Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Papkina

Polecane posty

W końcu udało mi się wrócić do kraju i, pomimo problemów z policją na Węgrzech, zdobyłem nowe CDA. Faktycznie, numer dziwny, ale świetny. Dzięki za ten tekst o uniwersytetach, bo utwierdził mnie, że najlepiej będzie pójść na UŚ na tą specjalizację.

Dobra, czas na pytanie: Jakie jest twoje zdanie na temat traktowania gier jako sztuki?

Ja mam problemy z Policją gdziekolwiek jestem (acz solowego Stinga nie znoszę nawet bardziej).

Dokładając swoją cegiełkę do Antycznego Sporu o Gry, Sztukę i Całą Resztę nie mogę być specjalnie świeży, bo powiedziano na ten temat już wszystko i jeszcze trochę. Gry sztuką bywają, częściej okazując się solidną, rzemieślniczą robotą. Podobnie, jak książki i filmy.

Papkin, czy możemy spodziewać się Twojego fanpage na FB? biggrin_prosty.gif Wiele osób liczy na to, że najlepszy funfel z CD Action zacznie skrobać coś od czasu do czasu także na fejsie wzorem kolegów i koleżanki z redakcji, czy istnieje taka szansa?

Szansa istnieje, acz nieposiadanie fanpejdża jest dla mnie - właśnie wobec upowszechnienia tej formy komunikacji z czytelnikiem - niemym wyrazem wewnętrznego snobizmu. No i pozwala zachować nutę tajemniczości, wszak towarzysze Berlin i Cross wpychają Wam swoje wewnętrzne światy do gardeł. :)

"[...]przerabiać Płotkę na Rainbow Dash."

Oglądasz MLP?

Oczywiście, spróbowałbym nie znać mając ponad sobą naczelnego z takim nazwiskiem!

Niespecjalnie, acz kucykowe szczęki tak się wgryzły w popkulturę, że kilka motywów kojarzę.

Od jak dawna masz tatuaż z Symbolem Udręki? Pytam, bo w sumie sam się zastanawiam nad machnięciem czegoś takiego na swoim ramieniu. biggrin_prosty.gif

Nie wiem, nie pamiętam, pewnego dnia obudziłem na stole kostnicy (gdzie przetransportowali mnie w związku z bardzo rock'n'rollową imprezą) i spostrzegłem na ramieniu ten właśnie symbol.

Machnij, acz u dobrego tatuażysty, bo sam widziałem kiedyś ten wzór w NAPRAWDĘ karykaturalnej wersji. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papkin, czy możemy spodziewać się Twojego fanpage na FB? biggrin_prosty.gif Wiele osób liczy na to, że najlepszy funfel z CD Action zacznie skrobać coś od czasu do czasu także na fejsie wzorem kolegów i koleżanki z redakcji, czy istnieje taka szansa?

A zresztą...

https://www.facebook.com/papkintodoscnedznypseudonim?fref=nf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam za granicą, sidiakszony przychodzą do mnie ze sporym opóźnieniem. Właśnie przerabiam nr 8/2015 i przeczytałem recenzję Magicki 2. Gry nie kupię, gdyż jedynka wybitnie mi nie podeszła. Wszedłem tutaj tylko pogratulować najlepszej recenzji w cd-action jaką czytałem od jakiegoś roku (a czytam od deski do deski). Gratulacje i chcę więcej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam za granicą, sidiakszony przychodzą do mnie ze sporym opóźnieniem. Właśnie przerabiam nr 8/2015 i przeczytałem recenzję Magicki 2. Gry nie kupię, gdyż jedynka wybitnie mi nie podeszła. Wszedłem tutaj tylko pogratulować najlepszej recenzji w cd-action jaką czytałem od jakiegoś roku (a czytam od deski do deski). Gratulacje i chcę więcej biggrin_prosty.gif

(pąsowieje) Dziękuję, mate, tylko czekać na Magickę III.

Wiadomo kiedy pojawi się info o nowym odcinku Fallout S.P.E.C.I.A.L ? Na You Tube jest już od kilku dni.

