Skocz do zawartości

Komputer do gier, budżet 2800-4000


LldB

Polecane posty

Ukonczylem skladanie prawie ale potrzebowalbym malej pomocy/upewnienia sie jak jest to mozliwe, znowu kilka pytan co do pytan mam ten http://www.morele.net/inventory/info/K0Xfzz/ zestaw.

1. Karta graficzna, na gorze od tylniej strony obudowy sa wejscia na cos nie wiem co to jest moze ktos wyjasnic(CF?)?

2. po prawej stronie karty sa wejscia ktore jak sie domyslam sa do zasilania(6 i 8), instrukcja do karty mowi tylko o tym zeby podlaczyc, widze ze kable to 6 i 6+2, 6 i 8(byly z zasilaczem). Teraz pytanie czy mam poprawic oddzielne dwa kable do tego od zasilania czy ma to byc jeden?

3. W zasilaczu wszystkie plugi wygladaja tak samo wiec wpinalem po kolei bez patrzenia na cokolwiek czy to jest ok?

4. lian serial ata wystaje z gornego panelu wyjasnic ktos po co to i czy wogole podlaczac?

5. podlaczylem cpu fany, (wyglada na to ze tylko 2 moga byc sterowane ale pewnosci nie mam) problem polega na tym ze z gornego panelu pokretlo jest odlaczone bo porozlaczalem, przynajmniej na to wyglada bo sa takie wejscia ktore do niczego mi nie pasuja a ida do tego pokretla, moze mi ktos wyjasnic jak to podlaczyc?

6. wg instrukcji tylko sysfan1 i 2 maja control i sensor czyli tylko te nadawja sie do sterowania predkoscia obrotow? pozostale maja fan voltage i sensor.

7.przy instalacji procesora lekko otarlem od spodu( nie trafilem) jak bardzo delikatne sa nozki procesora?

8 czy ten caly jpf2 musze podlaczac i do czego to jest?

9.kabel hd audio do jaud1? i czy wogole to sie podlacza?

Prosilbym o wmiare szybka odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Te wejścia to mini DisplayPort

2. Nie za bardzo rozumiem, bierzesz dwa kable PCI-e i oba podłączasz, z tym że przy jednym wkładasz 6, a nie 8 pinów (2 są do odłączenia)

3. Tak, bo ma technologię E-PLUG ten zasilacz.

4. To jest bodajże do tego, by można było podłączać dyski na górze obudowy w szybki sposób.

5. W sumie, to nie wiem, nie miałem okazji montować nic w tej obudowie, myślę, że na YT znajdzie się filmik o montowaniu w niej podzespołów.

7. Ten procesor nie ma nóżek.

8,9. Jest instrukcja do płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze podziękowania dla Wolfura, Omasa i Yojo2 za pomoc, sam bym kompa nie dal rady złożyć, a póki co smiga bardzo dobrze i cicho. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć od was 2 rzeczy, w biosie widze ze pokazuje ze pamięć to 1333 mhz czy cos kolo tego a powinno być chyba 1600, czy to jest normalne czy powinienem cos z tym zrobić? i jeszcze jak znacie jakiś program zebym mogl zobaczyć temperatury i specyfikacje to bym poprosil nazwe(byłem w biosie ale wolalbym cos dokładniejszego). Dzieki jeszcze raz za wszystko, to był ostatni post w tym temacie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programu: CPU-Z, a temperatury HWMonitor, do obciążenia możesz użyć OCCT lub IntelBurnTest (na procka).

Co do taktowania - gdzieś w BIOSie powinna być opcja w stylu "Set Memory Clock" albo "DRAM Frequency" - tam zmieniasz na pożądaną wartość (chyba jest na auto w tym momencie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze jeden problem, komputer w menu do gry czy w samej grze wydaje dziwne dzwieki, brzmi to tak jakby wentylator o cos ocieral ale bardziej piszczaco, wg tego co wyszukalem w google jest to od cewek w karcie graficznej, czy jest na to jakis sposob czy poprostu mam pecha? Dodam ze w lolu sa jedynie wyczuwalne na mapie howling abyss.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś dokładnie zlokalizował skąd pochodzi pisk. Jeżeli od karty to najpewniej faktycznie są to cewki. Sposobu na to w sumie nie ma, ale pisk ten w niczym nie przeszkadza, oczywiście oprócz tego, że hałasuje. Często z czasem hałas potrafi ustępować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno dzwiek pochodzi od karty, w roznych grach inaczej brzmi, czasami jest to pisk a czasami jakby cwierkanie,

wlaczenie vsync faktycznie troche pomaga, obniza glosnosc tego dzwieku o sporo(tez zaleznie od gry), ogolnie nie jest tak zle nawet i bez tego. No trudno bede musial zaczal grac na sluchawkach i problem bedzie z glowy, jeszcze takie pytanie, zainstalowalem sterowniki i pozniej chcialem sprawdzic czy to sa najnowsze, po czym przez przypadek zainstalowalem nowsze bez odinstalowania wczesniejszych, a cos ciezko mi to znalezc teraz,, czy wszystko powinno byc ok z fps i ogolnym dzialaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...