• Ogłoszenia

• wies.niak

Regulamin działu Dyskusje o Grach   22.03.2016

W dziale Dyskusje o Grach obowiązuje przede wszystkim specjalny regulamin działu - KLIK. Nadrzędny jest oczywiście regulamin forum oraz netykieta. Zapraszamy do dyskusji
    • mateusz(stefan)

Szukam gry   22.03.2016

Jeśli poszukujesz pewnej gry, której nazwy nie znasz bądź nie możesz sobie przypomnieć, ten temat jest dla Ciebie ratunkiem Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.. Zakładanie tematów w stylu "Jak nazywała się gra" skończy się ich zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy tylko w tym temacie.
    • mateusz(stefan)

Czy x gra mi pójdzie?   22.03.2016

Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś się dowiedzieć czy dana gra uruchomi się bądź będzie płynnie chodzić na Twoim komputerze, to ten temat >>>Czy pójdą[LINK]<<< rozwiąże Twój problem. Zakładanie tematu "Czy x gra mi ruszy" w każdym innym miejscu skończy się jego zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy wyłącznie w tym miejscu.
Black Shadow

League of Legends

5646 postów w tym temacie
Dnia 25.07.2017 o 23:55, Santus Faustus I napisał:

jak dla mnie to marnowanie jego potencjału.

Podobnie jak granie Cho na midzie/topie. 

brak jakiegoś dasha czy innego mechanizmu do ucieczki też może sprawiać na początku problem

Ten brak dasha powoduje, że przestajesz istnieć na linii. Stajesz się pokarmem dla junglera. 

Ja jednak w tym celu rzucam za siebie podrzut. Albo wróg się zatrzyma przed i najwyżej nie trafię, albo trafię i go spowolnię. Tak czy inaczej zyskuję trochę czasu na ucieczkę.

Każdy warty siebie jungler grzecznie poczeka aż użyjesz Q na linii i dopiero wtedy zgankuje. 

0

4 godziny temu, aliven napisał:

Podobnie jak granie Cho na midzie/topie.

Nie widzę dla niego lepszej pozycji. Support prawie nie zadaje obrażeń, na junglę ma za słabe ganki.

Ten brak dasha powoduje, że przestajesz istnieć na linii. Stajesz się pokarmem dla junglera.

Dlatego nie pcham za bardzo linii żeby móc się w miarę szybko wycofać.

Każdy warty siebie jungler grzecznie poczeka aż użyjesz Q na linii i dopiero wtedy zgankuje.

To niech sobie stoi i czeka, wtedy ucieknę bez używania podrzutu. Po to są wardy, żeby wiedzieć o obecności junglera.

0

19 godzin temu, Santus Faustus I napisał:

Nie widzę dla niego lepszej pozycji. Support prawie nie zadaje obrażeń, na junglę ma za słabe ganki.

Jak postać mająca podrzut ze slowem, silence i slow z aa z e może mieć słabe ganki? 

19 godzin temu, Santus Faustus I napisał:

To niech sobie stoi i czeka, wtedy ucieknę bez używania podrzutu. Po to są wardy, żeby wiedzieć o obecności junglera.

Gdyby wardy chroniły od junglera jak jakiś magiczny talizman to by nikt junglerem nie grał. 

0

3 godziny temu, aliven napisał:

Jak postać mająca podrzut ze slowem, silence i slow z aa z e może mieć słabe ganki?

Tak może mieć, że nie ma żadnego dasha, doskoku czy czegoś takiego. Uciszenie ma mały zasięg, podrzutem trudno trafić (przynajmniej początkującemu graczowi), a z kolei aa wyprowadza w walce bezpośredniej, a nie z dystansu. Nie używam flasha do inicjacji TF lub ganków jeśli nie jestem pewien wygranej/fraga. Ma za długi czas odnowienia.

Gdyby wardy chroniły od junglera jak jakiś magiczny talizman to by nikt junglerem nie grał.

Chroni rozum, obserwowanie mapy i ostrożność. Staram się nie pchać za bardzo linii Cho właśnie dlatego, że potem mogę mieć problemy z ucieczką. Linię mogę przepchać jeśli zamierzam natychmiast wracać do bazy żeby kupić sobie trochę czasu i przeciwnik nie poobijał mi wieży.

