Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Papkina

Polecane posty

Ponad miesięczny już, podskórny ból wywołany moim instynktem poprawiania innych ludzi (doprawiony nutką zdrowej hipokryzji) zmusił mnie do czynu niespotykanego – odezwania się do kogokolwiek z użyciem internetu…

Jako, że cd-action bawi, uczy, wychowuje, czuję się zobligowany do zapobieżenia nauczenia popularnego błędu. Nie ma czego takiego jak „najmniejsza linia oporu”(Numer 06/2018. Kaszanka Zone… I to jeszcze w pierwszym akapicie). Jest (uwaga, użyję wobec ciebie caps lock-a i złamię konwencję genewską) „LINIA NAJMNIEJSZEGO OPORU”! Przeanalizuj znaczenie tych słów, bo to naprawdę zmienia ich sens.

Czekałem z nadzieją, iż inny czytelnik wyręczy mnie z pisania tych słów, ale się zawiodłem. Pewnie po prostu jest mało osób, których stan psychiczny zależy od układu liter w czasopiśmie. (Serio, jak oni mogą się tym nie przejmować? Może mają jeszcze przyjaciół? Emocjonalni rozpasani burżuje).

Naprawdę, proszę używaj poprawnych form, bo trafisz w miejsce gdzie do końca świata Kaloryferowy będzie z niemieckim akcentem cytował związki frazeologiczne.

Chociaaaaaż… W sumie to nie trafisz tam, wybaczam ci, bo tak jak ja wychodzisz „na pole”. Ale i tak nie powtarzaj błędu.

I takie pytanie. Patrzę na Twoje ostatnie teksty i sobie myślę… Masz duże poczucie (specyficznego) humoru, czy dużą depresję? Bo nie jestem pewien i jak życzę ci dużej kariery, to nie chcę, by kolejny Hellblade przeniósł się do teraźniejszości i opowiadał o depresji Redaktora Papkina.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2018 o 14:42, SerwusX napisał:

@UP

Może nikt nie napisał, bo i tak wiadomo, że nikt nie przeczyta – ostatnia wiadomość Papkina w tym wątku ma już ponad 2 lata!

Słuszna uwaga. Najwyższa pora nadrobić!

Dnia 9.06.2018 o 21:40, Forkos napisał:

Ponad miesięczny już, podskórny ból wywołany moim instynktem poprawiania innych ludzi (doprawiony nutką zdrowej hipokryzji) zmusił mnie do czynu niespotykanego – odezwania się do kogokolwiek z użyciem internetu…

Jako, że cd-action bawi, uczy, wychowuje, czuję się zobligowany do zapobieżenia nauczenia popularnego błędu. Nie ma czego takiego jak „najmniejsza linia oporu”(Numer 06/2018. Kaszanka Zone… I to jeszcze w pierwszym akapicie). Jest (uwaga, użyję wobec ciebie caps lock-a i złamię konwencję genewską) „LINIA NAJMNIEJSZEGO OPORU”! Przeanalizuj znaczenie tych słów, bo to naprawdę zmienia ich sens.

Czekałem z nadzieją, iż inny czytelnik wyręczy mnie z pisania tych słów, ale się zawiodłem. Pewnie po prostu jest mało osób, których stan psychiczny zależy od układu liter w czasopiśmie. (Serio, jak oni mogą się tym nie przejmować? Może mają jeszcze przyjaciół? Emocjonalni rozpasani burżuje).

Naprawdę, proszę używaj poprawnych form, bo trafisz w miejsce gdzie do końca świata Kaloryferowy będzie z niemieckim akcentem cytował związki frazeologiczne.

Chociaaaaaż… W sumie to nie trafisz tam, wybaczam ci, bo tak jak ja wychodzisz „na pole”. Ale i tak nie powtarzaj błędu.

I takie pytanie. Patrzę na Twoje ostatnie teksty i sobie myślę… Masz duże poczucie (specyficznego) humoru, czy dużą depresję? Bo nie jestem pewien i jak życzę ci dużej kariery, to nie chcę, by kolejny Hellblade przeniósł się do teraźniejszości i opowiadał o depresji Redaktora Papkina.

 

Jestem bardzo dumna, że mogłam stać się przyczynkiem do (zgroza!) użycia internetu w celach innych, niż śledzenie twitterowej aktywności Patryka Jakiego oraz scysji na linii filigranowa Edyta Górniak - lepkoręki Donatan. 

Odnośnie do Kaszanki Zone... misiu kolorowy, w tym wstępie jest (o ile dobrze liczę) 16 błędów językowych... co zresztą zostało wyjaśnione akapit niżej. To taki żarcik, gdybym napisał to na poważnie, zapewne nasza urocza korektorka przegryzłaby mi tętnicę szyjną.

Depresję przeszedłem, aczkolwiek już się wykaraskałem i znajduję się teraz w bardzo szczęśliwym punkcie swojego życia. Pięknie dziękuję za troskę, nie musi mnie już ogrywać Melina Jurgens.

Dnia 19.05.2018 o 09:56, Misiek690 napisał:

Mógłbym wiedzieć jaki to dokładnie był lokal na Ukrainie i co trzeba zamówić, żeby zaznać takich atrakcji jak te z opowiadania w Na luzie z numeru 6/2018 ? :P

Masoch Cafe. Musisz wybrać jeden z czterech "unusual drinks" (chyba, że od czasu mojej wizyty wprowadzono ich więcej). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andriu napisał:

W sumie to nie wiem do kogo to  pisać ale ten sposób logowania prze forum a potem  odświeżenie strony główne CD A  nie działa mi . Jakieś inne sposoby  albo wiadomo chociaż jak długo potrwają problem techniczne z logowaniem ??

