Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Ludzie mówią

Ludzie mówili, że to Ao Shin. Potem były teorie, że to zapowiedź reworku Tarica, reworku Yorica, nowych itemów/masterek (bo i takie cuda widziałem po różnych forach)... Poza tym support morderca? Co to za figura retoryczna?

Tresh. Tom Ketch. - Nie każdy jest miluśką soraką albo przytulińskim braumikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Ale ty jesteś nieogarnięty, kolega co prawda użył złego słowa, ale strasznie łatwo sie domyslic tego, że Alivenowi chodziło o klase postaci, czyli support, marksman i tak dalej. A paper supporta rzeczywiscie bardzo dawno nie było, Mag na supporcie to nie jest support, tylko mag na dolnej linii pod psy. Nawet nie pamiętam jaki był ostatni paper supp.

A aramy i trójki to w 80% farm boty, praktycznie sie nie da trafic na inną osobe, chyba ze jakies gry ze znajomymi tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem ponad 2 tysiące ARAMów - poza początkowymi kilkoma levelami botów tam praktycznie nie ma wcale, być może kolega miał na myśli Dominion?

Fantasy LCS wraca, może forumową ligę warto założyć na wiosenny split, byłoby zainteresowanie? Tydzień mamy na ogarnięcie sprawy. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to macie absurdalne ilości szczęścia, albo ja pecha, praktycznie same boty na aramach i trójkach :D

Jeszcze gram na weście, wy pewnie na Nordicu, różnica co prawda powinna być (wiadomo, kto oprócz polaczka czy ruska by kupował tam konto), ale nie aż tak gigantyczna jak piszecie.

Ja najbardziej czekam oczywiście jak sie H2K spisze, bo na tych turniejach co były wczesniej to dosc mocno sie pokazali, a tera mieli czas na treningi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YerbaMate

Na EUW mam niskolevelowe konto, na którym gram także ARAMy gdy lagi na EUNE są nie do zniesienia. Ostatnio miałem kolesia jako przeciwnika, który biegł wprost do nas i umierał za friko, teraz gdy o tym wspomniałeś to doszedłem do wniosku że to mógł być bot, jednakże przyznam iż z takim czymś spotkałem się po raz pierwszy. Normalnie dobiera mnie ze smurfami z poziomu silvera/golda, acz gram na tym koncie bardzo rzadko. Możliwe, iż rozegrałeś w tych trybach tak mało meczy że masz tam niskie MMR (każdy tryb ma oddzielny współczynnik) - boty tego nie przeskoczą, wystarczy iż powygrywasz trochę i będziesz łączony z ludźmi cały czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem ponad 2 tysiące ARAMów - poza początkowymi kilkoma levelami botów tam praktycznie nie ma wcale, być może kolega miał na myśli Dominion?

Fantasy LCS wraca, może forumową ligę warto założyć na wiosenny split, byłoby zainteresowanie? Tydzień mamy na ogarnięcie sprawy. tongue_prosty.gif

No to junglera już macie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także widziałem nowego Shena i Jhina w akcji na PBE. Może zacznę od tego drugiego, bo jest o wiele bardziej interesujący. Zacznę może od tego, że jeśli bez zmian w przelicznikach wejdzie on normalnie do gry to będzie cały czas banowany. Po złożeniu dwóch, powtarzam, dwóch przedmiotów chłop osiąga ponad 400 ad dzięki przelicznikom z attack speeda i szansy na uderzenie krytyczne, więc wystarczy złożyć Infinity Edge i Rapid Firecannon, żeby już siać zamęt na mapie. Imo na bota on się nie nadaje, właśnie ze względu na to, że w ogóle nie rośnie mu attack speed, a ładowanie broni też jest bardzo wolne, dodatkowo, żaden przedmiot tego nie zwiększa. Ulti na początki może być trochę wyprowadzające z równowagi przez oddalanie kamery, ale szybko można się do tego przyzwyczaić. Cały voice acting Jhina jest NIESAMOWITY.