0

Dnia 27.07.2017 o 11:47, Santus Faustus I napisał:

Zawsze możesz złożyć Hextech Protobelta i masz już jako taki doskok.
Imho granie nim to tylko top/jngl. Na midzie raczej nie pograsz na Ori, Malze czy Zeda, choć top dla przykładu na Renektona też raczej jest wyzwaniem. Wszystko ofc zależy od tego jak sobie radzisz z celowaniem z q. Dla mnie też item "must be" to Echo Luden, bo bez mov speeda słabo widzę jakiekolwiek przemieszczanie się tym worem CC.

Co do obecnego patcha, dziwi mnie nerf Elise, bo win rate tym championem wcale nie wskazuje na to, co opisuje Riot + nie jest to imho jungler z God Tiera, więc tak trochę kosmetyka z niczego... Inna sprawa z Gragasem, ten już faktycznie wydawał się mieć trochę zbyt łatwo. Cieszy buff Nautiliusa w early, może znów powróci do łask ^^

0

2 godziny temu, elpasosolo napisał:

Imho granie nim to tylko top/jngl. Na midzie raczej nie pograsz na Ori, Malze czy Zeda, choć top dla przykładu na Renektona też raczej jest wyzwaniem.

Renektonowi też można nim dać radę. Każda postać ma swoją kontrę więc to, że nie pogram nim na środku przeciwko jakimś postaciom nie jest absolutnie żadnym argumentem przeciwko graniu nim na tej pozycji.

Wszystko ofc zależy od tego jak sobie radzisz z celowaniem z q. Dla mnie też item "must be" to Echo Luden, bo bez mov speeda słabo widzę jakiekolwiek przemieszczanie się tym worem CC.

W życiu mu tego nie budowałem, ale może kiedyś wypróbuję ten przedmiot na nim. Natomiast co do celowania z Q, to się nie zgodzę. Otóż nie wszystko od tego zależy. Jest ważne, ale nie polecam skupiać się na początku nauki nim od trafiania podrzutem. Nie jest zbyt trudny do uniknięcia = ciężko nim trafić. Tylko sobie napsujemy nerw i naprzegrywamy naszym drużynom gier. Lepiej szukać okazji do nękania przeciwnika uciszeniem. Coraz lepsze wyniki w trafianiu podrzutem przyjdą z czasem, przy okazji. Widzę to po sobie.

0

Napisano (edytowane)

Oczywiście, że Cho ma sens w lesie. Itemizacja to słowo klucz, często rushuje się glorię na drugi item i wtedy masz genialne ganki. Dodatkowo w jungli masz największe możliwości w zdobywaniu darmowych, bonusowych stacków(wczesne dragony i herald). A co do samego gankowania nim. Fakt, lane ganka raczej  nie zrobisz, ale z blue smite spokojnie mając follow sojusznika(chociaż nie jest to konieczne) jesteś w stanie skutecznie skrócić dystans, trafić w(które nie ma takiego małego zasięgu) i podbić z q. R kończy sprawę. Dodatkowo jak dla mnie, gdzie gram nim tylko w lesie, budowanie ap to marnowanie potencjału. W obecnej formie jako full tank, oferuje po prostu za dużo. Wystarczy spojrzeć jak budują go prosi(niezależnie czy to na topie/w lesie bo tylko tam jest z reguły grany na wysokim elo). Każdy leci nim full hp bo z gargulcem masz chore obrażenia z r+jesteś okropnie tankowaty. Nie będę się więcej rozpisywał bo wcześniej z kolegą @alivenem toczyliśmy dyskuję o Cho.

@elpasosolo

Też cieszą mnie buffy nautiliusa, bo często nim gram na supporcie. Co do Elisy, oscyluje zawsze w okolicach tego 1 tieru junglerów. WR nie jest jedynym wyznacznikiem, bo nie jest to postać łatwa mechanicznie. Jak dla mnie nerfy w 100% zasłużone. Widać, że celują w worldsy, może zobaczymy więcej picków w lesie bo po ostatnich mam w tej kwestii ogromny niedosyt.

Edytowane przez ghostartur
0

Dnia 28.07.2017 o 16:06, Santus Faustus I napisał:

Renektonowi też można nim dać radę. Każda postać ma swoją kontrę więc to, że nie pogram nim na środku przeciwko jakimś postaciom nie jest absolutnie żadnym argumentem przeciwko graniu nim na tej pozycji.

