Jump to content
Black Shadow

League of Legends

Recommended Posts

Ok... Ja mówię, że mi się nowa mapka nie podoba bo jest mdła i szara. Zwolennicy nowej mapki mówią, że jest "cudowna". To teraz proszę mi wyjaśnić co jest w niej takiego "cudownego", bo ja pojęcia nie mam o czym wy mówicie. Czekam na konkrety.

Ps. Ja staram się zrozumieć innych, ten post to nie trolling, ani nie jest jego celem podjudzanie ludzi.

Tutaj nie ma co kogo przekonywać. Mówimy o guście. Jeżeli Ci się nie podoba wizualnie to to co dla kogoś, komu się ten styl podoba będzie zaletą, dla Ciebie będzie wadą.

Mnie osobiście nie interesuje wygląd jako taki, chcę jedynie aby mapka była czytelna.

• Upvote 3

Wygląd jest dla mnie w porządku, może rzeczywiście nadmierna ponurość nie jest zaletą od strony estetycznej, ale przez ten kontrast naprawdę wygodniej mi się gra, lepiej CS'uje, szybciej dostrzegam wizyty z innych linii. Na pewno fajnie by było, gdyby troszkę więcej detali się pojawiło bo miejscami jest zbyt monotonnie, z pewnością to będzie jeszcze dopieszczane. Zmiana jak dla mnie na plus mimo wszystko, z niecierpliwością czekam na itemy junglerskie - ponoć to już w następnym patchu?

@enderczek

To nie jest argument. To moja opinia. Stara mapa była czytelna, dlatego nie dbam o styl graficzny nowej, chcę jedynie aby była tak samo czytelna. Z tego co widziałem to udało się to osiągnąć. Więc jak dla mnie może być. Stara też może być.

Część z nich to pewnie skórki na kolejny Snowdown, mam nadzieję jednak, że poro Rider Sejuani nie zostanie zabrana do krypty. W plikach znaleziono jeszcze świąteczny skin dla Orianny.

Ten Bloodmoon Thresh, kurczę, po jego efektach jakby zaczynam żałować, że mam Deep Terror :P

Ja chyba kupię do Thresha, jeśli mam już grać supportem to najczęściej właśnie go wybieram.

Ktoś kiedyś dał link w tym temacie do zabawnych "Patch notes" po każdym cinematicu z League of Legends, może ktoś z Was ma jeszcze link?

edit - znalazłem ; p

Edited by makemebad

Dzisiaj wszedł patch 4.20. Fajna rzecz nawet, znaczy się, jeśli jest się nowym w tej grze. Po przeczytaniu miałem wniosek jasny, że junglerzy będą cierpieć bez sustainu. Tak się złożyło, że dla próby zagrałem i no cóż, sam nie wiem dokładnie, co myśleć. Turrety szybciej schodzą, druga linia obrony daje ikonkę Solari z właściwym bonusem, pojawiły się nowe iteamy, które przykładowo pozwalają smite'ować championów, w okolicy Barona i Smoka chodzą żywe wardy, globalne złoto za Smoka zostało zastąpione personalnymi buffami za zabicie, a sam buff z Barona nagle udziela się nieco minionom. Zmian jest jeszcze parę, ale jakoś te mi po głowie głównie chodzą. Oczywiście pojawiły się dwie nowe skórki z serii Battlecast, z których jedna zapewne fanom pewnej latwy się spodoba.

Jak uważacie, ten patch poprawi coś na lepsze, czy tylko skomplikuje zabawę?

Ogólnie moim zdaniem zmiany są ok , tylko trzeba się przyzwyczaić.

Tylko 1 rzecz mnie martwi - balans. Yi, WW i może udyr z fioletowym ulepszeniem przedmiotu junglerskiego są trochę przesadzeni. Jeśli po koniec gry wyciska się 150 magic dmg on hit to coś jest nie tak....

A ten item przypadkiem nie zadaje dodatkowego magic DMG tylko stworom na jungli? W przeciwieństwie do opisu itemu w sklepie, który sugeruje, że zadajemy DMG wszystkich, po jego zakupieniu ten DMG jest już unikalny, i zadaje DMG tylko stworom w jungli.

@ Sprawdziłem, i rzeczywiscie zadaje, przez visual buga pokazują się inne statystyki na itemie, tyle. I rzeczywiście, będzie to piekielnie OP, nie dość żę daje więcej AS i MDMG niż Flara, to idzie to złożyć znacznie wcześniej. Do tego jeszcze ten smajt, co zadaje true dmg na hita...

Edited by BlitzKritz

Dostałem 4 win IP boosta i się zastanawiałem dlaczego. Sądziłem, że to jakaś nagroda za zakończony sezon ale okazuje się, że jak byłeś grzecznym graczem i masz czystą kartę to właśnie coś takiego dostajesz. Mała rzecz a cieszy smile_prosty.gif

Edited by aliven

Nie tylko ty to dostałeś :P

Choć przyznam, że ten IP boost jest dla mnie zbędny. Mam prawie 10k IP i wciąż zastanawiam się na co je wydać. Wydawanie tego na nowego champa w presezonie, gdy jeszcze sporo rzeczy ulegnie zmianie, wydaje mi się kiepskim pomysłem.

