Jump to content
Black Shadow

League of Legends

Recommended Posts

@makemebad

Po rozegraniu około 20 meczy łącznie w tym sezonie - srebro. Ale promo skończyłem jakoś 2/8 na moją niekorzyść więc tak to jest. Wcześniej był gold.

Wiadomo coś odnośnie patcha? Bo podobno miał być dziś rano, ale były jakieś problemy. Naprawili to już?

A to patcha nigdy nie dawali czasem w nocy, tak między 2 a 4 rano ? Bo zawsze o tej porze zamykana była Liga, a potem w czwartek rano zawsze pobierałem nowy patch ( a przypomnę, mamy dopiero środe, nie czwartek ) :P

Przenieśli na jutro (tj. 9.07). Polecam surr@20 jako stronkę informacyjną, albo chociaż główną LoLa. :D

Jakoś od lutego miałem przerwę od LoL'a (bawiłem się w HotS).

Wróciłem wczoraj i nic się nie zmieniło....

Na wstępie przeprosiłem, gdybym karmił, bo miałem długą przerwę.

Drużyna mówi, że spoko.

20 minut później.

Najlepsze staty w teamie (16/2 Brandem)

Jungler mnie wyzywa bo nurkował pod wieżę za przeciwnikem z połową hp i nie pobiegłem za nim (BEZ naszych minionów w pobliżu).

ADC flame'uje na pół teamu.

TOP płacze, że on tak solo sobie nie poradzi i idzie sobie na inną linię.

LoL... LoL never changes :P

@makemebad ostatnio straszna moda na CS'a się zrobiła, więc faktycznie może być lipa, bo przez tą modę bardzo poziom społeczności podupadł. Ja sobie czasem pyknę meczyk albo dwa, szczególnie dla misji/dropa (gra mi się już zwróciła 3krotnie).

Chociaz w sumie szkoda, że mało kto z moich znajomych chce grać ze mną... Pewnie dlatego, bo nie gram rankingowych, nie lubię tego po prostu, pomimo tego, że mam rangę Master Guardian czy jak to się tam zwie (dwa skrzyżowane AK).

Ja zauważyłem że zaczęli odchodzić głównie ludzie z wyższych dywizji (diament, master) przez co w grze zrobił się jeszcze większy śmietnik i grają jeszcze gorsi gracze. Też miałem 2 miesiące przerwy, po czym zaliczyłem serię 6 lose bo mój team feedował jak tylko się dało, a ja mimo słabej formy bo w sumie 2 miechy to sporo, nie zapoznałem się nawet z patchami (nie polecam, Ashe zmasakrowała mnie na bocie bo nie ogarniałem co ona nagle zaczęła robić :D) ale w każdej grze swoją linię wygrywałem dość srogo (oczywiście poza tą na Ashe), przeciwnik z linii 0/5 i 60-70 cs mniej niż ja ale co z tego skoro mój team praktycznie nie farmił i feedował, a zwłaszcza midy. Nic się nie zmieniło w tej kwestii, mid to wciąż najbardziej oblegana pozycja na którą wpychają się najsłabsi ludzie nie chcący wygrać meczu, a jedynie cieszący się że mogą w końcu nafeedować na swoim "main lane", adc to największe płaczki, a ogarniają jedynie supporty. No, a w jungli dalej nieśmiertelny Lee Sin aka chodzący ward. I to jest poziom plat I-diam IV...

Gra się moim zdaniem staje coraz mniej atrakcyjna, wyszło sporo konkurencji i jedynie ludzie którzy niewiele wcześniej osiągnęli w niej zostają, ci którzy potrafią grać idą na CS albo inne gry bo mają dość tych pierwszych, no i siłą rzeczy się tak poprzesuwało, gorsi gracze coraz wyżej. Każdy patch wywraca ostatnio metę do góry nogami, kiedyś oczywiście też się to działo ale obecnie przesadzają, człowiek który miał miesiąc przerwy po prostu nie będzie chciał ogarniać tych wszystkich zmian. Dla mnie obecnie to gierka na pogranie 2-3 meczyków z kumplami wieczorem jak nie ma nic lepszego do roboty, bo rankedów już nie tknę kijem. No ale cóż, postawa Riotu udowadnia że ma na to wywalone i poza jakimiś śmiesznymi chat restrictami nic nie robi.

