Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

@Cmb

Wiesz, że w przeciwnej drużynie też są tacy ludzie? Po prostu raz w twoim teamie trafią się słabsi gracze, a innym razem w przeciwnym. Tak było i będzie zawsze. Wyrównane gry nigdy nie zdarzały się zbyt często.

Każdy patch wywraca metę? Zawsze tak było. Jak ci się nie chce czytać zmian w patchach to twój problem (i twojej drużyny).

Riot nic z tym nie robi? A co ma robić? Zbanować na stałe graczy, którym nie wyszło kilka meczy?

Dużo konkurencji. Tak, piekielnie dużo sensownej konkurencji. Ci którzy się dawno temu przerzucili na Dotę 2, to w nią grają, a w HotSa gra mnóstwo osób, którym nie spodobał się ani LoL ani Dota. Choć właściwie, to większość z moich znajomych zainstalowała HotSa, pograła miesiąc, dwa i usunęła go z dysku. Teoria, że najlepsi gracze w LoLa przerzucają się na CSa też jest dość zabawna. Równie dobrze można napisać, że kiedyś ci najlepsi gracze LoLa przerzucili się na niego z CoDa/BFa. Innych gier było i jest mnóstwo. Taka konkurencja była zawsze.

Krótko mówiąc - przesadzasz. Ot gra ci się znudziła po kilkuset (?) godzinach, podobnie jak wielu innym graczom i tyle.

Faktem jest, że przydałyby się większe zmiany i jakiś nowy tryb gry z sensownym wsparciem i osobnym rankingiem (czego brakuje chociażby na Dominionie traktowanym po macoszemu), bo nowy bohater, zmiana wyglądu mapy, nowy item, czy jakiś rework to strasznie mało. Niby jest i SR i TT, ale TT jest tylko dla teamów, a te lubią się rozpadać.

Tej grze brakuje też takiego wsparcia jakie ma Dota. Sama pula nagród w mś skłania ludzi do wypróbowania Doty. Podobnie jak informacje o dużym patchu zmieniającym mnóstwo rzeczy. Do LoLa nie skłania nic.

Riot może zrobić bardzo wiele, poczynając od zatrudnienia prawdziwej ekipy ludzi którzy będą aktualnie się przyglądać reportom i naprawdę banować ludzi za coś. System reportów i chat/ranked restrictów jest straszny, ludzie dostają to dosłownie za nic (znam kilku ludzi którzy nic nie pisali a dostawali na setki gier, bo nikt nie sprawdza tych reportów.

A co do tego że raz są w mojej raz u przeciwnika - ja to wiem. Tylko pytanie dlaczego tak jest. Dlaczego nie ma systemu który lepiej umieszczałby graczy na ich poziomie. Przykładowo, przegrałeś 10 gier pod rząd a w każdej z nich masz staty po 0/6/1 i 50 cs, a grałeś na poziomie platyny - zaliczasz mega drop mmr, nikogo nie obchodzi czy grałeś nachlany, trollowałeś czy "grałeś supportem a on musi często padać" - ja nigdy nie zrobiłem podobnej serii, mój rekord to 12 przegranych pod rząd i w żadnej z tych gier nie feedowałem. Po prostu, jak to mówisz, szczęście - ja go akurat w tej grze nie mam, mimo że lubię w nią pykać. ;)

@2real4game

Plusika masz do pierwszej przerwy. Potem się za cholerę zgodzić nie mogę. OFC imo ale jak dla mnie nie ma sensu aby się silili na nową mapę.

@Cmb

Wszedłeś, przegrałeś 6 meczy, z czego jeden na 100% był Twoją winą, uznałeś, że rankedy mają za niski poziom i wolisz grać nie rankedy? Lul.

A gdzie napisałem że ten mecz był w 100% moją winą? To że ja przegrałem 0/2 linię na Ashe i byłem może ~20 cs w plecy nie znaczy że przegrałem całą grę teamowi, przegrałem jedynie linię. Tutaj znów pojawia się problem głupiego myślenia większości community lola - owszem zgadzam się że szczęście do drużyny się liczy i raz feederzy są w moim teamie a raz w przeciwnym, ale absolutnie nie zgadzam się z idiotycznym założeniem że "zagrałeś źle = Twoja wina, nie umiesz uciągnąć gry solo to siedzisz tam gdzie powinieneś" - nie, tak nie jest, bo co, te wszystkie topy które dostają ode mnie na linii po 0/5 i nie mogą podejść do farmy, kończą ze statami 2/10/2 i 100 cs bo przeciwna drużyna rozniosła mój noob team w 4, idą wyżej bo na to zasługują? Teraz strasznie ciężko w pojedynkę wygrać/przegrać mecz. Chyba że gdzieś w silverach, tam też robię po 50/0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że zaczęli odchodzić głównie ludzie z wyższych dywizji (diament, master) przez co w grze zrobił się jeszcze większy śmietnik i grają jeszcze gorsi gracze.

