Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nnoorrdd

Rozwiązany: Chrupiący i trzeszczący dysk twardy.

Polecane posty

Hej do paru dni mój dysk zaczął głośniej pracować. Podczas grania, oglądania filmów a gdy korzystania z przeglądarki Opery, prawie cały czas słyszę chrupotanie. Nie zwracałem na to uwagi do wczoraj. Dysk razem z komputerem ma dwa tygodnie. Kolega podrzucił mi program HD Tune. Zrobiłem w nim Error Scan, i żadnego błędu czerwonego nie wykazało. Kiedyś mogłem zostawić komputer na noc i podczas pobierania gier ze Steama nic nie było słychać. Teraz cały czas trzeszczy. Dysk defragmentowałem I dalej nic. Może to normalne? Kolega powiedział mi żebym wyłączył indeksowanie plików, czy to pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hosting-zdjec...=532227Dysk.png

Udało się, proszę smile_prosty.gif

I co? Czy dysk ma jakieś uszkodzenia? Błagam może ktoś się wyznaje co znaczą te wyniki. Podczas przeglądania internetu słyszę go cały czas. Pomocy plizzzzzzzzzzzzzzzzzzz :0

A tutaj zakładka Health z programu HD Tune pro 5.50

http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=773594HDHDHHD.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam jeszcze pytanie. Dzwoniłem do serwisu i koleś mi powiedział, żebym zrobił defragmantacje, ale jeżeli nie odnotowałem spadku wydajności lub zawieszania to nie mam się czym martwić. Tylko że miałem dysk, który miał 10 lat i ciszej działał, dodatkowo tn chrząka cały czas. Może ktoś miał podobny dysk i ma jakieś z nim doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko mój zaczął chrząkać jakieś parę dni temu. Myślę, że te programy chyba pokazują prawdę i może się po prostu rozkręcił :) To możliwe aby dysk po zapełnieniu w 18% zaczął głośniej działać. Sorki za takie lamerskie pytania, ale jestem całkowicie nieobeznany w takich sprawach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zwrócić uwagę na wartość atrybutu 03 (czas rozpędzania się talerzy). Jej gwałtowny wzrost oznacza kłopoty. Pytanie tylko jak gwałtowny ma być i od jakiej wielkości należy się przejmować.

W przypadku Hitachi ten parametr przeważnie jest z kosmosu.

Te dyski niestety często mają taką przypadłość. Przeważnie pomaga poprawienie montażu, ale niestety nie zawsze. Dla pewności możesz sprawdzić dysk za pomocą WinDFT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...