@Cmb

Wiesz, że w przeciwnej drużynie też są tacy ludzie? Po prostu raz w twoim teamie trafią się słabsi gracze, a innym razem w przeciwnym. Tak było i będzie zawsze. Wyrównane gry nigdy nie zdarzały się zbyt często.

Każdy patch wywraca metę? Zawsze tak było. Jak ci się nie chce czytać zmian w patchach to twój problem (i twojej drużyny).

Riot nic z tym nie robi? A co ma robić? Zbanować na stałe graczy, którym nie wyszło kilka meczy?

Dużo konkurencji. Tak, piekielnie dużo sensownej konkurencji. Ci którzy się dawno temu przerzucili na Dotę 2, to w nią grają, a w HotSa gra mnóstwo osób, którym nie spodobał się ani LoL ani Dota. Choć właściwie, to większość z moich znajomych zainstalowała HotSa, pograła miesiąc, dwa i usunęła go z dysku. Teoria, że najlepsi gracze w LoLa przerzucają się na CSa też jest dość zabawna. Równie dobrze można napisać, że kiedyś ci najlepsi gracze LoLa przerzucili się na niego z CoDa/BFa. Innych gier było i jest mnóstwo. Taka konkurencja była zawsze.

Krótko mówiąc - przesadzasz. Ot gra ci się znudziła po kilkuset (?) godzinach, podobnie jak wielu innym graczom i tyle.

Faktem jest, że przydałyby się większe zmiany i jakiś nowy tryb gry z sensownym wsparciem i osobnym rankingiem (czego brakuje chociażby na Dominionie traktowanym po macoszemu), bo nowy bohater, zmiana wyglądu mapy, nowy item, czy jakiś rework to strasznie mało. Niby jest i SR i TT, ale TT jest tylko dla teamów, a te lubią się rozpadać.

Tej grze brakuje też takiego wsparcia jakie ma Dota. Sama pula nagród w mś skłania ludzi do wypróbowania Doty. Podobnie jak informacje o dużym patchu zmieniającym mnóstwo rzeczy. Do LoLa nie skłania nic.

Edited by 2real4game
  • Upvote 1

@2real4game

Plusika masz do pierwszej przerwy. Potem się za cholerę zgodzić nie mogę. OFC imo ale jak dla mnie nie ma sensu aby się silili na nową mapę.

@Cmb

Wszedłeś, przegrałeś 6 meczy, z czego jeden na 100% był Twoją winą, uznałeś, że rankedy mają za niski poziom i wolisz grać nie rankedy? Lul.

Biorąc pod uwagę jaką popularnością cieszy się aram, urf, 6x6 na tt, to przydałoby się z tym zrobić coś więcej. Jakaś mniejsza mapka z krótszą rozgrywką, nastawiona na soloq. TT jest ok, ale tylko dla teamów. To oczywiście wyłącznie moje wrażenie, ale sporo graczy chyba chce czasem dość krótkiej rozgrywki, w której bez przerwy coś się dzieje. Aram jest pod tym względem niezły, lecz zbyt często zdarzają się gry, w których przy ekranie ładowania wiadomo kto wygra, a cała gra tylko irytuje, bo nie da się nic zrobić.

@Cmb

Wiesz, że w przeciwnej drużynie też są tacy ludzie? Po prostu raz w twoim teamie trafią się słabsi gracze, a innym razem w przeciwnym. Tak było i będzie zawsze. Wyrównane gry nigdy nie zdarzały się zbyt często.

Każdy patch wywraca metę? Zawsze tak było. Jak ci się nie chce czytać zmian w patchach to twój problem (i twojej drużyny).

Riot nic z tym nie robi? A co ma robić? Zbanować na stałe graczy, którym nie wyszło kilka meczy?

