Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

@kmyl

Gratulacje. Patrząc na twoje najczęściej grane postacie jestem pod wrażeniem. Wydaje mi się, że teraz jest jakoś łatwiej niż w sezonie 2. Wtedy siedząc na 1600 elo nie powiedziałbym nigdy, że znajdę się w diamencie. Nawet w tej chwili myślę, że mój skill jest odpowiednikiem 1900-2000 elo z S2 (plat 1-2 teraz chyba). Przed wakacjami powiedziałem sobie, że prześcignę znajomych w pogoni do diamentu i się tam dostanę. Grałem głównie duo adc + support. Prawie każdy był szczęśliwy, że ktoś chce supportować i często, choć nie zawsze, odpuszczali mi pozycję ADC.

Od czasu jak jestem w diamencie to rankedy gram bardzo na luzie, mam fun z gry i nie psuję innym rozgrywki. Może jak dojdę tym sposobem do challengera to przejdę na Westa biggrin_prosty.gif

Nowy login screen. Kolejne cudo na równi z loginami Thresha, Vi i Luciana.

Ikonki z teamami z worldsów już w kliencie. Najbardziej podoba mi się Samsung Ozone, ale jednak kibicuje SKT1 i Gambitowi więc będę miał którąś z tych włączoną.

Locodoco i Woong (ten który był w Azubu Frost w finałach S2) od niedawna w Quantic Gaming. Może wejdą do LCS'a i spróbują polepszyć i tak już dobrą scenę NA. Mam na to nadzieję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 6 itemow nie zapomnij wymienic ancient golema na cos bardziej slot efficient i wtedy ewentualnie jak maja hard cc zamieniasz tabi na merc ale to juz calkiem late late game, co do sunfire cape na jungli przy postaciach ktore nie uzywaja/buduja magic pen raczej odradzam.

A co do sceny NA to zostana rozniesieni, jedyne kto ma jakiekolwiek szanse na dobre wyniki to c9 ale Koreańczycy ich zniszcza, mam nadzieje ze bede musial cofnac moje slowa bo lubie c9 i w duzej czesci tsm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad miesięcznej przerwie (prawie 2 miesięcznej) wróciłem do lola i stwierdzam, że nic się nie zmieniło ;) Jak przegrywałem tak przegrywam, teraz w bronzie bo przez złamaną rękę nie grałem ponad miesiąc :D

Póki co nie różni się to od silvera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KMyL

Tak, jest sposób abyś mógł obejrzeć mecz z westa

http://www.lolnexus.com/

Na tej stronie wpisujesz nick gracza, wybierasz server, wymagany jest jeszcze

http://www.leaguereplays.com/download/

No i musisz wiedzieć kiedy gra i jaki ma nick.

Patch 3.11 mamy teraz, a więc nie sądzę, aby do 31 października nie wszedł żaden patch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie systemu dywizji i dobierania przeciwników, mam nadzieję że dobry temat smile_prosty.gif

Jakieś 2-3 tygodnie temu w końcu udało mi się wbić Gold V. Nie było to jakies specjalne wyzwanie, szedłem raczej systematycznie w górę. Ale odkąd wbiłem G5 zaczęło mi łączyć nieprawdopodobnych noobów. Wiem jak to brzmi, na początku myślałem, że mam po prostu pecha, albo sam coś źle robię, ale moją uwagę zwróciło to, że cały czas miałem first picka. Tak więc po około 5-6 grach (dwie z trudem wyccarowałem) pomyślałem, że będę sprawdzał playerów na lolkingu. I tutaj shocker - Rozegrałem do tej pory z 40 gier, i ZA KAŻDYM RAZEM miałem w teamie przynajmniej jednego Brąza. First pickiem nie byłem tylko 2 razy, byłem na drugim miejscu wtedy. Podczas ładowania meczu sprawdzałem przeciwników, w średnio co drugiej grze była jakaś platyna (Brązu nie mieli ani razu). W moim teamie nie było platyny ani razu, miałem szczęście jak był ktoś na złocie. I tutaj moje pytanie, czy to jest bug? Czytałem nieco na różnych forumach, że jest jakieś magiczne MMR czy coś, ale bez przesady. Zastanawiam się czy nie napisać z tym do supportu, ale nie chce się zbłaźnić. Co zrobić w takiej sytuacji? Carrowanie gier jest niemal niemożliwe.