Niby można, ale jednak Renektonowe e nadaje mu konkretną mobilność do unikania skillshotów Cho.  Na środku jak dla mnie Cho po prostu za mało oferuje -> nie ma żadnego doskoku, jest podatny na poke przez ranged postacie + jak za bardzo będzie pushował linię, to jest łatwym celem dla junglera. Ma tez ograniczone możliwości roamowania - po prostu nie widzę go na tej pozycji przy dzisiejszej mecie.

Dnia 29.07.2017 o 00:56, ghostartur napisał:

Też cieszą mnie buffy nautiliusa, bo często nim gram na supporcie. Co do Elisy, oscyluje zawsze w okolicach tego 1 tieru junglerów. WR nie jest jedynym wyznacznikiem, bo nie jest to postać łatwa mechanicznie. Jak dla mnie nerfy w 100% zasłużone. Widać, że celują w worldsy, może zobaczymy więcej picków w lesie bo po ostatnich mam w tej kwestii ogromny niedosyt.

Pamiętam czasy regularnych picków na suppa Naut/Blitz, taki champ zawsze był bardzo irytujący dla przeciwnego adc, a niejednokrotnie dobre użycie q potrafiło diametralnie zmienić obraz meczu ^^
Analizując Elise brałem pod uwagę Master/Challanger, więc raczej graczy, dla których mechanika pająka nie jest zagadką. Czasami właśnie widać imho zbyt duże opieranie się na worldsach a zbyt małe na sytuacji w całej lidze, podobnie jak ma się brak balansu na aramie pewnych postaci

0

Miałem trochę czasu pograć przez długi weekend, dlatego też zdobędę się na dłuższą refleksję:

Zacznijmy od najbardziej aktualnych rzeczy:
1. System honoru. Pod koniec ubiegłego tygodnia został mi wspaniałomyślnie przyznany poziom 4 honoru. Wow, super, teraz w miarę regularnie gram z jakąś obramówką i dostaje więcej fragmentów klucza itp w kapsułach. Nie, nie jestem typem gościa, który narzeka na takie rozwiązania, uważam jednak, że mamy za sobą metodę marchewki, co więc z metodą kija? Co mi po większej ilości skórek, skoro nadal włączając tryb inny niż ranked trafiam na ludzi, których zdecydowanie należy z tego community odizolować. Nie mówię tu nawet o feederach, ale o klasycznych afkerach, rage quiterach czy trollach, których jedynym celem jest uprzykrzanie innym rozgrywki, co zresztą czasami otwarcie przyznają na chatcie, niekiedy idealnie argumentując swoje działania słowami "because I can".
W zeszłym miesiącu zapisałem sobie nicki "specjalnie zasłużonych" i śledziłem ich karierę w lolu. Cóż, bez zmian, dalej pomykają na serwerze, mimo iż w dwóch przypadkach grałem z jegomościem, trzykrotnie, 2x w enemy teamie i 1x w moim, gdzie w każdym przypadku gość po prostu kupował itemy na mov speeda i sunął pod wieże przeciwnika, bo na aramie nie wybrało mu tego, czym akurat chciał/potrafił/wymarzyło mu się grać. Naprawdę nie wiem co tacy ludzie mają w głowie, natomiast brak konsekwencji ich idiotycznego zachowania jest czymś, czego również nie rozumiem...
2. Skórki i temat z tym związany. Fajnie, że wreszcie w okienku postaci w grze widzę jej obraz adekwatny do skórki, a nie klasyczny. Naprawdę niesamowite, że tyle lat zajęła tak prosta rzecz, którą należało zrobić już dawno. Ale ok, wreszcie jest więc eot. Niestety imho o wiele gorzej jest w przypadku aktualizacji obrazków poszczególnych bohaterów.
Dla przykładu, zupełnie nie podoba mi się nowy ekaran Elf Tristana, Królewski Shaco czy TF Walet Kier. Kupując w/w skiny kierowałem się głownie ekranem wczytywania, bo po prostu te opcji mi się podobały. Zmieniając to Riot zupełnie ignoruje moje motywy zakupu tychże skórek. Naprawdę aż takim problemem jest dać możliwość wyboru graczowi z którym ekranem chce grać, zwłaszcza, że zakupił przecież dany skin pod kątem ówczesnego wyglądu? Strasznie mi się to nie podoba i po prostu odstrasza od jakichkolwiek zakupów w LoLu.
3. Nowi bohaterowie. Powoli zbliża się ku końcowi III kwartał 2017 roku, a dorobek Riotu w kontekście nowych tego roku bohaterów to "aż" 3(nie licząc ziomeczka na PBE). Ja wiem, że siły zostały przeniesione na update nowych, no ale cmon, w tej grze kiedyś o to chodziło, żeby po prostu była maaaasaaaaaa bohaterów, ogromna różnorodność i fun ze zbierania i wydawania ip. Obecnie przeżywa to stagnacje i imho niestety zubaża grę.
4. Misje. Hejt sobie daruje, wiem że to póki co nowość i wymaga dopracowania. Nie mniej jednak mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie to tylko "zabij miliard stworów" czy "uzyskaj biliard asyst", tylko ktoś wpadanie na coś bardziej ambitnego w stylu "uzyskaj największy dmg w teamie" itp. Oczywiście jednak każda taka misja budzi pewne kontrowersje - dla przykładu przy dostępnej obecnie misji "wygraj mecz + team musi miec >350cs) gość w teamie zarobił 3 reporty od jakiś fanboyów, bo zakończył grę, gdzie oni jeszcze chcieli dofarmić, by móc odhaczyć tą misję... No nic, wszystkich w 100% nie zadowolisz... :)
5. Matchmaking. To jest coś, co zawsze mnie będzie zostanawiać. Naprawdę nie potrafię znaleźć argumentu czemu ja za ponad 2k winami jestem umieszczany w teamie z ludźmi o podobnym stażu gry i w miarę podobnej lidze/dywizji, a naszym przeciwnikiem jest armia gold-silverów, gdzie najbardziej doświadczony ma 400 winów. ocb?! Ani wielki fun dla nas, że szybko zdominujemy grę, ani tym bardziej dla nich, że zostaną szybko pokonani... 

