Skocz do zawartości
xandi

Tekken (seria)

Polecane posty

Eee... pocisz się, bo Tekken to gra Fantasy/Sci - Fi?

To jest Japońska gra, która ma swój niezwykły urok i nie o fabułę w niej chodzi. A jeżeli opanowałeś podstawowe "skopanie" Fanga i myślisz że wygrasz nim z każdym... Przyjdź na turniej. nawet średnich amatorów.

Edytowano przez Mr. Blue
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość bijatyk ma nieciekawą fabułę. Na przykład taki Soul Calibur, w każdej części, każdej postaci chodzi o to żeby zdobyć miecz. Jedni chcą go zniszczyć, a drudzy chcą go mieć. Fabuła w Tekkenie nie jest głupia tylko wtórna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to jaką konkurencję ma Tekken? Z nowszych gier wiem tylko o Dead or Alive 4, Soul Calibur 4 i Virtua Fighter 5. Która z tych gier jest najlepsza i stanowi największe zagrożenie dla Tekkena? Pytam się także bo nie miałem dotychczas wqiele doczynienia z tym gatunkiem gier. Chociaż z kumplami wiele nocek się zarwało grając w Tekkena 3 to sam własnej konsoli wześniej nie miałem (dopiero x360 od jakiegoś czasu). Mam jeszcze takie pytanie. Czy najnowsza częśc Tekkena wyjdzie także na x360?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą i tka nielugo przyjdzie king of Fighters 12 i Street Fighter 4 i pozamiatają :)

Ta.. chyba areny w Tekkenie. :P

Sorry, ale nie mogłem sie powstrzymać. King od Fighters- nie słyszałem i nie grałem.

Street Fighter to pragnienie, a Tekken to Sprite. Pragnienie nie ma szans. Ze się tak wyrażę w języku reklam. :D

Czy to nie dziwne że jedna firma robi gry, które są dla siebie największą konkurencją?- Chodzi mi o Tekkena i Soul Calibura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasów TTT i pierwszego Calibura to jeszcze było Namco... było to ponad 6 lat temu i nbyła to zupełnie inna firma.

Teraz po porazkach w stylu Soula 3,4 i Tekkena 4,5 można sobie w nie najwyżej popykać na domowym mini-turnieju, a nie uczyć się strategii. Na Fenga przecież nie ma strategii ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bardzo ciesze ze Tekken wychodzi na X360 :D . Dopiero co go kupilem, a pamietam te wieczory z kumplami jak gralismy ze soba na PSX w Tekken 3 albo na PS2 w Tekken 5.......... Az sie lza w oku kreci......... Juz sie ni moge doczekac premiery.

Mi również się zakręciła łza w oku, tylko szybko spłynęła gdy zobaczyłem krzyżak w klockowym padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość fabuł postaci w Tekkenie się zazębia. Prawie każda postać jest jakoś związana z inną. Co się tyczy fabuły i postaci, czytałem na jakiejś stronie że w 6 bohaterowie podzielą się na tych co trzymają z Jinem lub Kazuą. Nie wiem czy to prawda, moglibyście to potwierdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość fabuł postaci w Tekkenie się zazębia. Prawie każda postać jest jakoś związana z inną. Co się tyczy fabuły i postaci, czytałem na jakiejś stronie że w 6 bohaterowie podzielą się na tych co trzymają z Jinem lub Kazuą. Nie wiem czy to prawda, moglibyście to potwierdzić.

A King z kim ma trzymać? Pytam, bo to moja ulubiona postać, a od Kazuyi wolę Jina, więc miło by było wiedzieć, czy my fovourite trzyma z my second favourite.

Edytowano przez orzechXIX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aras mówiłem że fabułę WIĘKSZOŚCI postaci się zazębia, zresztą Jinapachiego nie licz, on nie był postacią grywalną.

Mówisz że fabuły postaci się wzajemnie wykluczją, a np.:

- Nina i Anna,

- King i Armor King,

- Haihaczi, Kazua i Jin,

- King i Marduk,

- Paul i Marshal,

- Yoshimitzu i Braian,

- i wiele innych.

Wiem chyba o co ci chodzi. Gdy piątkę przeszło się Braianem to na jego endingu ginął Yoshi, a gdy grę przeszło się Yoshim to ginął Braian, ale kto powiedział że informacje z endungów to prawda? Te filmiki pokazują zdarzenia, które mogły się wydarzyć, a w 6 Yoshi i Braian żyją więc nie spełnił się żaden ending. Oczywiście niektóre endingi się sprawdzają jak np. Kinga i Jina w 5.

Namieszałem. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A King z kim ma trzymać? Pytam, bo to moja ulubiona postać, a od Kazuyi wolę Jina, więc miło by było wiedzieć, czy my fovourite trzyma z my second favourite.

Sądzę, że King będzie trzymał z Jinem. Pewnie znowu pokłóci się z Mardukiem, bo on pasuje mi raczej do Kazuyi.

zresztą Jinapachiego nie licz, on nie był postacią grywalną.

Korekta, jest postacią grywalną. Bardzo trudno go odblokować, ale jest to możliwe. Trzeba bodajże trzema postaciami zdobyć maksymalną rangę w Arcade i przejść Dojo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojo ognia konkretnie. Na jego końcu była walka z Jinpachim, ale została zchrzaniona. Ludzie, walki z Xiaouiu (czy jak to się pisało - ta dziewczyna, pani pandy) sprawiła mi więcej problemów niż walka z Jinpachim! Nie przegrałem żadnej rundy! To ma być boss??!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=zPWYREaw8QA - z Tekkena 5: Dark Ressurection na PS3,

http://pl.youtube.com/watch?v=bIyD6dMsCis - i z Tekkena 5 na PS2. Z Dark Ressurection na PSP nie znalazłem, ale sądzę, że jak jest w starszej i nowszej wersji, to w tej "środkowej" też będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...