Nie było mnie wtedy na posterunku, stąd dzisiaj wrzuciłem aż dwa. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie wtedy na posterunku, stąd dzisiaj wrzuciłem aż dwa.

Hurra klaszcze.gif

Jestem ciekaw, który typ przygodówek lubisz bardziej ? Te, w których kamera jest w trybie FPP a postacią poruszasz poprzez wskazanie kursorem krawędzi ekranu(np. Myst, Atlantis itp.) ? Czy może klasyczne point&click z widokiem z boku (np. Leisure suit Larry, The Next Big Thing, Runaway itp) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące tekstu traktującego o modach do HoMM3.

Wiem, że pewnie mógłbym guglać dość długo, jednak pomyślałem, że skoro zgłębiłeś już temat, to może 'na szybko' będziesz w stanie odpowiedzieć:

Przy tekście wspominasz o wymogu dodatków do gry, przed instalacją większości modów. A jak to się ma do niedawno wypuszczonego HoMM3HD? Pytam, ponieważ okazało się, że podczas przeprowadzki gdzieś się zapodziała połowa moich płyt z tejże gry (obecnie mam tylko standalone Shadow of Death) i dla ułatwienia sobie życia zakupiłem właśnie tą edycję. Orientujesz się czy do tejże wersji (Steam) również mogę dograć chociaż niektóre mody bez obawy o uszkodzenie plików gry?

Edytowano przez ZygfrydQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś mi, drogi Papkinie, wyjaśnić jedną rzecz? Otóż w najnowszym CDA raczyłeś opublikować tekst "Hejt nasz powszedni". Można się z nim zgadzać albo nie, nieważne. W każdym razie jest w nim taki fragment "Trwa właśnie ogólnopolska akcja HejtStop, której uczestnicy (w tym ludzie z naszego podwórka, vide Krzysiek Gonciarz) starają się wyrugować z przestrzeni publicznej mowę nienawiści". I właśnie chodzi mi o to co jest nawiasie. Kim są ci "my"? Co to za "podwórko"? Opublikowałem jeden film na YT, niedługo leci drugi, więc bardzo naciągając można uznać Krzysztofa Gonciarza za kogoś z mojego podwórka (chociaż go nie lubię). Ale co ty masz na myśli? Na którym podwórku byłeś z Krzysztofem Gonciarzem przed rozpoczęciem tej akcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim są ci "my"? Co to za "podwórko"?

Jesteśmy Kaliber44, wierz mi!

"Podwórko" - ludzie zajmujący się grami.

Chciałbym ciebie spytać czy zagrałeś w grę p.t. Life is Strange , a przede wszystkim twą opinię na temat wszystkich 5 epizodów

ps. udało by się znaleźć w np najnowszym numerze CDA znaleźć twą recenzję , lub 9kier na temat tej gry

pozdrawiam

Grałeś. Udałoby się, już od wtorku będzie ona ogólnodostępna w kioskach i salonach z prasą (UWAGA! Wypowiedź zawiera lokowanie magazynu!).

Takoż pozdrawiam.

Dwa pytaniuszka:

primo eins: Masz jakąś wewnętrzną niechęć do Berlina? Każdy ma gust swój (me gusta swoje mam), ale często robisz sobie jaja z niemieckiego gustu.

primo zwaj: Kupiłeś w końcu tego krokodyla?

Nie znosimy się z Berlinem, kradniemy sobie kanapki i Crossa. Owszem, czynię sobie z kolegi podśmiechujki, ale to takie sympatyczne trącanie patykiem, nie żadna wrogość (zresztą - #hejtstop).

Nie, kupiłem węża (serio-serio), o czym koledzy i koleżanka nie pozwalają mi zresztą zapomnieć. W tratowaniu tematu kopytami przoduje zresztą redaktor Kuc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że spodobał ci się Ace Attorney! Jutro zapoznam się z twoim tekstem w sidiekszyn na ten temat, ale tak chciałem zapytać - wersja DS, 3DS, komórki?