0

Dnia 17.08.2017 o 12:19, elpasosolo napisał:

Dla przykładu, zupełnie nie podoba mi się nowy ekaran Elf Tristana, Królewski Shaco czy TF Walet Kier. Kupując w/w skiny kierowałem się głownie ekranem wczytywania, bo po prostu te opcji mi się podobały. Zmieniając to Riot zupełnie ignoruje moje motywy zakupu tychże skórek.

Najbardziej wydumany problem jaki od dawna widziałem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skin wygląda w grze, to nie musisz patrzeć na portret z ekranu wczytywania, możesz po prostu sprawdzić w necie w ciągu minuty. Natomiast jeżeli wydawałeś te kilkadziesiąt pln tylko po to, by dostać ładny obrazek na ekranie na jakieś 3 minuty, to mówi się trudno, to tylko dodatek do skórki.

Nowi bohaterowie. Powoli zbliża się ku końcowi III kwartał 2017 roku, a dorobek Riotu w kontekście nowych tego roku bohaterów to "aż" 3(nie licząc ziomeczka na PBE). Ja wiem, że siły zostały przeniesione na update nowych, no ale cmon, w tej grze kiedyś o to chodziło, żeby po prostu była maaaasaaaaaa bohaterów, ogromna różnorodność i fun ze zbierania i wydawania ip. Obecnie przeżywa to stagnacje i imho niestety zubaża grę.

W grze nie tylko była maaaaaaasaaaaa bohaterów, ale jest nadal, bo pomimo często powtarzanych próśb i petycji o usunięcie Teemo pula postaci nie zmniejszyła się ani trochę. Przeciętny Kowalski i tak z niej nie skorzysta, bo nie grając w LoL-a po kilka godzin dziennie i tak nie nadąży ze zbieraniem ip. Hurtowe dodawanie nowych postaci jest tak potrzebne, jak piąte koło u wozu. Nie można też zapominać, że każda kolejna postać musi być zbalansowana, dopracowana, niezabugowana, a przede wszystkim musi mieć swoją własną rolę do pełnienia, nie będąc tylko gorszą kopią innej postaci.

ktoś wpadanie na coś bardziej ambitnego w stylu "uzyskaj największy dmg w teamie"

Oczywiście jednak każda taka misja budzi pewne kontrowersje - dla przykładu przy dostępnej obecnie misji "wygraj mecz + team musi miec >350cs) gość w teamie zarobił 3 reporty od jakiś fanboyów, bo zakończył grę, gdzie oni jeszcze chcieli dofarmić, by móc odhaczyć tą misję...

