Skocz do zawartości

Komputer do gier, budżet 2800-4000


LldB

Polecane posty

Witam, próbowałem wyszukać sobie w innych tematach ale nie znalazłem nikogo z takim podejściem do kupnna jak ja, chodzi o komputer(sama skrzynia) do gier który będzie optymalny cenowo i jakościowo, czyli żeby nie przepłacić za pare % wydajności ale gry muszą chodzić płynnie niekoniecznie wszystkie na super ultra detalach.

Interesuja mnie raczej geforce, tylko nie wiem czy warto dodawac 600 zl za ten model w randze 1500+ czy raczej warto bardziej brac ten za 900+ (zapomnialem nazw modeli), bardziej chodzi mi o taka karte zeby rome total war 2 chodzil płynnie na duzej ilosci oddziałów poruszajacych sie w tym samym momencie (pamietam ze w 1 czesci mialem z tym problemy jak ustawialem ilosc jednostek w oddziale x2, a lubie ustawiac gre w ten spsob zeby pole wielkiej bitwy bylo bardziej odczuwalne) a nie wiem która specyfikacja karty dokładnie za to odpowiada.

Co do podkrecania, nigdy tego nie robilem więc wolalbym cos co bedzie dobre juz i bez tego, aczkolwiek moze jakies prostsze i bezpieczniejsze typu procek moglbym sprobowac zrobić,

Nigdy też nie składałem komputera (cale zycie na tanich zestawach) wiec nie wiem czy sobie z tym poradze mimo to, że robiłem kiedyś pewne układy no ale z komputerowymi to wiele wspólnego nie miało, czytalem opinie na temat usług sklepowych ze skladaniem i byly bardzo zróżnicowane, wiec nie jestem co do tego pewien. Z góry dziękuje za każdą odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto, co ja bym zbudował:

http://www.morele.net/inventory/info/K0Xfzz/

Lepsza karta niż GTX 760, trzy gry w zestawie (do wyboru, akcja nazywa sie Never Settle Forever), do tego jak kiedys bys sie zdecydowal podkręcić to ta karta świetnie sie kreci i bedziesz mial widoczny przyrost wydajnosci.

Jako ze mówiłeś ze ogolnie nie nastawiasz sie na OC ale kiedys chcesz sprobowac, dalem poprzednia generacje procesorów (Ivy bridge) ktora wcale nie odstaje pod wzgledem wydajnosci oraz plyte glowna do lekkiego OC. Mozna podbic mnozniki do 3,6GHz (bazowo) oraz 4GHz (turbo), lekkie OC, proste i przyjemne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, czy I5-4570K nie bylby lepszem wyborem pod wzgledem cena-jakosć od obydwu wyzej podanych? tez by sie dalo podkrecic o te 0,4 bezpiecznie chyba.

Czytalem gdzies ze radeony przy spadku fps przycinaja gry gorzej niz geforce, czy to prawda? To byl glowny powod dla ktorego napisalem ze wolalbym gforce ale prawda jest taka ze guzik sie znam, z tego co wiem to raedony sie lepiej kreca ale to tez zalezne od modelu a jako ze nie robilem tego jeszcze to byl 2 powod czemu kierowalbym sie ku geforce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to K sie tam wzielo, przepraszam za to chodzilo mi o I5-4570, Nie chodzilo mi o to ze to minus tylko ze geforce sa fabrycznie czesto podkrecone i duzo tych modeli wygrywa bez oc(przynajmniej wg testow ktore czytalem) a ja nigdy tego jeszcze nie robilem, dzieki za odpowiedzi, bede musial sie zastanowic teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5-4570 nie podkręcisz o 0,4GHz. Z nim jest taka sprawa, że OC jest bardzo niewielkie; nominalnie w trybie Turbo ten procek ma 3,4-3,6GHz (w zależności od liczby obciążonych rdzeni), i możesz go podkręcić żeby miał 3,6GHz niezależnie od liczby obciążonych rdzeni. Do tego można o kilka % podnieśc szynę... i to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier mój zestaw będzie szybszy dzięki lepszej karcie graficznej (procesor jest generacje wstecz i nie do podkrecania dzieki czemu jest tańszy) i w sumie tyle w temacie. smile_prosty.gif

