Jump to content
mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2013/2014

Recommended Posts

Sobota, 15:30: Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 1-0

Przykre, ale szykuje się 13 porażka klubu z Łodzi.

Sobota, 18:30: Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1-1

Raczej nic ciekawego nie oczekuję od tego meczu, zapowiada się remis, obie drużyny nie dzielie wiele, praktycznie nic.

Niedziela, 13:00: Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2-1

Ruch jak liczy na 1st trójkę, to ten mecz wygrywa, inaczej straci cenne punkty.

Niedziela, 15:30: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2-2

DERBY. Obstawiałbym na Gospodarzy, ale jednak zmienię i powinien być wbrew pozycji w tabeli powinien być ciekawy mecz.

Niedziela, 18:00: Legia Warszawa - Wisła Kraków 1-0

Kiedyś byłby hit, dziś nie specjalnie, ale Wisła zasługuje na uznanie swoimi wynikami.

Poniedziałek, 18:00: Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1-2

Jagiellonię stać na wygraną z słabo spisującą się Cracovią, stąd obstawiam na zespół Gości.

Sobota, 15:30: Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 0-1

Stawiam na iście kosmiczny wynik z dwóch powodów - nie lubię drużyny z Gdańska i nie chcę, żeby przeskoczyła ona w tabeli moją Koronę.

Sobota, 18:30: Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 0-0

Zapowiada się bardzo wyrównane starcie, a w takich pojedynkach bardzo często niewiele się dzieje i ogólnie wieje nudą. Stąd też stawiam na podział punktów po bezbarwnych 90 minutach kopaniny.

Niedziela, 13:00: Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0

Derby żądzą się swoimi prawami,lecz Ruch jest w takiej formie że strata punktów nie wchodzi w grę.

Niedziela, 15:30: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:0

Ostatnio obie drużyny grają podobnie i kadrowo są silne. Remis jest prawdopodobny.

Niedziela, 18:00: Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:1

HIT KOLEJKI!!!!. Obie drużyny są bardzo silne i ciężko wytypować zwycięzcę. Remis jest prawdopodobny.

Poniedziałek, 18:00: Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1:2

Kolejny trudny mecz, lecz Jagiellonia pokazała w meczu z Legią że jest dobrą drużyną, i w niej wypatruje zwycięzcę tego spotkania.

Niedziela, 13:00: Ruch Chorzów 1-0 Piast Gliwice

Na chwilę obecną trzeba przyznać, że Piast jest w kryzysie i nie ma czego szukać w spotkaniu z Ruchem.

Niedziela, 15:30: Zagłębie Lubin 2-1 Śląsk Wrocław

Całkiem prawdopodobne jest zwycięstwo Zagłębia, które w tej rundzie gra wyraźnie lepiej i walczy o każdy punkt.

Niedziela, 18:00: Legia Warszawa 3-1 Wisła Kraków

Legia jest w tej chwili poza zasięgiem Krakowian, którzy obecnie swoją drogą mnie nie zachwycają.

Poniedziałek, 18:00: Cracovia Kraków 1-2 Jagiellonia Białystok

Cracovia od jakiegoś czasu dołuje i końca tego spadku jeszcze nie widać.

Niedziela, 13:00: Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0-0

Faworytami tego pojedynku będą piłkarze z Chorzowa, jednak jako sympatyk Piasta liczę na niespodziankę i podział punktów.

Niedziela, 15:30: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1-0

Zagłębie u siebie musi zagrać na 110 % swoich możliwości, co może poskutkować zdobyciem bardzo potrzebnych punktów. Śląsk zremisował niezasłużenie z Legią i dla mnie mogą oni spaść do I ligi, bo na pewno nie grają na miarę Ekstraklasy.

Niedziela, 18:00: Legia Warszawa - Wisła Kraków 1-1

Legia u siebie jest chyba najmocniejszą drużyną ligi. Do tej pory mają bilans 10 zwycięstw i 2 porażki. Jeszcze na własnym obiekcie nie zremisowali, jednak liczę na to, że z Biała Gwiazdą to nastąpi.

Poniedziałek, 18:00: Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0-1

Ostatnio jak stawiam na faworytów to zawsze przytrafia się jakaś niespodzianka. Teraz jednak muszę postawić również na faworyta, co niestety nie jest zgodne z moją sympatią do obu klubów.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1-1

derby, a derby zwykle obstawiam na remis.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2-1

Lubiczanie zostali postawieni do pionu, więc zakładam ich wygraną. Nawet mimo nowego trenera sląska.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 1-0

Przez puste trybuny Legia bedzie chciała wynagrodzić kibicom niedogodnoiści i wygra.

Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1-0

Mimo zapaści Cracovi, liczę, że jeszcze uda im się wygrać mecz u siebie.

Niedziela, 13:00: Ruch Chorzów 2-0 Piast Gliwice

Patrz niżej :)

Niedziela, 15:30: Zagłębie Lubin 2-0 Śląsk Wrocław

Zagłębie obecnie jest lepsze i spokojnie ten mecz wygra

Poniedziałek, 18:00: Cracovia Kraków 0-0 Jagiellonia Białystok

Raczej tradycyjne moje 0-0 w meczu drużyn, które nic ciekawego nie pokazują.