W tamtym sezonie chcieli naprawić lp clamping i tak pozmieniali MMR, że nagle po zmianie znalazłeś się grubo powyżej swojej dywizji i zacząłeś dostawać po +15/-40 lp. Przez parę miesięcy. To było tym, co zabiło dla mnie rankedy (chociaż D2 wbiłem) i pewnie wielu miało podobnie.

Oczywiście jeżeli to, co piszesz ma odzwierciedlenie w rzeczywistości tongue_prosty.gif

A co do tego że raz są w mojej raz u przeciwnika - ja to wiem. Tylko pytanie dlaczego tak jest.

Bo ludzie nie są maszynami? Raz grają lepiej, raz gorzej. Ich ranking i dywizja jest zawsze tylko orientacyjna, bo inaczej gra ktoś zmęczony/zły/odurzony/wypoczęty/szczęśliwy. Żaden system tego nie wyeliminuje.

Poza tym gdybyś był lepszy od tych pozostałych graczy w placie, to byłbyś w diamencie. Jeśli byłbyś lepszy od tych w diamencie, to byłbyś jeszcze wyżej. Ten system naprawdę działa. To, że wyżej nie jesteś, to jest tylko i wyłącznie twoja wina, a nie Riotu. Po prostu jesteś za słaby.

Generalnie tak to działa, ale w niektórych przypadkach takie trafienie 'tam gdzie się należy' potrafi zająć stanowczo zbyt dużo gier/czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cmb

Strasznie wyolbrzymiasz. Podchodzisz stanowczo za emocjonalnie do tego. Dalej nie licz na wyższy poziom poza rankedami.

@Grzechus

Gdzieś czytałem, że system jest tak zbudowany aby po +/- 100 grach być na swojej pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym gdybyś był lepszy od tych pozostałych graczy w placie, to byłbyś w diamencie. Jeśli byłbyś lepszy od tych w diamencie, to byłbyś jeszcze wyżej. Ten system naprawdę działa. To, że wyżej nie jesteś, to jest tylko i wyłącznie twoja wina, a nie Riotu. Po prostu jesteś za słaby.

Generalnie tak to działa, ale w niektórych przypadkach takie trafienie 'tam gdzie się należy' potrafi zająć stanowczo zbyt dużo gier/czasu.

Zdecydowanie potwierdzam. Chociaż w moim przypadku (lawirując ciągle pomiędzy gold V - I) zdarza się, że jeżeli wyjdę do gold IV - bez problemu osiągam gold III i lepiej. Później następuje drop i od nowa to samo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w życie w chodzi ten patch 5.14? Ostatnio miałem dużą przerwę w graniu w Ligę, więc postanowiłem powrócić jak zmieni się coś fajnego. Interfejs może być ciekawym urozmaiceniem, więc chcę wrócić. (Chyba) co wtorki wchodziły, dzisiaj włączam... a tam nadal 5.13. Czy jakoś w godzinach wieczornych/popołudniowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlicza ci od ceny skórki/bohaterów których masz na 100%.

Ehh... i tak nie zdążę już kupić - nie mam kaski na RP. Szkoda, podoba mi się ta LB, a to był jedyny sposób aby dostać ją w swoje łapska smile_prosty.gif

Ona była na Haloween w zeszłym roku ... wtedy ja ją kupiłem. :D Pewnie i w tym roku będzie, jak pozostałe skiny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, "nasz" Roccat dał wspaniały pokaz, jak nie powinno się grać w League of Legends. Do teraz zastanawiam się, co też ten OP Steve miał w główce, klikając D, czy tam F, na wieże, której zostało niespełna 100 hp, i która była atakowana przez Lenny'ego na Shenie + miniony z baron buffem. Nie ogarniam, totalnie. Dlaczego nie nexus turret? Albo ally minion? Teraz te play offy chłopaki mogą sobie narysować, bo nie wierzę, żeby po raz kolejny dali radę Origen...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem powtórkę (skrót) po tym jak cały internet dosłownie zrobił wysyp komentarzy na temat wczorajszego zajścia. Sprytnie CW nie pozwoliło wrócić do bazy wrogom uganiając się za nimi po całej mapie. To zagranie zdecydowanie może być stawiane na równi z słynnym backdoorem xpeke, outplayem Fakera jako Zed oraz solo quadrą Fenixa podczas gry Azirem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Skoro widziałeś tylko skrót, to zapewne nie odnotowałeś faktu, co ten Steve odwalił... Jezu, ja można użyć teleport na wieżę, której już właściwie nie ma?!?! Takie rzeczy nie zdarzają się nawet w mojej trashowatej platynie...Dżizas fak. To nie był żaden outplay, tylko głupota tego OP topa... W ogóle rotacje ze składem ROCCATów, to jakiś żart. Wymienili BAARDZO dobrego tooplanera, jakim był Xaxus, na Overpowa (decent midlanera), który kompletnie nie odnajdywał się na nowej linii. Wcześniej oczywiście była afera z podmianą Celavera (bardzo solidnego adc, który wiedział w co gra, szczególnie jeśli chodzi o team fighty) na tego całego tanka Łulajta... Potem Over wyleciał, zastąpił go jeszcze gorszy Steve...I tak z teamu top 3,4 EU, w dodatku z jedynym, w pełni ujednoliconym narodowościowo składem w całych LCS-ach, zrobił się średniaczek grzejący dolną część tabeli...Żałosne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glovis

Łatwo jest oceniać siedząc rozwalonym na krześle / kanapie, a jak super się wtedy błędy wytyka. Prawdopodobnie był to miss click zwyczajny.

