Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2013/2014

Polecane posty

Wyniki IV kolejki: http://i41.tinypic.com/2qvqp1e.jpg

Klasyfikacja generalna: http://i41.tinypic.com/2cp3xvm.jpg

V kolejka (23-26. sierpnia 2013 r.):

23. sierpnia, godzina 18:00: Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków

23. sierpnia, godzina 20:30: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

24. sierpnia. godzina 15:30: Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała

24 sierpnia, godzina 18:00: Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin

24. sierpnia, godzina 20:30: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

25. sierpnia, godzina 15:30: Śląsk Wrocław - Widzew Łódź

25. sierpnia, godzina 18:00: Wisła Kraków - Lech Poznań

26. sierpnia, godzina 18:00: Korona Kielce - Piast Gliwice

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23. sierpnia, godzina 18:00: Zagłębie Lubin o-1 Cracovia Kraków

Zagłębie w dalszym ciągu prezentuje się fatalnie i to tegoroczny beniaminek jest faworytem tego spotkania. Choć minęło trochę czasu od ostatniej kolejki, to myślę, ze w grze obu drużyn nie powinno się wiele zmienić.

23. sierpnia, godzina 20:30: Górnik Zabrze 2-2 Ruch Chorzów

Zwycięstwo Ruchu w meczu z Legią było olbrzymią niespodzianką, podobnie dla mnie wyglądał wynik spotkania Górnika i Widzewa. Wydaje mi się, że obie drużyny prezentować będą ten sam poziom i po kilku niezłych momentach spotkanie zakończy się remisem.

24. sierpnia. godzina 15:30: Zawisza Bydgoszcz 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Myślę, że Zawisza postara się w tym meczu o wygraną. Obie drużyny nie wyróżniają się niczym specjalnym, grają na podobnym poziomie i o zwycięstwie mogą zadecydować detale.

24 sierpnia, godzina 18:00: Jagiellonia Białystok 2-1 Pogoń Szczecin

Wyżej stawiam sobie remis z Wisłą niż ze Śląskiem stąd taki typ. Jagiellonia typowym średnim zespołem, odrobinę lepszym od Pogoni, ale wciąż mającym spore problemy z nawet takimi rywalami. Sądzę, że w tym spotkaniu postara się zdobyć komplet punktów.

24. sierpnia, godzina 20:30: Legia Warszawa 1-0 Lechia Gdańsk

Legia gra słabo i nie ma co do tego żadnym wątpliwości. W ostatnim spotkaniu ligowym sensacyjnie przegrała, choć myślę, że taki wynik mógłby się powtórzyć i tym razem. W tym spotkaniu jednak Legioniści nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów.

25. sierpnia, godzina 15:30: Śląsk Wrocław 1-1 Widzew Łódź

Oba zespoły są daleko od swojej optymalnej dyspozycji i ciężko mi się doszukiwać czegoś co przemawiałoby za którąś z nich. Remis wydaje mi się odpowiednim wynikiem.

25. sierpnia, godzina 18:00: Wisła Kraków 1-2 Lech Poznań

Wisła gra lepiej niż można było się spodziewać, Lech zaś trochę rozczarowuje. Ten drugi zespół wygląda jednak trochę lepiej i choć Wisła gra u siebie, to tego meczu raczej nie wygra.

26. sierpnia, godzina 18:00: Korona Kielce 0-1 Piast Gliwice

Piast miewa różne momenty, spisuje się lepiej i gorzej. W ogólnym rozrachunku jednak dla mnie nadal jest zespołem, który może nas na koniec mocno zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko te 2 tygodnie zleciały :)

Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 0-2

Nieeee. No Cracovia musi to wygrać, nie wiem tylko ile. Normalnym zespołom te 2 tygodnie pozwoliłby na mobilizację ale nie Zagłębiu. Muszą przegrać całą jesień by coś się ruszyło :).

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1-1

Obie drużyny są na fali. I obie ze Śląska. Może Górnik i wygra ale spróbuję zaryzykować remis.

Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2

Starcie tytanów :) Znowu może być remis, ale ostatni raz dam szansę Podbeskidziu.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 0-1

Pogoń gromi mocarzy. Dlatego ryzykuję i liczę na nich.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2-1

Jak znowu dadzą plamę to zabiję tych wojskowych. Mają wygrać i już, nawet przy niezłej postawie Lechii.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1-0

WKS powinien sobie odbić przegraną z Sevillą. Do czerwonej kartki grali dobrze.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1-3

Lech przegrał już wszystko ważne. Nie zostaje im nic innego jak brnąć do końca ligi wygrywając dopiero teraz.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1-2

Trudny typ bo IMHO obie drużyny prezentują podobny poziom. Ale spróbuję z Piastem, mimo iż nie dali rady Zawiszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23. sierpnia, godzina 18:00: Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 1-2

Zagłębie nie gra w tym sezonie najlepiej a Cracovia prezentuje się przyzwoicie dlatego stawiam na zwycięstwo gości w tym spotkaniu.

23. sierpnia, godzina 20:30: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1-1

Derby Śląska i moim zdaniem obejrzymy mecz walki, zakończony remisem bo oba zespoły prezentują podobny potencjał.

24. sierpnia. godzina 15:30: Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0

Po raz kolejny stawiam na Zawiszę i mam nadzieję, że tym razem drużyna z Bydgoszczy mnie nie zawiedzie, skład personalny mają naprawdę ciekawy i w końcu muszą zacząć wygrywać a Podbeskidzie to raczej słabeusz.

24 sierpnia, godzina 18:00: Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2-1

Jaga ma bardzo dobry skład z dobrym trenerem na ławce i powinni wykorzystać atut własnego boiska i zdobyć 3 punkty z Pogonią.

24. sierpnia, godzina 20:30: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1-1

Legia zapewne zagra rezerwowym składem, podstawową jedenastkę trzymając na rewanż ze Steauą a Lechia gra w tym sezonie solidnie i myślę, że są w stanie zdobyć jakiś punkcik.

25. sierpnia, godzina 15:30: Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2-1

Mam nadzieję, że WKS w końcu zdobędzie 3 oczka w lidze, Widzew nie jest potęgą a WKS kadrowo naprawdę jest niezły i kiedyś trzeba zacząć punktować.

25 sierpnia, godzina 18:00: Wisła Kraków - Lech Poznań 1-1

Lech niby skład ma mocny ale w tym sezonie raczej nie zachwycają a Wisła składem nie powala ale punktują całkiem nieźle, dlatego myślę, że zespoły podzielą się punktami.

26. sierpnia, godzina 18:00: Korona Kielce - Piast Gliwice 1-1

Piast ma mocny skład ale stracili główną armatę- Robaka i myślę, że Korona ugra u siebie remis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23. sierpnia, godzina 18:00: Zagłębie Lubin 1:0 Cracovia Kraków

Zastanawiałbym się może nad remisem, ale na boisku prawie na pewno nie zobaczymy Nykiela, Kosanovicia i Bernhardta. W takim wypadku stawiam na Zagłębie.

23. sierpnia, godzina 20:30: Górnik Zabrze 3:0 Ruch Chorzów

Derby Górnego Śląska wygra Górnik. Ekipa lepsza w niemal każdym aspekcie - zaczynając od składu, przechodząc przez trenera, na obecnym miejscu w tabeli kończąc. Podobno takie mecze rządzą się swoimi prawami, ale ja w to nie wierzę. Co z tego, żę Ruch będzie zmobilizowany? Podopieczni Nawałki też nie dadzą za wygraną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin 1-0 Cracovia Kraków

2 punkty dzielą oba zespoły oraz 2 miejsca w tabeli. To jest ekstraklasa, tu nic nie jest wiadome. Rozkładam ręce w tym momencie z nieporadności.

Górnik Zabrze 2:0 Ruch Chorzów

Ruch ostatnio wielka niespodzianka, zatrzymali lidera i zespół który jest naszą nadzieją po tylu latach bez fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po drugiej stronie? Po drugiej stronie jest Górnik Zabrze który nie zwalnia tempa i idzie jak walec liderując na ten moment. Zero litości dla Niebieskich.

Zawisza Bydgoszcz 2-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Obydwa zespoły bliskie dna, po czterech kolejkach zaledwie 2 punkty zainkasowane. Gospodarze pomyślnie przeszli dalej w Pucharze Polski więc postawię na nich.