I dlatego nic ambitniejszego nie wchodzi w grę, bo odciągałoby ludzi od pracy zespołowej i zasadniczego celu gry.

1

Mnie za to cieszy ujednolicenie portretów we wszystkich regionach. Wiadomo, że to kwestia gustu, ale gra zyskuje na przejrzystości. Jak tam nowa meta na bocie pod rush Ardenta :brawa:?

0

21 godzin temu, MrAjdi napisał:

Najbardziej wydumany problem jaki od dawna widziałem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skin wygląda w grze, to nie musisz patrzeć na portret z ekranu wczytywania, możesz po prostu sprawdzić w necie w ciągu minuty. Natomiast jeżeli wydawałeś te kilkadziesiąt pln tylko po to, by dostać ładny obrazek na ekranie na jakieś 3 minuty, to mówi się trudno, to tylko dodatek do skórki.

A czy nie o to ogólnie chodzi w skórkach? :) Tzn o to, że ludzi płacą hajs po to, by dana kupa pikseli wyglądała w konkretnie pożądany przez nich sposób. Skoro kupiłem coś, co mi się podobało i nagle ktoś to zmienia, to sorry ale coś jest nie tak. Akurat ja miałem ochotę zapłacić kilkadziesiąt złotych, by przez te kilka minut wyświetlał mi się przyjemny dla oka obrazek, natomiast po zmianie nijak mi się on nie podoba i cały sens zakupu, którym wcześniej się kierowałem poszedł się ... :)
Pewnie, że jest to dosyć błahy problem, nie mniej jednak płacąc za coś, oczekujesz konkretnego efektu, zwłaszcza że w tym przypadku stylistyka zapewne jest główną cechą, którą ludzie kierują się przy zakupie.

W kwestii bohaterów, po prostu ubolewam nad zmianami obecnych championów kosztem tworzenia nowych. Dla przykładu stary Yorick był bardzo ciekawym wyborem na linii na normalach, bo był bardzo silny 1vs1, mając dobrego adc ulti było też naprawdę dobre i gra nim sprawiała po prostu frajdę. Owszem, miał dużo minusów, jak choćby ogromne trudności w dotarciu do wrogiego apc/adc, pushowanie linii i ogromną manożerność. Rework stworzył zupełnie inną postać, której i tak popularność jest delikatnie mówiąc denna. Podobne wrażenie mam z Galio -> dawne matchupy były po prostu ciekawe, owszem teraz ta postać jest po prostu lepsza, ale defacto też zupełnie zmieniono jest mechanikę i styl gry.

0

15 minut temu, elpasosolo napisał:

Skoro kupiłem coś, co mi się podobało i nagle ktoś to zmienia, to sorry ale coś jest nie tak.

Zakupiłeś wirtualną rzecz więdząc doskonale, że gra podlega ciagłym zmianom zarówno pod względem mechaniki jak i estetyki. Znaczy musisz to wiedzieć bo zaakceptowałeś terms of use, inaczej byś nie mógł konta w ogóle założyć. 

17 minut temu, elpasosolo napisał:

Pewnie, że jest to dosyć błahy problem, nie mniej jednak płacąc za coś, oczekujesz konkretnego efektu, zwłaszcza że w tym przypadku stylistyka zapewne jest główną cechą, którą ludzie kierują się przy zakupie.

Strzelam, że główną cechą jaką ludzie się kierują kupując skiny nie jest splash art a wygląd modelu 3d. 

18 minut temu, elpasosolo napisał:

Dla przykładu stary Yorick był bardzo ciekawym wyborem na linii na normalach, bo był bardzo silny 1vs1, mając dobrego adc ulti było też naprawdę dobre i gra nim sprawiała po prostu frajdę.

Znowu?

Yorick był marny 1vs1. Gdyby miał silne lanning phase byłby brany na lcsach. Bóg jeden wie, że Fiora jest pickowana dokładnie z tego powodu ;/ I skalowania. 

Normale nie obchodzą Riotu jeżeli chodzi o balans. 

Nie mając dobrego adc (z jakiegokolwiek powodu) powoduje za to, że ulti nie masz. 

Ostatnie to czysty subiektywizm.

20 minut temu, elpasosolo napisał:

pushowanie linii

Mówimy o tym samym yoricku, który spawnował ghule jak głupi na bardzo niskim cd? Akurat jego push był bardzo silny. 

