Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Papkina

Polecane posty

Papkin, Papkin, Papkin. Ty masz chyba talent do podpadania ludziom. Albo przynajmniej mi.

Poznajesz (to patrząc na moją fotkę). Nie. To ci powiem że to Nightmare Foxy z Five Nights At Fryddy`s 4.

ZA 4+/10 MASZ U MNIE PRZESRANE!!! Do reszty redaktorów nic niemam i mieć nie będe. Smg, jeśli też to czytasz to mu odemnie przyłóż, ale to tak, by mnie pamiętał. Spox.

SakoakaFoxyThePirate, SakoakaFoxyThePirate... Co ja ci takiego zrobiłem, że traktujesz mnie z takim brakiem szacunku? Gdybyś przyszedł do mnie w przyjaźni, drań, który skrzywdził twoją grę zostałby ukarany tego samego dnia. I gdyby ktoś tak uczciwy jak ty miał wrogów, staliby się oni moimi wrogami. I baliby się ciebie.

A skoro rozładowaliśmy napięcie "Ojcem Chrzestnym" - mistrzu, zbastuj. Jeśli chcesz porozmawiać o tej ocenie - jestem bardzo otwarty na taką rozmowę, a ten wątek to chyba niezła na nią przestrzeń. Pamiętaj tylko o jednym: to moja ocena i mam do niej takie samo prawo, jak ty masz do swojej. Sugestię, że ktokolwiek powinien mnie za posiadanie własnego zdania palnąć w łeb, taktownie przemilczę. Możemy się różnić, ale warto różnić się pięknie i z klasą, ot co.

Wracając do tematu - jak ci się podobał Just Cause 2? Bo aktualnie gram i uczucia mam mocno mieszane.

No cóż - na pewno ma więcej zawartości niż część pierwsza ;) Szczerze mówiąc po pierwszym "łał" zwyczajnie mnie ta gra wynudziła, a za dobrze zrobione "tropikalne GTA" uważam dopiero trzeciego Far Cry'a.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awatar na FA i fota w CDA.. trochę się nie spinają w jedną całość smile_prosty.gif

... Co tylko pokazuje, jak bogatą mam osobowość. Grazie!

Co poradzić, lubię Guybrusha na tyle mocno, że nawet jeden z moich tatuaży jest mocno inspirowany Monkey Island, ale lepszego zdjęcia niż to, jakie wrzucamy w moje felietony/minirecenzje, mieć nie będę (w dodatku udowadnia ono, że mam uregulowany stosunek do służby wojskowej. Kiss Army \m/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dałyś jakiś inny cytat który padł z ust Marlon`a Brando`a (w razie czego to mnie popraw).

Bo tekst `Bonasera, Bonasera` to ja znam. Równie dobrze mogłeś powiedzieć `Pewnego dnia, który miejmy nadzieje nigdy nie nadedzie...` i tu Twoje pomysły co dalej.

A i przepraszam za to że Cie (nie mam pomysłu co tu napisać), ale mnie poniosło, przyznaję się do swojego błędu, ale hmmm dla mnie FNAF to część życia, i sie urażony poczułem.

A, jeszcze kilka wyjaśnień. Czemu w recenzji napisałeś że fabuła 1, 2 i 3 odbywa sie w jednej pizzeri,

czyli Freddy Fazbear`s Pizza kiedy w `1` jest to Fammily Dinner`s Pizza, w `2` jest Freddy Fazbear`s Pizza, a w `3` powraca Fammily Dinner`s Pizza z `1`.

PS:Powyższe cytaty z `Ojca Chrzestnego` to pisałem z pamięci więc jakby co to mnie popraw, spox.

Edytowano przez SakoakaFoxyThePirate
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i przepraszam za to że Cie (nie mam pomysłu co tu napisać), ale mnie poniosło, przyznaję się do swojego błędu, ale hmmm dla mnie FNAF to część życia, i sie urażony poczułem.

