Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Jak sobie przypomnę początki to nie potrafiłem trafić podbiciem a w ulcie zamykałem przeważnie swoich. Jedyne czym na początku trafiałem był slow. Nie mówiąc już o tych 2 wyżej. Gdzie trafienie shockblastem albo laserem było cudem. Sam mogę odradzić yi i katarine ( większość moich znajomych nimi grających od poczatku nw czemu trafiło do bronzu) i marze, zeda, syndre ponieważ są naprawdę trudnymi postaciami ( właśnie opanowuję malze i.. Idzie mi ciężko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malza- rzucasz e na miniona i fala pcha sie sama. W tym czasie idziesz pomoc innym liniom. Jedyna trudnoscia moze byc trafienie plama pod nogi przeciwnika gdy go ultujemy. Mane masz z pasywa.

Co do Twoich kolegow spadli do bronzu bo byli zwyczajnie slabi. A kata i yi to postacie dla osob bez skilla/mozgu, ktore same wygrywaja mecz, wiec to nic nie ma do rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kate i yi bo w silverze stun i gg. Te postacie są dobre w brązie i w platynie gdy gracze albo nie mają wgl skilla albo mają świetny skill. Kata to postać dobra i wymagająca skilla ale ludzie pickuja ją nie patrząc na przeciwnika. To samo yi. Trzeba poczekać a nie wbijać się bezmyślnie przed stuny podbicia itp. Moim faworytem jest team który picknol tryndre yasuo yi i adc podczas gdy widzieli że w moim teamie był rammus malph Leona i lisandra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że forum to nie czat - przyłóżcie się trochę do dyskusji, inaczej Wasze posty będą znikać bez wyjaśnienia. Proszę też o więcej kultury - 'gówniane' więcej nie przejdzie.

@Nightmarus: ten temat nie nadaje się do takich pytań, zapraszam do Pomocnej Dłoni

@BlitzKritz: Uwagi typu 'oo, mamy tutaj challengera' traktowane są jako wycieczki osobiste lub próba flame'u, odpuść sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kate i yi bo w silverze stun i gg.

Problem w tym, że w silverze mało kto na to wpadnie (a i wtedy najczęściej nie od razu), więc nafeedowana Katarina, Yi czy podobny im czempion zrobi naprawdę wiele.

Koyuki w usuniętym poście (w sumie nie wiem, dlaczego usuniętym, bo miał wartość merytoryczną, ale nie mnie o tym decydować) pisał, że Master Yi ma wysoki skill cap. Zgadzam się, że ma, ale w early game. Kiedy Yi uda się już wyfarmić i/lub nafeedować, jest w stanie wycarrować grę, do czego już raczej nie potrzeba dużych umiejętności. Ogólnie, tak jak inni melee ADC, jest to czempion typu "high risk, high reward", tj. jeśli w tym early game nawalisz, to do końca meczu prawdopodobnie już się nie podniesiesz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(w sumie nie wiem, dlaczego usuniętym, bo miał wartość merytoryczną, ale nie mnie o tym decydować)

Jakiś junior chce zabłysnać, i teraz będzie się czepiał wszystkiego na siłę, trzeba z tym żyć i czekać, aż mu się znudzi, nic nie zrobisz wink_prosty.gif

Jakiś forumowicz chce dostać osta. Da się zrobić.

Jak masz problem z decyzją moderatora, to zapraszam do UdM. Albo na PW do rzeczonego moderatora.

Piszesz, że na Silverze mało kto będzie w stanie zasadzić mu stuna, ale zapominasz, że działa to także w drugą stronę, taki Silverowy master średnio będzie wiedział, kiedy, i jak kogoś poprawnie zfocusować. Bardzo często widuję super manly Yi inicjatorów, którzy składają się w ułamek sekundy. Podobnie jak kata, trzeba wyczuć ten idealny moment wejścia w TF'a, wiedzieć, kogo w danej chwili zfocusować (nie zawsze najlepszym wyjściem jest lecenie na pałę na ADC/mida).

A wyfarmienie się i feednięcie Masterem jest raczej bardzo łatwe, to w końcu jungler, o wiele łatwiej mu będzie złapać feda niż lanerowi, jak np. wyżej wspomnianej Katarinie. Do tego nawet jak mu coś nie podejdzie, do Devourer i farma/zabezpieczanie smoków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wież mi jestem w srebrze i ogarniam kate i mastera aż miło. Mój kolega też. Chociaż w poprzednim sezonie byłem blisko wejścia do golda to nie czuję dużej różnicy pomiędzy skillem z s4 a z s1. Kata ma ogromny skill cap mój kolega ją mainuje i potrafi w tf zabić ad i apc uniknąć ogłuszeni i przeżyć. Do yi nie mam porównania ale jak gram na niego w jungli to podstawą są counter ganki stuny kradzież Blue. Po czymś takim rzadko przeciwny team ma szanse na wygraną.

