od pewnego momentu wytrzymać z Vladem na linii.

Choć early game to koszmar i trzeba grać bardzo zachowawczo.

O wilku mowa. Być może łzy przestaną lecieć strumieniami podczas starcia z Riven: na PBE pojawiły się zmiany, wymagające od gracza stackowania paska z pasywu aby zadawać konkretne obrażenia.

"Riven's abilities charge her blade, causing her next basic attack to deal an additional [20% - 50%] physical damage. If Runic Blade damages an enemy champion, Riven gains 20 Edge.

Riven's damage is increased by up to 10% based on how much Edge she has. If she hasn't gained Edge in the last 10 seconds, Riven begins to lose her Edge at the rate of 10 every second. "

Czyli dodano jej pasek Edge, od którego będą zależały dodatkowe obrażenia. Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce, bo w sumie szkoda będzie zużywać bonusa na miniony gdyż wchodzi on w następny AA - zarządzanie tym na pewno podniesie poziom trudności.

Edited by sleeskee

A co powiecie na Olaf'a ? Na 6 lvl po odpalniu ulta Riven nie może go stunowac. Dmg niczego sobie . LS z W w polączeniu z scepterem tez daje rade. Myślę , że to dobra kontra na nią.

@up

Zgadza się - sęk w tym, że Riven wystarczy niewielka przewaga aby zacząć snowballować. Jeden, góra dwa kille i mamy pozamiatane na linii. Najlepiej po prostu do tego nie dopuścić. Czyli campić.

Pojawiła się taka grafika na oficjalnym profilu facebookowym League of Legends. Kiedy powiedzieli, że Victorious skin będzie do ADC od razu pomyślałem o Sivir. Jest to naprawdę stary ADC i chyba najlepszy do zaprojektowania (dysk w tych kolorach będzie wyglądał świetnie), trzeba teraz tylko czekać na jakieś grafiki z gry. Edited by Devius
  • Upvote 2

Szkoda, że Sivir jest postacią najrzadziej przeze mnie graną. Ja jednak wolałbym Chmapionship Sivir i Victorious Kalista :P

Preferowałbym Victorious Graves. Bo tym najczęściej gram. A tak to skin do postaci, której praktycznie nie używam. Ale co zrobisz. Brakowało Victorious ADC, więc zrobili tą niby 'najpopularniejszą.'

Jaka Sivir? Przecież to jest DRAAAAAVEN!!

original.jpg

A tak serio nie zrozumiałe kompletnie jest dla mnie to, czemu ten nędzny, chodzący ult na ADC dostaje tego skina, a ulubieniec community nie ;/

Edited by SourPls
  • Upvote 1

Dla mnie niestety Sivir < reszta adc. Nawet Quinn itp. Nie lubię jej, zawsze mi się wydawała słaba, niepotrzebna i w ogóle zbędna w lidze :P

Można było w ciemno obstawiać Sivir, bo Victorious skórkę dostaje zawsze czempion odciskający największe piętno w przeciągu całego sezonu. Szansę jeszcze mieli imo Viktor i Kalista, ale pierwszy odpadł po zapowiedzi że to będzie ADC, a druga po wydaniu Championship. Dużego pola do popisu z wyglądem raczej nie ma, pewnie zrobią rekolor Wardena i tyle, plebs się zadowoli darmówką. ;)

Mi tam pasuje - mam padniętego kompa i z racji na przeprowadzkę nie mogę sobie pozwolić aktualnie na nowy, a że zdążyłem zagrać w tym sezonie tylko placementy i trochę ARAMów u kumpla to nie będę miał bólu w zadzie że mi coś fajnego przechodzi obok nosa. cheesy.gif

• Upvote 1

@sleeskee

Nie ma to jak obrazić każdego komu się spodoba skin. Zwłaszcza, że nie masz zielonego pojęcia jak wygląda.

• Upvote 2

@aliven

To był mój przytyk do Riot (z ich perspektywy pisany) - darmowy skin, więc nie ma co się wysilać, a i dajemy go najtańszej postaci aby zbyt drogich czempionów do tego za friko nie rozdawać. I mnie to nie dziwi, bo to biznes, stąd nie oczekiwałem zbyt wiele. Przecież nie oceniałbym ludzi po guście, bo zreszta co mi do tego - każdy ma swój, i każdy będzie miał w tej kwestii rację. smile_prosty.gif Ale jeśli Ty lub ktoś inny odebrał to osobiście to nie mam problemów aby rzec: przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo urazić.

Edited by sleeskee
  • Upvote 4

@sleeskee

Z tego co kojarzę to owe skiny również mają własne animację, jak chociażby Morgana. Więc wymagają więcej roboty niż większość skinów.

- filmik dla wszystkich, którzy twierdzą "x champ jest super bo ja nim super wymiatam" i tego typu bzdury. Dotyczy junglerów, ale przekaz jest uniwersalny i dotyczy każdego rodzaju. Jak również każdej MoBy.