Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Garlet

Rozwiązany: PO zmianie zasilacza bios wydaje jeden długi dźwięk i 3 krótkie

Polecane posty

Witam. Ostatnio kupiłem nową płytę główną i ram ale podczas grania komputer sie wyłączał. Uznałem że to słaby zasilacz więc zakupiłem nowy. Problem jest w tym że gdy podłączam stary wszystko chodzi tyle że w grach już wysiada a kiedy podłączam nowy (zakupiony dziś) to bios wydaje jeden długi dźwięk i 3 krótkie co podobno oznacza błąd karty graficznej. Nie wiem co może być tego przyczyną bo nowy zasilacz to XFX 550w a stary to Modecom Carbon 430w. Ze starym zasilaczem wszystko sie normalnie włącza a z nowym coś sie dzieje nie tak a podpinam wszystko prawidłowo. Możliwe że to wina kabli ale nie jestem pewien więc pytam bo może wina leży w czymś innym. Z góry dziękuje i prosze o szybką pomoc smile_prosty.gif

Udało mi sie podłączyć i wszystko działa ale zasilacz jest poza obudową. Gdy wsadzam wszystko do obudowy to znowu nie działa. Wina musi leżeć w kablach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to Gigabyte 970a-ud3 rev.3.0. Zasilacz normalnie działa tylko właśnie nie zawsze włącza sie normalnie komputer. Nie jestem pewien ale możliwe że przez to że są sztywne kable prąd nie dopływa momentami. Wszystko zależy od układu kabli. Problem jest w tym że ja nie chce mieć zasilacza poza obudową bo wszystko jest otwarte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie że kabel 6 pin pcie jest uszkodzony gdzieś :) Podłączyłem 8-pinowy z przejściówki a od 8-pinowego odłączyłem 2 dodatkowe piny i wszystko działa normalnie :) Nie widze póki co sensu oddawania na gwarancje. Dzięki wielkie za wszystkie porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...