Co sądzicie o sejuani w koncepcji off tanka? Build: Item do jungli z tankiem + rylay/różdżka wieków + udręka + zoya + buty magicpen + banschee. Widziałem też taką: Jungleitem z magiem + widmowe ostrze + berserki + ząb + różdżka wieków + Ga. Obie w miarę działały ale czy nie lepsza była by w full tanku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jedynie czepiania się Katariny. Czepiania oczywiście w cudzysłowie, ponieważ jest to naprawdę wymagająca postać. Inna rzeczą są schematy jej budowania. Osobiście uważam, że Katarina jest dobrym przykładem tego jak należy klasyfikować postacie. Assassin (a raczej Nuker) jakim jest Katarina powinien być budowany czysto itemy wspomagające DMG. Wejśc -> zabić -> wyjść. Wszelkie hextechy i inne survivalowe itemy naprawdę są zbędne. Więc podsumowując - nie chodzi tylko trudność w graniu danej postaci, ale też zrozumienie jej. Zgodzę się, że Katarina ma ogromny skill cap - jednak któż inny mógłby mieć iście łatwiejszą linie - nie używa many, energii. Escape jako taki ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może trochę przesadziłem i zacząłem ten shitstorm. Yi i kata wymagają trochę skilla. Bo przecież trzeba się wbić gdy ktoś jest low albo odseparowany od reszty. Hmm... ale po co to robić? Jak oni są świetnymi splitpusherami. Pamiętam jak kiedyś xpeke grał katą z hextachem i świetnie męczył przeciwników pushowaniem. Co nie zmienia faktu, że są to świetnie postacie do wygrywania gierek. W goldzie nawet ludzie będą mieli problem z zatrzymaniem yi i katy. Przed chwilą nim zagrałem (nie grałem pół roku w lola i spadłem do g5 tak więc to ten sam poziom) i jakoś szczególnie trudno nie było, pomimo tego, że mój team ostro dostawał w dupsko. Mieli ww ale QQS działa na niego świetnie, i counter junglowanie go.

@makemebad

O hextachu już wspomniałem. Jeszcze można się czepiać maski. Ludzie składają ten item bez zrozumienia jej roli. Albo chcesz pokowac i go składasz albo idziesz w "wejśc -> zabić -> wyjść" pod czyste ap/przebicie i go nie składasz.

@Hejnewar

Sejuani jest świetna, ale tego rylaia to sobie odpuść. Mało masz spowolnień? Najlepsza jest pod tanka z domieszką ap/przebiciem.

PS: Wróciłem do LoLa z ciekawości i okazało się, że nie zostanę przy nim na dłużej. Ta gra sprawia mi radość jedynie gdy gram z kumplami, najlepiej w 5. Dodatkowo po przesiadce na CS LoL wydaje się taki nudny, bez emocji.

PS2: W lolu nauczyłem się pisać(flaimić) po ang, to teraz pora poćwiczyć wymowę w konterze xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koyuki w usuniętym poście (w sumie nie wiem, dlaczego usuniętym, bo miał wartość merytoryczną, ale nie mnie o tym decydować) pisał, że Master Yi ma wysoki skill cap. Zgadzam się, że ma, ale w early game. Kiedy Yi uda się już wyfarmić i/lub nafeedować, jest w stanie wycarrować grę, do czego już raczej nie potrzeba dużych umiejętności. Ogólnie, tak jak inni melee ADC, jest to czempion typu "high risk, high reward", tj. jeśli w tym early game nawalisz, to do końca meczu prawdopodobnie już się nie podniesiesz. wink_prosty.gif

Yi jest bardzo kruchy, co widać szczególnie w late game. Jeśli w zły sposób podejdzie do jakiegokolwiek castera/tanka i da się zamrozić takiej Lissandrze lub zrootować takiemu Maokaiowi, znaczy to dla niego szybką śmierć. Jest wielu bohaterów, którzy jedną umiejętnością mogą doprowadzić do jego śmierci, w walkach drużynowych wystarczy praktycznie jedno CC. Poważnie też go osłabia zwykły Exhaust. Yi przez całą grę wymaga dobrego ogrania, jedynie warzywa pozwolą mu szlachtować co się rusza, szczególnie w walkach drużynowych.

Gdyby jednak Yi nie miał żadnej metody na uniknięcie tych kontr, byłby całkiem bezużyteczny na wysokim poziomie, a tak się składa, że ma mechanizmy obronne. Jednym jest chwilowe untargetable, którym może uniknąć praktycznie każdej umiejętności w grze o ile ma dobry timing. Drugim jest Meditate, który oprócz redukcji obrażeń może też stanowić reset AA.

Poza tym Yi to jeden z najlepszych farmerów w grze, więc podniesienie się po nieudanym early nie jest aż tak trudne jak w przypadku innych asasynów. Pomaga też fakt, że chodzi się nim głównie do lasu.

Dobra, może trochę przesadziłem i zacząłem ten shitstorm. Yi i kata wymagają trochę skilla. Bo przecież trzeba się wbić gdy ktoś jest low albo odseparowany od reszty. Hmm... ale po co to robić? Jak oni są świetnymi splitpusherami.