Dużo konkurencji. Tak, piekielnie dużo sensownej konkurencji. Ci którzy się dawno temu przerzucili na Dotę 2, to w nią grają, a w HotSa gra mnóstwo osób, którym nie spodobał się ani LoL ani Dota. Choć właściwie, to większość z moich znajomych zainstalowała HotSa, pograła miesiąc, dwa i usunęła go z dysku. Teoria, że najlepsi gracze w LoLa przerzucają się na CSa też jest dość zabawna. Równie dobrze można napisać, że kiedyś ci najlepsi gracze LoLa przerzucili się na niego z CoDa/BFa. Innych gier było i jest mnóstwo. Taka konkurencja była zawsze.

Krótko mówiąc - przesadzasz. Ot gra ci się znudziła po kilkuset (?) godzinach, podobnie jak wielu innym graczom i tyle.

Faktem jest, że przydałyby się większe zmiany i jakiś nowy tryb gry z sensownym wsparciem i osobnym rankingiem (czego brakuje chociażby na Dominionie traktowanym po macoszemu), bo nowy bohater, zmiana wyglądu mapy, nowy item, czy jakiś rework to strasznie mało. Niby jest i SR i TT, ale TT jest tylko dla teamów, a te lubią się rozpadać.

Tej grze brakuje też takiego wsparcia jakie ma Dota. Sama pula nagród w mś skłania ludzi do wypróbowania Doty. Podobnie jak informacje o dużym patchu zmieniającym mnóstwo rzeczy. Do LoLa nie skłania nic.

Riot może zrobić bardzo wiele, poczynając od zatrudnienia prawdziwej ekipy ludzi którzy będą aktualnie się przyglądać reportom i naprawdę banować ludzi za coś. System reportów i chat/ranked restrictów jest straszny, ludzie dostają to dosłownie za nic (znam kilku ludzi którzy nic nie pisali a dostawali na setki gier, bo nikt nie sprawdza tych reportów.

A co do tego że raz są w mojej raz u przeciwnika - ja to wiem. Tylko pytanie dlaczego tak jest. Dlaczego nie ma systemu który lepiej umieszczałby graczy na ich poziomie. Przykładowo, przegrałeś 10 gier pod rząd a w każdej z nich masz staty po 0/6/1 i 50 cs, a grałeś na poziomie platyny - zaliczasz mega drop mmr, nikogo nie obchodzi czy grałeś nachlany, trollowałeś czy "grałeś supportem a on musi często padać" - ja nigdy nie zrobiłem podobnej serii, mój rekord to 12 przegranych pod rząd i w żadnej z tych gier nie feedowałem. Po prostu, jak to mówisz, szczęście - ja go akurat w tej grze nie mam, mimo że lubię w nią pykać. ;)

@2real4game

Plusika masz do pierwszej przerwy. Potem się za cholerę zgodzić nie mogę. OFC imo ale jak dla mnie nie ma sensu aby się silili na nową mapę.

@Cmb

Wszedłeś, przegrałeś 6 meczy, z czego jeden na 100% był Twoją winą, uznałeś, że rankedy mają za niski poziom i wolisz grać nie rankedy? Lul.

A gdzie napisałem że ten mecz był w 100% moją winą? To że ja przegrałem 0/2 linię na Ashe i byłem może ~20 cs w plecy nie znaczy że przegrałem całą grę teamowi, przegrałem jedynie linię. Tutaj znów pojawia się problem głupiego myślenia większości community lola - owszem zgadzam się że szczęście do drużyny się liczy i raz feederzy są w moim teamie a raz w przeciwnym, ale absolutnie nie zgadzam się z idiotycznym założeniem że "zagrałeś źle = Twoja wina, nie umiesz uciągnąć gry solo to siedzisz tam gdzie powinieneś" - nie, tak nie jest, bo co, te wszystkie topy które dostają ode mnie na linii po 0/5 i nie mogą podejść do farmy, kończą ze statami 2/10/2 i 100 cs bo przeciwna drużyna rozniosła mój noob team w 4, idą wyżej bo na to zasługują? Teraz strasznie ciężko w pojedynkę wygrać/przegrać mecz. Chyba że gdzieś w silverach, tam też robię po 50/0.

Riot może zrobić bardzo wiele, poczynając od zatrudnienia prawdziwej ekipy ludzi którzy będą aktualnie się przyglądać reportom i naprawdę banować ludzi za coś. System reportów i chat/ranked restrictów jest straszny, ludzie dostają to dosłownie za nic (znam kilku ludzi którzy nic nie pisali a dostawali na setki gier, bo nikt nie sprawdza tych reportów.