Jagiellonia Białystok 2-0 Pogoń Szczecin

Nadszedł ten dzień, oficjalny mecz na nowym, a raczej na połowie nowego stadionu w Białymstoku. Co tu dużo mówić, inny rezultat niż wygrana Białostoczan na otwarcie stadionu to będzie wielki zawód dla kibiców bo zapowiada sie prawie komplet.

Legia Warszawa 3-1 Lechia Gdańsk

Spotykają się bardzo mocne dwa zespoły. Z jednej strony wicelider a z drugiej przyjezdna Lechia zajmująca obecnie sąsiednie Legii 3 miejsce. Po sparingu z Barceloną w drużynę Probierza wstąpiły sił . Mecz na Łazienkowskiej na pewno będzie trudny dla przyjezdnych.

Śląsk Wrocław 1-2 Widzew Łódź

Odpadnięcie Śląska Wrocław z eliminacji Ligi Europy tuż przed fazą grupową wydaje się być już przesądzone. Wysoka przegrana na wyjeździe dodatkowo brak kilku kluczowych pauzujących za żółte kartki jak i brak Dudu konsekwencją czerwonej. Można spokojnie w tym momencie skupić się na lidze.

Wisła Kraków 1-1 Lech Poznań

I tu już mamy hit kolejki. Dwa mocne zespoły już tylko z nazwy na ten moment sie spotykają. Oba sąsiadujące ze sobą w tabeli i oba rozczarowujące.

Korona Kielce 0:2 Piast Gliwice

Korona to jeden z tych zespołów którego atutem jest gra i punktowanie na własnym stadionie. Na ten moment się to absolutnie nie sprawdza. Mało tego Korona jako jedyny zespół zgromadził zaledwie jeden punkt po 4 spotkaniach i jest ostatnia w tabeli! Zwolnienie Ojrzyńskiego na pewno nie pomoże Koronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 1:0

Zagłębie w tym meczu musi pokazać że poprzednie mecze to przypadek. Cracovia natomiast nie zachwyca mnie swoją grą.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:1

Wielkie derby Śląska. Czemu daję na Górnika- po pierwsze idę na mec :-). Po drugie- Górnik jest na fali. Wygrał w PP jak i poprzedni mecz. Zabrzanie będą chcieli utrzymać pozycję lidera

Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Ciężki mecz do obstawienia. Oba zespoły grają słabo. Jednak Podbeskidzie bardziej przekonuje mnie swoją grą

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:0

Jagiellonia powinna zgarnąć 3 punkty. Ostatnie mecze pokazują że grają coraz lepiej. Natomiast Pogoń gra dobrze, ale Jaga bardziej mnie przekonuje

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0

Legia po dobrym spotkaniu w LM będzie zmeczony, jednak wynik daje dodatkowej motywacji. Lechia nie gra źle, ale to Legia jest znacznie silniejsza

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:0

Śląsk niestety przegrał w LE, ale pokazał że ma silny skład. Widzew pozytywnie zaskakuje w tym sezonie, ale jest zdecydowanie słabsza od Legii

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1

Lech gra lepiej niż w LE, ale Wisła o dziwo pod wodzą Smudy prezentuje się dobrze i może odebrać punkty drużynie Rumaka.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:2

Piast prezentuje się znacznie lepiej od drużyny Korony. Korona po zmianie trenera dalej prezentuje się fatalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 0:1 Praktycznie zawsze jak stawiam na Miedzowych to mnie rozczarowują, więc dla odmiany postawie na ich rywala. Na pewno Cracovia ma spory apetyt, bo grają z największym rozczarowaniem Ekstraklasy jak do tej pory.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:1. Wielkie Derby Śląska mają szczególną wagę dla piłkarzy obu klubów, więc powinniśmy obejrzeć zacięty pojedynek. Wydaje się, że więcej atutów mają jednak gospodarze, jednak to goście w ostatnim meczu oprawili z kwitkiem Legię. Stawiam na remis ze wskazaniem na gospodarzy.

Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 IMO zespół z Bydgoszczy dysponuje dużo większym potencjałem niż goście. Nie można jednak ich lekceważyć, bo waleczność nie raz przyniosła im niespodziewane punkty. Mecz, gdzie każdy wynik jest możliwy.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:0 Balaj kontra Akahoshi. Jaga dość wysoko jest w tabeli i nie jest to przypadek. Potwierdza to przede wszystkim skuteczną grą. Pogoń nie zachwyca, choć na razie na wyjazdach punktów nie traci. Może to ten mecz?

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1 Trudny mecz, bo Legia nie zagra najmocniejszym składem, gdyż szykuje się do starcia z Rumunami. Mistrzostwo się jednak samo nie obroni, a dzięki szerokiej ławce powinno być to możliwe. Mecz nie będzie należał do łatwych, a jeden głupi błąd może przesądzić o końcowym rezultacie. Tradycyjnie jednak wierzę w swoich.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:1 Śląsk ostatnio przespał połowę meczu z Pogonią, więc będzie chciał się odgryźć. Ze snu o LE został brutalnie wybudzony, a zwycięstwo pomogłoby piłkarzom odbudować morale. Widzew nie wzmacnia się na darmo, a jeśli to robi to jak widać skutecznie. Przy dobrej grze tego zespołu fani Wrocławian będą niepocieszeni.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 Kiedyś takie mecze miały markę i styl. Pozycję jakie okupują oba klubu pokazują, że wdarł się kryzys. Lechici pokazali to już w meczu z Litwinami. 4 remis dla obu zespołów? Czemu nie.

Korona Kielce - Piast Gliwice 3:1 Może nowy trener wstrząśnie odpowdnio kieleckim klubem? Zespół ma potencjał, ale totalnie go nie wykorzystuje. Może w tym meczu będą mieli więcej szczęścia, bo postawa piłkarzy Pista w meczu z Zawiszą daje sporo do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 0:0

Zagłębie cały sezon zawodzi, a zmiana trenera niczego nie poprawiła. Cracovia również dzisiaj nie zachwyci, więc szykuję się nam nudne, bezbramkowe spotkanie.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:1

Górnik z prawie kompletem punktów przewodzi ligowej stawce. Ruch zaskoczył w ostatniej kolejce, bo ograł u siebie Legię, ale zawiódł w niedzielę, kiedy odpadł z Arką w PP. Górnik prezentuje dobrą formę, Nawałka dobrze przygotował zespół, więc nie widzę innej możliwości niż minimalne zwycięstwo gospodarzy w Wielkich Derbach Śląska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23. sierpnia, godzina 18:00: Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 1:0

Mecz zespołów wyrównanych, ciężko wskazać faworyta. Zagłębie ma problem ze zdobywaniem bramek, jednak gra u siebie więc nie sądzę żeby stracił punkty. Powinno być pierwsze zwycięstwo gospodarzy.

23. sierpnia, godzina 20:30: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:0

Derby dla Górnika bezdyskusyjnie. Pomimo iż Ruch świetnie zagrał z Legią, to w pucharze już tak różowo nie było. Górnik ma zdecydowanie lepszych zawodników, jest na fali, i nie wyobrażam sobie straty jakichkolwiek punktów.

24. sierpnia. godzina 15:30: Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1

Oba zespoły grają słabo. Nie spodziewam się jakiegoś wyśmienitego widowiska. Mecz typowo na remis więc i tak postawię.

24 sierpnia, godzina 18:00: Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:1

Oba zespoły spisują się dobrze,ciężko wskazać mi faworyta. Jednak Jagiellonia gra u siebie więc postawie na gospodarzy.

24. sierpnia, godzina 20:30: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0

Legia jest zdecydowanym faworytem. Jednak w nogach będzie odczuwać mecz w Rumuni, więc nie spodziewam się gradu bramek.

25. sierpnia, godzina 15:30: Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:1

Śląsk znowu jest faworytem, choć nic mu nie wychodzi w lidze. Gwiazdy Śląska muszą w końcu odpalić w lidze więc i tym razem postawię na ich zwycięstwo.

25. sierpnia, godzina 18:00: Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1

Postawię na Lecha który po odpadnięciu z pucharów gra coraz lepiej. Wisła mimo kłopotów spisuje się dobrze, ale szykuje się pierwsza porażka w sezonie.

