Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Konradzin

Rozwiązany: Czytnik ebooków do 300zł

Polecane posty

Witajcie forumowicze!

Ostatni wyjazd i fakt że zabralem tylko jedna książkę, którą bardzo szybko przeczytałem zachecil mnie do zakupu czytnika ebookow aby wszystko mieć w jednym miejscu.

Niestety mało jestem obeznany w tych sprawach, dlatego proszę Was o pomoc.

Może zacznę od tego jakich funkcji potrzebuje:

- wielkość raczej nie ma dla mnie znaczenia, choć takie kieszonkowe 6 cali byłoby wygodniejsze niż 10

- Moduł GSM nie jest mi potrzebny - od tego mam telefon, z którego zawsze moge zrobić mobilny hotspot

- WiFi z drugiej strony mogłoby byc przydatne jakbym zechciał przeczytać jakiś artykuł, zawsze wygodniej na większym urządzeniu

- korzystać z niego bede głownie na wyjazdach tudzież w domu

- znajomy opowiadał mi o jakieś technologii epapieru (e-ink) dzięki której oczy sie nie męczą, a bateria dłużej trzyma. przyjemnie by było mieć to w urządzeniu.

- chciałbym żeby dało sie na nim bez problemu odpalac PDFy

Próbując samemu sie rozeznac w tej kwestii zauważyłem ze wielu ludzi poleca Kindle'a z amazonu. Na Allegro znalazłem pare ich modeli poniżej 300zł. Jest to chyba jednak wersja "z reklamami" i tu sie pojawia moje następne pytanie. Jak wyglądają te reklamy? Bardzo przeszkadzają? Warto dopłacać do wersji "bez reklam"?

Może polecicie jakieś inne alternatywy w tym przedziale cenowym?

Z góry dzięki wam za pomoc i wskazówki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kindle 5 z reklamami i kompletnie one nie przeszkadzają. Są obecne tylko w menu głównym jako pasek na dole ekranu i jako wygaszacz. Nie przeszkadzają kompletnie, no chyba że reklama jakiejś książki to coś, na co nie da się patrzeć. tongue_prosty.gif Jeżeli jednak bardzo by ci przeszkadzały, można je usunąć, choć traci się przez to gwarancję. Sam czytnik jest niesłychanie wygodny, ekran jest epapierowy, więc kompletnie nie męczy oczu, a przesyłanie artykułów za pomocą takiego Readability to sama przyjemność.

Nie próbowałem czytać na nim PDFów, bo o wiele lepiej sprawdzają się .mobi i przekonwertowane .epuby. Ale słyszałem, że trzeba takiego PDFa przepuścić przez program usuwający marginesy, bo Kindle dodaje swoje, które w połączeniu z wbudowanymi w PDFa tworzą ogromną ramkę. A na 6 calach nie wygląda to czytelnie. Ale dzięki temu programikowi można sobie z tym poradzić, więc nie widzę problemu.

Ogólnie polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Jeżeli lubisz czytać, a nie masz zamiaru brać wielu książek, czytnik nada się idealne. smile_prosty.gif A Kindle jako jeden z najtańszych jest zarazem najlepszy i to jego wybrałbym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to w takim razie mam jeszcze kilka pytań. Po pierwsze, jaka jest różnica między poszczególnymi modelami Kindle? Na allegro jest 3,4,5 i to wcale nie 5 jest najdroższa.

W zasadzie trochę boję się kupowania na allegro z wysyłką ze Stanów. Obecnie nie mam możliwości sprawdzenia polskich sklepów (wracam w piątek z wyjazdu i w kolejny piątek znowu wyjeżdżam, także wolę sobie załatwić ten czytnik w przeciągu tego i następnego tygodnia). Kupiłbym gdzieś w Polsce ten czytnik poniżej 300zł? Na AlleDrogo są cholernie duże skoki cen jeśli chodzi o te urządzenie, ale wydaje mi się, że ma to związek ze sprowadzaniem z USA.

http://allegro.pl/kindle-classic-6-wifi-okazja-i3358761386.html (ten to raczej pewniak, tylko z tą różnicą, że jest o 30zł droższy od pozostałych + jeszcze wysyłka, chociaż nigdzie nie jest napisane czy jest to 4 czy 5)

http://allegro.pl/czytnik-amazon-kindle-5-grafit-classic-gw-firma-i3364912456.html (tego nie jestem pewien i ta wysyłka z USA...)

http://allegro.pl/amazon-kindle-5-classic-wi-fi-kurier-ups-gratis-i3383345427.html

Niska cena może jeszcze wynikać z tego, że są one "refurbished", co mi raczej nie przeszkadza. Ważne, żeby działało.

Generalnie nasuwa się kilka pytań, lepiej dopłacić i mieć wysyłkę z Polski czy można spokojnie brać od tych gości co z USA wysyłają? I jeszcze, który model? Różnicy w cenie nie ma, więc pewnie lepiej brać piątkę, tak?

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki za sugestie! Cena jest zdecydowanie niższa, musiałbym jeszcze ogarnąć wysylke do Polski. Boli tylko jedna rzecz - brak możliwości przeglądania internetu / czytania artykułów w internecie co w moich oczach odbiera jakikolwiek sens WiFi. A może jest możliwość wgrania jakiegoś oprogramowania żeby umożliwić czytanie artykułów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemem tego czytnika jest android, wiec techniczna możliwość powinna być. Nie wiem tylko czy jest on w jakiś sposób zablokowany. Jeśli tak to pewnie odblokować się da, ale można stracić gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po przeczytaniu wielu recenzji i opinii zdecyduję się chyba jednak na tego NOOKa. Przemawia za nim niska cena, funkcje nie gorsze od Kindla oraz możliwość wgrania "jailbreaka" dzięki któremu będę miał wszystkie funkcje, których zabrakło w oryginale smile_prosty.gif

Mam parę pytań co do tego sklepu http://direct.asda.c...default,pd.html

Kupował już tutaj ktoś? Nie ma problemu z wysyłką do Polski? Nie mogę się nigdzie tego doszukać.

@edit

Chyba nie mają wysyłki do Polski. Czyli z niskiej ceny nici :(

@edit2

Skoro nie ma tego NOOKa po niższej cenie, to ci wybrać?

http://m.allegro.pl/przedmiot,czytnik-nook-simple-touch-2gb-wifi-2-lata-gwardhl,3361848140.html (to jest raczej pewniak)

albo ryzykować z kindlem (wysylka z USA, refabrykowany) i dopłacać 50zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...