Skocz do zawartości

Polecane posty

. Może więc nie jest tak dobrze, skoro próbują takich zagrywek marketingowych?

?

Od kiedy informacja o treści "wysłaliśmy pierwszego dnia do sklepów pudełka o wartości $500M" to zagrywka marketingowa? To raczej świadczy o tym, że gra się zwróci w ciągu maksymalnie 2-3 dni.

To największe nowe IP w historii i pewnie będzie to jedna z większych gier w tym roku. Biorąc pod uwagę, że popularność CoD spada to możliwe jest to, że będzie to gra, która zaliczy największy komercyjny sukces.

Nie wiem skąd to "może nie jest tak dobrze" lol.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starają się nakłonić jak najwięcej ludzi do kupna, zanim pojawią się pierwsze recenzje. Ja pograłem chwilę u znajomego i już wiem że przeznaczę to 200zł na coś innego. Nudnawy zlepek borderlandsów, halo i mmo, z bardzo ubogim contentem i wybitnie głupią AI. Graczy też niezbyt dużo, na ziemi jeszcze w miarę ale na księżycu nie spotkałem nikogo. Ale sprzedać się sprzeda, bo w dzisiejszych czasach ludzie kupują hype a nie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, ze dostałem grę na PS4, to nie dałbym takich pieniędzy. Fakt, graficznie może i jest OK, ale jak to mówią "szału nie ma, rzyci nie urywa". Szansa na to, ze zmienią opinię na bardziej pochlebną na razie jest mała. Ale moze się toto rozkręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzedać się sprzeda, bo w dzisiejszych czasach ludzie kupują hype a nie gry.

Takiego gadania nie rozumiem. Była alpha i beta, w których udział wzięła rekordowa dla takich wydarzeń liczba osób. Betę pobrać mógł w dodatku każdy zainteresowany. Po testach opinie były bardzo dobre, a pre-orderów jeszcze przybyło. W dodatku Activision poszedł nieźle na rękę osobom, które nie chcą się jeszcze decydować na nową konsolę oferując darmowy upgrade z wersji PS3/360 do PS4/X1.

Po becie odniosłem wrażenie, że Destiny to bardzo bezpieczna, bardzo generyczna i mało zapadająca w pamięć produkcja. Taka, która krzyczy na każdym kroku "szerokie grono odbiorców". To sci-fi a-RPG z perspektywy pierwszej osoby, w którym strzelamy do kosmicznych rycerzy, goblinów i czarodziejów w rytm orkiestry symfonicznej z towarzyszem, któremu głosu użycza znana telewizyjna gwiazdka. Pomimo tego bardzo żałuję, że nie mam czasu nawet włączyć PS4, żeby chociaż z godzinę pobiegać po Starej Rosji, bo Destiny ma wielki potencjał do bycia dostawcą szybkiego funu. Ma cholernie ciasny gameplay (bo Bungie) i wzorową strukturę.

Rozumiem, że jak ktoś dał się nabrać na marketing i oczekiwał zbawcy gatunku to się rozczaruje. Tyle, że w 2014 się dać nabrać na marketing to trochę wstyd.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Zgadzam się, a jednak jest to norma - sama instytucja preorderu to właśnie narzędzie do mierzenia, jak bardzo ludzie dali się nabrać na hype. Sam napisałeś, że po becie "jeszcze ich przybyło", czyli nawet przed betą, bazując tylko na zapowiedziach i sentymencie do firmy zostało złożone X zamówień przedpremierowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet przed betą, bazując tylko na zapowiedziach

Destiny prezentowało się bardzo dobrze już od pierwszych zapowiedzi, więc wcale mnie to nie dziwi.

W dodatku, gdyby ci co zamówili grę przed betą (beta była pierwotnie dostępna tylko dla zamawiających przed premierą - dopiero potem otworzono ją dla wszystkich na parę dni) byli grą po testach rozczarowani to mogliby ze swoich zamówień zrezygnować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka (po gameplayach :P) mi się Destiny podoba. Chciałbym jakiegoś fajnego MMO, które nie dzieje się w świecie fantasy, ale właśnie jest takim futurystycznym FPSem i to może być to. Jeśli wyjdzie na PC i będzie w niższej cenie to mógłbym się zainteresować. Mam tylko nadzieję, że to coś nie jest w żadnym abonamencie czy coś? Znaczy płacisz raz za grę i grasz do woli right? Bo jeśli miałbym bulić jakiś abonament to nie ważne jak wspaniała by gra nie była i tak bym podziękował. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię na PS3 to będę mógł dodać do Xbox One czy tylko do PS4?