26. sierpnia, godzina 18:00: Korona Kielce - Piast Gliwice 1:2

Korona zawodzi w tym sezonie całkowicie. W tym meczu faworytami są goście. Jednak spodziewam się zaciętego spotkania, więc postawię na minimalne zwycięstwo gości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23. sierpnia, godzina 18:00: Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 2-1

Sercem będę za Cracovią, jednak rozumiem podpowiada, że to gospodarze zgarną komplet punktów.

23. sierpnia, godzina 20:30: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1-0

Mecz-zagadka. Obie ekipy w ostatnich kolejkach rozegrały świetne spotkania i wytypowanie zwycięzcy ich bezpośredniego starcia jest niezwykle trudne. Jednak odrobine większe szanse daję gospodarzom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23. sierpnia, godzina 18:00: Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 1:1 - Zagłębie od początku sezonu gra bardzo słabo. W PP także po słabym meczu wyeliminowali Piasta. To jeszcze nie pora na przełamanie. Stawiam na remis.

23. sierpnia, godzina 20:30: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 3:1 - Górnik przed ligową przerwą był w formie. Pewnie wygrał także mecz w PP w przeciwieństwie do Ruchu. Wygra także Derby Śląska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 2-1

Cracovia ma marną defensywę, Zagłębie powinno to wykorzystać, by w końcu się przełamać i wygrać ligowy mecz.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2-1

Ruch odprawił lidera, przyszła kolej na nowego lidera którym jest Górnik, ale to derby Śląska i liczymy na świetny mecz, obstawiam na zwycięstwo Górnika, który gra znów dobrze i ma szansę na odskoczenie od Legii, która ma na głowie bliski awans do LM.

Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1

Poprzedni mecz Bydgoszczy powinien się podobać, stworzyli sporo sytuacji i bliski byli remisu a nawet wygrania meczu. Obstawiam że goście nie dadzą rady, zwycięstwo Gospodarzy.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1-1

Ciężko będzie trafić w idealny wynik, wszystko wskazuje na remis, choć minimalnie faworytem jest Pogoń.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1-0

Lekko ale 3pkt, trzeba oszczędzać siły na Rumunów, którzy na pewno nie poddadzą się i będą walczyć nawet w dogrywce.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2-0

Po bardzo ładnym meczu w LE przeciwko Sevilli, trzeba to potwierdzić na ligowym słabeuszu, choć Śląsk nie ma kim roszować, zawodnicy Gospodarzy będą czuć czwartkowy mecz.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1-1

Lech słabiutko, Wisła nawet nawet, obstawiam remis, nic nie wskazuje by ktoś przelał szalę na swoją korzyść.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1-2

Korona 2 mecze przegrane, zaś Piast gra dosyć solidnie i te punkty zdobywa, wygląda na kolejną szansę Piasta na 3pkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24. sierpnia. godzina 15:30: Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1

Bardzo liczę na pierwsze zwycięstwo bydgoszczan w sezonie. Podbeskidzie na pewno tanio skóry nie sprzeda, jednak to gospodarze według mnie są faworytami tej konfrontacji.

24 sierpnia, godzina 18:00: Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1-1

W zasadzie każdy wynik tego spotkania potrafię sobie wyobrazić, dlatego też zachowawczo postawię na remis.

24. sierpnia, godzina 20:30: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2-0

Legia tym spotkaniem musi się odbudować po przegranym meczu z Ruchem. Lechia ostatnio gra naprawdę dobrze, jednak chyba nie aż tak dobrze by pokonać legionistów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24. sierpnia. godzina 15:30: Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Zawisza wciąż walczy i chce pokazać, że mimo iż jest nową drużyną w ekstraklasie, to nie jest chłopcem do bicia i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w lidze. Jednak, mimo tego, Podbeskidzie na pewno nie odpuści, mając w pamięci zawaloną pierwszą rundę w zeszłym sezonie i chcąc i tym razem uniknąć nerwówki na koniec sezonu i przywieść pierwsze w tym sezonie trzy punkty.

24 sierpnia, godzina 18:00: Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:1

Obie drużyny grają na podobnym poziomie, czyli są typowymi średniakami. Jednak to Jagiellonia w końcu gra u siebie i chociaż Pogoń nie czuje się źle na wyjazdach to lekko jej nie będzie.

