Skocz do zawartości
xandi

Tekken (seria)

Polecane posty

To jakim cudem Armor King walczy w turnieju? I mam pytanie co do nazwy tematu - "Czy król powróci" - były jakieś plany, jakoby Kinga miałoby w tej części nie być? :P

1. To wiedzą tylko twórcy, a zresztą jak sam mówiłeś to japonska fabuła.

2. Bo Tekken jest przez wielu i przeze mnie też uważany za najlepszą bijatykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eurogamer.pt/videos/tekken-6_novo-trailer

Nie taki znowu stary a przy tym efektowny zwiastun.

Co do serii Tekken, to jest ona znakomita. Fakt, pod względem stricte technicznym ustępuje pala VF a sam szkielet rozrywki może irytować ( i przy graniu na odpowiednio wysokim poziomie to robi), jednak nie jest to nic z czym nie dałoby się przecież żyć bez grymaszenia.

Co do wzbudzających największe kontrowersje ( obok postaci Bob'a ) ataków z wykorzystaniem odpowiednich przedmiotów , byłbym spokojny. Wszyscy wiemy (albo i nie) , iż Tekken , to gra do dwóch błędów , gdzie strata rzędu 14 fps jest równoznaczna z utratą 1/2 paska życia. Stąd chyba nikt nie myśli, że nagle pojedynki będą wyglądać następująco - ja uderzę gitarą, a oponent zaatakuje stadem piskląt (sic).

Przecież już lata temu Devis strzelał laserem z oczu (T2), True Ogre wypluwał z siebie płomienie ognia przy TTT/T3 i nie było to nagminnie stosowane. Ba niemal w ogóle. Bo przy prędkości egzekwowania i recovery time (czasu dojścia do siebie postaci, by ta mogła znowu komendy wykonywać) takiego zwyczajnego strzału laserem przez DJ (T5/T5:DR) ten wystawiony jest na stratę niemal połowy swego życia a może zyskać zdecydowanie za mało, by ów atak mu się opłacił.

Szkoda tylko, że przy tak rozbudowanej grze, rozgrywka uszczupli się do nagminnego stosowania 2-4 zagrań , jednego basic juggles (zmiennego przy ścianie) i małej liczby custom stringów/setupów. Co zrozumiałe , bo przecież chcemy wykonywać najbardziej mordercze komplety , przy zachowaniu stosunku - ilość zadanego dmg. a procentowy wskaźnik wykonalności.

Oczywiście wszelakich pasjonatów , pomimo dalekiego od idealnego balansu postaci, zachęcać nie trzeba do kupna T6 BR. Polecić można jednak zakup dobrego arcade sticka , bowiem jako kontroler do tego typu gier zarówno DS3 jak i x pad (szczególnie ten drugi) , specjalne nie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po jakimś czasie wyjdzie, ale nigdzie się nie spotkałem z potwierdzoną informacją że będzie na 100%.

Rok 2008 był rokiem PSP, bo tak mówiło Sony na początku 08' x]

Edytowano przez Kagex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem języka. Ponoć ma nie być Tekkena 6 na PSP. A jeżeli będzie, to nie będzie to pełnoprawna gra tylko... Dodatek (sam nie wiem ocb...).

@orzechXIX - Różne źródła różnie mówią. Ja, jak jeszcze miałem PSP to słyszałem że 08 był okrzyknięty rokiem PSP. A o PS3 się mówiło że jej będzie rok 09'. Cóż... Życie :] Ale koniec offtopu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chciał żeby Tekken trafił na NDSa.

A propos fabuły. Czytając poprzednią stronę nieźle się uśmiałem. Nigdy nie zwracałem uwagi na fabułę, bo grałem na emulatorach i u kolegów. Fabuła jest wyje... Emm... Fajna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy część dyskusji o nowym Tekkenie. Stary temat jest pod tym linkiem http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...2917&st=100. O Tekkenie 6 jest chyba od 2 strony. Zakładam nowy temat gdyż stary jest w dziale dla PSP i uważam że nie wszyscy go tam znajdą zresztą nowy Tekken nie jest gra na tą platformę. Pytałem się moderatora czy przeniesie dział tutaj, ale on polecił mi żebym założył nowy temat.

Dobra, a teraz coś o Tekkenie. Twórcy gry mają problemy ze zmieszczeniem jej na płycie DVD, czyli z nośnikiem z Xboxa 360. Artykuł znajdziecie tutaj: www.tekken.gry-online.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie,. wymiatacz, najlepsza bijatyka, w jaką grałem. Jak grasz pół godzinki i kilka dni przerwy, to się nie dziwię. ale mnie już pierwszego dnia wciągnęła na tyle, że awansowałem Hwoaranga na 1 Dana (dalej nie dałem rady. Nie lubię Hwoaranga, nie umiem nim grać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...