Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#2

Polecane posty

Rozkaz prezydencki [2]

Stan wyjątkowy [3]

Manewry unikowe [2]

Manewry unikowe [2]

Konsolidacja władzy [1]

Konsolidacja władzy [2]

minus

Naprawa [1]

Wynik 2+3+2+2+1+2-1=11 SUKCES

Ilość kart dorzuconych:

Gaius Baltar 1

William Adama 1

Lee "Apollo" Adama 1

Laura Roslin 1

"Szef" Galen Tyrol 0

Sharon "Boomer" Valerii 1

Aktywacja ciężkich raiderów - przemieszczają się z sektora 4 do 5.

Przygotowanie do skoku - przesunięcie o jedną pozycje(Skok możliwy na -3)

Aktualna mapa:

BSG_CDA2_T5.jpg

TURA 6

- Boomer, jak sytuacja w sektorze?

Sharon "Boomer" Valerii dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W sektorze pierwszym sytuacja wydaje się być opanowana. Dobrze, że się tu znalazłam. Teraz mogłabym spróbować zdjąć znajdującego się w pobliżu Raidera, może udałoby się również uszkodzić Basestara.

Mogę spróbować ataku na raidera i basestara znajdujące się w moim sektorze. Jeden strzał w raidera powinien wystarczyć do jego zniszenia, a z pozostałych trzech może chociaż jeden mógłby bardziej uszkodzić basestara. Nie wiem jednak, czy opłaca się wykorzystywać tę dosyć mocną kartę. Poza tym wygląda na to, że na pokład Galactici dostaną się niedługo centuriony. Wykorzystać jednak tę kartę i zaatakować, czy może ją oszczędzić? Jak sądzicie?

EDIT MG zwrócił uwagę na jeden ważny szczegół, więc poprawiłem post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym ograniczyć się do zniszczenia Raidera lub przeskoczyć na sektor 2 i tam wykorzystać kartę. Sęk w tym, że pozostawianie Raidera za plecami naraża statek cywilny, więc proponowałbym go zniszczyć. Najwyżej w mojej turze dostaniesz rozkaz prezydencki, żeby pomóc Apollowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ciężka decyzja, ale musimy coś zrobić. Chwilowo wydaje się, że ważniejszym jest osłona naszego statku cywilnego.

Pozostaję na swojej pozycji i atakuję wrogiego Raidera znajdującego się w sektorze 1. Informuję również o chęci skorzystania ze zdolności "Zwiad".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pięciu, tylko jednego punktu. Ponadto istnieje możliwość odzyskania żywności kartami Prezydent. Gdybym to ja miał odrzucać karty, to bym na to poszedł, ale w obecnej sytuacji pozostawiłbym decyzję tym, którzy mają odrzucić karty. Jeżeli są to jakieś blotki, to nie powinno być problemu, ale jeżeli mają dobre karty to może lepiej byłoby stracić żywność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, literówkę strzeliłem, ale edytować już nie chciałem, bo stwierdziłem, że to jednak głupio jakby moderator dostał osta :P

Co do postulatu Holy'ego - faktycznie, najlepiej, jakby wypowiedzieli się sami zainteresowani, czyli Dracia i Hakken.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzucanie kart - ja straciłbym wszystkie, ale zaraz moja tura, więc tragedii by raczej nie było.

Z drugiej strony wyprztykiwanie się z kart niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem.

Co do tego, że żywność można odnowić - pewnie tak, pytanie tylko jak często taka karta się przytrafia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twoich kart, więc nie mogę mówić za ciebie, a jakąś opcję wybrać trzeba, więc dobrze byłoby wiedzieć co wybierasz, żeby wszyscy mieli jakieś pojęcie, co można zrobić. Na chwilę obecną twój komentarz nie za bardzo pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja Basestarów - uszkodzony więc nic się nie dzieje.

Przygotowanie do skoku - przesunięcie o jedną pozycje(Skok możliwy na -1)

Sharon "Boomer" Valerii zostawia kartę kryzysu na górze.

Aktualna mapa:

BSG_CDA2_T6.jpg

TURA 7

- Gaiusie wiesz o tym że flota wykona skok w najbliższym czasie, może czas coś zepsuć?

Gaius Baltar dobiera XXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wnoszę o oddalenie pytania, jest ono tendencyjne.

Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem byłoby odpalenie skoku już teraz, bo ciężkie raidery są gotowe wchodzić na galacticę, tracenie kart na ewentualne walki w przestrzeni też wydają mi się słabym pomysłem.

Jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aktywacja FTL to w tym momencie najrozsądniejsze wyjście, nawet kosztem jednego punktu populacji. Możemy stracić więcej, jeśli spróbujemy być sprytni i oszczędzać. Nikt nam nie da gwarancji, że następny kryzys umożliwi automatyczny skok. Jeżeli Raidery zostaną aktywowane, to stracimy dwa Vipery, a dwóch graczy wyląduje w Ambulatorium (i będą ciągnąć mniej kart). Na dodatek stracimy X populacji znajdującej się na pokładzie statku cywilnego C. Ciężkie Raidery są w tej sytuacji najmniejszym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...