http://www.morele.ne...ry/info/K0Xfzz/

Jest jeszcze opcja na przyszlosc, że dokupisz w ciągu paru miesięcy drugą, taką samą kartę Radeon 7970 i wtedy zrobisz 'tryb Crossfire' - czyli złączysz karty mostkiem aby razem działały co da ci około +50-80% do klatek na sekundę w grach (zaleznie od gry). Ale potrzebujesz mocniejszej zasiłki więc takie rzeczy należy planować od razu, stąd aby wziąć drugą kartę kiedyś teraz nalezaloby zakupic mocniejszy zasilacz 'na przyszlosc'. Niestety tego zasilacza który mam na oku nie ma w morele.net, więc proponuję:

- zestaw stąd

http://www.morele.ne...ry/info/MmXPqF/

- a zasilacz stąd:

http://techplanet.pl...850w,37792.html

Ale to tylko pod warunkiem gdybyś chciał kiedykolwiek używać dwóch kart graficznych naraz (multi-GPU) do grania, jesli nie to smialo wystarczy Deus 550w! smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sadzicie o geforce w podobnych przedzialach cenowych co radek 7970? Czy raczej wybor to tylko kwestia gustu i moge sobie dac spokoj z porownywaniem? Chcialem sie tez zapytac czy jest sens w tych 3gb, czy moze mi sie to jednak przydac na przyszlosc lub terazniejszosc? 2x4gb czy 8gb czy to tez zero roznicy? Tez chodzi mi o pobor pradu w kartach bo jednak korki czasami z ta moja instalacja sie wybijaja (musi byc sporo wlaczonych sprzetow ale to i tak nie zawsze wybija)? Czy do radeona moge wybrac 3 rozne gry czy 1 z 3? Czy zwykly kowalski sobie poradzi z podrecaniem i skladaniem kompa, mialem z tym stycznosci ale i tak jestem zielony. Jezeli zadalem jakies banalnie glupie pytania to przepraszam ale to chyba wszyskto co chcialem wiedziec i jutro albo pojutrze zakupie czesci, glownie zastanawia mnie czemu kazdy proponuje co innego w przypadku geforce vs radeon. aa i jeszcze dzieki za pokazanie mozliwosci 2 kart ale nie sadze zeby to bylo az tak wydajne wiec raczej odpada i tez niestety mam ograniczenia na pobor pradu przez te korki. Wolfura chcialbym rowniez prosic zeby sie zastanowil czy jakies lepszej czesci jeszcze nie ma ktora moglby dodac jak bedziesz mial czas, dzieki wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Taniej od HD 7970 jest mniej wydajna GTX 760 i drożej jest bardziej wydajna GTX 770

2. Jest jak najbardziej, przyda się.

3. Większej różnicy nie ma.

4. 3 różne do wyboru

5. Bez problemu, to jak zabawa klockami, a podkręcanie również jest proste.

6. Nie robiłbym CF HD7970 na i5 3470.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/K0Xfzz/

Zdaje sie ze wezme to zestawienie, 1. Prosze zebyscie jeszcze sprawdzili czy wszystko OK, a szczegolnie plyte glowna bo przez ten CF to mi sie troche namieszalo, a chce BEZ crossfire.

2. Wolfur napisal ze "procesor jest generacje wstecz i NIE do podkrecania dziekic czemu jest tanszy:" czy to nie to byla literowka bo wydaje mi sie ze wlasnie chodzilo zeby mozna bylo go troche podkrecic?

3. Jezeli tak to chcialbym wiedziec czy bedzie ok podkrecic karte i procka bez zadnego dodatkowego chlodzenia?

4. Zostawic sobie windowsa viste, czy lepiej zmienic na 7 albo 8, 64b?

5 Wszelkie propozycje jeszcze mile widziane w przypadku zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak nie możesz dozbierać do GTX770 to OK.

2. Miał na myśli, że procek poprzedniej generacji nawet w wersji nieprzeznaczonej do podkręcania będzie się dało nieco podkręcić. W nowej generacji już jest z tym sporo gorzej i właściwie do podkręcania nadają się tylko droższe procki do tego przeznaczone.

