Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Pytania do Marka Lenca

Polecane posty

Marku, czy za rok takze planujesz kolejna wystawe?

Moze tym razem nieco wieksza, nie mowie ze ta byla mala, poniewaz i tak znalazlo sie na niej duzo prac, ale moim zdaniem pozostal lekki niedosyt :)

Oczywiscie nie jest to zwiazane z jakoscia prac, bo te byly znakomite, ale wedlug mnie zdecydowanie za malo :)

Jak znowu bedziesz potrzebowal fotografa to daj znac :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie mi siadło :(

Yilmaz,

owszem, w przyszłym roku zaplanowaliśmy kolejną wystawę w tym samym miejscu (bardzo lubię Galerię Zieloną). Garść niepotwierdzonych konkretów: jesień, pewnie październik, nieco później niż teraz (ok. 19?), znowu jeden temat.

Na tej wystawie widziałeś 73 rysunki (to, co zostało z narysowanych 104). Nie do końca się zgodzę, że to mało- to już mała ksiązka ;)

Początkowo rysunków miało być jeszcze mniej (do 50). Chciałem niektóre porobić w większych formatach. Z czasem (=gdy powstawało coraz więcej materiału) zrobiłem korektę w planach.

Wystawa pokazywała pewien oczywisty ułamek mojej twórczości (narzuciłem go sobie tematem), uczucie niedosytu uważam za komplement ;)

Fotograf zawsze się przyda, tylko teraz zostań dłużej ;)

PeCI,

sprecyzuj co według Ciebie jest prymitywne, a się ustosunkuję. W tym pierwotnym, podstawowym znaczeniu- nie, nie jestem takowym ;)

Ania,

na wystawie mieliśmy 2 "fotografów": ten w ciemnej koszuli to Yilmaz, w niebieskim tshircie- Melon.

Ale masz retro sygnaturkę :P...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania juz wie :)

Dodatkowo, rozmawialem takze z Ania , kierownik z biblioteki ( tak tak, jestesmy na ty i nawet wymienilismy sie numerami gg :P ). Tak podczas rozmowy doszlismy do wniosku, ze takze pozostal lekki niedosyt.

Wedlug mnie, pozostawanie w jednym gruncie tematycznym na wystawie wlasnie pozostawia taki niedosyt.

Ktos moze sobie powiedziec :" Ciekawe, jak Marek daje rade w innej tematyce?"

I wlasnie dla takich ludzi powinienes stworzyc wystawe z roznorodnymi rysunkami, poczawszy od piekla wlasnie, a konczac na szkicach okologrowych.

Dzieki za podpisanie numeru, teraz mam juz autografy wszystkich z tamtych czasow, nawet EGM cos tam nabazgral :)

A Antek faktycznie namalowal lepiej od Ciebie w tej ksiedze " zazalen" ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zdanie, ale swojego będę bronić nadal :P

Właśnie taka wystawa z wernisażem jest najlepszym rozwiązaniem. Spokojnie do ogarnięcia, zawsze można zapytać obecnego autora o cokolwiek. Przypominam- otwarcie było 7 lipca, to okres wakacyjny. Pomyłki z przesytem nie mam zamiaru powtórzyć (dowód? Tipsomaniak z Archiwum Iks). Wystawa ma być wstępem do dalszego poszukiwania, ale również powinna być pewną całością. Tę całość narzucił temat. Rozwinięta wersja wystawy ukażę się w formie książeczki pdf.

Wystawa z różnorodnymi tematami- była (w tym samym miejscu) 2 lata temu. Szkoda, że się nie załapałeś...

Dedykacja na numerze CDA- nie dostałeś rysunku? Każdy otrzymał "zażyczony" sobie rysunek. Trochę to trwało, ale każdy dostał czego chciał ;)

Antek- mimo całego dogryzania temu zdolnemu malcowi, chłopak nie chciał wyjść (dopiero mama po niego przyszła :P). Zażyczył sobie autobus na "życzonym" rysunku. Po narysowaniu stwierdził, że sam potrafi lepiej :P...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Antka nikt nie pobije :)

Ty chodziles w kolko i rozmawialem z kazdym, a Antek tak chyba z 1,5 godziny rysowal :)

A wiesz jaki mi pomysl tak do glowy wpadl?

Moze i jest to bardzo zmudna i ciezka praca, ale czy nie myslales nad tym aby wydac w formie papierowej pelnoprawne pelne wydanie... powiedzmy " Klara i jej niesamowite przygody nad bagnami wiecznego smrodu"

Tytul co prawda zartobliwy, ale mi chodzi bardziej o ksiazeczke, wielkoscia zblizona do Tipsomaniaka, oczywiscie okolo 100 stron opisujace jedna przygode Klary...

Ale pewnie by sie Tobie nie chcialo, sam taki jeden komiks robilem przez 4 miesiace chyba, a liczyl ledwie 80 stron.