I kolejna gra w której właśnie jestem w trakcie - Enemy team 2x platyna, 3x gold. Mój team - 1x Gold (ja), 2x silver, 2x bronze. Jestem niemal pewny że to jakiś błąd czy bug...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xXxKWASNYxXx

1) Aku230 już mi o tym napisał- wczoraj tego spróbowałem i zadziałało.

2) Czy mi się wydaje, czy (według harmonogramu) mistrzostwa startują jutro?

@DrakeZeno

JA wiele już czytałem na temat tego magicznego MMR i jak to ten system "testuje" gracza itp. Jednak to, czego sam doświadczyłem na rankedach doprowadziło do tego,że mam na ten temat SWOJE WŁASNE ZDANIE którego nic na dzień dzisiejszy nie zmieni.

IMO to jest po prostu błąd systemu. Nie będę się ciebie pytał czy kupiłeś sobie jakieś RP, bo jeśli nie to Riot cie trolluje, ale widząc to jakie Riot ma ostatnio problemy: czy to z serwerami (EUNE chyba nawet IP boosta za to nie dostał), czy to z grą (ponoć teraz miniony z jednej strony mapy dają o 2 expa więcej niż powinny) śmiem twierdzić, że czasami ten ich system ukazuje swoją ułomność.

Przykład: wiele osób plecie bajki o tym, że system na podstawie MMR potrafi testować gracza (o tak, Riot akurat tutaj musiał zabłysnąć) nie dając mu punktów za wygrane, albo dopasowuje liczbę zdobywanych punktów LP do jego MMR.

Jakiś tydzień temu (a może nawet to był 3, albo 4 września, patrząc na wykres z lokinga), gdy wdrapywałem się do promocji zdobywałem ~7 lp za mecz i ~tyle samo traciłem. I potem zdarzyło się coś zabawnego:

-przegrałem jeden mecz= -6 LP.

- Zaraz po nim Przegrałem kolejny mecz= -8 LP.

- A zaraz po tamtym zagrałem trzeci mecz, gdzie: mój team był mieszanką mnie (gold I) i platyn, natomiast przeciwny team golda z jednym srebrnikiem... Wygrałem i dostałem bodajże 26 LP (>.<).

Co więcej - w tamtym meczu jeden z przeciwników miał dc i już nie wrócił, a zaraz po tym meczu w kliencie pojawiło się info o wyłączeniu rankedów, z powodu problemów serwerów.

Tamten dzień był sprawiedliwy as hell, system wtedy pokazał klasę... Także nic mnie nie przekonuje na temat tych historii o inteligentnym systemie matchmakingu. Coś w nim jest popitolone IMO i basta.

Jak ci się chce to pisać możesz, jak niby się zbłaźnisz? Oprócz czasu to innych kosztów nie widzę...

@LIdB

Ja osobiście nie mam bladego pojęcia o Azjatyckiej scenie LoL'a. Ciekawi mnie tylko- czy Ameryka się postawi, czy Europa. Bo rok temu to chyba M5 było z Azjatami w topce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kmyl

Szczegółów tych meczy nie było sensu pisać. Ten mecz z Twichem to nie powinien byc przegrany bo dostawał baty na linii, sam nie wiem ile razy musiał recallować bo go zjechałem na low hp. Problemem był mój Thresh, głownie łapał miniony albo Leonę. Zanim zacząłem ginąc w Tf miałem chyba 5/1/1, póxniej albo tank (Nasus) puszował linię, albo moi robili engage w jungli bez żadnej wizji, gdzie jestem pewien, że przeciwna Leona wardowała. Thresh nie dośc, że na linii padł łapiąc Leonę to w late ani razu mi nie pomógł w niczym. Nie ważne tak działa promo system u mnie. Grałem np. duo z Cule123 jak on robił promocje do br1 i sl5 i zawsze były wygrane. Sam się dziwiłem, że u niego promo to był spacerek a u mnie zawsze jest męczarnia. Sam Cule raz chyba próbował mi pomóc w promo do br4 i przegrana była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji uzbierania ~10k ip mam zamiar wzbogacić trochę moją środkową linię. Zastanawiam się miedzy: Fizz, Lissandra, Syndra. Jaki z tych picków polecielibyście? Jak według Was prezentują się w kolejnych etapach gry (early, mid, late)? I które z nich są bardziej a które mniej grywalne w topowych ligach (sam dopiero pretenduje do gold V ale zależy mi tu na diamond +)? Może znacie również jakiś topowych graczy tymi postaciami żeby chociaż na początku podpatrzeć jak w pełni wykorzystywać ich potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym wspomnieć o tym, że w zeszłym roku była do kupienia Championship Riven na koniec sezonu w czasi Mistrzostw (teraz już nie jest dostępna). W tym roku taki skin będziemy mogli zakupić do... <werble> Thresha! Oto mały fimik, jak będzie wyglądał. Tak jak sobie odpuściłem Riven w zeszłym roku, tak Thresh to dla mnie "insta buy" tegoroczny. A, właśnie. Filmik. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście się ten skin do Thresha średnio podoba, zastanawiam się nad kupnem jakiegoś skina, poczekam na koniec sezonu może da radę wypatrzeć coś fajnego taniej i kupić ze 2-3 skórki.

