Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

@aliven

Szanuję Cię, czytam Twoje wypowiedzi i często się z Tobą zgadzam. Tym razem muszę stwierdzić, że Katarina z Ciebie słaba. Powtórzę raz jeszcze - to jest nuker. Zabijasz jeden cel i albo padasz (masz GA więc zaraz robisz kolejny cel) albo używasz Zhonyi. Sustain na Katarinie? Oczywiście, że tak - potki na hp w early.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lunatyx, @makemebad

Ale sustain się buduje w trakcie lanning phase aby móc wystać na linii. Jest masa miderów, którzy nie budują sustainu ale większość miderów ma go ogarnięcia MANA sustain. Kata tego nie posiada, jej jedyne ograniczenie do cd na skillach i ilość punktów życia.

I pewnie, że Katarina ze mnie słaba, ja jej nawet nie mam. Mój mider go to to Malzahar. Nie zmienia to faktu, że co widzę katarinę to ma budowany sustain.

Co do maski to zwiększa ona nam nasze obrażenia poprzez dodanie penetracji - i ja nic nie mówiłem o upgradeowaniu jej. Sorce, maska i niemalże tru dmg zadajemy miderom (no już nie, bo budują sobie kielicha). Jak mamy ciężko na linii to każdy upgrade się przyda a maska jest dobrym itemem. Daje nam życie, ap i magic pena.

Nie trzymajcie się sztywno buildu (to i to i to w takiej a takiej kolejności) jak Wam idzie źle, dobrze. Nie bez powodu adc jak im idzie źle nie ciułają tych swoich 1500g na BFS ale kupują dorana/y. Jak idzie Wam źle myślcie jak poprawić Wasz lanning a jak idzie dobrze to pakujcie sicko w jak największe obrażenia. Stara, dobra zasada w lolu. W sensie dobrze = nafeedowany jak cholera.

Co do penetration - ktoś kiedyś robił wyliczenia, że lepiej się opłaca kupić void staffa jak nie mamy nic poza sorcerami niż rabaddona - nie pamiętam już dokładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q@up To nie lepiej kupić jakoś przydatny dobry item czytaj void staff niż ta maskę... A co do sustainu. To teraz mówisz że chodzi Ci o sustain na lini a robiłeś wyliczenia jak byś miał 500 ap. Nie buduje się hextecha bo jest za drogi i za mało zwiększa bursta a o to przecież chodzi w kacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Biner zaczął robić obliczenia z 500 ap, nie ja. Ja jedynie pokazałem, że przy tej liczbie jest tego znacznie wiecej. Void staff nic nam survi nie da i w early jest mniej przydatny do maski, chyba, że ktoś stackuje magic res od początku.

Opłaca się budować hextecha ponieważ A) dwa skille skalują się nam z obrażeniami od ad. B) daje sustain. Dużo champów buduje Athene a to też nie zwiększa za specjalnie obrażeń.

Poza tym ja nigdy nie pisałem aby nie budować czegoś innego. Po prostu pokazuje, że się nam opłaca zrobić Hextecha. Jak nam świetnie idzie pewnie bym się zatrzymał na revolverze a potem robil rabaddona (nie lubię DFG).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie lubisz DFG = nie masz co grać Katką. To jest core ze względu na dodatkowy dmg, który pozwala nam zostać w teamfighcie, a nie stać i czekać co zrobi team po użytym combo. Z tym itemem nie musisz czekać na team - wystarczy, że zaskoczysz apc/adc burstem i on już nie wstanie. Zapewniam.

Ja zawsze robię Void Staff zaraz po DFG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym itemem nie musisz czekać na team - wystarczy, że zaskoczysz apc/adc burstem i on już nie wstanie. Zapewniam.

A apc odpowie na to zhonyą i tyle z wyciągniętego burstu z ulta Katariny i w odpowiedzi dostaje full nuke od przeciwnego apc. Tak to sobie można gdybać. Równie dobrze Katarinę może znuke'ować LB, czy Fizz zanim ta zdąży cokolwiek zrobić. Nigdy nie lubiłem tego championa, bo wciąż uważam, że jest strasznie sytuacyjny, a w dobie masy stunów, knocków, etc. jej ult w tf'ach jest obarczony ekstremalnie wysokim ryzykiem i wolę gdy w moim teamie ten mid lane obstawiony jest przez tonę innych picków niż Kata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MadLoneWolf

