Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wosq

RAM - rozbudowa o 8 GB

Polecane posty

Problem wydaje się banalny: chciałbym dołożyć do aktualnego kompa 8GB pamięci RAM. Obecnie posiadam: Patrioty 2 x 2 GB PGS AMD ELK CL9

na płycie: Asus P7P55D LE + Intel Core I5 750 z chłodzeniem Scythe Mugen 2 rev.B.

I mam zagwozdkę, bo obecny RAM ma zasilanie na 1,7 V jeśli dobrze pamiętam a dostępne na rynku pamięci to już 1,5 V.

Stąd moje pytanie: czy po ewentualny dołożeniu czegoś takiego: http://kontrast.pl/p...sx[193425].html lub jakiejś innej alternatywy,

będzie to ze sobą współgrać, czy jednak lepiej będzie włożyć same nowe kości a aktualne odsprzedać. Chodzi mi o to, żeby się nie gryzło nic w ustawieniach i wiadomo nie uszkodziły np nowe RAM-y przy starcie kompa ze względu na różnicę napięć. Jakby się dało wykorzystać aktualne to byłoby ok, no chyba, że technicznie to nie wypali to trudno. Muszę jeszcze zweryfikować wysokość radiatorów,bo 2 sloty zachodzą pod chłodzenie ( przy wykorzystaniu wszystkich 4 slotów).

RAM będę dokupywać albo przez sklep kontrast.pl albo alsen.pl.

Z góry wielkie dzięki za wszelakie info, weryfikację i porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współgrać będzie, ale chyba lepiej po prostu sprzedać obecne kości, niż katować nowe napięciem 1,7V. A pamięci które wybrałeś to mają jakąś tragiczną cenę (i wysokie radiatory, szukaj pamięci z niskimi) - zobacz np. Crucial Ballistix ew. GeIL EVO Leggera jak się liczy wysokie taktowanie (2133MHz są spokojnie do dostania za <300zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...