I chyba jesteś jakiś nowy, Roccat był popychadłem dla LCSów, teraz aż jestem zdziwiony, że mają w miarę wyrównane win/lose ratio.

@makemebad

Gdzie te super outplaye? Jakoś nie widziałem, jedynie, że nie dali się cofnąć i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Po pierwsze: siedziałem na podłodze, oglądając na laptopie. Po drugie: to nie jest wytykanie błędów, tylko stwierdzenie FAKTU, który każdy, bardziej ogarnięty gracz jest w stanie odnotować. Jeśli Steve nie dostanie babysitta od Jankosa, nie potrafi grać, a jeśli już dostanie, i tak odwala taką maniane jak wczoraj.

A nowy, to jesteś raczej Ty, skoro nie pamiętasz, jak potężną ekipą był ROCCAT za czasów składu z KMT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glovis

4 miejsce w 2014 summer playoffs http://lol.esportspe...Summer_Playoffs

6 miejsce w Summer round robin 2014 http://lol.esportspe...mer_Round_Robin

3 miejsce Spring Playoff 2014 http://lol.esportspe...Spring_Playoffs

4 miejsce w Spring Round Robin 2014 http://lol.esportspe...ing_Round_Robin

Przykro mi to mówić ale to zawsze byli średniacy. Nie im stawać przeciwko najmocniejszym drużynom. Smutne, bo miałem z nimi wielkie nadzieje ale meh, pokazali nie raz i nie dwa, że popełniają błędy.

2014 Season

The Spring Split was a huge success for the team. Impressive early split performances saw both Overpow and VandeR pick up a weekly MVP award each. ROCCAT spent 3 weeks at the top of the standings table mid-split, but results tailed off slightly towards the end of the split. The team ended up finishing 4th behind Alliance, securing themselves a spot in the Spring Playoffs.

ROCCAT performed well in the Spring Playoffs, but lost to SK Gaming in the semifinals. The team went on to finish in 3rd place after beating Alliance in the 3rd place match.

The Summer Split was a struggle for ROCCAT, with the team not once making it out of the bottom 3 of the standings table. A frustrating few weeks at the start of the split were followed by an overall improvement in the team's performances. Both Overpow and Jankos picked up a weekly MVP award during this period. Despite their struggles, ROCCAT placed 6th overall, clinching a place at the Summer Playoffs.

The playoffs saw the team raise their game considerably. A quarterfinal win over SUPA HOT CREW resulted in a semifinal matchup against Fnatic. The series was unexpectedly tight, with ROCCAT coming close but eventually losing 3-2 and missing out on qualification for the World Championship. A 3rd place match loss against SK Gaming meant that ROCCAT finished 4th overall.

Poza tym Ty dodałeś swoją opinię do FAKTU (teleport do wieży) jak również analizę. Faktem jedynie jest teleport, reszta to Twoje dywagacje i lanie piany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ze średniaków obijających o pudło, przeobrazili się w średniaków obijających się o spadek z LCS. Poza tym oglądanie ich, to już nie jest to samo. To już nawet nie jest polski team. Nie grają nowatorskich taktyk, nie testują nowych rozwiązań, których nikt się nie spodziewa...Ech, OVer na Mordce, albo na Ziggsie z itemkiem do jungi... Xaxus na Malfajcie, Vander i jego legendarny Thresh, Celaver ogrywający Rekklesa... Gdzie te czasy?

A pianę toczą wszyscy, bo to była najbardziej żałosna porażka całego splitu. I nie jest to tylko MOJA opinia, ale opinia większości fanów, którzy już powoli mają dość bronzowych plejsów chłopaków z Roccatu.

Faktem jedynie jest teleport,

Który był...nie chcę użyć niecenzuralnego słowa, beznadziejny. Do wieży bez hapsów...Dżizas fak. Po prostu mszczą się głupie, niepotrzebne rotacje w teamie. I tyle,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glovis

To dalej opinia. Ja jej nie podzielam. A poza tym, jak mówiłem, nie wiemy czy to nie był miss click. Ja osobiście uważam, że po prostu za dużo stresu było.

A co do tego, że to nie polska drużyna. Cóż, niech sobie wrzuca 3 azjatów, żeby się nie wyróżniać. Popatrz sobie na NA, ciężko znaleźć różnice między nimi a koreą obecnie.

I origen zmasakrowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego polecacie tanky supporta podobnego do alistara(Jakiekolwiek dojście do przeciwnika,bycie czołgiem,zapewnienie ochrony swojemu adc) Leone już mam

Braum ? Też jest twardy, niczym "bycze jaja" ( - Zoltan ). biggrin_prosty.gif

Tresh jest też uniwersalny, jak go podkoksisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...