Osobiście nie podoba mi się okrąg w okół postaci który ma niby pomóc się znaleźć podczas TF na polu bitwy, nie wiem jak to ma pomóc w zauważeniu naszej postaci, szybciej pomógłby inny kolor paska życia od reszty czy coś w tym stylu. Bo to kółko jest praktycznie nie zauważalne(opcja jest na razie tylko na pbe, chyba). A co wy o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrakeZeno

Jak napiszesz, to w odpowiedzi pewnie dostaniesz jakąś nic niewyjaśniającą formułkę, albo jakieś dziwne wyjaśnienie... choć kto wie... Ale Riot raczej nic nie będzie patchował, czy naprawiał. Oczywiście mamy huczne zapowiedzi reworków m.in Sivir, Garena, Xeratha a finał trzeciego sezonu tuż za rogiem.

Poza tym osobiście bym dodał- cudów nie oczekuj od ogółu golda, bo IMO skillowo jest trochę lepiej jak w srebrze, ale Rage/mentalność bardzo podobne, a nawet i gorsze, bo skoro to złoto, to i ego wielu osób jest nazbyt wyolbrzymione i jest tam jak jest... Dla mnie to ostatni poziom tego całego Elo Hell i czuję obecnie sporą satysfakcję, że nie będę mieć tej złotej ramki...

IMO to taka przypadłość systemu i tyle: deal with it, keep calm and play rankeds - life is brutal and full of zasadzkas. Jak teraz będzie ci komponować team na niekorzyść, to może później będzie to na korzyść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji uzbierania ~10k ip mam zamiar wzbogacić trochę moją środkową linię. Zastanawiam się miedzy: Fizz, Lissandra, Syndra. Jaki z tych picków polecielibyście? Jak według Was prezentują się w kolejnych etapach gry (early, mid, late)? I które z nich są bardziej a które mniej grywalne w topowych ligach (sam dopiero pretenduje do gold V ale zależy mi tu na diamond +)? Może znacie również jakiś topowych graczy tymi postaciami żeby chociaż na początku podpatrzeć jak w pełni wykorzystywać ich potencjał.

Wszystkie champy się przewijały w tym temacie, a raczej w jego poprzednich osłonach, możesz poszukać a ja od siebie powiem tak:

1) Fizz: łatwy do skontrowania np. przez Ryze, to assasyn którym, przynajmniej mi, gra się bardzo przyjemnie, ale nie jest to postać oferująca bardzo wiele drużynie. Generalnie niesie tylko dmg, spory ale jednak. Mimo wszystko jak lubisz mobilne postacie na mida to możesz go brać. Jednak jak chcesz jak najlepiej zainwestować te IP to jednak zdecuj się na, UWAGA FANFARY:

2) LISSANDRE! Jak wyszła zupełnie jej nie doceniałe. To był wielki błąd;) Masa CC i całkiem konkretny dmg i co najważniesze rozwala team fighty;) Co tam jeszcze, darmoa Zhonya z R. To na prawdę godny wybór!

3) Syndra: no cóż, Syndra ma gigantyczny dmg, całkiem ładne AoE jednak to champ baaaardzo trudny w opanowaniu. Bo trafić kulką to jedno, a zrobić full combo to sztuka. Do tego zasięg skilli nie powala. Także jak chce Ci się spędzić sporo czasu na opanowanie Syndry to spoko.

Ja osobiście polecam jeszcze dwa picki, mało popularne ale to spora zaleta na mida. Malo kto potrafi na nich grać;)

1) viktor - bardzo fajny mider, spoko dmg, stun niszczący tfy oraz dobre aoe ulti, tak w skrócie. Minusy? Wbudowany item zabierający slota... Coś tam nad nim pracują niby, ale słyszę o tym od kilku miesięcy.