A propos presezonu. Zagrałem sobie wczoraj dwie gry na summonerce i nie wiem co mam o tym sądzić. Odniosłem tylko wrażenie, że, przynajmniej na razie, tanki to champy drugorzędne, które tylko zmniejszają potencjał całej drużyny. Masz tanka w drużynie, a przeciwnicy nie, to w przypadku teamfightu w waszym teamie zostanie tylko tank, który po timfajcie padnie w kilka sekund.

@2real4game

Naprawdę? Sejuani w zasadzie wygrywa teamfight dobrym użyciem ultimate, maplhite to samo. O sile Rammusa chyba nie trzeba wspominać (nie wiem jak mocno wpłynął na niego nerf). Tanki to głównie bardzo ważne CC. O ile pamiętam to Riot w zapowiedziach presezonu zapowiadał zwiększenie roli tanków, by nie widzieć w co drugiej grze utility junglera(Lee Sin) czy innej Vi/Evelynn(które również ludzie budowali często pod def, Evelynn trochę bardziej niż Vi, ale Vi ma trochę naturalnej tankowatości).

Fajna ta nowa jungla. Mam jedną grę za sobą i powiem, że dawno się nie musiałem tyle namyśleć co budować i kiedy użyć smite, i co zrobić następnego. Może kraba, może gank, może farma. Chociaż farmienie jungli to teraz wydaje się być sprawa drugorzędna. Zapowiada się teraz przednia zabawa w jungli i wzrośnie skill cap na tej pozycji. Coś pięknego.

Odnoszą zupełnie inne wrażeni. Hmm, może pomyliłem gry? Chyba muszę ścianąć LoLa jeszcze raz. tongue_prosty.gif

Choć z drugiej strony macie rację, że tanki mają rację bytu. W jungli. Na linii są bezużyteczni. Spróbujcie grać na przykład tanky supportem. Wtedy równie dobrze można by grać w 4 graczy,

Edited by 2real4game

Muszę przyznać, że patch 4.20 bardzo mocno usprawnił grę. Jest dużo ciekawiej, ludzie przywiązują wagę do objective'ów, w końcu "fizycznie" widać przewagę jaką daje dragon/baron. No i dżungla, której muszę spróbować smile_prosty.gif

Edit: Po jednym rankedzie Seju w jungli i wgłębieniu się w nowe itemki stwierdzam, że jungluje się bardzo "na propsie". Bardzo fajnie rozdzielili je na role, a z ulepszonym Smitem zabija się potworki naprawdę przyjemnie.

Edited by Wardi

@2real4game

Tank jest niepotrzebny. Potrzebny jest inicjator, który pożyje dłużej niż komar w starciu z płomieniem lutownicy. Jakikolwiek. Chyba, że masz full poke, disengage comp ale powodzenia w robieniu jakiegokolwiek composition na soloq, gdzie każdy sobie rzepkę skrobie.

Poza tym jest duży nacisk położony na assassinów, od czasu lcsów, do tego ówniany item dla junglerów do patcha 4.20, którzy chcieli być tankami i mamy to co mamy.

@Earendil

Sęk w tym, że inicjator do TF jest łatwy do zrobienia. Nie trzeba zaraz malphita, który jak nie trafi ultem to jest właśnie walka 4vs5 na korzyść przeciwnika. Podobnie Sejuani.

I rammus jest sytuacyjnym pickiem. O jego sile niezbyt trzeba przekonywać bo on jej nie za wiele ma. Nie jest cc monsterem jak nautilus i Sejuani, nie jest super gankerem jak xin, eve, nie ma dużych obrażeń, ma kłopoty z konkretnym budowaniem się w jungli (albo as i znośny clear albo zycie i nieistniejący clear). Jedyne co robi dobrze to lockdown pojedynczego celu. Ale, ponownie, są lepsi w tym od niego.

Dla mnie to tak samo jak z Cho, boski i przekoksowany przeciwko konkretnemu typowi przeciwników, średni/słaby przeciwko wszystkim innym.

Rammus to mój 2 main po j4 jak widzę yi tryndre i adc to dla mnie instalock. Na mnie mobilnych adc też. J4 to za to kontra na wszystko inne ( tak aż tak go ogarniam tongue_prosty.gif ). Nw czemu tak rzadko go się wybiera na normalach i draftach w silverze i goldzie.

Edited by Hejnewar

Up^ Dodane.

Powinien sobie poradzić. W każdym razie tragicznego clearu nie ma. A w gankach jak do tej pory sobie radzi.

Nw czemu ale ludzie mnie hejtują za mój build j4 ( youmumtu + hydra + płomienna. + omen + caun + Merkurego... ). I chociaż często mam najlepsze staty z całego teamu i tak jak przegrywamy to leci na mnie hejt ( a czasem nawę jak wygrywamy... ) właśnie za build najczęściej..