Przejdźmy do Shena. Nie będę sie za bardzo na jego temat rozpisywał, bo dużo mu nie zmienili, ale trzeba jednak kilka rzeczy napisać. Shen zadaje teraz obrażenia i to jeszcze większe niż poprzednio. Dzięki swojemu Q, które nasz ninja za sobą ciągnie można jednym combo zjechać przeciwnika do połowy jego hp nie tracąc przy tym praktycznie nic. Skille kosztują więcej - takie Q chyba wymaga 180 energii, ale tu pojawia się jedna z lepszych rzeczy - zwykłe uderzenie/last hity przywracają energię (chyba 20 za uderzenie/zabicie miniona) i jej pula została zwiększona z 200 do 400. Całkiem spoko. W (czyli blokada normalnych ataków) rzuca się tam, gdzie jest mieczyk, na szczęście miecz wędruje z Shenem kiedy używa ulti, więc nie dość, że możemy kogoś uratować ultem, to od razu możemy też rzucić swoje W, żeby uchronić kolegę z drużyny przed atakami. Polecam budowanie nowego Shena lekko pod attack speed.

I to chyba tyle. Aha, crafting wygląda spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jhin i 400ad z dwoma przedmiotami? Taki wynik jest to w ogóle możliwy do osiągnięcia innym adc?
Dopiero się pojawił na PBE, więc pewnie jeszcze będą go zmieniać, bo te jego przeliczniki z prędkości ataku i szansy na krytyka to lekka przesada. I tak, taki wynik jest możliwy do osiągnięcia na innych adc.

Jeśli eRki mu nie zmienili, to powróci jako maszynka do splitpushu.
Nie zmienili mu ulti.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to samemu pozostanie rozsmarowywany przez np. Yasuo czy Fiorę.
Choć z drugiej strony jego W wygląda obiecującą przy kontrowaniu postaci polegających na aa
I na wszelkie wątpliwości sam sobie odpowiedziałeś. Co prawda, W ma dość duży cooldown (nie wiem, czy się zmniejsza z poziomem), ale i tak myślę, że najlepszym sposobem będzie budowanie go pod tanka z gigantyczną (45%?) ilością redukcji, żeby właśnie jak najczęściej to W rzucać. Trzeba tylko pamiętać o tym, że W pojawia się tam, gdzie jest miecz. Ach, przypomniała mi się właśnie przez to taka ciekawostka - jeśli jesteśmy z dala od swojego miecza i rzucimy W to aktywuje się ono dopiero kiedy ktoś z naszej drużyny będzie w jego zasięgu, także całkiem fajna sprawa, bo nawet jeśli rzucimy W za wcześnie, to przez krótki czas nie pójdzie to na marne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Shen dostaje dużego nerfa na laning i mały buff w lesie. W lesie staje się nieco szybszy niż wcześniej dzięki większym obrażeniom z Q, na linii traci sustain i zasięgowy harras. Do tego mechanika miecza jest zwyczajnie głupia, wywal to z jego umiejętności i jedynie poczujesz ulgę, żadnej straty. Ani to interesujące ani przyjemne. Nowy strzelec jest w miarę ciekawy, a Shen potrzebował reworka, ale nie takiego jak nam już pokazano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Shen dostaje dużego nerfa na laning i mały buff w lesie. W lesie staje się nieco szybszy niż wcześniej dzięki większym obrażeniom z Q, na linii traci sustain i zasięgowy harras. Do tego mechanika miecza jest zwyczajnie głupia, wywal to z jego umiejętności i jedynie poczujesz ulgę, żadnej straty. Ani to interesujące ani przyjemne. Nowy strzelec jest w miarę ciekawy, a Shen potrzebował reworka, ale nie takiego jak nam już pokazano.

