Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Papkina

Polecane posty

Będę pierwszy smile_prosty2.gif

Co sądzisz o wrestlingu?

Skąd wziął się twój nick/pseudonim?

O wrestlingu sądzę niewiele ;) W sumie moje poglądy na temat tej dyscypliny korespondują z przesłaniem odcinka "W.T.F." South Parku. ;)

Co do nicka, to sprawa jest prozaiczna. Po prostu pierwsze teksty skrobałem jeszcze w czasach gimnazjum, a że akurat miałem na kolanach "Zemstę" Fredry... Książkę lubię i dziś, pseudonim już niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona przygodówka?

Ho, ho, ho... Z grubej rury, jak widzę. ;)

Uznaję za takowe Najdłuższą Podróż i obie Syberie. Trochę dalej sytuuje się Heavy Rain. Z klasyków - Monkey Island 2.

FPSy czy gry logiczne?

Lubię gry dobre, a czy są to platformery, strategie, czy symulatory żonglerki - kwestia drugorzędna. Co do FPSów, to zasypiam przy tasiemcach w stylu Call of Duty, ale już FC3 i Borderlands 2 jara(łe)m się niesamowicie.

Ulubiony autor książek?

Nie jestem Ci w stanie udzielić odpowiedzi. Gdzieś w czołówce na pewno plasują się Burroughs, Orwell, Bukowski, Piekara i kupa innych. Zdecydowanie najwięcej czytałem Kinga, może to jest jakiś trop.

Najgorsza książka?

Wiem, że znów się migam, ale zwyczajnie nie pamiętam ;) Chodzi mi po głowie tylko jakaś denna parodia Pottera z cięęęężkiiimiii żartami, ale na pewno czytałem też o wiele gorsze rzeczy.

Skąd się wziąłeś w ekipie CDA?

Chwilę dłubałem przy kilku nieistniejących już zinach, potem przez kilka miesięcy współpracowałem z pewnym (również już nieistniejącym) pismem o grach. W końcu wysłałem do Smugglera nędzne CV i tekst "na próbę". Między nami mówiąc - straszna słabizna to była (przynajmniej z perspektywy czasu), acz ku mojemu donośnemu "OH YEAH!" do pisma się załapało. Od tego czasu publikowałem tak "z doskoku", potem zaliczyłem rok przerwy i... jakoś znów nabrałem ochoty na współpracę. Tym razem bardziej regularną.

Co sądzisz na temat Smugglera? trollface.gif

Każde Gotham ma swojego Batmana. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Moje pytanko do Ciebie-Co sadzisz o powszechnej opini "specjalistow" branzy komp.w Polsce,ze PC(stacjonarny)konczy swoj zywot(a wg,niektorych juz dawno go skonczyl...) i ze wyparly go laptopy,tablety itp.bo nikt nie kupuje juz ''wielkiego pudla''a do gier sa konsole....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Moje pytanko do Ciebie-Co sadzisz o powszechnej opini "specjalistow" branzy komp.w Polsce,ze PC(stacjonarny)konczy swoj zywot(a wg,niektorych juz dawno go skonczyl...) i ze wyparly go laptopy,tablety itp.bo nikt nie kupuje juz ''wielkiego pudla''a do gier sa konsole....

Mógłbyś przytoczyć jakieś artykuły tych ,,specjalistów"?

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę lubisz wszystkie przygodówki, czy są jakieś wyjątki? smile_prosty.gif

Panie - mnóstwo. wink_prosty.gif Najgorsze wrażenie pozostawiły po sobie Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude (za bycie popisowo wręcz głupią i rozmontowanie legendy serii), Phantasmagoria (drewna tu tyle, że można założyć tartak), Paradise (aż dziw, że Benoit Sokal podpisał się pod czymś tak mdłym). Znacznie więcej mam przygodówek z łatką "niezła-ale-coś-poszło-nie-tak".

Czesc!

Moje pytanko do Ciebie-Co sadzisz o powszechnej opini "specjalistow" branzy komp.w Polsce,ze PC(stacjonarny)konczy swoj zywot(a wg,niektorych juz dawno go skonczyl...) i ze wyparly go laptopy,tablety itp.bo nikt nie kupuje juz ''wielkiego pudla''a do gier sa konsole....