2) Xerath - od niedawna, mój main. Wielki dmg, AoE, ZASIĘG I PENETRACJA! Wprawdzie żeby wykorzystać cały jego potencjał trzeba się unieruchomić, ale nawet bez tego sieje pogrom;) POLECAM! Gorzej, że Riot zapowiedział jego rework... Zupełnie niepotrzebny moim zdaniem:( Robiony jedynie dlatego, że jest mało popularnym champem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a propos Ryze vs Fizz, czy ten pierwszy jest naprawde tak poważną kontrą na Fizza? Nie ma skillshotów, ale według mnie można go spokojnie zjeść przed 6. Mówie to jako ktoś kto nie ogarnia rybaka, a wygrałem każdą linie z Ryzem. Może po prostu trafiałem na nieogarów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem można przegrać Ryzem grając przeciwko Fizzowi? Nie mam pojęcia. Fizz dostaje z Q od Ryze'a gdy tylko zejdzie coldown a znajdzie się w zasięgu. Jeżeli odpali Q i "wbije się" w nas, dostanie natychmiastowe combo Q->W->Q->E. Do tego jego uniki raczej są nieprzydatne bo nie wyjdzie już z klatki będąc w niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a propos Ryze vs Fizz, czy ten pierwszy jest naprawde tak poważną kontrą na Fizza? Nie ma skillshotów, ale według mnie można go spokojnie zjeść przed 6. Mówie to jako ktoś kto nie ogarnia rybaka, a wygrałem każdą linie z Ryzem. Może po prostu trafiałem na nieogarów?

Ja tez nie wiem jak można przegrać ryzem na fizza :P Generalnie tak jak wyżej, Fizz wchodzi w zasięg - dostaje Q, jak wchodzi w wymiane dostaje combo. Chodzi o to, że dobrze użyty "skok na kij" niszczy combo większośći miderów. Ryze nie ma z tym problemu, ma CDR, ma spamowalne skille, jemu utrata jednego skilla nie wadzi tak mocno. Do tego buduje sie go tankowo, i zanim fizz dojedzie do tego 6 lvl powinien miec pograne. Jak nie zgony, to odcięcie od farmy. Bo ryze nie cierpi na brak many i spokojnie może fizza harrasować jak zbliza się do farmy. Fizz ma sporo problemów z kimś kto będzie go nękać częsciej niż cd jego skoku;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a propos Ryze vs Fizz, czy ten pierwszy jest naprawde tak poważną kontrą na Fizza?

Ja bym raczej spróbował Mordekaiserem z jego tarczą niż Ryzem. Nie wiem co ludzie widzą takiego w tej postaci jako super kontrze na Fizza. Na początku Ryze to papierek i zanim zbudujete swoje tankowe przedmioty to może mieć pograne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanDywan

Dzięki za odpowiedź. Jutro się jeszcze zastanowie i podejmę decyzje. Narazie najbliżej skłaniam się ku zakupowi Lissandry ale zobaczę jeszcze. Co do Xeratha to posiadam go już w swoim arsenale ale daawno nim nie grałem; może pora go odkurzyć..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo możesz mieć tak ograną postać i czuć się z nią tak pewnie, że niestraszne Ci żadne kontry, bo prostu wiesz jak należy się w danym "matchupie" zachować, aby nie być stratnym.

Mam pytanko. Za golda i wyżej dostajemy skina w tym sezonie - czy w przypadku nie posiadania championa dostaniemy go razem ze skinem czy potrzebujemy mieć championa już zakupionego, aby otrzymać samego skina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo możesz mieć tak ograną postać i czuć się z nią tak pewnie, że niestraszne Ci żadne kontry, bo prostu wiesz jak należy się w danym "matchupie" zachować, aby nie być stratnym.

Mam pytanko. Za golda i wyżej dostajemy skina w tym sezonie - czy w przypadku nie posiadania championa dostaniemy go razem ze skinem czy potrzebujemy mieć championa już zakupionego, aby otrzymać samego skina?

Jeszcze wszystko zależy od tego, na kogo grasz. Wiadomo, że są takie niecodzienne picki, że nie wiesz jak się zachować. Nie tak dawno czułem się wygrany Dianą na Tristanę pod AP, ale się mocno przeliczyłem i przegrałem linię. A może po prostu aż tak dobrze Diany nie ograłem, sam nie wiem właściwie .-.

Nie potrzeba kupować champa, przynajmniej rok temu miałem podobny problem z Janną, ale dostałem skórkę jak i postać. W tym roku Riot raczej aż tak chamski nie będzie by to zmieniać, więc bez obaw ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...