Dobrą Kate od zwykłej można odróżnic po tym, kiedy wbije do TF i odpali swojego ulta, Zwykła wbija się jako 2-3, odpala ulta, dostaje cc i umiera. Ostatnio widziałem jednak taką, która trzymala się daleko od team'u, kiedy my walczyliśmy w okolicach wieży przeciwnika, ona była mniej-więcej na wysokości krzaków i zarzuciła tylko Q, ale jak zauważyła, że Leona, Lee i Rene wyladowali swoje cc na naszego ADC (R.I.P.) wtedy wbiła się w sam środek, odpaliła całe kombo i dostała triple kill na ADC, APC i Lee. Każdy pick mozna nazwać sytuacyjnym, ale dużo bardziej od tego, że ktoś bierze na mid np. Swain'a irytują mnie ludziki, którzy płacza, że tak się przeca nie gra, bo to nie je ta meta i trza byłby picknąć co innego. Zero kreatywności w graniu, a czasem nietypowymi pickami można wygrać grę, bo po x gier przeciwko temu samemu składowi można wyuczyć się kontrowania. Wszystko z mojej strony. Jak coś powtórzyłem, skopiowałem, to raczcie wybaczyć, ale od dosyć dawna już nie śledzę tego tematu i nie wiem co w nim się dzieje. Pozdrawiam i życze udanego tygodnia. ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sustain się buduje w trakcie lanning phase aby móc wystać na linii.

I po ile będziesz się leczył nie mając AP? Po 20? Rzeczywiście Wurf.

W early leczysz się potami. W late sustain assassinowi nie jest zbytnio potrzebny.

Co do maski to zwiększa ona nam nasze obrażenia poprzez dodanie penetracji - i ja nic nie mówiłem o upgradeowaniu jej. Sorce, maska i niemalże tru dmg zadajemy miderom (no już nie, bo budują sobie kielicha). Jak mamy ciężko na linii to każdy upgrade się przyda a maska jest dobrym itemem. Daje nam życie, ap i magic pena.

Scarra budował Haunting Guise (sprzedawany w late) -> Abyssal Scepter -> DFG. Potem Rabaddon/Zhonyas/Void Staff.

Co do penetration - ktoś kiedyś robił wyliczenia, że lepiej się opłaca kupić void staffa jak nie mamy nic poza sorcerami niż rabaddona - nie pamiętam już dokładnie.

Tak było zanim zmieniono kolejność aplikowania penetracji (było flat -> %, teraz jest odwrotnie). Obecnie każda ilość Magic Pen się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata w teamfightach ma w zasadzie jedno zadanie: Shunpo In -> Ulti 1/1.5 sek -> Zhonya -> Shunpo Out (lub zmiana celu), biorąc pod uwagę cooldowny zarówno CC przeciwnika, jak i swoje z pasywu. Ludzie niestety (tudzież na szczęście, zależnie po której strony SR ją mamy ;)) grają nią bardzo pazernie, licząc że ulti samo im wygra starcie. Uważam że Gunblade jest zbyt kosztowny aby rozważać jego zakup - NL Rod jako wyjściowy item jest bardziej przydatny, bo albo idziemy na DFG przeciwko magom dla redukcji cd, albo od razu w Zhonyę gdy mamy na linii np. Zeda. Ot, typowa armata z papieru, raczej nie ma co na siłę komplikować jej buildu.

Co do Vel'Koza to zadziwiająco dobrze zbalansowany już na starcie wyszedł, toteż nie sądzę aby cokolwiek w nim w najbliższym czasie ruszano. Strasznie wolny jest, toteż nadużywać swojej mocy nie ma jak, co wymaga ogarnięcia mechanicznego tej postaci i większego przewidywania - granie nim w teamfightach jako wystawiający (stun z E) jest wielce satysfakcjonujące. :) Grałem też na niego jako Lulu i nie mógł nic absolutnie zrobić - tylko na początku mnie ubił w bliskiej wymianie (zostałem z niskim HP na linii jako bait, bo jungler zapowiadał wizytę lecz w rezultacie nie przyszedł), lecz w późniejszej fazie obijałem go jak chciałem bo nie mógł niczego trafić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makemebad

Nie lubię tego przedmiotu i tyle. Grałem bezproblemowo Ahri bez DFG. Jedyny champion dla mnie, który wymaga DFG jest LB. I nie gram nią, nie zamierzam, nie planuję. Mogą z niej zrobić uber postać a nie zagram bo nie-na-wi-dzę DFG :P.

IMO Kata to nie tyle assassin co raczej mag z szybkim burstem. Jej ulti określa ją, ulti jest aoe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven

Co do Hextecha na Katarinie to daje jej 27 dmg na W i 507 na pełnym ulcie w 3 osoby. Void Staff da 17.5 dmg na W i 525 dmg na ulcie. Do tego 33% redukcji resistów. Warto napomknąć, że jest to jeden z najdroższych itemów w grze, a Void Staff to grosze. Kata to assassin, który inny "mag z szybkim burstem" wbija się w środek teamfightu, zabija i wychodzi? Co do DFG to można grać bez niego na APC postaciach, tak samo można grać bez BotRKa na Jaxie, ale po co? Co do LB to jeszcze AP Tristana MUSI mieć DFG. Co twojego nienawidzenia DFG, to czy po prostu nie lubisz DFG czy itemów z aktywami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mag z szybkim burstem" to jest Annie, LeBlanc, Syndra, Veigar i to oni potrzebują DFG.

