Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Immi

Rozwiązany: Laptop do... wszystkiego po trochu do 3000zł

Polecane posty

Od dłuższego czasu planuje kupić laptopa i przeglądając dziś ulotke MediaMarktu trafiłem na coś takiego:

Samsung

Procek - i7-3630QM 2,4 do 3,4 GHz

Matryca - led HD 15,6

RAM - 8 GB DDR3

Twardziel - 1 TB

Grafika - AMD Radeon HD 7670 2GB

Windows 8

Cena - 2699

I teraz tak: laptop by służył głównie do pracy/nauki/internetu, jednak od czasu do czasu (czasem częściej smile_prosty.gif ) chciałbym pograć w coś nowszego. Jako, że jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o sprzęt, mam takie pytania:

warto brać za tą cenę z tymi parametrami, czy może polecilibyście coś lepszego (do 3000 zł)?

czy poszedłby na nim Skyrim/Far Cry 3/inne nowsze gry na... pełnej grafice lub prawie pełnej?

czy gry które wyjdą za rok/dwa pociągną?

Samsungi dają rade?

Jestem często w rozjazdach i laptop zajmuje dużo mniej miejsca od pieca, stąd wybór, a jako, że lubię czasem w coś pograć casualowo, to myślę nad kupnem laptopa do 3 tys.

O, znalazłem: http://www.mediamarkt.pl/gorzow-wielkopolski/oferta-specjalna/notebook-samsung-np350v5c,id-835821

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca niezwiązana z komputerowymi rzeczami, pisząc to, myślałem o bardziej "przyziemnych" i "śmiertelnych" rzeczach (chociaż czasem lubię się bawić w grafice - hobby) :)

i7 tylko ze względu na gry, czasem lubię się zrelaksować, ale i to raczej jako laik. Mam budżet taki, a nie inny, a z komputera (właściwie to aktualnie netbooka) korzystam codziennie, więc też bym chciał zainwestować w sprzęt, który długo mi pociągnie. Nie znam się wcale na sprawach technicznych, stąd wątek na forum i prośba o pomoc.

Czy Windows potrzebny... mam oryginalny XP HE, więc teoretycznie nie jest potrzebny. Czy to dużo zmienia w cenie?

A to 'yhy' to odpowiedź ogólna na wszystkie pytania? Wybacz, że się czepiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc do gier ważniejsza jest karta graficzna

(lepiej jest mieć mocniejszą kartę graficzną niż procesor)

Trochę mało atrakcyjne instalowanie wysłużonego xp na nowym sprzęcie

(coraz mniej jest wspierany)

Czy ma znaczenie czy laptop z systemem czy bez - ma zawsze z systemem będzie ~~200zł / 250zł droższy

Ten samsung bardzo średnio nadaje się do gier

Ja Ci polęce solidnego dobrze spasowanego Lenovo y580 na i5 z gtx660 tu już pograsz na wysoko-średnich ustawieniach

(z systemem)

http://www.x-kom.pl/p/116604-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-4gb-1000-dvd-rw-win8.html?ref=100487700&sm12=MzE=&ts=1373918445&token=429dd7a8003558beb9ce634b78851466

Jeśli chcesz koniecznie z i7 (co oczywiście też będzie bardziej przyszłoścowe , ale będzie laptop cieplejszy)

-tylko troszkę przekracza Twój zakres cenowy , ale może dasz radę dołożyć

na tych laptopach już spokojnie i wygodnie pograsz

http://www.x-kom.pl/p/125278-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i7-3630qm-4gb-1000-win8-gtx660-zestaw.html?ref=100487700&sm12=MzE=&ts=1373918445&token=429dd7a8003558beb9ce634b78851466

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...