Podobnie jak kolega powyżej - chętnie bym przeczytał tych specjalistów. wink_prosty.gif Takie opinie - jak mnie pamięć nie myli - pojawiały się ok. 2006, kiedy faktycznie NPD raportowała o fatalnych wynikach pecetowych ekskluzivów (bo wtedy jeszcze jakieś był) i corocznym spadku dochodów z gier na pecety. Ale to było przed wybuchem mód na gry indie, F2P i elektroniczną dystrybucję. Z blaszakami jest jak z rock&rollem (od 20 lat mówią, że nie żyje). ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

Siemasz i dzięki, że poświęcasz mi pierwszego posta w karierze. ;)

Jaki jest Twoj ulubiony film ? Ulubiony zespoł ? Ulubiona ksiazka ?

Znasz tworczosc recenzentow ze strony tgwtg.com ? Jesli tak to co o niej sadzisz ?

Dude - poza ostatnim to są naprawdę niełatwe pytania. ;) Co do filmów, to gdybyś mi przystawił do skroni pistolet pewnie wskazałbym na "Obywatela Kane'a". Gdybyś nie przystawiał - pewnie dorzuciłbym jeszcze (kolejność przypadkowa), "Enter the Void" (podobnie jak "Nagi Lunch" - kino nie dla każdego, ale miłośnicy psychodelii odnajdą się tu jak nigdzie indziej), "Lot nad kukułczym gniazdem", większość filmów Tarantino i "Ojca Chrzestnego" (wiem, wiem, modnie jest mieć w ulubionych "Godfathera"). Jeśli chodzi o kino rozrywkowe/familijne, to jeszcze z czasów, gdy bez wysiłku wchodziłem pod stół ubóstwiam Indy'ego Jonesa i trylogię "Back to the Future". Ostatnio dorwałem "Życie jest piękne" i jestem tym filmem autentycznie zachwycony.

Co do zespołu, to tu będę stanowczy. Black Sabbath.

Książka - tu znów mogę tylko sypać tytułami. "Rok 1984" Orwella, "Mroczna Wieża" (jako cykl) Kinga, "Pomniejsze Bóstwa" Pratchetta, "Ćpun" Burroughsa, "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa, "Czy Androidy marzą o elektronicznych owcach" K. Dicka.

Znam Nostalgia Critica. Jakieś 8 klas wyżej od naszego polskiego "Niekrytego". Co do reszty - coś mi nawet niektóre ksywki mówią, ale przypomnę sobie trochę później, bo trochę zalegam z takim jednym czymś i taki jeden ktoś wyrwie mi kręgosłup, jeśli Mu tego nie wyślę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowo, bo Sabotage, przy czym sześć pierwszych albumów uwielbiam niemal równie mocno. Z Dio na wokalu - Heaven & Hell (tu u zaskoczeniu nie może być mowy), a z Martinem - Headless Cross, choć - Bogiem a prawdą - w ogóle nie przepadam za tym okresem Ich twórczości.

... oczywiście w przypadku płyt z Gillianem i Hughesem nie mam zbyt wielkiego wyboru ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam smile_prosty.gif

Siemasz.

Xbox One, PS4 czy PC?wink_prosty2.gif

A po co się zadowalać jedną platformą? PC szybko z mojego biurka nie zniknie, bo jak inaczej grać w strategie, indyki i przygodówki, a co do konsol - podczas mijającej generacji wsparłem Sony i z tego co widzę, to Japończycy moga liczyć na kolejną wpłatę. Ale chwilę sobie poczekam, poczytam jak się który sprzęt sprawuje i porównam które ekskluzivy mnie bardziej jarają. Piłka jest w grze.

Czy masz swój "ulubiony" tekst? Tzn. tekst, z którego jesteś wyjątkowo zadowolony. smile_prosty2.gif A może w drugą stronę?

Mam nadzieję, że takowy dopiero przede mną. Mile wspominam te wszystkie "kombinowane" teksty - recki stylizowane na komiks, grę planszową, artykuł tabloidowy, bajkę, zapowiedzi pisane grypserą lub "językiem polityki"... no, takie rzeczy.