Tekst nietypowy (swoją drogą: chyba więcej niż jego pisanie trwało... składanie w DTP), ale pretekstem do jego napisania (i nadrobienia serii!) stała się wprowadzka kolegi Crossa, który to wniósł do naszego mieszkania i DS-a, i 3DS-a. ;)

No i dzięki za artykuł o Chrono Triggerze. Kupiłem i dużo lepiej trafić nie mogłem. tongue_prosty.gif

No ba!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stała się wprowadzka kolegi Crossa, który to wniósł do naszego mieszkania

E no gratki, skoro sie wprowadził, to pewnie kroi sie coś poważniejszego. Aura w kraju teraz nie nastraja, ale... planujecie już ("cichą") adopcję?

Skoro twoja sytuacja osobista się ustabilizowała, czy można teraz liczyć, że w tekstach nie będziesz się już onanizował swoją własną erudycją w co drugim zdaniu? Czy głównym bohaterem twoich recenzji staną się w końcu gry które recenzujesz, a nie Papkin?

Żeby nie było - uważam cię za b. ciekawego redaktora i lubiłem czytać twoje teksty, ale jakieś dwa/trzy numery do tyłu było cie w piśmie tak duzo, że az (za przeproszeniem) do porzygania. A że w każdym twoim artykule charakterystyczna zawartość Papkina jest wyższa niz cukru w cukrze - od tamtej pory nastąpiło u mnie zmęczenie materiału...

...no nic, życzę szczęścia w waszym związku z Crossem i pozdrawiam. Co złego to nie ja!

icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no gratki, skoro sie wprowadził, to pewnie kroi sie coś poważniejszego. Aura w kraju teraz nie nastraja, ale... planujecie już ("cichą") adopcję?

Nah, jego kobieta ma zbyt szerokie biodra, żebym mógł konkurować z Jej płodnością. Przykro mi, ale jeśli liczyłeś na wikt i opierunek, musielibyśmy pierwej poprztykać się o prawa rodzicielskie z niejaką Nadzieją (która to, w myśl starego, polskiego przysłowia, zapewne koledze matkuje).

Skoro twoja sytuacja osobista się ustabilizowała, czy można teraz liczyć, że w tekstach nie będziesz się już onanizował swoją własną erudycją w co drugim zdaniu? Czy głównym bohaterem twoich recenzji staną się w końcu gry które recenzujesz, a nie Papkin?

Niestety, w związku z tym, że jednak wciąż daleko mi do stabilizacji, będę sobie kompensował na łamach CDA. Cieszy mnie natomiast, że udane życie erotyczne ma pan kolega (aczkolwiek na przyszłość radziłbym pieprzyć głupoty pod kołderką, przy zgaszonym świetle).

Żeby nie było - uważam cię za b. ciekawego redaktora i lubiłem czytać twoje teksty, ale jakieś dwa/trzy numery do tyłu było cie w piśmie tak duzo, że az (za przeproszeniem) do porzygania. A że w każdym twoim artykule charakterystyczna zawartość Papkina jest wyższa niz cukru w cukrze - od tamtej pory nastąpiło u mnie zmęczenie materiału...

...no nic, życzę szczęścia w waszym związku z Crossem i pozdrawiam. Co złego to nie ja!

Żeby nie było - też uważam cię za ciekawego czytelnika i mam nadzieję, że mój komentarz nie urazi takiego zucha! Na co dzień jestem bardzo uprzejmy i pomocny, a moim największym marzeniem jest pokój na świecie!

(emotka czy coś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że mój komentarz nie urazi takiego zucha!

Nie ma obawy, urazić mogłaby mnie tylko PRAWDA sprzeczna z wyidealizowanym obrazem samego siebie. Twoje próby wycieczek osobistych nie miały takiej mocy. Dziękuję jednak za troskę, szczególnie, że to ja zaczepiłem ciebie.

