Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 11/2013

Polecane posty

@pikaz, 8azyl ponoć Jericho jako horror jest słaby.

Wiem czytałem opinie, ale słyszałem również, że to całkiem niezły FPS i do tego ma klimacik mimo, że nie straszy. Lubię takie gry i strasznie jestem ciekaw Overlorda bo od czasów Ghost Master's jestem zafascynowany złem wink_prosty.gif

Co do gier bez steama to jak dla mnie na plus, sam lubię produkcję zintegrowane z tą platformą, ale jako, że mi się akurat coś psuje steam to jestem bardzo zadowolony biggrin_prosty.gif Swoją drogą jeszcze kilka lat temu steam nie był u nas specjalnie popularny i jakoś się grało (ach tęsknię do gier, które nie wymagały internetu smile_prosty.gif ). Numer bardzo dobry, poprzedni moim zdaniem o klasę słabszy.

Na koniec o wersjach językowych, to naprawdę smutne, że tak narzekacie na ten język (w zasadzie już wcale nie obcy, "englisz" tongue_prosty.gif jest obecnie normą), radzę się uczyć, bo bez angielskiego jest trudniej wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem bariery językowej i niechęci do grania w gry w wersji angielskojęzycznej wiążę się głównie z wiekiem czytelników pisma. Z tego co się zorientowałem po trosze, to najbardziej lamentują i wkurzają się ludzie w wieku około gimnazjalnym (nie mówię specjalnie gimbus - ups, sorki zrobiłem to :P), którzy są dopiero co lub ledwo co po ukończeniu podstawówki, gdzie nauka angielskiego często zaczyna się w okolicach 3 klasy, a sam materiał zamyka się w podstawowych czasach: Present Simple + Continous i może jeszcze Past Simple, kolory, jedzenie, ubrania i inne tego typu podstawy. W szkole ponadpodstawowej nacisk na bardziej złożone formy wypowiedzi vide pisanie listów, małych wypracowań, całych tekstów oraz czytanie wraz ze zrozumieniem przekazu oraz poszczególnych fraz powinien być większy, ale z pewnością nie wszędzie jest tak kolorowo. W takim wypadku nie dziwię się, że niektórzy wręcz żądają gier po polsku przy marnym systemie nauczania - nauczyciele, którzy nie raz mają tyle wspólnego z możliwością przekazania użytecznego języka, co ja z lotem na Jowisza. O native speakerach już nie wspominając, którzy przyjmują młodzież pod swoje skrzydła dopiero na poziomie liceum czy technikum. I należy wspomnieć jeszcze chyba o najpopularniejszym bodźcu antyjęzykowym - lenistwo. Dla niewprawionych w rozumienie mowy Szekspira, najpierw taki tekst trzeba usłyszeć (lub o zgrozo przeczytać), przemielić w głowie, czasem zajrzeć do słownika i dopiero po pewnym czasie gdzieś zatrybi, że król to zdrajca, a my jesteśmy jego chłopcem na posyłki. Gra w polskiej wersji językowej to medium gorące jak wspomniał Marshall MacLuhan - odbiorca otrzymuje przekaz z którym już nie musi nic robić - przynajmniej pod względem zrozumienia przekazu.

Smutne to, ale prawdziwe - lenie z co niektórych straszne są :)

W sumie to narzekają jacyś noname'owi użytkownicy (przynajmniej dla mnie) czyli tacy, których nie kojarzę z forum. Znani i lubiani siedzą cicho lub uważają, że "inglisz is izi, inglisz is kul" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie ze po x latach nauki angliska w podstawowce, gimbazie i liceum, dla niektorych "ogarniecie" gry, w ktorej naprawde nie ma scian tekstu stylizowanego na np. staroangielski to nadal problem...

No troche mnie to dziwi.

Racja.

W dodatku te gry nie wymagają napisania czegokolwiek,a tylko przyswojenia,o co mniejwięcej chodzi.Anglik od przedszkola+6 lat podstawówki+2 gimnazjum (jak narazie :P) pozwoliły mi na swobodne rozumienie fabuły,a napisy by tylko przeszkadzały.

