Skocz do zawartości
xandi

Tekken (seria)

Polecane posty

W dniach 9-10 czerwca w Łodzi odbędzie się kolejna edycja turnieju Fighting Games Challenge. Będzie to edycja wyjątkowa, gdyż skoncentruje się tylko na Tekkenie 7 (wersja na PS4), a uczestnicy będą mogli zawalczyć o punkty do rankingu Tekken World Tour. Polski przystanek będzie tylko jednym z trzech turniejów w Europie z rangą Master, która oznacza więcej punktów i większe nagrody pieniężne.

 
Swój udział zapowiedziało już wielu czołowych graczy z Europy (Fergus, Asim, Kaneandtrench, Super Akouma, Caiper), USA (tutaj na razie tylko Joey Fury), ale, co najważniejsze, również z Azji: w Łodzi zobaczymy zwycięzcę ubiegłorocznego cyklu Tekken World Tour, Qudansa, a także jednego z najlepszych graczy Tekkena w historii, Knee.


Rejestracja: https://smash.gg/tournament/fighting-games-challenge-1
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/414993238973785/

Cena biletów:
Bilet dla zawodników – 25 PLN (bilet 2-dniowy uprawniający do udziału w 1 turnieju, aby wziąć udział w obydwu turniejach należy zakupić dwa bilety)
Bilet dla zwiedzających – 5 PLN (bilet 2-dniowy bez możliwości udziału w turniejach głównych)

Pula nagród w turniejach:

Tekken 7

1. Miejsce – 2 500 USD + fotel gamingowy SPC Gear + Słuchawki HyperX + Mikrofon Trust Gaming GXT 252 Emita Streaming + gadżety
2. Miejsce – 1 500 USD + Słuchawki HyperX + Mysz Trust Gaming + Podkładka + gadżety
3. Miejsce – 750 USD + Słuchawki HyperX + gadżety
4. Miejsce – 250 USD + Słuchawki Trust Gaming + gadżety

Dragon Ball FighterZ (turniej dodatkowy)

1. Miejsce – Fotel Gamingowy SPC Gear + gadżety
2. Miejsce – Mysz Trust Gaming + podkładka + gadżety
3. Miejsce – Słuchawki Trust Gaming + gadżety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do turnieju pozostały niecałe 2 tygodnie, a zapisy zostaną zamknięte w czwartek o 23:59. Do wydarzenia dołączyły dwie inne gry turniejowe: Dragon Ball FighterZ oraz Mortal Kombat XL. Więcej informacji tutaj: http://fgchallenge.com/terminarz-schedule/
Zapisy: https://smash.gg/tournament/fighting-games-challenge-1/register
Zakup biletów: http://fgchallenge.com/bilety-tickets/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2017 o 00:16, Deathroll2097 napisał:

na sticku do takiego Mortala trzeba przypisać sobie odpowiedni przycisk koło gały, a nie dla każdego jest to wygodne

Chodzi ci o przycisk bloku ? Mortal Kombat wykorzystuje inny arcade stick niż większość bijatyk. Niedostępny do zakupu w polskich sklepach. Posiada specjalne ułożenie przycisków i stick jest w wersji amerykańskiej i koreańskiej a nie japońskiej. Sam stick charakteryzuje się w dedykowanym dla MK innym zakresem obrotów 4-osiowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o blok. Spoko, tylko większość bijatyk ma tak zwane dedykowane "fajterki", które wyróżniają się właśnie egzotyką przycisków i designem. Mój Mad Catz, też dedykowany Street Fighter IV jakoś robił z Mortalem dziewiątką, tyle że na PC. Wystarczyło pobawić się z apką do przypisywania poszczególnych odnośników i robił. Nie wiem jak jest na konsoli do tej pory, bo zanim dostałem Komplete Edition 9 na PS3 (na płytce w cywilizowanej cenie), to na PC miałem dosyć, szczególnie że zbytnio nie pograłem ze względu na skopany kod sieciowy. Aha, Tekken 6 też na nim działał (na PS3), więc nie wiem o co kaman.

No i co to jest zakres obrotów 4-osiowych, bo też nie trybię? Przecież na podobnej zasadzie manewrujesz chłopkami/ dziewczynami ze Street Fighter IV, tylko blokujesz inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 23:44, Deathroll2097 napisał:

No i co to jest zakres obrotów 4-osiowych, bo też nie trybię? Przecież na podobnej zasadzie manewrujesz chłopkami/ dziewczynami ze Street Fighter IV, tylko blokujesz inaczej.

