Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

angelidka

Rozwiązany: Problem z uruchomieniem gry Harry Potter i Kamień filozoficzny.

Polecane posty

Witam, mam problem. Otóż posiadam oryginalną grę Harry Potter i Kamień filozoficzny.

Na starym komputerze, gdzie miałam windows me, gra działała poprawnie.

Dzisiaj po latach chciałam wrócić do tej gry. Posiadam nowy komputer. System Windows XP.

Direx 9.0. PRzy tej grze w instrukcji pisze że potrzebny jest direx 8.0.

Gra zainstalowała się bezproblemowo. Jednak gra nie chce się włączyć. Co mam zrobić? Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy Przycisk Myszy. tongue_prosty.gif

OK widzę, że mam do czynienia z kimś niedoświadczonym, więc powiem inaczej. Masz kilknąć prawym przyciskiem myszy na skrócie od gry. To ikona, która prawdopodobnie pojawiła ci się na pulpicie podczas instalacji i używasz jej do uruchamiania gry.

Potem wybierasz opcję "Właściwości" z rozwijanego menu które się pojawi i w otwartym oknie poszukaj zakładki nazywającej się chyba "zgodność" (nie jestem pewien) i tam powinna być to czego szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałam już wszystkiego... Jest to możliwe że będę miała nieodpowiednią kartę graficzną?

Posiadam procesor Intel Core TM 2 CPU 1.86GHZ 2CPUs

kartę graficzną - nvida geforce 8600 gt

mam włączone przyśpieszanie direx3d gdzie pisze że nie znaleziono błędów.

karta dźwiękowa - realtek.

harry potter i kamien filozoficzny natomiast takie ma wymagaina:

windows 95/98/2000/me/xp

procesor intel pentium II 266 mhz mmx lub szybszy

32 mb ram (64 mb dla systemu win 2000/128 mb dla windows xp)

naped cd-room/dvd-room korzystajocy z 32 birowych sterownikow win 95/98

karta graficzna pci lub agp z 4mb pamieci z pelno obsluga lub direct3d

500 mb wolnego miejsca

karta dzwiekowa zgodna z dirext 8.0

klawiatura i mysz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie problem karty graficznej. Ze starszymi grami to niemal zawsze kwestia systemu. No, chyba że sterowników graficznych nie masz zainstalowanych.

Czy wyskakuje jakaś konkretna wiadomość przy próbie uruchomienia gry? Jak tak to jaka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie strowniki jak; nv4_disip.dll versja; 6.14.0011.5827 wersja ddi: 9 lub nowszy

Skrót gry mam utworzony na pulpicie klikam dwukrotnie; wciskam: graj... i nic... nic się nie dzieje...

Napęd cd/dvd widzi płytę, bo ją otwarza (przez mój komputer) ale niestety gra się nie uruchamia...

A ma to znaczenie na jakim dysku "C, E" się instaluje gra? Czy ma też jakieś znaczenie że program antivirusowy jest włączony?

Huraaa! Uruchomiłam grę :P Nawet nie wiem jak to się stało... Wyłączyłam antiwirusa... i działa...

Tylko znów problem - Głos jest... Grafika też.... Napisy są... Jak rozpoczyna się gra jest czarny obraz... i nie widać Harrego ani nic... Zupełnie czarny obraz- muzyka leci normalnie... dźwięk jest... ale obraz się stracił :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...