Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#2

Polecane posty

Battlestar_Galactica_Logo.jpg

Cyloni zostali stworzeni, aby ułatwić życie na Dwunastu Koloniach. Przyszedł jednak dzień, w którym postanowili zabić swych panów. Po długiej, krwawej wojnie zawarto rozejm, a Cyloni opuścili Kolonie i zasiedlili nowy świat.

Czterdzieści lat później powrócili i sprowadzili ludzkość na krawędź zagłady. Pod wodzą załogi Battlestar Galactica pozostali przy życiu ludzie uciekli, w nadziei odnalezienia nowego domu, znanej jedynie z legend Ziemi.

Ścigana przez nieustępliwych Cylonów ludzkość ma tylko jedną szansę na przetrwanie ? poznać położenie Ziemi. Zasoby są na wyczerpaniu, a ludzie dokonują szokującego odkrycia ? wróg może teraz wyglądać jak każdy z nich i udało mu się już zinfiltrować flotę.

Gracze:

  1. Hakken jako:
    Gaius Baltar
    image.jpg
  2. Holy.Death jako:
    William Adama
    image.jpg
  3. t3tris jako:
    Lee "Apollo" Adama
    image.jpg
  4. Dracia jako:
    Laura Roslin
    image.jpg
  5. Sefnir jako:
    "Szef" Galen Tyrol
    H10.jpg
  6. Daedroth jako:
    Sharon "Boomer" Valerii
    image.jpg

Przygotowanie do gry:

Wszyscy otrzymują karty lojalności, Gaius Baltar dwie.

Laura Roslin otrzymuje kartę Kworum.

Jako sektor startowy Lee Adama wybiera 6.

Początkowy dobór kart umiejętności:

William Adama

XXX

Lee "Apollo" Adama

XXX

Laura Roslin

XXX

"Szef" Galen Tyrol

XXX

Sharon "Boomer" Valerii

XXX

Mapa rozmieszczenia floty:

BSG_CDA2_T0.jpg

Rozpoczynamy grę:

TURA 1

- Gaiusie, patrz do czego doprowadziłeś, ludzie biegają jak mrówki próbując uniknąć nieuniknionego. Możesz przyglądać się z pierwszego rzędu, zagładzie ludzkości. Ciekawi mnie co by zrobili, gdyby wiedzieli, że to twoja wina.

Gaius Baltar dobiera XXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Gauisie, spokojnie wszystko w swoim czasie. A teraz patrz, jak dołączają do nas kolejni.

Atak na basestara - Rzut 7 -> Trafienie - Uszkodzone uzbrojenie

Kryzys:

kkr4.jpg

Proszę o podanie jaką kartę chce otrzymać Gaius Baltar z swojej umiejętności "Obłąkana intuicja".

Flota cylońska zostaje rozstawiona

Przygotowanie do skoku - (brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA2_T1.jpg

TURA 2

- Admirale z nadświetlnej wyskoczyła kolejna flota cylonów. W sektorze drugim formuje się silna eskadra raiderów, w każdej chwili mogą zaatakować nasze statki cywilne z którymi straciliśmy łączność.

William Adama dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Straciliśmy łączność z Flotą. Jeżeli statki Cylonów przemieszczą się do sektora 1 stracimy statek cywilny C. Bóg jeden wie, ilu ludzi znajduje się na pokładzie. Mam do wyboru między aktywacją już wystrzelonych Viperów, wystrzeleniem kolejnych albo wydaniem rozkazu prezydenckiego Boomer albo Apollowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W przypadku gdybym dostała rozkaz prezydencki mogłabym wystrzelić się w jednym z Viperów i maksymalnie dostać się na obszar pierwszy lub czwarty. W przypadku Apolla chodzi o obszary pierwszy lub drugi. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Prawdę mówiąc wrogie statki znajdują się na pozycjach, które mogą im ułatwić ewentualne okrążenie naszych pozycji. Ciężka decyzja panie Admirale, ale należy ona tylko do pana. Szczerze nie wiem co panu doradzić. Gdy jednak zajdzie potrzeba wykonam rozkaz najlepiej jak potrafię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Admirale, chciałbym zwrócić uwagę na fakt, iż kapitan Adama już znajduje się w przestrzeni i oczekuje rozkazów. W hangarze znajdują się też wyremontowane vipery, gotowe wystartować w każdej chwili.