Pozdrawiam Papkinku jeszcze raz, bo przecież obaj wiemy, że pomimo twoich wad, to tak naprawdę spoko z ciebie gościu i mocny recenzent.kwiatek.gif

Ps

W razie jakichś problemów z otoczeniem, np. gdyby ta przykrywka (niby-dziewczyna Crossa) nie zdała egzaminu - polecam odcinek SP pt. "Tweek x Craig" (s19e06) jako formę poradnika: jak radzić sobie z presją społeczną. Wierzę jednak, że wszystko dobrze się ułoży, a gdy już zdecydujecie się na coming out i któregoś dnia przyjdziecie do pracy trzymając się za ręce - cała redakcja będzie biła wam brawo na stojąco. Trzymam za was kciuk (lewej ręki). Niech każdy ma prawo przynajmniej do własnej miłości! Pzdr

Edytowano przez Darwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy, urazić mogłaby mnie tylko PRAWDA sprzeczna z wyidealizowanym obrazem samego siebie. Twoje próby wycieczek osobistych nie miały takiej mocy. Dziękuję jednak za troskę, szczególnie, że to ja zaczepiłem ciebie.

Kamień z serca. Troska jest w tym wypadku naturalna, w końcu takie będą Rzeczpospolite, jakie jej młodzieży chowanie.

Ps

W razie jakichś problemów z otoczeniem, np. gdyby ta przykrywka (niby-dziewczyna Crossa) nie zdała egzaminu - polecam odcinek SP pt. "Tweek x Craig" (s19e06) jako formę poradnika: jak radzić sobie z presją społeczną. Wierzę jednak, że wszystko dobrze się ułoży, a gdy już zdecydujecie się na coming out i któregoś dnia przyjdziecie do pracy trzymając się za ręce - cała redakcja będzie biła wam brawo na stojąco. Trzymam za was kciuk (lewej ręki). Niech każdy ma prawo przynajmniej do własnej miłości! Pzdr

Ach, teraz wszystko jasne. Rozumiem, że temat cię zainspirował, ale - jako wciąż niewyrobiony odbiorca dóbr kultury - nie dostrzegasz, że będące tematem odcinka YAOI to jednak fikcja. Widzę, że chciałbyś widzieć w mojej więzi z szacownym kolegą współlokatorem coś więcej, ale - niestety - nasze relacje ograniczają się do (faktycznie płomiennych) dyskusji o utrzymywaniu czystości w promieniu kilku metrów od siebie.

Co do szczegółów technicznych - choć zapewniasz, że "mocny" ze mnie recenzent, to jednak nie czuję się na tyle mocny, by móc dyskutować z ekspertem (a może i praktykiem) w temacie szczególnych trudnych miłostek.

A już całkiem serio: chłopaku, naprawdę fajne mi tu złośliwostki wplatasz, weź nie marnuj tej kreatywności w tym wątku. Akademia CDA chętnie ją spożytkuje w ciut bardziej produktywny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, teraz wszystko jasne. Rozumiem, że temat cię zainspirował,

Tak, dobrze mnie wyczułeś. Kilka dni wcześniej oglądałem ten odcinek, a gdy użyłeś zwrotu w swoim wpisie: "do naszego domu" - wyobraźnia sama ruszyłaicon_wink.gif

naprawdę fajne mi tu złośliwostki wplatasz, weź nie marnuj tej kreatywności w tym wątku.

Super, dzięki - oczywiście natychmiast przyjmuję to jako komplement, za który układ nagrody wypłaca mi sporą doze cukiereczków (dopaminy i endorfin) w główce. Możesz się śmiać, ale dla ciebie to błahostka, a dla mnie pewna wartość, bo jesteś tzw. "kimś" i na propsie i w ogóle.

Dobra, już ci nie będę więcej zawracał głowy bzdetami Papkinku. Jak się jeszcze kiedyś udziele w twoim wątku, to postaram już merytorycznie.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papkinie... Mam do ciebie kilka pytań... więć...

1. Jaka jest twoja osobista ocena FNAF`a 4?

2. Jeśli chcesz poznać moje teorie to wal śmiało (chyba że nie chcesz to nie będę upierdliwy).

3. Co do Akademi CDA to może być np. solucja, rzut okiem czy koniecznie to co jest napisane w numerze (czyli notatka)

4. Dało by się zrobić drugi tipsomaniak o Ester Egg`ach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...