Katarina to jest assassin. Co do spell vampa dla niej to nie wiem czy Will of the Ancients nie było by lepsze od tych zmian, które ten item dostał jakiś czas temu. Daje teraz CDR a nie mana regen i więcej AP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie - opłaca się kupować zestaw run specjalnie na jungle ? Gram głównie postaciami typu Xin,Nocturne,Jax,Shyv itp. . Teraz posiadam takie runy: 3x Esencja +2,25 AD , Pieczęcie: +9 Armora , Znaki: +0,96 AD , Glify: 0,16 MR per level. Jeżeli opłaca się złożyć specjalnie nowy zestaw , to jakie runy kupić - lifesteal czy as ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś specjalistą co do run, ale do jungli możesz wymienić AD Znaki na AS. Nie wiem jak po nerfach, ale przedtem brało się 2-3 Esencje na LS.

Tak w ogóle to na jakich championach oprócz Rengara składa się Youmuu jako core? Może Talon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na junglerów osobiście polecam: czerwone AD, żółte armor, niebieskie mr/lvl, quinty ms. Czemu? Dla Noc i Shyv szczególnie ciekawie współdziałają z quintami na ms, zaś Jaxowi i Xinowi ułatwiają wbicie na gank. Tylko to taka moja osobista preferencja i jestem miłośnikiem tych run (tj. mam je na top/junglę i jakoś tak wyszło, że teraz tylko jedną stronę mam dla tych pozycji). Co do as to raczje strona specjalnie pod Noc/Shyv, bo jak się nie mylę to Noc ma redukcję cd na pasyw smoczyca zaś na któryś skill (ale może mnie pamięć mylić), Xinowi po reworku nie dają tyle ile dawały (aczkolwiek, mój kolega upiera się, że to must have dla niego po lepszy heal), Jaxowi tez moga się przydać, do nabijania ulta. Te postaci, które wymieniłeś mają (oprócz smoczka) wbudowany mechanizm dodatkowego ms, więc jeśli miałbym coś wybierać między as/lifesteal brał bym te drugie. To tylko moja opinia, ale podobnie jak kolega wyżej nie jestem znawca run i nie chce mi się zbyt wiele analizować co jest lepsze i dlaczego. Mam jednak nadzieje, że chociaż troszkę pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cholerę komukolwiek spellvamp na Katarinie...? Wszystkie skille są aoe, więc jest zmniejszony o 1/3, poza tym sam sens budowania jest głupi jak but. Kat wskakuje, nukuje, zhonya, wyskakuje, ew. wyprztykuje solo apc/adc/supporta, jeśli znajdzie go w beznadziejnej pozycji. Obecnie spellvamp ma zastosowanie chyba tylko na Vladzie z wiadomych względów. Na niczym innym się tego nie buduje, bo i po co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dlatego kata to nie typowy assassin - ona ma wpaść, zabić, rinse and repeat. Dzięki pasywowi. Ofc to może oznaczać, że ma uciekać jak jest kocioł ale nie koniecznie.

@mikerpl

Złóź sobie 2 strony run - jedne pod AD, drugie pod AS. Przeważnie junglerzy ściśle faworyzują jeden styl grania, np Pantheon idzie w full ad a Xin w full as.

@biner

Nie lubię tego przedmiotu. Nie mam problemu z aktywami, choć czasem Randuina zapomnę odpalić ale już BotRK nigdy. Po prostu nie lubię idei tego przedmiotu, ludzie często myślą "hmmm jak nie użyje DFG na celu to mój burst jest zły i nie mogę nic zrobić" i faktycznie, często jak widziałem różnych graczy p=< to tak grali. Źle zużyłem DFG bo coś tam, ok jestem beznadzieja, syf, muł i metr dna, czekam aż mi cd zejdzie a potem kogoś zabije. Jakieś takie promowanie idealnej sytuacji gdzie sicko ma się ułożyć wspaniale bo jak nie to jestem useless. Wiem, że jestem uprzedzony ale trudno. Wyjaśniam :)

Nie mam problemu ani z bursterami (lubię comba) ani z assassinami (każde uzycie ulti na zedzie, które widzę powoduje u mnie zastrzyk adrenaliny). Po prostu nie trawię tego przedmiotu, znam jego zalety, nikomu go nie będę odradzał, wiem, że na ap assassinach się sprawdza ale... nie. Nie w moim buildzie.

Już wolę sobie rabadona postawić, nawet na LB. Choć nią nie gram :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zed jest dla mnie assassinem, Ahri jest, LB jest. Postać, która ma silne combo na jedną postać. Nuker. Przeważnie z duzymi cd.

Kata pasuje wręcz idealnie poza tym, że jak zabije jedną postać to praktycznie kombo odpala ponownie.

Dlatego, że to nietypowy assassin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kha'Zix ma reset skoku, Q za niecałe 3 sek. i 3 użycia ulta. Więc bardziej Kha, niż Yi.

EDIT

A Altair, albo Ezio? Mogłeś skoczyć i zabić dwóch na raz. Później robiłeś kontrę i następny, a to wszystko w ciągu 5 sek. biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...