24. sierpnia, godzina 20:30: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:2

Nie trzeba być znawcą, żebym typować w tym spotkaniu faworyta. Urban, zapewne będzie chciał oszczędzić swoich najlepszych zawodników przed ważnymi meczami, ale Legia nawet w składzie rezerwowym, w Warszawie, jest groźna. Naprzeciw niej stanie, coraz lepiej grająca Lechia i z pewnością zdobycie trzech punktów, nie przyjdzie Legionistom łatwo, a nawet, wątpię, żeby się udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24. sierpnia. godzina 15:30: Zawisza Bydgoszcz 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Dwie ekipy z dołu tabeli, będą zapewne przez cały sezon walczyć o utrzymanie. W tym meczu stawiam na Zawiszę, który ostatnio urywał punkty kilku drużynom.

24 sierpnia, godzina 18:00: Jagiellonia Białystok 2:2 Pogoń Szczecin

Jagiellonia zajmuje w tabeli całkiem wysokie miejsce. Pogoń nie ma może tylu punktów, ale potencjał ekipy ze Szczecina jest spory. Po przyjściu Robaka Wdowczyk ma wreszcie napastnika z prawdziwego zdarzenia. Stawiam na remis.

24. sierpnia, godzina 20:30: Legia Warszawa 2:1 Lechia Gdańsk

Mecz 2. i 3. ekipy. Legia ma szeroki skład i Urban znajdzie na pewny złoty środek w rotowaniu piłkarzami. Stawiam na wygraną gospodarzy po ciekawym i zaciętym spotkaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24. sierpnia. godzina 15:30: Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 - mecz drużyn grających dotychczas na podobnym poziomie. PBB nie ma jeszcze noża na gardle, stylu w jakim grało wiosną, więc chyba będzie to pierwsze zwycięstwo Zawiszy po powrocie.

24 sierpnia, godzina 18:00: Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:2 - mecz drużyn na podobnym poziomie. Stawiam na remis chociaż nie zdziwi mnie wygrana któregoś z zespołu.

24. sierpnia, godzina 20:30: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk - 2:1 - Legia myślami będzie przy meczu w el. LM. Jednak nie może sobie pozwolić na gubienie punktów, mimo że Lechia jest mocniejsza niż wielu przypuszczało. Skromna wygrana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Zawisza w ostatnim meczu pucharowym solidnie zaskoczył i pokonał faworyzowaną Pogoń. Czy jest to znak jakichś zmian? Możliwe, bo wydaje mi się, że team Tarasiewicza zaskoczy w tym spotkaniu i pokona słabo grające Podbeskidzie.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:1

Jaga inauguruje mecze na własnym stadionie, stadionie, który został niedawno oddany do użytku. Kibice dopiszą, piłkarze się zmobilizują i zapewnią sobie 3 punkty w starciu z Pogonią.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1

Legia żyje meczem ze Steauą, dlatego to spotkanie będzie takim ostatecznym przetarciem. Urban jak zawsze wystawi dublerów, a Ci potwierdzą, że też mogą zagrać w meczu z Rumunami. Lechia będzie się starała, ale nie da rady.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:1

Śląsk "wykończył się" w Sevilli. Nie dość, że wysoka porażka to jeszcze ogromne zmęczenie piłkarzy. Śląsk nie ma niestety rezerwowych na poziomie, dlatego takie boje odbijają się czkawką w lidze, a teraz będzie tak samo.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:2

Wisła w tym sezonie nie miała jeszcze meczu bez zdobytego punktu, dlatego hit z Lechem i pojedynek z byłym klubem jest idealnym momentem na to, żeby zaliczyć pierwszą porażkę. Lech wraca chyba na właściwą ścieżkę, bo wygrał z Koroną, wysoko pokonał Niecieczę, więc taki mecz to może być pierwszy jasny punkt do walki o mistrzostwo.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1

Ciężko powiedzieć jak wypali mieszanka trenera Pachety, który mówi, że Korona umie grać kombinacyjną piłkę. O ile taki Janota się nadaje, to Kuzera bądź Korzym raczej nie. Ale Korona miała prawie 2 tygodnie na przygotowanie, więc może wypali. Wypali, ale remis, bo Piast swój styl ma i ten punkt wyszarpie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25. sierpnia, godzina 15:30: Śląsk Wrocław 2:1 Widzew Łódź

Śląsk może się już chyba skoncentrować na Ekstraklasie, bo z Sevillą nie ma już dużych szans. Drużyna z Wrocławia ma znacznie lepszy skład od Widzewa i powinna wreszcie zacząć piąć się w górę tabeli.