Po co splitpushować, skoro dobrze grani Yi i Katarina szybko rozprawiają się z papierowymi przeciwnikami i są bardzo cenni w walkach drużynowych? Doliczyć do tego fakt, że Katarina ma obszarówki, a Yi mocarny dps i dobre mechanizmy obronne. Poza tym oni nie wymagają trochę skilla, bo kontrowanie ich wymaga tylko trochę skilla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi jestem w srebrze i ogarniam kate i mastera aż miło

Jak na srebro. Wybacz, ale taka jest zapewne prawda, bo dobrze prowadzona Katarina/Yi to na takim poziomie całkowity faceroll i ogarniając te postaci w stopniu naprawdę dobrym, grzałbyś już miejsce w goldzie albo wyżej, wygrywając nimi niemal każdą grę.

Co do Seju - ja widziałbym ja bardziej jako tanka - Juggernaut, Locket, może Warmog i Frozen Heart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nightmarus

Po pierwsze nie przejmuj się tym co ludzie piszą. Poziom kultury niektórych graczy jest....właściwie go nie ma.

Po drugie Nie graj rankedów zaraz po wbiciu 30 lvl. Pograj sobie jeszcze drafty, a oszczędzisz sobie utknięcia na samym dnie.

Po trzecie szczególnie na początku graj tym czym granie sprawia ci przyjemność, jeśli dopiero zaczynasz, to szczególnie na normalach meta nie ma znaczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fivtyen

Chodziło mi raczej w przeciwną stronę czyli potrafię ją załatwić większością chamów którymi gram na midzie. A gram tam tylko jak mnie zmuszają (podobnie jak adc). Kata ma kilka słabości które w srebrze ją niszczą i nie ważne jak dobrze ją ktoś w nim ogarnia w 70% wygram na nią linię. Powód jest prosty nie lubię grać czymś bez hard cc. :D Pozatym kata musi podejść aby lasthitowac co wystawia ją na poke. Cc jakie sama na siebie rzuca podczas ulta już w ogóle daje ogromną przewagę. ( Wszystkie skillshoty trafiają ;) ). Sam nie gram katą zbyt papierowa bez cc nie dla mnie. Jeżeli Gold tak dużo znaczy to postaram się go w tym sezonie wbić co raczej powinno mi się udać bo ostatnio spadłem przez brak aktywności. Z góry przepraszam za błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o sejuani w koncepcji off tanka? Build: Item do jungli z tankiem + rylay/różdżka wieków + udręka + zoya + buty magicpen + banschee. Widziałem też taką: Jungleitem z magiem + widmowe ostrze + berserki + ząb + różdżka wieków + Ga. Obie w miarę działały ale czy nie lepsza była by w full tanku?

Po zmianach w patchu 4.21 Sejuani najlepiej budować do dżungli jako tanka - po co na siłę wymyślać buildy z AP, skoro Flail (W) zadaje obrażenia procentowe od HP z małego dystansu, a więc będąc w środku walki musimy przetrzymać jak najdłużej. Co z tego, że będziesz miał dmg jak momentalnie zostaniesz skasowany bo własna drużyna wolniej zareaguje na engage? To nie Rengar, oneshotów nią nie zrobisz. Przed patchem owszem, trzeba było się wspomagać czymś ofensywnym bo jej clear był wolny, ale po modyfikacji przeliczników build AP jest mniej efektywny w zamian za buff tankowości. Grając na topie można pomyśleć o Abyssalu oraz masce, widywałem także podejścia od strony RoD w stylu Maokai'a, ale generalnie to tank i już, nie ma co zbytnio kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenie do kombinowania mam chyba od momentu zaczęcia wymyślania własnych buildow na j4 na którym można złożyć (prawie) wszystko i i tak będzie działać (podobnie jak jacye ale on już jakby mniej). Pomyśl dodania ap (a w szczególności przebica) został z rammusa który świetnie skalował się z klepsydrą i kosturem pustki (a butami na Magic pen też nie pogardził).

Sejuani: Jungleitem z tankiem + kostur pustki + buty maga + żelazne solarie + omen/peleryna + coś zależnego od sytuacji ( jak cały build zresztą...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze turnieje LoLa obecnie to: LCSy, które zaczynają się 22 stycznia. Później IEM Katowice, który odbywa się 13-15 marca. Później oczywiście Finały LCSów (pewnie wrzesień/październik). A mniejsze turnieje (w Polsce) to wystarczy śledzić cybersport.pl. A amatorskie turnieje można znaleźć na FB. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą - w ciągu kilku kolejnych dni każda osoba, która w 2014 nie otrzymała ograniczenia chatu, ograniczenia możliwości grania rankedów, czy też 14-dniowego lub dłuższego bana otrzyma, w podziękowaniu za tworzenie przyjaznego community, Mystery Gifta : )

Oczywiście należy też spełniać standardowe warunki dla MG (czyli co najmniej 5 lvl konta i 10 nieposiadanych skórek).

Happy New League!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...