Uderz do Tomka (ghost@cdaction.pl lub bezpośrednio na forumowe konto).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andriu napisał:

W sumie to nie wiem do kogo to  pisać ale ten sposób logowania prze forum a potem  odświeżenie strony główne CD A  nie działa mi . Jakieś inne sposoby  albo wiadomo chociaż jak długo potrwają problem techniczne z logowaniem ??

https://forum.cdaction.pl/topic/306550-logowanie-na-stronie-cdactionpl/

Jest jeszcze drugi (mój :D) sposób, zobacz w tym temacie. 

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2018 o 11:35, Rickerto napisał:

El Papkini, w związku z zapowiedzią Stranger Things od Telltale - masz zamiar recenzować tę wybitną produkcję w przyszłości posiłkując się stylem poprzednich recenzji tworów ludzi z San Rafael?

Klnę się, że póki Telltale nie zacznie wykraczać poza swoją strefę komfortu, póty nie będę uruchamiać ich gier. Jestem już tym studiem po ludzku zmęczony. Rzekłem.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie felietonu "Gra jest kobietą".

Moje pytanie brzmi następująco - jak mam go rozumieć?

Z jednej strony tekst wydaje się być on ironiczny bo cytuje kotaku i ma frazy takie jak "<<Uchyla głowę>>" (chyba musiałeś Papkinie przekupić edytora wódką by ci on pozwolił umieścić to w tekście), z drugiej jednak strony cytuje on Fortune 500 i ostatni akapit przypomina my wypowiedzi zachodnich white knight'ów, którzy z kobiet robią alfy i omegi współczesnego społeczeństwa.

Innymi słowy - czy ten felieton ironizował zachodni feminizm czy go wspierał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papkinie, Pływaku Odrzański, szczeniaczku, CERBERZE, Papciu, Papkinku i wszystkie inne Papkiny. Podawał Waść kiedykolwiek swojego Steama? Jeśli nie, to czy istnieje, o Papkinie Srogi możliwość ekhm otrzymania odpowiedzi w postaci linku do tegoż profilu? Czy może jest to owiana legendą, pilnie strzeżona tajemnica? Czekam na odpowiedź z wypiekami na twarzy. Pozdrawiam cieplutko ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papkin

W numerze 12/2018 w zaczynającym numer tekście o Telltale Games piszesz w pierwszym akapicie i to jeszcze pogrubioną czczionką: "sukces gradaptacji "Żywych Trupów" sprawił, że liczba developerów zwiększyła się trzykronie"

Developerów? Przecież Telltale Games to developer. Chyba "pracowników", "zatrudnionych" miałeś na mysli. Duży błąd. Brzmi to tak komicznie, jakby Telltale Games była jaką spółką-matką i dorobiło się mniejszych, których liczba dobiła do 300. Nie jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2018 o 18:33, Toshi650 napisał:

Papkinie,
różnie mi czasem się Ciebie czyta, jednakowoż przyklaskuję - mocno rechocząc - ze śmiechu za zdanie o Claptonie i Osbournie w Podróżach #8...
Jeśli to Twoje ORYGINALNE zdanie, nie zajumane z meandrów internetu, to szapo(łowska) bas...chapeau...no czapki z głów jednym słowem.
Kąśliwie, celnie, w punkt, z nutką stylu dawnych felietonów muzycznych lat 90-tych, kiedy to jeszcze pisały ostatnie wykształciuchy, a nie tak jak teraz stulejarze samotności. 
 

Grazie. Notuję w kajeciku, by ciut bardziej naigrawać się z muzycznych tuzów.

 

Dnia 12.01.2019 o 15:22, Coenn napisał:

Kiedy po raz pierwszy pomyslales, ze @Smuggler moze byc homoseksualista? :-]

Umówmy się, że pytania w oczywisty sposób idiotyczne będę zbywał milczeniem. Jeden raz zrobię jednak wyjątek: nigdy. Bez urazy, ale nie zwykłem spotykając kogoś rozmyśliwać nad jego/jej orientacją seksualną. Nadmienię też, że choć homoseksualność sama w sobie nie jest oczywiście niczym złym, to nie wiem, czemu miałoby służyć przypisywanie jej żonatemu facetowi.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Papkin said:

Nadmienię też, że choć homoseksualność sama w sobie nie jest oczywiście niczym złym

Jednakze ton Twej wypowiedzi pokazuje zgola cos innego. Nie chcialem Cie detonowac… Nie sadzilem, ze pytanie okaze sie tak silnym ladunkiem emocjonalnym dla Ciebie. Przebacz mi.

Tak czy inaczej… Po takiej reakcji jednak zalicze Cie do tych, co w kwestii homoseksualizmu na glos wypowiadaja jedno (zwlaszcza publicznie), a prywatnie mysla, co innego… :-]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Papkin napisał:

Umówmy się, że pytania w oczywisty sposób idiotyczne będę zbywał milczeniem. 

Dokładam do puli gówniarskie zaczepki, presupozycje oraz prowokacje rodem z podręcznika "Eristic for dummies". Skoryguję jedynie: homoseksualność*, nie homoseksualizm. 

  • Like 1
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Papkin said:

Dokładam do puli

Do puli? A w co gramy? 

@Papkin, zadalem Ci jeno niewinne pytanie, na ktore zareagowales dosc opryskliwie… wrecz agresywnie...

16 hours ago, Papkin said:

pytania w oczywisty sposób idiotyczne

 

Ja taki niegrzeczny nie bede wobec Ciebie, zamiast tego pochwale Twoje recenzje. Czytajac je czuje, ze rozumiem ludzi polykajacych ksiazki R. Mroza czy K. Michalak. ^^

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...