Zatrudnienie ludzi od banów? Toś mnie rozbawił xD A może jeszcze ci ludzie będą analizowali każdy z wielu tysięcy przypadków dziennie? I tak Riot robi pod tym względem dużo więcej niż konkurencja, która te problemy całkowicie olewa. Poza tym nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, w którym ktoś dostałby ograniczenie na czat za bycia całkowicie niewinnym (chyba, że w przeszłości był karany i dostał mu się drugi faktycznie za niewinność). Poza tym zaledwie garstka graczy ma taki problem.

Tylko pytanie dlaczego tak jest. Dlaczego nie ma systemu który lepiej umieszczałby graczy na ich poziomie. Przykładowo, przegrałeś 10 gier pod rząd a w każdej z nich masz staty po 0/6/1 i 50 cs, a grałeś na poziomie platyny - zaliczasz mega drop mmr, nikogo nie obchodzi czy grałeś nachlany, trollowałeś czy "grałeś supportem a on musi często padać" - ja nigdy nie zrobiłem podobnej serii, mój rekord to 12 przegranych pod rząd i w żadnej z tych gier nie feedowałem.

Lepiej umieszczał na swoim poziomie? Takie teksty to zwykle piszą ludzie, którzy się nie mogą wybić z jakiejś ligi i plują się, że oni tacy świetni, ale przegrywają przez ... Odnoszę wrażenie, że albo nie wiesz o co w tej grze chodzi, albo jesteś sfrustrowany po serii 6 porażek (faktycznie, genialny wynik, dopiero 12 porażek z rzędu to jest katastrofa). To jest gra drużynowa. Jeżeli widzisz, że komuś nie idzie i zamiast mu pomóc, wesprzeć dobrym słowem, czy coś doradzić, nie piszesz nic, bądź ochrzaniasz, że zginął, to jest to także twoja wina. Poza tym gdybyś był lepszy od tych pozostałych graczy w placie, to byłbyś w diamencie. Jeśli byłbyś lepszy od tych w diamencie, to byłbyś jeszcze wyżej. Ten system naprawdę działa. To, że wyżej nie jesteś, to jest tylko i wyłącznie twoja wina, a nie Riotu. Po prostu jesteś za słaby.

absolutnie nie zgadzam się z idiotycznym założeniem że "zagrałeś źle = Twoja wina, nie umiesz uciągnąć gry solo to siedzisz tam gdzie powinieneś" - nie, tak nie jest, bo co, te wszystkie topy które dostają ode mnie na linii po 0/5 i nie mogą podejść do farmy, kończą ze statami 2/10/2 i 100 cs bo przeciwna drużyna rozniosła mój noob team w 4, idą wyżej bo na to zasługują? Teraz strasznie ciężko w pojedynkę wygrać/przegrać mecz. Chyba że gdzieś w silverach, tam też robię po 50/0.

Czyli: "ja schrzaniłem sprawę na linii, ale to wina pozostałych 4 graczy, że nie potrafili tego naprawić", a z drugiej strony: "ja zagrałem świetnie, ale pozostałych 4 graczy grało beznadziejnie". Klasyczne podejście największych flamerów. Zawsze porażka to wina pozostałych 4 graczy, ale nie moja.

• Upvote 1

Ja zauważyłem że zaczęli odchodzić głównie ludzie z wyższych dywizji (diament, master) przez co w grze zrobił się jeszcze większy śmietnik i grają jeszcze gorsi gracze.

W tamtym sezonie chcieli naprawić lp clamping i tak pozmieniali MMR, że nagle po zmianie znalazłeś się grubo powyżej swojej dywizji i zacząłeś dostawać po +15/-40 lp. Przez parę miesięcy. To było tym, co zabiło dla mnie rankedy (chociaż D2 wbiłem) i pewnie wielu miało podobnie.

Oczywiście jeżeli to, co piszesz ma odzwierciedlenie w rzeczywistości tongue_prosty.gif

A co do tego że raz są w mojej raz u przeciwnika - ja to wiem. Tylko pytanie dlaczego tak jest.