W sumie sytuacja mało ciekawa, jak na początek lotu. IMO jeśli już dawać komuś rozkaz to t3trisowi. Zaraz jest jego kolejka, więc miałby dodatkowa akcję. Zawsze możesz wystrzelić dodatkowe vipery by osłoniły statek cywilny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frag, co to za złom? Skąd staruszek wytrzasnął te muzealne graty? Tym się nie da latać!

- Admirale, czegokolwiek Pan sobie zażyczy, sir!

Rozumiem, że powinienem się przesunąć w obszar 1, żeby osłaniać statek C, ale co zrobić jako drugą akcję - walić w Basestara?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę poprzednią grę jestem bardziej skłonny poświęcić populację i paliwo, ale chciałbym usłyszeć zdanie reszty ekipy. Swoją drogą, w ogóle nie przybliżyliśmy się do skoku, a Basestar wystrzelił kolejne Radiery. Fantastycznie. Być może będziemy musieli salwować się szybkim skokiem, gdy tylko będzie to możliwe. Rozsądnie byłoby też dać mi rozkaz prezydencki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy, ale z drugiej strony populację pod koniec też mieliście na granicy. To złe, i to złe, tak naprawdę. No ale morale nieźle obrywało.

Szybki skok... Cóż, jeśli przez kilka kryzysów do niego się nie przybliżymy, to chyba będzie trzeba też rozważyć atomówkę, jako chwilowe lekarstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szastać atomówkami nie można, ale jednak nie jest to coś, co trzeba myszkować aż tak bardzo. Aby realistycznie zwalczyć teraz tę ilość statków cylońskich będziemy musieli nieźle zrzucić się z kart (na rozkazy i jakieś karty pilotażu), a to jest chyba gorsze niż stracenie jednej atomówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim razem się przydała, ale nie mamy już możliwości konwersji populacji. Żywność i paliwo można odnowić, o morale i populację już ciężko, a to właśnie żywność i morale będą najciężej bombardowane. Co do atomówki - nie wiem czy zauważyliście, ale do obecnych Raiderów dojdą jeszcze kolejne (i to chyba z obu Basestarów). Błędem było niewycofanie statku cywilnego znajdującego się na dziobie w pierwszej turze, bo teraz t3tris jest całkowicie otoczony, a Raidery i tak będą właściwie tym samym sektorze, co statek cywilny, który chcieliśmy ochronić... Przy okazji, dalej nie mam znacznika skoku. Atomówki może są i tylko dwie, ale trzeba spojrzeć realistycznie na naszą obecną sytuację.

- Nie możemy sobie pozwolić na utratę morale. Utrzymać porządek. Użyjcie siły, jeśli będzie trzeba!

Wybieram -1 populacja, -1 paliwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja basestarów - z każdego basestara zostają wystrzelone 3 raidery .

Przygotowanie do skoku - (brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA2_T2.jpg

TURA 3

- Apollo tutaj Galactica, nasza flota została otoczona dasz rade wytrzmać tutaj chwile?

Lee "Apollo" Adama XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wytrzymasz, phi, pewnie że wytrzymam. Mimo tego, że muszę siedzieć w tym złomie, z gderliwym tatusiem na linii...

Prawda jest taka, że zestaw kart pozwala mi co najwyżej raz zaatakować, ale mogę też zrobić coś innego - aktywować 6 viperów, albo dać Holy'emu rozkaz prezydencki, niech ładuje w Basestary nukiem. Osobiście byłbym za tą ostatnią opcją, bo bezpośrednio nic nie grozi statkom cywilnym, a jak trafi się nam jeszcze parę kryzysów z aktywacją raiderów, to może być mocno nieciekawie. Ja te 6 raiderów w sektorze 2 mogę związać walką jeszcze przez jakiś czas, ale dobrze byłoby, jakby ktoś ewakuował statki z 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...