Moze sprobujesz? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtorej godziny, phi :P

Ostatnio zostałem zaproszony do "Projektu 24". W największym skrócie: wpuszcza się ekipę komiksiarzy do wygodnego, klimatyzowanego pomieszczenia na 24 godziny. Po przekręceniu klucza zdradzony jest temat, na który stłoczona brać maluje 24 karty komiksu. Ma na to tytułową dobę... Zaproszenie przyjąłem :P

Książka- chciałbym wydać jakąkolwiek, niekoniecznie z Klarą, ale budżet i szacunkowy zysk skutecznie odstraszają. Dłuższa opowieść z Klarą- mi się nie uda, ale jak poprosicie Iskra- wszystko zilustruję :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Marku, ale pamietaj o tym, ze istnieja takze spąsozy ( celowy blad, nawiazuje do Twojego rysunku - szukam spąsora:P)

Jestes osoba rozpoznawalna, publikacja prac w CDA to zaszczyt, ludzie czytaja to pismo i ma spory popyt, wiec ja bym na Twoim miejscu szukal wlasnie kogos, jakiegos patrona medialnego, ktory pomoze finansowo w wydaniu publikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wyszło mi, że dwie osoby zmontowałam w jedną. I zorientowałam się dopiero wczoraj wieczorem. A wystarczyło zapytac, kto z nami w knajpie był. W kazdym razie do konca życia bedę Ci Marku przypominac, że byłam na wystawie ha! Prawdopodobnie zawsze wtedy, gdy simgając przez Poznań nam sie terminy nie zbiegną.

I tak sobie myslę a propos tego lipcowego weekendu, że jeśli by sie udało, to może raczej jakaś knajpa w sensie jej ogródek, bo wtedy bym nie miała problemu co z Lilą zrobic.

A co do rysunków, to licze, że je własnie wtedy odbiorę. JA poprosze anioła z przykazaniami na temat prania skrzydeł i ze skrzydłami motyla, a Damian chciał Browna. I gdyby każdy był na kartce A4 by było super.

I nie ukrywa, że jesli będziesz montował kalendarz na 2012, to będe chętna. tegoroczny wisi w kuchni i kazdy, kto sie w niej zjawia i zauważy, to zapuszcza żurawia na wszystkie miesiące.

A wystawa z wiodącym tematem jest ok. Gdyby była ze wszystkim po trochu, to chyba cos na zasadzie "całokształtu twórczości", a na to masz jeszcze czas :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

dzięki za przybycie na wystawę- mimo urlopu, mimo pogody, mimo rodzinnych obowiązków... Fajnie, że byliście (prawie) w komplecie (za kotem nie tęsknię :P). Cieszę się, że nie żałujecie. Wzorem melona (specjalnie przyjechał z Poznania!!!)- na następną wybierzecie się bez mruczenia na odległość :P?

Rysunki- odbiór przy spotkaniu (ogródek? kino?), trudno powiedzieć dokładnie kiedy (za 2 tyg???).

Kalendarz 2012- jeszcze nie wiem, czy będę je robić (w takiej formie). Pożyjemy, zobaczymy...

Wystawa przekrojowa- ciekawe, od takich zacząłem swoje przygody z wystawami :P U mnie musi być wszystko na odwrót...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą wystawą szło mi o to, że przewaznie jak sie zbiera cała twórczośc autora, to raczej rzadko za jego życia. więc..;))

A tematów okołowystawowych masz sporo..

kolejna wystawa? Może będziemy, jesli ona w okolicach Poznania będzie?;) Wiesz z taką przyczepką ok 6h jazdy to jednak cięzko.. No niestety, ale nigdy nic nie wiadomo. A niezaleznie o kolicznosci, ze tak wrednie powiem, to wystawa zawsze lepsza, niz deszczowa pogoda;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna wystawa (ta w przyszłym roku) też ma być tematyczną (temat, który wałkuję od początku mojej twórczości, mój ulubiony :P). Być może przygotuję się lepiej, więc i odległość (znowu Gdańsk) nie powinna być aż tak odczuwalna :P...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dodam że bardzo żałują że znów nie byłem na wystawie, ale niestety odległość i czas mi na to nie pozwoliły. A widzę że mam czego żałować :)

Pomyłki z przesytem nie mam zamiaru powtórzyć (dowód? Tipsomaniak z Archiwum Iks).

Chyba trochę nie rozumiem, było coś złego w tym Tipsomaniaku? Mi osobiście się bardzo podobał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aracely- wiesz, zawsze mozna isc na dlugasne L4 :)

Wlasnie, Marku- zachowaly sie moze Twoje pierwsze rysunki jakie wykonywales?

Moze dobrym pomyslem by bylo przedstawienie Twoich prac od poczatku tworczosci, nie wiem, jakies niedokonczone projekty?

Jesli chodzi o kalendarz to jestem za , to juz kest tradycja, pamietaj ze zmiany nie sa dobre ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie da rady, bo moje ostatnie i za razem pierwsze L4 <5 lat pracy> trwało coś ok 4,5 miesiąca, więc po samym powrocie do pracy kolejne jakiekolwiek L4 by nie było mile widziane;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JamesVoo,

zawsze, kiedy liczę wszystkie rysunki z tego Tipsomaniaka, mylę się po 200. Sporo rysunków na niewielkiej powierzchni, obrzydliwe miniaturki, misz- masz... Brrr.