Co się zaś tyczy tego "w drugą stronę" - jasne, zazwyczaj jest to każdy tekst z moim podpisem, który wrzuciliśmy już do pisma i nie da się tam nic zmienić. Po prostu nagle wyrasta mi przed oczyma jakiś babol (ewentualnie przekonanie: ależ to można było napisać lepiej). Mam też za sobą jedną bardzo nieładną wpadkę, ale z tego co wiem, to nawet nikt z redakcji się nie połapał, także ciii... wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (tak, wiem, że zacytujesz ten fragment i odpiszesz "Siemasz" ;)) . Aby ci się nie nudziło (:trollface:), przychodzę z pomocą i kilkoma pytaniami, na które może zechcesz odpowiedzieć. Oto one:

1. Wśród autorów książkowych wymieniłeś Piekarę. Co ci się bardziej podobało: Cykl Inkwizytorski czy jakaś inna książka?

2. Czytasz książki w wersji papierowej czy może masz czytnik?

3. Jakiś czas temu do CDA dołączona była gra "The Book of Unwritten Tales". Spodobała mi się. Znasz może jakieś inne przygodówki w tym stylu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz zespół zz top? co o nich sądzisz ?

Kojarzę Ich występ w "Powrocie do Przyszłości" i znam La Grange. Kłamał nie będę - pomimo sympatii dla wizerunku jakoś do mnie ZZ Top nie trafia. Niemniej zawsze gdy mi ktoś o Nich wspomina mam w głowie sytuację, którą pewnie znasz doskonale: gdy Gillette zaproponowali Im zgolenie bród w zamian za milion dolarów - Gibbons i Hill natychmiast odmówili. Szacun. U nas nawet Siara się skusił. ;)

Witam (tak, wiem, że zacytujesz ten fragment i odpiszesz "Siemasz" wink_prosty.gif) . Aby ci się nie nudziło (trollface.gif), przychodzę z pomocą i kilkoma pytaniami, na które może zechcesz odpowiedzieć.

Siem... ARGH!

1. Wśród autorów książkowych wymieniłeś Piekarę. Co ci się bardziej podobało: Cykl Inkwizytorski czy jakaś inna książka?

2. Czytasz książki w wersji papierowej czy może masz czytnik?

3. Jakiś czas temu do CDA dołączona była gra "The Book of Unwritten Tales". Spodobała mi się. Znasz może jakieś inne przygodówki w tym stylu?

1. "Przenajświętsza Rzeczpospolita". Co do inkwizytorów, to dorwałem ostatnio "Bicz Boży" i jakoś tak... no niezłe to-to, ale były w cyklu zdecydowanie lepsze. Plus - druga połowa jest nieprzyzwoicie naciągana.

2. Papierowej. Przynajmniej mnie w bibliotekach znają. ;)

3. Hmmm... Jeśli spodobało Ci się TBoUT - polecam prequel, The Critter Chronicles. Rzuciłem okiem na ceny i prezentują się naprawdę nieźle. To pod każdym względem mniejsza gra, ale skoro odpowiada Ci taki model zabawy - próbuj. Jeśli masz gdzieś stare płytki z CDA, to dodawaliśmy kiedyś Ceville'a, który też powinien Ci podpasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy FPS ?

Z lat pacholęcych - Unreal (specjalnie modernizowaliśmy komputer dla tej gry), Doom 1 + 2 (ojciec mnie zaraził). Z późniejszych - Half-Life 2, Call of Duty 2 (acz nie mam tyle jaj, co Smuggler i boję się do gry wrócić). Jeśli chodzi o w miarę świeże tytuły - Far Cry 3.

... Mass Effect 3 się liczy? ;P

Najlepsza przygodówka ?

Zacytuję sam siebie, bo już takie pytanie dostałem. ;)

Uznaję za takowe Najdłuższą Podróż i obie Syberie. Trochę dalej sytuuje się Heavy Rain. Z klasyków - Monkey Island 2.

Najlepsza gra sportowa/wyścigowa ?

Nie lubię tego typu gier i pomijając Burnouta, w którego różne wersje zdarza mi się grywać ze znajomymi, ciepło wspominam chyba tylko pierwsze Need for Speedy. A i to tylko dlatego, że mój bliźniak miał na tym punkcie hyzia i mnie do gry przymuszał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...