Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kacperex44

Rozwiązany: Komputer głośno chodzi podczas grania

Polecane posty

Gość kacperex44

Witam , otóż pół roku temu zakupiłem nowy komputer.Problem tkwi w tym że komputer bardzo głośno chodzi (tylko) podczas grania. Wie ktoś co może być przyczyną. Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale co konkretnie "głośno chodzi"? Domyślam się, że któryś z wentylatorów, czekam na potwierdzenie (względnie na zaprzeczenie) oraz - jeśli mam słuszność - chciałbym wiedzieć który.

W każdym razie sprawdź to i temperatury, przy ich wzroście (a taki następuje podczas grania) obroty wentylatorów przyspieszają, więc wtedy jest głośniej. Tyle że, jeśli jest za głośno, może to świadczyć o tym, iż coś się mocno grzeje (chyba, że - ogólnie ujmując - chłodzenie szwankuje i któryś z wentylatorów nie pracuje z odpowiednią prędkością lub po prostu ma jakieś luzy/zabrudzenia i wyje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , otóż pół roku temu zakupiłem nowy komputer.Problem tkwi w tym że komputer bardzo głośno chodzi (tylko) podczas grania. Wie ktoś co może być przyczyną. Proszę o pomoc

Może problem rozwiąże założenie mu miękkich kapci? A tak serio. Podczas grania podnosi się temperatura podzespołów, wtedy wiatraczki wszelkiej maści przyspieszają. Jak są kiepskiej jakości to huczą, jak bardzo dobrej to huczą trochę mniej. Do tego dochodzą liczne wibracje. Pamiętaj, że kieszenie na dyski to nie kaprycho, warto je tam przykręcać. Poza tym jak masz lekką obudowę, kiepsko wytłumioną to będzie chodzić głośno. Znam to z doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to wina kilku popularnych czynników 1. Wentylator może być po prostu głośny 2. Karta graficzna może się przegrzewać. 3. Procesor może nie wyrabiać i próbuję wycisnąć maksimum z siebie i tak głośno chodzić. Podaj specyfikacje sprzętową w poście lub na swoim profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kacperex44

Model karty graficznej Nvidia GeForce 550ti , a model procesora to intel core i5 3470. Zrobiłem też screeny z programy CPUID HWmonitor. To jest pierwszy screen w którym nie gram i komputer "cicho chodzi"

http://img856.imageshack.us/img856/1039/7bq0.png A to drugi screen w którym gram ( w sleeping doogs ) i komputer "chodzi jak kosiarka spalinowa"

http://img694.imageshack.us/img694/3865/c3dw.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kacperex44

Hmmm czegoś tu taj nie rozumiem. Komputer był kupowany pół roku temu i od początku tak głośno chodził.Czy da się jakoś z ciszyć te wiatraczki.Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dowiedz co wlasciwie huczy. ściagnij Speedfana i jakis evga precision x (czy tam msi afterburner jak wolisz) i jak zacznie huczeć to zmniejsz obroty wentylatora na procku i na karcie ,to sie dowiesz co to tak na prawde jest.

Na grafice dosc ciepło ale tragedii nie ma.

Przeczyść sobie od razu komputer (sprezonym powietrzem najlepiej) ,jak dalej bedzie hałas to po prostu podczas gry zmniejszaj obroty (tylko wyczuj tak żeby nie zagrzać troche ,ale spokojnie ,z reguly nie da sie zrzucic tak bardzo zeby zmieilo wiecej niz kilka stopni w obudowie).

Mam taki sam problem z wentylatorem na procesorze i radze sobie Speedfanem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kacperex44

Teraz odkręciłem komputer i doszedłem do wniosku że , karta graficzna bardzo głośno chodzi. Pójdę do sklepu po sprężone powietrze i zobaczę czy to zadziała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kacperex44

Myślałem że to jest procesor , a w ogóle chyba po to jest forum żeby mi pomóc a nie żeby oddać komp do gwarancji. A i jeszcze 1 przeczyściłem cały komp i nic dalej to samo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta - jak pisałem - jest dość ciepła, toteż ostrożnie z wszelkimi kombinacjami pogarszającymi jakość chłodzenia, nie na darmo obroty tak przyspieszają. Do przegrzania co prawda jej jeszcze brakuje, ale nigdy nic nie wiadomo. Poza tym ludzie raczej sobie chwalą te karty jako chłodne, więc może jest coś z nią nie tak (od początku).

Jaka to dokładnie karta? Bo np. w tym teście najcieplejsza miała 76 stopni, zatem o 10 stopni mniej niż Twoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak będę upierał, że to kwestia obudowy. Poza tym, głośno/cicho to pojęcie względne. Jak gram w ciągu dnia to słyszę tylko lekki szum. Natomiast w nocy 8 wiatraków daje o sobie znać, bo otoczenie jest cichsze. Może Cie pocieszy fakt, że na Sleeping Dogs spalił mi się zasilacz a razem z nim procesor i mostek na płycie głównej. To dość wymagająca gra, dobrze zoptymalizowana więc korzysta z pełnej mocy karty. Wysoka temperatura może się wiązać z tym, że Twoja obudowa źle (albo wcale) nie odprowadza ciepła z wewnątrz (a jeszcze lepiej jak jest obieg). Chyba łatwiej schładzać radiator zimnym powietrzem a nie gorącym? No chyba, że się mylę. Zrób zdjęcie swojej jednostki, może coś wymyślimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kacperex44

"Jaka to dokładnie karta? Bo np. w tym teście najcieplejsza miała 76 stopni, zatem o 10 stopni mniej niż Twoja." Proszę bardzo screen http://img689.imageshack.us/img689/968/a3bz.png

A co do twojego pytania "Ja się jednak będę upierał, że to kwestia obudowy. Poza tym, głośno/cicho to pojęcie względne. Jak gram w ciągu dnia to słyszę tylko lekki szum. Natomiast w nocy 8 wiatraków daje o sobie znać, bo otoczenie jest cichsze. Może Cie pocieszy fakt, że na Sleeping Dogs spalił mi się zasilacz a razem z nim procesor i mostek na płycie głównej. To dość wymagająca gra, dobrze zoptymalizowana więc korzysta z pełnej mocy karty. Wysoka temperatura może się wiązać z tym, że Twoja obudowa źle (albo wcale) nie odprowadza ciepła z wewnątrz (a jeszcze lepiej jak jest obieg). Chyba łatwiej schładzać radiator zimnym powietrzem a nie gorącym? No chyba, że się mylę. Zrób zdjęcie swojej jednostki, może coś wymyślimy. "Nie tylko na sleeping dogsie komputer chodzi mi jak kosiarka. Ostatnio się bardzo zdziwiłem że nawet na euro truck simulatro 2 chodzi bardzo głośno. Teraz wezmę się za zdjęcie mojej obudowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kacperex44

Karta to asus N. g. gtx550 ti na "obciążeniu" jest napisane 62 a nie 86 albo 90.

A co to tego pytania "Jeżeli uważasz że jest z nią coś nie tak to oddaj ją na gwarancje. " plomba jest odczepiona od obudowy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to nie jest komputer firmowy typu Dell, HP to nikt Ci otwarcia obudowy nie może zakazać, to nie telewizor! Gwarancja jest udzielana na poszczególne części. Po drugie gratuluję IQ, że dałeś sobie obudowę zaplombować. Pękam ze śmiechu, myślałem, że już sobie ludzie takich kitów nie dają wstawiać, a jednak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...