3. Z kartą nie będzie problemu, a z prockiem - w sumie też, bo procka w zestawie który podałeś wiele nie podkręcisz (jako iż to tańszy model z zablokowanym mnożnikiem).

4. Jeśli jest 64bit to od biedy może zostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za objasnienie,

1. No jak to jest roznica tych 200-300zl to nie jest taka tragedia ale znowu te gry tez kusza, slyszalem ze te geforce ciszej chodza i mniej pradu ciagna? ale czy sam fakt ze radeony maja te 1gb wiecej to nie jest duzy plus? chociaz znowu ja raczej gram na sredniawych rozdzielczosciach... ile gdzies mniej-wiecej % wydajnosci miedzy podkreconymi i nie podkreconymi radkiem a geforce by bylo?

2. Czyli ten procek bedzie ok jak chce troche przyoszczedzic na procku i nie stracic zaduzo na performance i uzywac do gier?

4. chyba jednak dokupie tego windowsa, 8 powinna byc lepszym wyborem.

5. wielkie dzieki za pomoc, bez tego mialbym sporo watpliwosci przy zakupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh i znowu sie zaczalem zastanawiac, to zapytam wprost zeby juz dluzej nie meczyc forumowiczow, doplacalibyscie do gtx 770? I jezeli tak to jak zestaw wtedy powinien wygladac bo pewnie plyta glowna znowu inna. Jak 200 zl w gore to 15% to geforce 760 vs ten radeon bedzie jakies 20% roznicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok panowie wszystko juz jest,, z tego co widze podlaczanie jest dosc latwe ciezko sie pomylic. ale mam kilka prostych pytan na ktore domyslam sie odpowiedzi ale jednak 99% pewnosci to nie 100.

1. czy ma znaczenie w ktora strone ustawie ten wentylator od procka? napisem do gory do dolu, czy poprostu ustawic tak zeby ta podlaczka miala jak najblizej, normalnie bym o to nie pytal ale dziwnie to jest zrobione w moim starym komputerze. (wg mnie nie ma znaczenia zapewne)

2. Czy w przypadku zasilacza modularnego i takiego ktory ma na stale kable jak zostanie kilka niepodlaczonych "luznych" kabli to i tak nic sie nie stanie? w przypadku modularnego moge zostawic puste "sloty"? np jakbym musial jakies piny rozdzielic to tez je odpiac z drugiej strony czy zostawic?

3. Ma to jakies znaczenie czy wsadze ramy do slotu 1 czy 2? w instrukcji nic oczywiscie na ten temat nie ma tylko z jakiegos powodu naprzyklad dual channel jest pokazany na 2 i 4 a nie 1 i 3. (mam jedna kosc)

4. czy jak nie dodaja pasty do box to znaczy ze jest na coolerze? tak dziwnie to wyglada nalozone jak kolo ze scietymi brzegami i po srodku chude kreski, szara wiec mysle ze to to.

5. do 1 w kolejnosci sata dysk czy odtwarzacz plyt wsadzic? dysk i odtwarzacz do sata III?

6. karta graifczna do zwyklego PCIe 3,0 x16 znajdujacego sie najblizej procka? Bo juz cos wyczytalem ze jest jakis 32bit slot a ze moj angielski jest jaki jest to wole sie zapytac czy to aby nie to (wydaje mi sie ze to do jakis dodatkowych innego rodzaju sprzetow a nie graficznej)

Z gory dziekuje za odpowiedzi, i jezeli to nie ten dzial na takie pytania to przepraszam ale poprostu nie wiedzialem gdzie je zadac, moze i wydaja sie/ sa banalne i oczywiste ale tak jak napisalem wyzej pierwszy raz skladam i spartolic nie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli mowa o standardowym Intelowskim chłodzeniu to nie, nie ma znaczenia.

2. Oczywiście nic się nie stanie jak nie podłączysz wszystkiego.

3. Wsadziłbym do slotu #1, chyba że instrukcja mówi inaczej.

4. Te trzy paski na spodzie chłodzenia to pasta.

5. Kolejność nie ma znaczenia, to gdzie podłączysz na dobrą sprawę też nie.

6. Wsadź do najwyższego slotu (w tanich płytach niższe sloty mają ograniczoną przepustowość)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...