A, jeszcze kilka wyjaśnień. Czemu w recenzji napisałeś że fabuła 1, 2 i 3 odbywa sie w jednej pizzeri,

czyli Freddy Fazbear`s Pizza kiedy w `1` jest to Fammily Dinner`s Pizza, w `2` jest Freddy Fazbear`s Pizza, a w `3` powraca Fammily Dinner`s Pizza z `1`.

Pokój, bracie ;) Hmmm... to może wyjaśnij mi fenomen tej gry, bo chętnie takie wyjaśnienie przyjmę. Sporo rozmawialiśmy o trylogii w redakcji i nawet między tak różnymi osobami, jak ja, 9kier i Berlin pojawiła się nić porozumienia,także tym chętniej wysłucham, skąd bierze się kult wokół FNaF-a. Po mojemu wszystkie te gry są interesujące, bo dają fajne, enigmatyczne tropy, na bazie których społeczność może zbudować piętrowe teorie. W dodatku straszą nieźle, choć nie w sposób, jaki by mi odpowiadał, a i taki gameplayowy minimalizm jest całkiem ożywczy. Nie rozumiem natomiast, skąd ten "boom", te ogromne dyskusje i tysiące filmów na YT.

A nie jest tak, że jedynka i "dwójka" toczą się we Freddy Fazbear's Pizza (dwóch innych lokacjach o tej samej nazwie), a trójka we Freddy Fazbear's: The Horror Attraction?

A jaka jest Twoja opinia o odejściu MCA z Obsidiana?

Na gorąco - smutek, bo jednak wiążą się z tym gościem wspaniałe rzeczy, i nasz ukochany Torment, i Maska Zdrajcy (która to udowodniła, że NWN może być dobrą grą), i KOTOR 2 i New Vegas . Na chłodno - nie wiemy, jaki jest powód odejścia, z tego krótkiego wpisu da się niby coś wydedukować, ale ta "obrona przed czarną magią" może być zarówno zwyczajnym żartem, jak i diagnozą nastrojóww ekipie. :) No i pytanie, w jakim kierunku Avellone zmierza, czy chce poświęcić się pisaniu albo innym, "niegrowym" projektom, czy - na przykład - współpracy z inXile przy Tormencie i innych tytułach. Poczekajmy, niech sprawa okrzepnie i nieco się wyjaśni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że mogło to mieć związek z ograniczaniem swobody twórczej. W końcu postacie napisane przez Chrisa do PoE (Niezłomny i Zrozpaczona Matka) zostały okrojone i ocenzurowane, a jego rolą w tworzeniu Filarów było raczej zachęcanie ludzi do wpłacania pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc - najlepiej napisane postacie/dialogi w tej grze.

Wiesz, jak to jest - świeczki i polewa mogą być ozdobą dobrego tortu, ale nałożone na zakalca sprawy nie uratują. Po cichu liczę, że Avellone odegra istotniejszą rolę przy Tormencie (mieliśmy do tematu nie wracać, ale z drugiej strony tydzień bez jarania się Tormentem to tydzień stracony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tak, bo wystarczy zacząć fabułe "jadynki", "dwójki" i "trójki" od nowa i przyjżeć się dokładniej nagłówkom gazetet z ogłoszeniem pracy i już. Proste? Proste.

PS:Mam takie pytanie czy w np. w sierpniowym numerze pojawi się recka trzech gier tj.

Five Nights At FuckBoy`s 1-3??? Mnustwo czarnego humoru XD.

PS2:I jeszcze jedno pytanie dotyczące FNAF`a 2. Jaki jest Twój ulubiony animatronik, a jaki znienawidzony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo - wielkie "przepraszam" za zwłokę z odpowiedziami, gorący okres miałem i jakoś mi wyparowało z głowy, żeby tu od czasu do czasu zajrzeć.

Raczej nie tak, bo wystarczy zacząć fabułe "jadynki", "dwójki" i "trójki" od nowa i przyjżeć się dokładniej nagłówkom gazetet z ogłoszeniem pracy i już. Proste? Proste.

