Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Qrakos

router i przekierowanie portów

Recommended Posts

Wlasnie mam mniej wiecej takie samo pytanie.

M@TH3V: jak nie znasz odpowiedzi, to po prostu nie nabijaj sobie licznika. Bo jedyne rozwiazanie jakie proponujesz to aktualizacja sterowników i DirectX'a, jakikolwiek ów problem by nie byl. "Człowiek od porad", omfg...

Link to comment
Share on other sites

Felix -> Wyobraź sobie, że nie zawsze da się od razu dać odpowiedź. A w takim wypadku trzeba zadawać pytania. Więc bądź łaskaw nie bawić się w moderatora i upominać innych, bo ja się w moderatora zabawię...

M@TH3V zadał jedyne słuszne w tym momencie pytania, bo autor tematu nic konkretnego nie napisał.

Qrakos -> Tak, manual to instrukcja.

Przeczytaj sobie to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic557882.html

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam problem z DC++, bo coś mi wolno ściąga,mój kolega ma internet wolniejszy od mojego a przez ten program mu ściąga momentami ponad 10Mb/s mi zawsze 1Mb/s. Da się to jakoś przyspieszyć? Czy wpływ na szybkość pobierania ma ilość wystawionych rzeczy albo udostępnionych slotów?

Link to comment
Share on other sites

Czekaj biore magiczna kule i pytam sie jej:

- jaki masz dostep do neta (firma)

- jak masz predkosc neta

- jak laczysz sie z netem (masz modem, router z modemem)

- czy masz siec w domu, czy dzielisz neta na pare kompow

Link to comment
Share on other sites

Mam sieć lokalną z mojego osiedla

prędkość ok.5Mb/s

połączenie ADSL przez modem (bez routera)

Co do ostatniego pytania nie jestem pewny,u mnie w domu jest tylko 1 komputer,ale na klatce schodowej jest "skrzynka" do której podłączeni są wszyscy z mojego bloku którzy mają ten internet.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Więc tak stawiałem swój serwer na modemie i chodził normalnie. Teraz kupiłem router Pentagram Cerberus bo mam w domu 3 komputery podłączyłem go i serwer chodzi mi tylko jak wpisze localhost. ktos mi mowil ze musze przekierowac albo odblokowac porty w routerze. probowalem dyndns i no-ip ale to nie pomoglo. Proszę o pomoc

Routetr to: Pentagram Cerberus P6311-072

Tu są wszystkie opcje po zalogowaniu do routera:

http://vpx.pl/up/20080701/router2.jpg

http://vpx.pl/up/20080701/router1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wchodzisz w Advanced Setup -> NAT -> Virtual Server. Teraz wybierasz (o ile jest taka możliwość, jeśli nie ma, to nie wybierasz nic :)) Single IP Account i wypełniasz pola Start Port Number, End Port Number i Local IP Address (reszta nie jest istotna :)). Gdy już to zrobisz, klikasz na Save i tyle :).

Objaśnienia:

Local IP Address - adres IP Twojego serwera (ten, pod którym jest widziany w Twojej sieci),

Start Port Number, End Port Number - numery portów, musisz wpisać te, na których "chodzi" serwer (konkretnie chodzi o zakres, czyli podajesz najniższy i najwyższy numer portu, jeśli przekierowujesz tylko jeden port, to w oba pola wpisujesz to samo).

Link to comment
Share on other sites

mam pytanko

sys: xp , net: neo , router: tp-link td-w8910g , porty przekierowane,ale programy p2p idą na 3/4 prędkości (czasem 1/2)

wcześniej miałem modem zxdsl852 i wszystko leciało full

ktoś się już z czymś takim spotkał? jakieś porady?

Link to comment
Share on other sites

mam neostrada 1mb i jako tako ogarniam hostowanie gier na modemie od niej, ale ostatnio byłem zmuszony do zakupu i używania routera+modem NetGeara, ma on jakąś tam zaporą, której nie umiem ominą (zrobić w niej port). może ktoś mi pomóc bo ambitnie nie chce mi się ciągle przełączać na modem neostrady i usłuchać rodziny że na laptopie nie ma internetu

sry za skopiowanie postu z moje tematu,

Link to comment
Share on other sites

No więc tak, musisz pogrzebać w ustawieniach firewalla routera :).

Otwórz przeglądarkę, wejdź na router i z głównego menu wybierz "Firewall Rules" i na ekranie tak samo zatytułowanym kliknij na przycisku "Add" poniżej tabeli zatytułowanej "Inbound Services". Na ekranie zatytułowanym (niespodzianka ;)) "Inbound Services" z rozwijanej listy "Service" wybierz grę (jeśli jej nie ma na liście, to trzeba będzie przed podjęciem dalszych działań wrócić do menu głównego routera - co tam trzeba zrobić, opiszę na końcu :)), "Action" ustaw na "ALLOW always", w "Send to LAN server" wklep IP Twojego komputera (ten, który ma w sieci LAN, nie ten, pod którym jest widziany od strony Internetu) i "WAN Users" ustaw na "Any". Teraz trzeba jeszcze kliknąć na przycisku "Apply" i na ekranie "Firewall Rules" w tabeli "Inbound Services" przesunąć (korzystając z przycisku "Move") właśnie utworzoną regułę powyżej domyślnej, która blokuje wszystko (to ta, która w pierwszej kolumnie nie ma "radio boxa" a w drugiej ma napis "Default").

Jeśli w menu "Inbound Services" nie ma gry, w której chcesz hostować, musisz ją dodać :). Aby to zrobić, w menu głównym wybierz "Security" a potem "Services". Następnie kliknij na "Add Custom Service". W polu "Name" podaj jakąś nazwę (najlepiej tytuł gry, będzie Ci potem łatwiej ją zidentyfikować na wspomnianej wyżej liście "Service"), wybierz rodzaj portów (musisz wiedzieć, czy gra używa TCP, UDP czy też obu ("both")) i ich zakres (początkowy - "Start Port" i końcowy - "Finish Port"). Na koniec kliknij na "Apply" i wróć do "Inbound Services" i poustawiaj tam wszystko tak, jak napisałem wyżej.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...