Zakup cyfrowej wersji na PS3 uprawnia do pobrania wersji na PS4 bez dodatkowej opłaty. Pudełka tego nie mają i nie ma możliwości zrobienia upgrade z PS3 na X1 (oraz z 360 na PS4).

Wersja na PS3 działa w 30FPS (ze spadkami do 27-28 dosiadając Wróbla) w sub-720p bez miękkich cieni. Na starych konsolach jak ktoś ma wybór to powinien się zdecydować na wersję z 360. Wersja na PS3 jest bardzo dobra jak na dzisiejsze standardy, ale nie można zapominać, że to pierwsza gra Bungie na konsoli Sony, podczas gdy z 360 twórcy mają ogromne doświadczenie. W końcu Destiny jest stworzone na zmodyfikowanym silniku Halo Reach.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin i szczerze mówiąc uważam ze recenzja na GOLu jest bardzo trafna. Na dzien dzisiejszy ta gra jest pusta i monotonna. Te pseudo rajdy, striky czy jakoś tak, sa strasznie nudne gdy przechodzi sie to po raz n-ty dla lootu. Następnie strasznie irytujące sa walki z bossami... serio 20 min na bossa który nawet nie ma swojego modelu tylko jest przeskalowanym mobem... Bardzo cenie Bungie za serie Halo ale ja sie osobiście odbiłem od Destiny. Moze rozwój gry i wprowadzenie nowości zmieni ta sytuacje ale póki co jest średnio. Dla mnie duży zawód.

P.S. Zeby nie byc taką marudą to przyznać muszę ze niektóre widoczki sa świetne. Np. stacje orbitalne które widzimy z powierzchni którejś planety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram od kilku ostatnich dni... starałem się zrozumieć na jakie działania, poza promocją, wydali tak wielkie pieniądze - źródła mówią nawet o 500mln dolarów...

Ta gra się broni grafiką i muzyką - te punkty są faktycznie wspaniałe.

Reszta jak fabuła, różnorodność mobów czy chociażby zróżnicowanie klas to... no bieda po prostu :/

Gram bo nie za wiele jest aktualnie możliwości by znaleźć inna, fajniejszą grę na ps4 : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, jak wygląda Destiny te kilka miesięcy po premierze? Poprawili problem z totalnie randomowym lootem? Dzieje się coś w grze? Są ludzie? Naprawiają bugi? Dodają content? Ograłem wczoraj demko z PSN i gra się naprawdę genialnie, ale pamiętam że po premierze sporo było narzekania na system generowania przedmiotów i ogólnie hard grind jakiego świat jeszcze nie widział. Ceny spadły już do akceptowalnego poziomu (150 zł. za nówkę), więc można by się było zastanowić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat na GAFie jest dla ciebie. Ogólnie jest lepiej niż było przy starcie i Bungie robi niezłą robotę, choć przed nimi długa droga. Imo warto dać Destiny szansę, bo o ile gra rzeczywiście była mega przehajpowana to w ostatecznych rozrachunku została chyba delikatnie przez media i graczy niedoceniona. To świetny shooter, który wygląda fantastycznie i ma jedno z najlepszych audio w branży. Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przeczytałem co Bungie odwaliło przy tym DLC mocno utrudniając grę (zwłaszcza dalszą) osobom bez DLC i teraz jestem zdania, że jak ktoś nie weźmie od razu DLC to powinien się mocno zastanowić nad grą. Cholernie brzydki ruch. Do tego DLC jest drogie i nie oferuje za wiele. Gdybym nie miał Season Passa z limitki to nawet bym go nie brał pod uwagę.

1) Cotygodniowe eventy tylko dla posiadaczy The Dark Below (możliwe, że tylko w tym tygodniu).

2) Osoby bez DLC nie dostają lootu ze "strajkowych playlist".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dość typowy ruch w grach skierowanych na Multi. Problem w tym że o ile np. takie Diablo 3 RoS dodało całkiem sporo contentu, o tyle w tym przypadku DLC za wiele nowości nie wnosi, a poza passem kosztuje prawie 80 zł. Jeśli tak na wyglądać przyszłość tej gry, czyli 10 lat obowiązkowych DLC to podziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...