Nie zwykłem przechodzić drugi raz gier, które nie sprawiają mi NAPRAWDĘ dużej przyjemności. Ok, niech będzie, aż pogrzebałem trochę w oficjalnej Wiki, coby rzecz zweryfikować i niby potwierdza ona to, co pisałem wcześniej, ale jako żeś ekspert - tu się nie kłócę. Swoją drogą chyba właśnie tu właśnie leży siła całej trylogii - stwarza przestrzeń do różnych interpretacji i do grzebania we wcale nieoczywistych niekiedy tropach, które pozostawił Cawthon.

PS:Mam takie pytanie czy w np. w sierpniowym numerze pojawi się recka trzech gier tj.

Five Nights At FuckBoy`s 1-3??? Mnustwo czarnego humoru XD.

PS2:I jeszcze jedno pytanie dotyczące FNAF`a 2. Jaki jest Twój ulubiony animatronik, a jaki znienawidzony?

Co do pierwszego "peesa" - tytuł mnie zniechęcił do guglowania, co się za nim kryje.

Odnośnie drugiego "peesa" - Phantom Foxy na plusie, bo faktycznie wygląda strasznie, Phantom Chica na minusie, bo za bardzo przypomina Ludzika Michelin. Mam też pewien niechętny sentyment do Bonnie.

Grałeś może w Primordię? Z tego co słyszałem, myślę, że mogłaby ci się spodobać.

No ba! Mało tego - tak długo wpychałem ją w gardła dwójce kumpli, że uruchomili ją, choć z point'n'clickami wcale się nie lubią. I też się zachwycili. Po mojemu jedno z ciekawszych doświadczeń ostatnich lat. W dodatku flirtujące z filozofią i obleczone w gigerowską estetykę. Recenzowałem Primordię w jakimś starym Ekszynie i - jeśli mnie pamięć nie myli - dałem mocne 8/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Papkinie.

Twoja recenzja Lego Jurrasic World z ostatniego numeru to majstersztyk. Bardzo podobają mi się wszystkie Twoje recenzje. Z małym ale z tego numeru:

- w jednej z recenzji (przytoczę dokładnie o którą chodzi później bo nie mam pisma pod ręką) walnąłeś takie zdanie złożone, że kilka razy czytałem i za każdym razem brakowało mi w nim słowa "fabuła"

- nad gameplayami musisz popracować. Jakość nagrania Twojego głosu była tak słaba, że początkowo nic nie słychać - oprócz "p" w mikrofon. Nie dałem rady obejrzeć do końca, tak słabo nagrane. Udaj się do Cormaca na korepetycje.

I BTW: wczoraj bardzo się zdziwiłem gdy zauważyłem, że w redakcji jesteś od co najmniej końca 2011 roku (akurat ten stary numer przeglądałem). A Twoją obecność mocniej odcisnęła się w piśmie tak na moje oko w zeszłym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Papkinie.

Twoja recenzja Lego Jurrasic World z ostatniego numeru to majstersztyk. Bardzo podobają mi się wszystkie Twoje recenzje.

Grazie, też się przy niej dobrze bawiłem. :)

- w jednej z recenzji (przytoczę dokładnie o którą chodzi później bo nie mam pisma pod ręką) walnąłeś takie zdanie złożone, że kilka razy czytałem i za każdym razem brakowało mi w nim słowa "fabuła"

Hmmm... zapobiegawczo uderzę się w pierś. Nie mam pod ręką nowego numeru, ale jakbyś znalazł ten tekst/to zdanie - byłbym zobowiązany. Obieg tekstów jest w redakcji dość skomplikowany i staramy się zminimalizować ryzyko podobnych baboli, acz, nie przeczę, mogło się tak zdarzyć.

- nad gameplayami musisz popracować. Jakość nagrania Twojego głosu była tak słaba, że początkowo nic nie słychać - oprócz "p" w mikrofon. Nie dałem rady obejrzeć do końca, tak słabo nagrane. Udaj się do Cormaca na korepetycje.

Już się udałem na korepetycje do Ghosta, który właściwie powtórzył Twoje spostrzeżenia. Fakt, jakość nagrania kuleje, co trochę mnie zresztą dziwi, bo nagrywaliśmy to-to na całkiem solidnym sprzęcie.