25. sierpnia, godzina 18:00: Wisła Kraków 1:1 Lech Poznań

Obie drużyny jeszcze nie przegrały, ale bardzo często remisowały. Teraz też może paść rezultat dający obu drużynom po jednym punkcie.

26. sierpnia, godzina 18:00: Korona Kielce 1:0 Piast Gliwice

Korona zajmująca ostatnie miejsce w tabeli to zaskakujący widok. Ciekawe, jak na ławce trenerskiej kieleckiej ekipy poradzi sobie nowy trener z Hiszpanii. Stawiam na pierwsze zwycięstwo Korzyma i spółki. Piast wygrywał w tym sezonie tylko z klubami co najwyżej przeciętnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25. sierpnia, godzina 15:30: Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:0

Śląsk mimo niekorzystnego wyniku w ostatnim meczu z Sevillą, pokazali się z dobrej strony, a ta przegrana może wzbudzić w nich sportową złość, a przy tym samym stylu, wsparciu we Wrocławiu, obawiam się, że Widzew nie ma większych szans.

25. sierpnia, godzina 18:00: Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1

Ani Lech ani Wisła póki co nie pokali, tego co zapowiadali, czyli bardzo dobrej formy i powrotu na szczyt. Mimo to, zapowiada się bardzo ciekawy, jak na polskie warunki, mecz. Statystyki obu zespołów pokazują, że osiągają niemal takie same wyniki, na miejscu więc będzie remis.

26. sierpnia, godzina 18:00: Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0

Gdybym miał wskazywać zwycięzce po statystykach i po tym jak prezentuje się drużyna, z pewnością postawiłbym na Piasta. Jednak w piłce jest wszystko możliwe, a Korona nie ma jeszcze na swoim koncie wygranej i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Dla tego też, wbrew rozsądkowi stawiam na nich. Kiedyś musi im się udać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25. sierpnia, godzina 15:30: Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:1 - Śląsk odpadł już z pucharów. Mimo zmęczenia czas zacząć zdobywać punkty zwłaszcza na tych słabych zespołach

25. sierpnia, godzina 18:00: Wisła Kraków - Lech Poznań 0:2 - Mimo fatalnego początku sezonu Lech jest drużyną mocniejszą kadrowo. Wygra zwłaszcza z wciąż atrakcyjnym rywalem jakim jest Wisła.

26. sierpnia, godzina 18:00: Korona Kielce - Piast Gliwice 2:2 - Piast chyba jednak nie będzie tak mocny jak w zeszłym sezonie. Chciałem postawić na przeciwnika, ale jednak tym rywalem jest Korona która teoretycznie ma trenera, ale dzięki kreatywnemu tłumaczowi zawodnicy nie zrozumią co trener do nich mówi. Remis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25. sierpnia, godzina 15:30: Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3-1

Śląsk z pucharami raczej już się pożegnał, więc może się skupić na kolejnych zwycięstwach w rodzimych rozgrywkach. Mecz z Widzewem będzie świetną okazją do poprawienia sytuacji punktowej o kolejne trzy oczka.

25. sierpnia, godzina 18:00: Wisła Kraków - Lech Poznań 0-1

Lech po katastrofalnym początku sezonu jest zmuszony do szybkiego odrabiania strat do czołówki. Wyjazd do Krakowa na pewno nie przyniesie łatwo zdobytego kompletu punktów, jednak Kolejorz jest w stanie wbić jedną bramkę i zagrać na zero z tyłu.