Yilmaz,

nie, bo zawsze wysyłam oryginały (teraz już skany, internet :P). Czasami powielałem co ciekawsze rysunki i wkładałem je do teczki- kroniki. Taka wystawa byłaby chyba ciekawa tylko dla mnie :P To raczej materiał na wpis blogowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, a masz niewykorzystane rysunki do działu "Na Luzie" i czy planujesz zrobić z nimi, to co z niewykorzystanymi rysunkami do Action Redaction??? Ponieważ czytając ostatnie "Na Luzie" w CDA 07/2011, poczułem... wróć, czuję się oburzony faktem, że jest jeden tylko Twój rysunek a na dodatek jest to w 100% "odgrzewany kotlet" i tyle - serio :dry: ("Klara - Po czym poznajesz, że nadciąga fala zombie? Zygmunt - Po zapachu... - Strasznie jadą bigosem..."). No i ja osobiście nie łapię/nie kumam humoru od Błażeja Wiśniewskiego, niestety... Wiem, że CDA ma prawo umieszczać Jego rysunki w czasopiśmie ale mi to się nie podoba i tyle... (też mam prawo nie lubić tego czy tamtego) wolałbym żebyś konkurował z Otisem albo jakimiś innymi rysownikami - właśnie... dlaczego w CDA nie pojawią się rysunki jakiś mało znanych rysowników (nie tylko mało znani ale też tacy co jakoś też chcą się pokazać, fajnie rysują) albo żeby było jakieś urozmaicenie? Co o tym Marku sądzisz? Chciałbyś żeby tak czasem było? (ja chciałbym...) No bo się robi już monotonne, serio... :/ (I od teraz jestem antyfanem Błażeja Wiśniewskiego... :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HacKNSlasHMonsteR21,

w ostatnim NL były 2 moje rysunki (ten z Pacmanem też jest mój). Jeśli chodzi o duble- nie ogarniam tego, do redakcji przesyłam zawsze raz :P Szczerze mówiąc, nie zwróciłbym już na to uwagi, czy jakiś rysunek się powtórzył, chyba za dużo ich rysuję. Jednak do NL rysuję najmniej- kiedyś przygotowałem kilkanaście rysunków nie w temacie gier, ale siedzą w szufladzie Smugglera i czekają na lepsze (?) czasy. Teraz robię tylko Klarę, a że formuła NL taka jest (= miks wszystkiego), musi starczyć miejsca także na inne materiały, innych autorów. Także Błażeja Wiśniewskiego (choć wrzucenie jego prac do NL wydaje mi się niedocenieniem autora- pasowałby bardziej w dawnym Gamewalkerze.

Niewykorzystane rysunki z NL- pewnie są, ale trudno ustalić które to będą. Po prostu tak długo czekają na druk. Wyobraź sobie, że podczas jednego weekendu robię serię 20 przygód Klary, które pismo publikuje przez najbliższe pół roku (inna sprawa, że rysunkami do tego działu ich nie rozpieszczam, nie mają w czym wybierać :P). Trochę obecność w tej formie w dziale NL mi nie leży- próbowałem trochę z autorskim "Na marginesie", ale okazał się jeszcze większą pomyłką. Chciałbym w NL dawać rysunki, takie jak na blogu- uniwersalne, na każdy temat, ale w tej chwili nie jest to możliwe. Większą satysfakcję mam oglądając rysunki w AR czy też w ilustrowanych felietonach. Klara nadaje się na coś bardziej epickiego, najlepiej na książkę :P

Rozumiem, że możesz nie trawić humoru w rysunkach Błażeja, choć do końca nie rozumiem, w jaki sposób mam rywalizować z Otisem? Myślę, że CDA zrobiło świetny ruch (dając miejsce w piśmie dla 3 różnych rysowników). Dzięki temu macie możliwość (a czasami i przyjemność :P) zaznajomić się z inną stylistyką, wrażliwością, humorem. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Że jest tego tak mało? Cóż, CDA to pismo o grach, poszukajcie naszej twórczości (mojej, Błażeja i Marcina) w innych miejscach (internet, inne pisma, projekty). Fani powinni też się wykazać jakąś inicjatywą :)

Chyba wiem, skąd wziął się Twój niedosyt mojej twórczości w CDA. Teraz dzielę łamy z 2 innymi autorytetami. Złudzenie o tyle dziwne, bo teraz znajdziesz więcej moich rysunków w piśmie niż gdy byłem tam sam (jedynym rysownikiem).

Pytanie o oddanie miejsca nowym rysownikom- to pytanie raczej do kogoś z naczelnych, chociaż ja nie miałbym nic przeciwko. Jednak CDA to trudne pismo do debiutu- trzeba wejść z czymś naprawdę dobrym ;)

Rozwiń zarzut o monotonię- bardzo mnie to ciekawi.

sebawilk,

jest tyle fajnych rysunków do narysowania, po co w tym czasie skupiać się na jednym ;) Mam swoje lepsze i gorsze rysunki, przy niektórych siedzę dłużej, przy innych krócej. Trochę lenistwa, trochę pogmatwanego stylu, trochę ekspresji- i masz, oto ja ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...