I BTW: wczoraj bardzo się zdziwiłem gdy zauważyłem, że w redakcji jesteś od co najmniej końca 2011 roku (akurat ten stary numer przeglądałem). A Twoją obecność mocniej odcisnęła się w piśmie tak na moje oko w zeszłym roku.

To teraz Cię zdziwię mocniej: pierwszy tekst opublikowałem w połowie... 2006 roku (yup, najwyższa pora na benefis ze śpiewającą Haliną Frąckowiak). A chociaż w ostatnich latach miałem i bardziej tłuste numery, to fakt, po kilkanaście stron na wydanie piszę mniej więcej od roku. Powód jest prozaiczny: wcześniej wisiało nade mną liceum/studia, a rok temu obroniłem tytuł i przeprowadziłem się do Wrocławia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - mam. W recenzji Torena:

"Brazylijska platformero-przygodówka rozpaczliwie chce być okami i poruszyć widza jak Podróż, w tym celu częstuje nas tekstami w stylu "bla-bla-bla" (oczywiście konfabuluję i wziąłem ten cytat z powietrza, ale - słowo daję - autorstwa niektórych smętów z Torena nie powstydziłby się sam Piort Rogucki), nawiązuje do biblijnej przypowieści o wieży Babel i staroegipskiego mitu o Uroborosie (wężu zjadającym własny ogon)."

Ja się nie znam, pisać nie potrafię, czytałem to zdanie kilkanaście razy i teraz jak przepisałem to nadal uważam, że coś zbyt połamane to jest.

OK - "nawiązuje" nawiązuje do pierwszych słów w zdaniu, ale po pierwszym czytaniu to mi tam słowa "fabuła" brakowało. Albo chociaż po drodze jakiejś kropki, chwili wytchnienia, fraszki, soneciku;) (Shrek mi się przypomnial).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie znaleźć miejsca gdzie by brakowało tej fabuły.

Co do Lego Jurrasic Worlda, przyznaję, świetna recenzja.

A teraz czas na dwa pytania:

1. Kiedy złożyłeś śluby zakonne, jeśli można wiedzieć?

2. Do którego liceum chodziłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie znaleźć miejsca gdzie by brakowało tej fabuły.

To jest nas dwóch ;/

Co do Lego Jurrasic Worlda, przyznaję, świetna recenzja.

Basta! Nawet nie wiecie, jak bardzo czekam na własne, supersłodkie szesnaste urodziny (czyt. jakąś imponującą kałoburzę)! Oczekuję masowej wysyłki maili nawołujących do zwolnienia wyżej podpisanego z pracy, gróźb karalnych na forum, przekleństw i błędów ortograficznych! A JAK NIE, TO TUPNĘ NOGĄ, WSTRZYMAM ODDECH I SIĘ UDUSZĘ!

A teraz czas na dwa pytania:

1. Kiedy złożyłeś śluby zakonne, jeśli można wiedzieć?

2. Do którego liceum chodziłeś?

1. ... (odpowiedziałbym, ale złożyłem również śluby milczenia).

2. IV LO w Krakowie. Ale to były trochę inne czasy, teraz (przynajmniej z tego, co mi wiadomo) się ta szkoła spsiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo szkół ostatnimi czasy miało problemy. Nawet I LO znacznie pogorszyły się wyniki (ale od tego roku zmienia im się dyrektor i może będzie poprawa). O liceum zapytałem, bo od tego roku zaczynam naukę w krakowskim liceum.

O! A gdzie Cię los rzucił? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się wrócić do kraju i, pomimo problemów z policją na Węgrzech, zdobyłem nowe CDA. Faktycznie, numer dziwny, ale świetny. Dzięki za ten tekst o uniwersytetach, bo utwierdził mnie, że najlepiej będzie pójść na UŚ na tą specjalizację.

Dobra, czas na pytanie: Jakie jest twoje zdanie na temat traktowania gier jako sztuki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...