Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#2

Polecane posty

Są czyny mniej i bardziej podejrzane, szczególnie u osoby z dwoma kartami lojalności. P_aul próbował w równie pokrętny sposób tłumaczyć swoje niedorzucanie się do kluczowego testu. "Strata" komisji jest o tyle mało znacząca, że w ten sposób wiadomo kto i ile powinien dorzucić. Koszt karty równoważy się w tym, czego niepotrzebnie NIE dorzucimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - każdy test dotyczący zasobów jest ważny, ale nie mówiłem akurat o tym teście, gdy mówiłem o niedorzucaniu się do kluczowego testu. Proponuję przeczytać moją wypowiedź raz jeszcze, bo widzę brak czytania ze zrozumieniem.

Po drugie - przy twojej logice możemy albo wydać więcej kart (i nie mieć ich do następnego testu), albo wydać ich mniej, wiedząc z czym czym mamy do czynienia, powiększając ryzyko niepowodzenia testu (przecież nie wiemy, jakie karty zawiera Talia Przeznaczenia). W obu przypadkach korzystniej byłoby ujawnić test.

Po trzecie - Nie mówiłem, że się nie dorzucasz. Powiedziałbym, że strategia nadmiernego zużycia kart (swoją drogą, na co wtedy nam będzie karta ujawniająca test, gdy nie będziemy mieli kart na pokrycie różnicy?) jest bardzo sprytna, ale nie świadczy wcale na twoją korzyść. Przynajmniej ja się na to nabierać nie mam zamiaru.

Aneks do poprzedniej wypowiedzi, bo wkradł się błąd, a nie chcę edytować, żeby nie było zamieszania: "Po drugie - przy twojej logice możemy albo wydać więcej kart (i nie mieć ich do następnego testu), albo wydać ich mniej NIE wiedząc z czym czym mamy do czynienia, powiększając ryzyko niepowodzenia testu (przecież nie wiemy, jakie karty zawiera Talia Przeznaczenia). W obu przypadkach korzystniej byłoby ujawnić test".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - każdy test dotyczący zasobów jest ważny, ale nie mówiłem akurat o tym teście, gdy mówiłem o niedorzucaniu się do kluczowego testu. Proponuję przeczytać moją wypowiedź raz jeszcze, bo widzę brak czytania ze zrozumieniem.

Oczywiście, że jest ważny, ale jak pisałem wcześniej - są ważne i ważniejsze. Do tych ważniejszych wrzucenie komisji śledczej jest ważne, podczas gdy używanie ich na mniej ważne testy to marnowanie rzeczonej karty.

Po drugie - przy twojej logice możemy albo wydać więcej kart (i nie mieć ich do następnego testu), albo wydać ich mniej, wiedząc z czym czym mamy do czynienia, powiększając ryzyko niepowodzenia testu (przecież nie wiemy, jakie karty zawiera Talia Przeznaczenia). W obu przypadkach korzystniej byłoby ujawnić test.

Jasne, że fajnie by było ujawnić test.

Tylko widzisz: albo ujawnię test, zrzucę się calkowicie z kart (zostanie jedna w kolorze nie pasującym do testu) a i tak pomogę niewiele, albo nie ujawnię testu ale za to pomogę ponad połowę. I jeszcze zostaną mi karty.

Wybór jest na tyle oczywisty, że naprawdę nie sądzę, aby nie-cylon sugerował pierwszą opcję.

nie świadczy wcale na twoją korzyść. Przynajmniej ja się na to nabierać nie mam zamiaru.

Gratuluję, uniknąłeś mojego skrzętnie uknutego spisku. wallbash.gif

I jeszcze @t3t:

Napradę sądzisz, że cylon będzie się chciał teraz ujawnić? Wymuszenie użycia komisji śledczej do nie aż tak trudnego i ważnego testu też jest sukcesem dla cylona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zostaną mi karty

Tobie, ale innym mogą już nie zostać. W sumie wygodne podejście. A niech inni niepotrzebnie pozbywają się kart, co cię to obchodzi, no nie?

Nie zrozum mnie źle. Nie mam zamiaru cię oskarżać o bycie Cylonem, bo jest na to za wcześnie. Ale taką postawą, oskarżeń nie unikniesz, tym bardziej, że masz dwie karty lojalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że mamy kilka osób, które w teście mogą pomóc, więc to wcale nie musi być tak, że Hakken ma się zrzucać ze wszystkiego. Najlepiej by było, gdyby każdy trochę zrzucił, bo to zwiększa nasze pole manewrów i ogranicza ryzyko utraty kart, gdy na kogoś trafi, że ma się zrzucać z kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkaz prezydencki [1]

Rozkaz prezydencki [1]

Rozkaz prezydencki [2]

Stan wyjątkowy [4]

Stan wyjątkowy [5]

Komisja śledcza [3]

Konsolidacja władzy [1]

Konsolidacja władzy [1]

Konsolidacja władzy [2]

minus

Badania naukowe [4]

Wynik 1+1+2+4+5+3+1+1+2-4=16 SUKCES

Aktywacja ciężkich raiderów - przemieszczają się z sektora 3 do 4.

Przygotowanie do skoku - przesunięcie o jedną pozycje(brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA2_T3.jpg

TURA 4

- Pani prezydent, doszły mnie słuchy, że ktoś z zewnątrz chce obalić pani rządy. Ludzie uważają, że minister edukacji nie jest w stanie poradzić sobie z obecnie panującym kryzysem i na to stanowisko jest potrzebny ktoś bardziej odpowiedzialny.

Laura Roslin dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może to być teraz dla nas jedno z najlepszych możliwych zagrań. Sytuacja nie jest łatwa i potrzebujemy w tej chwili ostrych środków, by choć na chwilę móc odetchnąć. A jeśli nam się powiedzie to sytuacja się choć trochę uspokoi. Choć patrząc na ostatnie wydarzenia nie będzie to trwało zbyt długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...