21 minut temu, elpasosolo napisał:

Rework stworzył zupełnie inną postać, której i tak popularność jest delikatnie mówiąc denna.

Jest lepsza od poprzedniej inkarnacji. Co więcej, dalej zachowany jest ogólny styl Yoricka. Dalej jest tym non caster petmancerem, który pushuje jak głupi i jest bezużyteczny w TF. 

A popularność wynika z kompletnego nieprzystosowania postaci do mety. Gangplankiem też nikt nie gra a postać jest silna jak była. 

23 minuty temu, elpasosolo napisał:

Podobne wrażenie mam z Galio -> dawne matchupy były po prostu ciekawe, owszem teraz ta postać jest po prostu lepsza, ale defacto też zupełnie zmieniono jest mechanikę i styl gry.

Ponownie to subiektywne odczucia do matchupów. Jego kit jest nie tylko silniejszy ale również znacznie ciekawszy. Poprzedni był bezużyteczny, chyba, że inwestowałeś wszystko w ap. 

Postać dalej ma to co miał stary Galio. Dalej ma poke, dalej ma aoe taunta, dalej jest upierdliwie tankowaty. Masz pretensje, że obecnie nie jest bezużyteczny? 

0

Godzinę temu, aliven napisał:

Zakupiłeś wirtualną rzecz więdząc doskonale, że gra podlega ciagłym zmianom zarówno pod względem mechaniki jak i estetyki. Znaczy musisz to wiedzieć bo zaakceptowałeś terms of use, inaczej byś nie mógł konta w ogóle założyć. 

Jasne, że tak, ja jedynie zaznaczam jak ich podejście wpływa na moje odczucia związane z grą i zapewne nie jestem jedyną osobą, której coś takiego przeszkadza. Po prostu mogliby się zdobyć na jakiś gest zostawiający durny obrazek, tyle.
Dodatkowo pragnę przypomnieć, że początkowo Riot zwracał IP za zakup postaci, które miały reworki, dopiero jak prośby osiągnęły poważną skalę wycofał się z tego ;)

Godzinę temu, aliven napisał:

Strzelam, że główną cechą jaką ludzie się kierują kupując skiny nie jest splash art a wygląd modelu 3d. 

Są gusta i guściki. Dla mnie sens mają jedynie faktycznie zmienione animacje w modelach 3d (fiddle niespodzianka, mecha khazix,iblitz etc). W innym przypadku dokonywałem zakupu, bo po prostu nie podobał mi się obrazek na ekranie wczytywania i tyle (np. lux, urgot). Stawiam, że jest też ogromna część ludzi, która kupiła skina ze względu na splasha (Pokojówka Nidalee :wub:).

W przypadku Yoricka oceniam fun z gry, nie jego użyteczność. Jak dla mnie obecnie naprawdę nie jest jakoś mnie useless niż przed reworkiem.

1 godzinę temu, aliven napisał:

Mówimy o tym samym yoricku, który spawnował ghule jak głupi na bardzo niskim cd? Akurat jego push był bardzo silny. 

Owszem i przez tego pusha w early był narażony na multum ganków, co przy jego braku mechanizmów ucieczki było dość zabójcze vs jungler z dużym cc.

1 godzinę temu, aliven napisał:

A popularność wynika z kompletnego nieprzystosowania postaci do mety. Gangplankiem też nikt nie gra a postać jest silna jak była. 

Mi się wydaje, że chodzi też o przyjemność z grania. Yorick zarówno na rankedach i normalach ma jeden z najniższych pick ratów, pick rate gp jest w obydwu przypadkach wiele niższy.

2 godziny temu, aliven napisał:

Postać dalej ma to co miał stary Galio. Dalej ma poke, dalej ma aoe taunta, dalej jest upierdliwie tankowaty. Masz pretensje, że obecnie nie jest bezużyteczny? 

Poprzedni miał sick heala w late z w, dobry buff mov speeda z e dla teamu, obecnie tego nie ma i de facto dostaliśmy nową postać bez w/w. Napisałem już, że obecny jest ofc lepszy, więc trudno bym miał o to pretensje.

0

Owszem i przez tego pusha w early był narażony na multum ganków, co przy jego braku mechanizmów ucieczki było dość zabójcze vs jungler z dużym cc.

Dlatego napisałem - miał marny laning. 