Bo ludzie nie są maszynami? Raz grają lepiej, raz gorzej. Ich ranking i dywizja jest zawsze tylko orientacyjna, bo inaczej gra ktoś zmęczony/zły/odurzony/wypoczęty/szczęśliwy. Żaden system tego nie wyeliminuje.

Poza tym gdybyś był lepszy od tych pozostałych graczy w placie, to byłbyś w diamencie. Jeśli byłbyś lepszy od tych w diamencie, to byłbyś jeszcze wyżej. Ten system naprawdę działa. To, że wyżej nie jesteś, to jest tylko i wyłącznie twoja wina, a nie Riotu. Po prostu jesteś za słaby.

Generalnie tak to działa, ale w niektórych przypadkach takie trafienie 'tam gdzie się należy' potrafi zająć stanowczo zbyt dużo gier/czasu.

@Cmb

Strasznie wyolbrzymiasz. Podchodzisz stanowczo za emocjonalnie do tego. Dalej nie licz na wyższy poziom poza rankedami.

@Grzechus

Gdzieś czytałem, że system jest tak zbudowany aby po +/- 100 grach być na swojej pozycji.

Poza tym gdybyś był lepszy od tych pozostałych graczy w placie, to byłbyś w diamencie. Jeśli byłbyś lepszy od tych w diamencie, to byłbyś jeszcze wyżej. Ten system naprawdę działa. To, że wyżej nie jesteś, to jest tylko i wyłącznie twoja wina, a nie Riotu. Po prostu jesteś za słaby.

Generalnie tak to działa, ale w niektórych przypadkach takie trafienie 'tam gdzie się należy' potrafi zająć stanowczo zbyt dużo gier/czasu.

Zdecydowanie potwierdzam. Chociaż w moim przypadku (lawirując ciągle pomiędzy gold V - I) zdarza się, że jeżeli wyjdę do gold IV - bez problemu osiągam gold III i lepiej. Później następuje drop i od nowa to samo :)

Kiedy w życie w chodzi ten patch 5.14? Ostatnio miałem dużą przerwę w graniu w Ligę, więc postanowiłem powrócić jak zmieni się coś fajnego. Interfejs może być ciekawym urozmaiceniem, więc chcę wrócić. (Chyba) co wtorki wchodziły, dzisiaj włączam... a tam nadal 5.13. Czy jakoś w godzinach wieczornych/popołudniowych?

Odlicza ci od ceny skórki/bohaterów których masz na 100%.

Ehh... i tak nie zdążę już kupić - nie mam kaski na RP. Szkoda, podoba mi się ta LB, a to był jedyny sposób aby dostać ją w swoje łapska :)

Odlicza ci od ceny skórki/bohaterów których masz na 100%.

Ehh... i tak nie zdążę już kupić - nie mam kaski na RP. Szkoda, podoba mi się ta LB, a to był jedyny sposób aby dostać ją w swoje łapska smile_prosty.gif

Ona była na Haloween w zeszłym roku ... wtedy ja ją kupiłem. :D Pewnie i w tym roku będzie, jak pozostałe skiny.

Wczoraj, "nasz" Roccat dał wspaniały pokaz, jak nie powinno się grać w League of Legends. Do teraz zastanawiam się, co też ten OP Steve miał w główce, klikając D, czy tam F, na wieże, której zostało niespełna 100 hp, i która była atakowana przez Lenny'ego na Shenie + miniony z baron buffem. Nie ogarniam, totalnie. Dlaczego nie nexus turret? Albo ally minion? Teraz te play offy chłopaki mogą sobie narysować, bo nie wierzę, żeby po raz kolejny dali radę Origen...

Ja oglądałem powtórkę (skrót) po tym jak cały internet dosłownie zrobił wysyp komentarzy na temat wczorajszego zajścia. Sprytnie CW nie pozwoliło wrócić do bazy wrogom uganiając się za nimi po całej mapie. To zagranie zdecydowanie może być stawiane na równi z słynnym backdoorem xpeke, outplayem Fakera jako Zed oraz solo quadrą Fenixa podczas gry Azirem.