Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#2

Polecane posty

Pomysł z atomówką wydaje się odpowiedni, pytanie tylko czy ktoś ma strategiczne planowanie i w które konkretnie Basestary strzelać.

Jednak rozkaz prezydencki powinna dać Dracia. T3tris może polecieć do sektora 3 i osłonić statki znajdujące się na rufie (aż trzy), podczas gdy ja będę próbował zniszczyć zagrożenie w sektorze 1. Dzięki strategicznemu planowaniu i odrobinie szczęścia możemy wykorzystać nasz atomowy arsenał do maksimum. W sektorze 6 mamy jednego Vipera, a statek cywilny C musi liczyć na cud.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł rzucony przez Holy'ego z wykorzystaniem atomówki i przeskokiem T3trisa z dwójki na trókę wydaje się być sensowny, choć T3tris też nie będzie miał tam łatwo. Gorszego początku lotu nie mogliśmy sobie wyobrazić, a każda podejmowana decyzja może poważnie nam zaszkodzić w przyszłości. Nie wiem, chwilowo jednak muszę zdać się na bardziej doświadczonych towarzyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiązaniem, gdzie nie musimy liczyć na cud, żeby nie stracić statków jest wykorzystanie przeze mnie aktywacji 6 viperów. Ten pomysł z atomówką faktycznie musi poczekać, a lot na 3 jedyne co powoduje, to to, że raidery z 2 będą mogły od razu przejść do 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Zrób jak mówiłeś. Jeżeli Dracia dostanie kartę to będziemy mogli rozważyć użycie pocisku atomowego. Sefnir też ma karty przywództwa, więc może on również będzie mógł dać komuś rozkaz prezydencki (np. Daedrothowi), zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Lepiej, żeby Basestary otwierał ogień do statku, niż żeby aktywowały się ciężkie i zwykłe Raidery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra blaszaki, teraz wam pokażę!

Używam umiejętności CAG, aby aktywować 6 Viperów.

1) Ten z sektora 6 przesuwam do 1.

2,3) Oba z sektora 5 przesuwam do 4.

4,5) Wystrzeliwuję dwa do sektora 5.

6) Wystrzeliwuję jeden do sektora 6.

Niech Bogowie Kobolu mają nas w opiece.

Edit za zgodą mistrza gry:

4,5,6) - Viperem w 1 strzelam w Raidery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba oblania testu? Na tym etapie? Już prędzej uwierzę, że ktoś chce zrzucić się z kart, żebyśmy nie mieli jak obronić się przed następnym kryzysem. Następnym razem sugeruję zrzucać blotki, które mogą nam pomóc ocenić kto i ile powinien dorzucić. Opłaci się to znacznie bardziej niż chomikowanie jednej karty i zrzucanie się ze zbyt wielu "bo może się test nie uda".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne? Karty dostaje się przy każdej następnej turze danego gracza, a straty - zarówno w zasobach, jak i w kartach - są bezcenne. O ile twoja karta nie ma jakiejś wyjątkowo dużej wartości (np. 5 punktów w teście), to jednak proponowałbym ją zrzucić, póki jest to jeszcze możliwe. Unikniemy poważnego nieporozumienia i działania na ślepo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wszystkie kryzysy należy przechodzić, co zapewne podczas poprzedniej rozgrywki zauważyliście.

Są testy, których konsekwencje nieprzejścia są bardzo duże (albo odwrotnie, przejście ich daje duży zysk) i wtedy zgadzam się, że komisja śledcza się przydaje.

Jednak w takim teście użycie wysokopuntowanej (3+) komisji śledczej żeby widzieć karty uważam za zbędne.

I jeszcze @Holy:

Karty dostaje się przy każdej następnej turze danego gracza

Przy sześciu osobach to nie następuje zbyt często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakken, ale zauważ proszę, że na upartego ponad połowa (dokładnie to 4 osoby) z nas, może takie karty dostać. Każdy kryzys uderzający w zasoby jest ważny. A oprócz takich jakie inne masz? Odrzucanie kart lub lądowanie w ambulatorium. Ani to, ani to nie uznam za mnie ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sefnir

Tak, ale przy użyciu tej karty tracimy dodatkową, wysokopunktowaną kartę. Która potencjalnie może pomóc w innych testach.

Mogłem albo dorzucić się minimalnie i odpalić komisję śledczą, albo dorzucić się bardziej, wybrałem to drugie.

@Holy

Jest coś czego nie uważasz za podejrzane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...