Mortal Kombat wykorzystuje 4 osiowy arcade stick a Street Fighter 8 osiowy. Osie czyli kierunki - 4 osie to góra; dół; lewo; prawo  a 8 osiowy to dodatkowo zawiera kierunki ukośne. Każdy dobry ardade strick ma rowki pod stickiem.

 

Dnia 25.03.2019 o 23:44, Deathroll2097 napisał:

Tak, o blok. Spoko, tylko większość bijatyk ma tak zwane dedykowane "fajterki", które wyróżniają się właśnie egzotyką przycisków i designem.

Co do przycisku bloku to arcade stick ma blok w centralnej części między górnymi i dolnymi przyciskami ułożone na ukośnie względem bloku. Ta charakterystyczna cecha ułożenia była na automatach Mortal Kombat.

 

Dnia 25.03.2019 o 23:44, Deathroll2097 napisał:

Mój Mad Catz, też dedykowany Street Fighter IV jakoś robił z Mortalem dziewiątką, tyle że na PC.

Ogólnie to można grać na dowolnym arcade sticku oraz przypisać ułożenie przycisków z poziomu gry. Tylko z doświadczenia wiem że jest to mało wygodne. Przynajmniej w Mortalu lepiej jak przycisk bloku jest łatwo dostępny najlepiej oddzielony.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystko ładnie, pięknie w teorii, ale te cztero - osiowe wymysły raczej kuleją. Piszesz góra, dół, lewo, prawo, czyli cztery osie. Ok, ale żeby doskoczyć do i odskoczyć od przeciwnika w mortalu też trzeba użyć skosu. Ja rozumiem o co chodzi, ale to zwykłe lanie wody. To jak w takim razie, sześcio - osiowy na to wychodzi, bo kucając nie przybliżysz się ani oddalisz od przeciwnika, więc dwa skosy zostają wolne i wychodzi sześć idąc tym tropem, bo włączając skosy do tej czwórki jest osiem, a dwa mamy bezużyteczne, czyli sześć. Ja tam gram na czuja i nie przejmuję się takimi terminami, bo zwyczajnie są dla mnie pierdołami. Kwestia obycia się ze sprzętem.

No chyba że zwyczajnie chodzi o ćwierćkola, pókola i inne łamańce w Street Fighter, ale to zupełnie co innego niż skos.

Edytowano przez Deathroll2097
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 21:06, Deathroll2097 napisał:

żeby doskoczyć do i odskoczyć od przeciwnika w mortalu też trzeba użyć skosu

Doskok i odskok w terminie bijatyk to twz. "dash" nie wymaga skosu. Cała mechanika gry dotycząca sterowania mortala nie wymaga używania ukośnych kierunków.

Natomiast w serii Tekken są dwie możliwości odskoku typowy klasyczny oraz typowy koreański. Ten drugi już wymaga kierunku ukośnego.

Dnia 6.04.2019 o 21:06, Deathroll2097 napisał:

No chyba że zwyczajnie chodzi o ćwierćkola, pókola i inne łamańce w Street Fighter, ale to zupełnie co innego niż skos

Wiem o czym piszesz czyli o jednym wciśnięciu kierunku ukośnego w czasie akcji typowym choćby dla serii Soulcalibur czy Tekken. Tylko to nie dotyczy Mortala.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał, tak zwał, ale cieszę się, że nie doczekałem takiego nazewnictwa kierunków. Ja jestem zwykły gracz. Jak miałem do czynienia z automatami (były różne bijatyki, ale czymś takim nikt się nie posługiwał, w sensie tych śmiesznych moim zdaniem nazewnictw), to zwyczajnie grałem i każdy wiedział o co chodzi - ze skosem, dwa razy do przodu czy półkole i nikt nie wyskakiwał z czymś takim. Street Fighter 2 czy Tekken 2 to były rodzynki u mnie na automatach, (na Playstation w różnych odsłonach doszedł Mortal, SoulCalibur, Toshinden) ale jednak nigdy z takimi terminami nie miałem do czynienia. To samo było ze StarCraftem II. Każdy wielce obcykany z terminami, ale jak przyszło do bitwy, to spylał po kilku najazdach, aż nie było wiadomo kto to był. Moim zdaniem nieważne jak ochrzcisz te swoje kierunki, ale jak grasz. To najważniejsze, bo po co komu wielce wiedza, jak nie można jej wykorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym DLC do siódmej odsłony kolejną zawodniczką będzie Pani premier z Polski, na szczęście fikcyjna, bo to już to byłoby harakiri, jakby Bandai Namco kazało nam kierować panią Suchocką, Szydło, czy też Kopacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...