A Jericho wypróbuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuuuuużeeeeee rozczarowanie jeśli chodzi o okładkę. Rome 2 wyszedł a tu jakiś kolejny "Przyszły hit" o którym będzie 2 stronnicowa zapowiedź. Bad Smuggler, bad :(. Jakby nie te kody na złoto, nie kupiłbym.

Trudne rozwiązanie dla gr86 i reszty gimbazy mającej trudności z "lengłidżem" :). Będąc dziś w Biedronce wziąłem słownik polsko-angielski ang-pol bo kosztował tylko 5 zł. A jedyny taki słownik jaki miałem w domu był wydany przed 1989 r. :). Radzę sobie akurat z tym językiem ale słownik zawsze się przyda. Dlatego drogim kolegom radzę wysupłać te 5 złociszy i posiłkować się w trakcie gry. Niestety słownika niemieckiego nie było, więc nie zgłębię na razie innych języków :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jericho to świetna gra,ale...już ją mamjezyk2.GIF .Mimo to jeśli ktoś się zastanawia to może brać pismo w ciemno .Straszna to ona nie jest,ale posiada ciężki klimat i trochę brutalności.Na okładkę nie narzekam.Gdybyście widzieli niemiecką to po chwili dostalibyście oczopląsu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuuuuużeeeeee rozczarowanie jeśli chodzi o okładkę. Rome 2 wyszedł a tu jakiś kolejny "Przyszły hit" o którym będzie 2 stronnicowa zapowiedź. Bad Smuggler, bad sad_prosty.gif. Jakby nie te kody na złoto, nie kupiłbym.

Jak dziecko, jak dziecko. Arty do ROme byly... powiedzmy kartaginskie, jesli wiesz co mam na mysli. I trzeba bylo szukac czegos innego.. Grafika zas nie promuje konkrtnej gry, a caly Gamescom - taka dawna tradycja, vide okladka z dinozaurem (swoja droga bardzo ladna) promujaca E2 w 2002. Taki niby CDA-tradycjonalista, a nawiazan do dawnych tradychi nie docenia. Wstyd,

Swoja droga LoF zapowiada sie calkiem niezle sie zapowiada, grafa IMO ladna, a promowac polska produkcje zawsze milej niz np. amerykanska, co jako patriorta rowniez winienes docenic.

Ale jestes troche jak ci, ktorzy najpierw bluzgaja, ze "kaza nam czytac jakiegos @$%^ Pana Tadeusza, 12 ksiag i to wierszem!" a potem wyja, ze skreslili go z listy lektur, bo chca ich wynarodowic i pozbawic narodowego dziedzictwa itd, I to sa ci sami ludzie. Nie dogodzisz,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] najpierw bluzgaja, ze "kaza nam czytac jakiegos @$%^ Pana Tadeusza, 12 ksiag i to wierszem!" a potem wyja, ze skreslili go z listy lektur, bo chca ich wynarodowic i pozbawic narodowego dziedzictwa itd, I to sa ci sami ludzie. Nie dogodzisz,

A może to pomysł MEN na zachęcenie młodzieży do czytania klasyków? icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kupiłem Cd Action przy instalacji Jeryicho wyskakuję błąd screeny dołączony, nie idzie go zainstalować co mam robić ?

Pc dopiero co kupiony

Windows 7

Ram 8 Gb

Intel 3570

Gigabyte Geforce 660 GTX oc

capture3_jpg_300x300_q85.jpg

Przepraszam jeśli nie w tym dziale napisałem.

Tez miałem taki problem tylko z plikiem 6 tym. Spróbuj ręcznie przekopiować cały folder z grą z płyty na dysk, i potem instaluj jeśli podczas kopiowania znów będzie wyskakiwać klikaj próbuj ponownie mi załapało za 3 razem. Ewentualnie przeczyść płytke lub wyślij do reklamacji :P

Co do gier Overlord mniam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kupiłem Cd Action przy instalacji Jeryicho wyskakuję błąd screeny dołączony, nie idzie go zainstalować co mam robić ?

Pc dopiero co kupiony

Windows 7

Ram 8 Gb

Intel 3570

Gigabyte Geforce 660 GTX oc

capture3_jpg_300x300_q85.jpg

Przepraszam jeśli nie w tym dziale napisałem.

Identyczny problem, po odpaleniu instalacji ręcznie z płytki poszło bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...