Mi się wydaje, że chodzi też o przyjemność z grania. Yorick zarówno na rankedach i normalach ma jeden z najniższych pick ratów, pick rate gp jest w obydwu przypadkach wiele niższy.

Nie ma żadnego znaczenia. Jak postać jest op/silna/ma mało counterów to się każdy na poważnie grający uczy grać taką postacią jeżeli jest z jego pozycji. 

Ja np dziękuję Riotowi, że Lee Sin wyleciał z mety bo nie znoszę tego bohatera (własnie poprzez fun z gry). 

Poprzedni miał sick heala w late z w, dobry buff mov speeda z e dla teamu, obecnie tego nie ma i de facto dostaliśmy nową postać bez w/w. Napisałem już, że obecny jest ofc lepszy, więc trudno bym miał o to pretensje.

Jak pisałem, Galio był bezużyteczny bez full ap buildu. Tylko dzięki temu miał owego heala. Jego E było za małe by miało większe znaczenie, było uzywane do poke. 

Zamiast heala dostaje tarczę. Zamiast E ma szarżę. 

0

Napisano (edytowane)

22 godziny temu, aliven napisał:

Nie ma żadnego znaczenia. Jak postać jest op/silna/ma mało counterów to się każdy na poważnie grający uczy grać taką postacią jeżeli jest z jego pozycji. 

W przypadku rankedów ok, na normalach spotkałem zbyt wielu ludzi typu "making best jukes LB", "1st time soraka jungle", "ad lux" czy "ap pantheon" by wyciągać tak daleko idące wnioski. Masa ludzi traktuje ten tryb jako zabawę i tak też gra, zwłaszcza w wyższych tierach. Poza tym przy obecnym systemie banów o wiele łatwiej ograniczyć udział op postaci ;)

22 godziny temu, aliven napisał:

Jak pisałem, Galio był bezużyteczny bez full ap buildu. Tylko dzięki temu miał owego heala. Jego E było za małe by miało większe znaczenie, było uzywane do poke. 

Zamiast heala dostaje tarczę. Zamiast E ma szarżę. 

O to mi właśnie chodzi. Dało się tym grać, był spory fun nawet mimo zbudowania Morello przez enemy team. Q dość szybko czyściło fale, nawet na niskim lvlu, następnie combo e+q też gwarantowało solidny poke. W pozwalało leczyć się na stworach, ulti rzucone w odpowiednim momencie ustawiało TF. Wiadomo, że nie był to popularny pick, jednak był duży fun z gry. Obecnie w jest zgapione od tego Rammusowego po update, e z kolei zrobili teraz identyczne urgotowi (prócz przerzucenia naturalnie) więc jakiegoś niesamowitego powiewu świeżości nie ma. Pick rate ogólny na poziomie 4% też szału nie robi. Jak dla mnie obecnie najlepszy rework to Rek Sai, Mao i Vlad.

EDIT:
Obraz w kontekście świetnego matchmakingu...
Nw, spierniczyło im się coś ostatnio czy co?

Bez tytułu.png

Edytowane przez elpasosolo
dodanie screena
0

Po co wklejasz screena z innej kolejki, którą jest zapewne flex q? Rito mówiło od początku, że kolejka soloq/flex mają oddzielne mmr stąd takie kwiatki jak na twoim screenie.

0

Screen z normala. Swoją drogą kolejno goście z gIV i g! mieli ponad 3k i 3,5k winów na normalach, więc może matchuje też po części patrząc na takie rzeczy.
Na flexach nic mnie już nie zdziwi, choć aż takie różnice pojawiają się b. rzadko i zazwyczaj gra nie trwa długo.

0

Zgadzam się. U mnie normal wyglądał przed chwilą tak jak na załączonej grafice.
Nie ogarniam :X

xyz.PNG

0

Napisano (edytowane)

@LTMek Funfact: wasz lvl 30 blitz ma 3/1/14, podczas gdy ich challenger 1/10/2. Mógłbyś powiedzieć, że wycarrowany czy coś, ale nawet liczba wardów i build mówi, że wasz blitz był lepszy. To że grałeś na challengera nic nie znaczy, jeśli jest tylko wyboostowanym zwierzęciem gorszym od waszego lvl 30 - MMR za to znaczy.

Edytowane przez MagickStalker
0

True, jednak wygląda to dziwnie z punktu widzenia lig/dywizji. Ich blitz faktycznie grał fatalnie, w zasadzie każdego graba missował.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.