Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Konkurs z Klarą

Polecane posty

Zapraszam wszystkich aktywnych forumowiczów do udziału w konkursie literacko- plastycznym związanym z Klarą, maskotką ?CD- Action?.

Waszym zadaniem jest wymyślenie (opcjonalnie także narysowanie) nowych przygód Klary w nowym dla niej środowisku (w nowej sytuacji). Wiadomo, że najlepiej Klara się czuje w grach komputerowych, ale co by się stało, gdyby nagle znalazła się gdzieś indziej lub... była kimś innym? Czy nadal zachowałaby jak Klara, heroiczna bohaterka każdej z gier? Czy w nietypowej dla siebie sytuacji znalazłaby rozwiązania rodem z gier? Liczę na Waszą fantazję.

Zgłoszenie powinno zawierać 3 prace (komiksy lub scenariusze tekstowe, które można zilustrować). Każda z 3 prac musi rozgrywać się w jednym środowisku (lub powinna być związana z danym wydarzeniem, zmianą itp.).

Istnieje możliwość przysłania większej ilości prac (5, 10, 25...) lub wielokrotności zgłoszeń (np. 3 zgłoszenia po 3 prace).

Prace należy nadsyłać na adres mailowy marek-lenc[at]tlen.pl (w tytule wiadomości konieczny dopisek ?Konkurs z Klarą?) do końca lipca!

Wyniki zostaną przedstawione na forum na początku września.

Nagrody:

I miejsce- indywidualny cd ?Klara Fan Kit? w specjalnie zaprojektowanej okładce typu DVD box, rysunek z Klarą, zdjęcie Klary z jej autografem ;)

I-V miejsce- rysunek z Klarą, zdjęcie Klary z jej autografem.

(wizualizacje nagród w późniejszym terminie)

Rezerwuję sobie prawo publikacji wybranych prac (np. na forum, w formie pliku zamieszczonego na coverze).

Na wszelkie pytania związane z konkursem odpowiem w tym temacie.

Miłej zabawy!

Niech przykładem dla Was będzie mój komiks z Klarą blondynką.

post-6062-1211210990_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to jeden post ma zawierac przynajmniej dwa komiksy i jakieś opowiadanie o Klarze ?

To chyba nie powinno byc trudne, jak poprawie oceny w szkole to od razu wezme się za rysowanie.

Aha jeszcze jedno pytanie czy prace mają szanse trafic na coverek, tak jak to bylo z poprzednim konkursem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to jeden post ma zawierac przynajmniej dwa komiksy i jakieś opowiadanie o Klarze ?
Nie. Zgłoszenie to min. 3 pomysły dotyczące jednej scenerii. Mogą to być 3 pomysły w formie tekstowej czy rysunkowej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mieszanie sposobów (czyt. dwie ilustracje i jeden scenariusz) wchodzi w grę?
Rysunek 1-klarkowy, komiks 2-, 3- czy więcej obrazkowy- wszystko możliwe. Chodzi o 3 epizody jednej serii (3 odcinki pewnego serialu ;))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość przysłania większej ilości prac (5, 10, 25...) lub wielokrotności zgłoszeń (np. 3 zgłoszenia po 3 prace).

Czy to znaczy że jak poczuje wene twórcza to mogę sobie nawet zrobić setke takich historyjek po trzy okienka w jednej serii i wysłać? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że jak poczuje wene twórcza to mogę sobie nawet zrobić setke takich historyjek po trzy okienka w jednej serii i wysłać? :D
Teoretycznie tak, ale przyzwoitość nakazuje wykonać jakieś sito selekcji- pokaż swoje pomysły znajomym. Jeżeli większości z nich też się spodobają, ślij dalej ;)

1. Może być w kolorze?

Pewnie!

2. Będę to robił na spółkę z kolegą - można liczyć na ewentualne podwójne nagrody?
Sukces ma wielu ojców, a potrzeba matką wynalazków, jednak? Nagrody są już ustalone, nie przewiduję nagradzania kilku(nastu) autorów 3 historyjek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie konkursu:

- Czym rusujesz i malujesz swoje obrazki, pytam się ponieważ jestem w trakcie prac, zrobiłem już kilka szkicy, ale po zeskanowaniu troche dziwnie wyglądały ( rysowałem ołówkiem i czarnym flamastrem ) ?

- Czy po wysłaniu pracy dostanę jakieś potwierdzenie, że doszła lub ,że jest zgodna z tematem ( pytam się, dlatego że mam już pomysł, ale nie jestem pewny co do jego wykonania tzn. czy o to właśnie chodziło w konkursie) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czym rusujesz i malujesz swoje obrazki, pytam się ponieważ jestem w trakcie prac, zrobiłem już kilka szkicy, ale po zeskanowaniu troche dziwnie wyglądały ( rysowałem ołówkiem i czarnym flamastrem ) ?

Maluję piórkiem/flamastrem, markerem, potem skanuję. Czasami usuwam jakiś szum, brudy (ale to już w Paincie). Mam stary skaner hp, który elegancko robi wiele rzeczy za mnie (np. zapis jako obrazek czarno-biały).

Odradzam ołówek.

- Czy po wysłaniu pracy dostanę jakieś potwierdzenie, że doszła lub ,że jest zgodna z tematem ( pytam się, dlatego że mam już pomysł, ale nie jestem pewny co do jego wykonania tzn. czy o to właśnie chodziło w konkursie) ?
Hm, mogę potwierdzić odbiór (jeśli autor wyraźnie sobie tego zażyczy), reszta jest w regulaminie ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody są już z góry zapowiedziane, nie będzie ich ani więcej ani mniej ?
Na dzień dzisiejszy (i na obecną ilość zgłoszeń) nie przewiduję zmian w nagrodach.

Do postu wyżej, dużo wyżej:

chodzi o pewne jedno miejsca, inne niż gra. To ma być coś nowego dla Klary ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład super-market? :)
Ot, na przykład ;)

No i szlag mój pomysł wzial i zgwalcil :( mialo być coś w stylu "Klara & Smuggler: The Shit of City Interactive", i dziala by się w świecie Guild Wars...no trudno, trza coś innego wymyślić.
Trzymaj ten pomysł na inny konkurs ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...