26. sierpnia, godzina 18:00: Korona Kielce - Piast Gliwice 2-1

Cały czas czekam na zwycięstwo mojej ekipy i wydaje mi się, że poniedziałkowe spotkanie z ekipą z Gliwic może być do tego dobrą okazją. Piast zdobył moje serce w poprzednim sezonie, ale w obecnych rozgrywkach już nie zachwyca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki V kolejki: http://img802.images...2/2426/fqna.jpg

Klasyfikacja generalna: http://img163.images...3/5996/5ujr.jpg

VI kolejka (30 sierpnia - 2 września):

30. sierpnia, godzina 18:00: Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze

30. sierpnia, godzina 18:00: Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

31. sierpnia, godzina 15:30: Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

31. sierpnia, godzina 18:00: Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

31. sierpnia, godzina 20:30: Cracovia Kraków - Legia Warszawa

1. września, godzina 15:30: Piast Gliwice - Śląsk Wrocław

1. września, godzina 18:00: Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz

2. września, godzina 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia 1 - 0 Górnik

Lechia w formie - Górnik też. Ale jako, że Gdańszczanie grają u siebie, dam im to jednobramkowe zwycięstwo.

Ruch 2 - 0 Zagłębie

W Lubinie jak dotąd żadnego wstrząsu nie widać i na takowy się nie zapowiada. Ruch natomiast miał już w tym sezonie dobre występy i powinien łatwo wygrać.

Widzew 0 - 1 Jagiellonia

Łodzianie to na razie podobny autsajder jak ekipa z Lubina. Dość solidna Jaga powinna dać radę.

Pogoń 0 - 0 Wisła

Wisła pokazała pazur z Lechem, ale jednak moim zdaniem nie jest to jeszcze drużyna do walki o najwyższe cele i seryjnego wygrywania. Pogoń nie da się u siebie.

Cracovia 0 - 2 Legia

Legia będzie już po stadium oszczędzania sił na ważne pucharowe spotkanie i spokojnie wygra w Krakowie.

Piast 0 - 2 Śląsk

Tu jak wyżej. Z tym, że Śląsk jeśli trafi na swój dzień prezentuje się jak na naszą ligę kapitalnie. Najmocniejszy skład i Piast nie powinien mieć nic do powiedzenia.

Lech 0 - 0 Zawisza

Mecz tegorocznych przeciętniaków. Lech choć powinien być zdecydowanym faworytem, zaszczyci nas nudnym spotkaniem bez bramek.

Podbeskidzie 1 - 1 Korona

I tu kolejne spotkanie ekip, które nie zachwycają i nie zachwycą i tutaj. Podział punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 0:2

Któż by się spodziewał że będzie to mecz o fotel lidera. Na pewno nie będzie łatwo Górnikowi na ciężkim terenie w Gdańsku. Jednak Nakoulma jest w formie a zawodnicy są podrażnieni stratą punktów w końcówce w meczu z Ruchem

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 1:1

Ciężki mecz do obstawienia. Zagłębie musi się obudzić, bo inaczej może być kiepsko. Ruch natomiast gra przeciętnie i remis jest u bardzo prawdopodobny

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:2

Trener Stokowiec wykonuje dobrą pracę w Białymstoku. Podoba mi się styl gry Jagi. Z drugiej strony w Widzewie na fali jest Visnakovs. Jednak faworytem wydaje się być Jagiellonia

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 0:0

Mecz zespołów która postawa na pewno zaskakuje. Smuda choć w niego nie wierzyłem, wykonuje dobrą robotę. Z drugiej strony Pogoń w którym bardzo dobrze grają Japończycy jak i pozostali. Mecz będzie zacięty, ale będzie podział punktów co zadowoli oba zespoły

Cracovia Kraków - Legia Warszawa 0:2

Legia odpadła z LM, ale nie było kompromitacji. Legia będzie osłabiona brakiem Kuciaka, ale i tak ma lepszych zawodników niż Cracovia

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:1

Śląsk skompromitował się w meczu Ligi Europejskiej. W lidze również gra średnio. Piast nie prezentuje formy z poprzedniego sezonu, ale w Śląsku nie ma dobrego nastroju.

Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz 2:0

Podopieczni Rumaka powoli dochodzą do formy. Po kompromitacji w LE, teraz muszą pokazywać się z dobrej strony. Zawisza gra nijako, nie przekonują mnie swoją grą. Lech jest zespołem lepszym

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce 1:2

Korona niespodziewanie wygrała z Piastem w poprzedniej kolejce. Może jest to początek dobrej formy tego zespołu i będą chcieli utrzymać ten dobry trend.Podbeskidzie gra słabo, traci dużo bramek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...