Ekhem, w jungli to on zyskał 45s. To nie jest mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system przeładowywanie broni całkowicie mi się nie podoba w tej grze. Graves przez te zmiany stał się wg. mnie całkowicie nie grywalny jako ADC. Grają nim chyba tylko najwięksi zapaleńcy. Jak jeszcze za starych aa i starego Q dawało radę walczyć na początkowych levleach z przeciwnym adc, tak teraz jest to całkowicie niemożliwe. Mam nadzieję, że RIOT w pewnym momencie zobaczy, że całkowicie minęli się z tym, co wymyślili i 'zabili' jednego z fajniejszych ADC robiąc z niego coś co niby zasięgowe, ale grane na dżungli (patrz: dzisiejsza gra H2K (Jankos) z Giants), czy też na topie, a nie na dole, do którego był przeznaczony od początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i załadował mi się patch z nowym sezonem :-). Wchodzi rework Shena, adc wyciągający 1k dmg na PBE, zmiany w dźungli, nowe skórki, Warsztat Hextech oraz nowy Kreator dla rankedów. Będzie się działo, a na razie to nowa muzyka z ekranu ładowania powstrzymuje mnie przed wejściem do gry. Chyba muszę zmienić champion pool, bo stary wymiatał w silverze, a na wejście do platyny może być już za słaby. Co byście mi aktualnie polecali na topa/adc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top - mundo
Mundo ma aktualnie jedno z największych ban ratio na rankedach, a widać, że chłopak skupia się na tym trybie.

Renekton aktualnie jest jednym z lepszych top lanerów, rzadko banowany, łatwy w graniu i zadaje sporo obrażeń. Jeśli nauczyłbyś się dobrze rzucać beczki Gangplanka to teraz pick też jest bardzo dobry, ostatnio coraz mniej go banują, więc nie jest aż tak źle. Ostatnio bardzo często widywany jest Alistar na topie, pod AP i HP wraz z Thunderlordem jego combo zadaje bardzo dużo obrażeń, dodatkowo ma bardzo wysoki sustain na linii ze względu na heala.

Na ADC aktualnie najmocniejsza jest Miss Fortune, bardzo łatwa w ogarnięciu, teraz po reworku ma porządniejszy system ucieczki, chociaż nadal nie jest to idealne. Corkim też się bardzo przyjemnie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system przeładowywanie broni całkowicie mi się nie podoba w tej grze. Graves przez te zmiany stał się wg. mnie całkowicie nie grywalny jako ADC.

Nie gra się Gravesem na bocie głównie z racji na nerf zasięgu, przez co każdy ADC może go bezpiecznie nękać z dystansu autoatakami - gdyby nie to to jego burst jest w zupełności wystarczający aby zrekompensować przeładowywanie.

Renekton aktualnie jest jednym z lepszych top lanerów, rzadko banowany, łatwy w graniu i zadaje sporo obrażeń.

Jego stun, który jest niezbędny do combo, jest modyfikatorem autoataku, a więc każdy creepblock może być kosztowny (a z tym ostatnio jest bardzo dużo problemów) - to jest w zasadzie na chwilę obecną jednaże jedyny minus tej postaci. Fajny czempion, również polecam, zwłaszcza przy mentalności "ignore the tank" - przeciwnicy wcinają za darmo jego stuny i obrażenia obszarowe. ;)

Jeśli chodzi zaś o Jhina to wydaje mi się, iż więcej z niego pożytku będzie jednak na bocie. To niemobilna postać, stąd nie wyobrażam sobie aby mógł bezpiecznie zejść z mida aby pomóc innym liniom. Co innego gdy na bocie mamy supporta - co prawda exp mniejszy, ale widzę sytuacje gdy wraz z obstawą Alistara/Morgany schodzimy do rzeki lub krzaka za buffem aby strzelić z ulta na mid, po czym wrócić do farmienia. Ciekawa postać, niezła do pick compów, IP już czeka... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...