Poniedziałek, 18:00: Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1:2 - Cracovia od początku rundy gra bardzo słabo, Jaga w kratkę, ale powinno to wystarczyć do wywiezienia 3 pkt

Wyniki XXVI kolejki: http://imgur.com/QjELTZq

Klasyfikacja generalna: http://imgur.com/26YsH96

XXVII kolejka (21.-24. marca 2014 r.):

Piątek, 18:00: Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz

Sobota, 15:30: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

Sobota, 18:30: Lech Poznań - Lechia Gdańsk

Niedziela, 13:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Kraków

Niedziela, 15:30: Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów

Niedziela, 18:00: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Poniedziałek, 18:00: Piast Gliwice - Legia Warszawa

Edited by Elano

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:2

Zagłębie powinien odnieść cenne zwycięstwo , co pozwoli mu na ucieczkę przed strefą spadkową

Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 2:1

Mecz powinien być zacięty, ale Wisła prezentuje się na ten moment lepiej

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:1

Żaden zespół nie gra dobrze, więc dam na remis

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0

Wiele mówi się o zwolnieniu Rumaka, więc piłkarze będą chcieli pokazać że są za trenerem

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Kraków 0:1

Cracovia jest dla mnie zagadką. Potrafi zagrać słaby mecz, aby później zagrać lepiej. Jednak Podbeskidzie gra słabo, więc Cracovia ma realne szanse na 3 punkty

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1:1

Ruch ostatnio przegrał z Piastem. Teraz powinno być lepiej, ale Portowcy potrafią zagrać dobre spotkanie

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:2

Faworytem wydaje się Śląsk. Jednak co innego mówi serce, a jeszcze inaczej rozum. Liczę w końcu na komplet punktów

Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:1

Piast pozytywnie zaskoczył mnie w meczu z Ruchem. Legia nie ma ostatnio dobrej passy, więc może Piast sprawi niespodziankę

Piątek, 18:00: Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:1

Mimo iż oba zespoły są w dole tabeli, potrafią stworzyć dobre widowisko. Zagłębie jest lepsza drużyną, lecz Widzew to nieobliczalna drużyna którą stać na jakiekolwiek punkty.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 2:1

Wisła myśli o mistrzostwie, więc mecze u siebie z średnimi drużynami powinna rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Sobota, 15:30: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:0

Obie drużyny grają podobnie, i ciężko wskazać faworyta. Stawiam na gospodarzy wyłącznie dlatego że grają u siebie.

Sobota, 18:30: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1

Lech nie gra zbyt rewelacyjnie, ale wygrywa skromnie spotkania. Teraz też jest faworytem i powinien zgarnąć trzy punkty.

Piątek, 18:00: Widzew Łódź 1:1 Zagłębie Lubin

Widzew nie wygrał wiosną żadnego meczu, ale kilka razy remisował z ekipami znajdującymi się w tabeli wyżej od Zagłębia. Lubinianie nie mają już szans na awans do czołowej ósemki i myślę, że znowu może im trochę zabraknąć motywacji. W ekipie sponsorowanej przez KGHM to normalne.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 0-2

Widzew jest ostatni w tabeli a Zagłębie się ruszyło tej wiosny. Myślę, że powinni wygrać.

Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 1-0

Polubiłem Zawiszę, ale wicelider powinien dać im radę u siebie.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1-0

Myślę, że Jagielonnia jest w stanie pokonać Koronę i odkuć się po przegranej z zeszłego tygodnia.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2-1

Kolejarz da radę. Jest u siebie i powinien wygrać.

Piątek, 18:00: Widzew Łódź 0-2 Zagłębie Lubin

Zagłębie jest w dobrej więc Widzew może się tylko modlić o jak najniższą porażkę.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków 2-1 Zawisza Bydgoszcz

Wisła jest obecnie moim faworytem do tytułu, a kolejna przeszkoda na jej drodze jest do przejścia.

Ostatnio mam takiego farta, że dzisiaj zdecydowałem się na strzelaninę.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:1 Widzew potrzebuje punktów, Zagłębie co prawda ma potencjał, ale w tym meczu zdecyduje motywacja.

Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 2:1 Podbudowana "zwycięstwem" na trudnym terenie Wisła, choć bez swojego kapitana, powinna poradzić sobie z Zawiszą.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:0 Postawiłbym na remis ze wskazaniem na gospodarzy, ale oni muszą walczyć o utrzymanie w premiowanej ósemce, więc zagrają ofensywnie. Korona ostatnio nie zaznała goryczy porażki, może to już czas?

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:2 IMO o sile zespołu świadczą nie tylko mecze z najlepszymi, ale i z najsłabszymi. Lech wypada na tym tle słabiutko, dlatego mój typ idzie na gdańszczan.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Kraków 1:2 Ostatnio w Krakowie przerwali kiepską serię bez wygranej, więc czemu nie iść po kolejne 3 punkty? Rywal najsłabszy, przynajmniej punktowo.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 2:2 Najciekawszy mecz tej kolejki IMO dla Portowców. Praktycznie obie drużyny mają równe szansę na zwycięstwo, dlatego stawiam na podział punktów.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:0 Defensywa w Zabrzu wygląda marniutko, gra również. Śląsk za to dysponuje mocną ofensywą i to będzie ich największym atutem w tym meczu.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1 Legia ostatnio dała tak mocno ciała, że tylko zwycięstwo pozwoli utrzymać wiarę w obronę mistrzostwa.

PIĄTEK

Piątek, 18:00: Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1-2

Miedziowi wygrają a Widzew spadnie, niestety ciężko to powiedzieć, ale tak będzie, Zagłębie jednak się utrzyma, a do Widzewa dołączy Podbeskidzie.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 1-1

Ciekawy mecz, zapowiada się remis, wiele nie dzieli te zespoły, obydwie mają dobre momenty przeplatane słabymi.

Widzew - Zagłębie 0:1

Widzew jest w tragicznej dyspozycji i Zagłębie powinno sobie poradzić.

Wisła - Zawisza 3:1

Wydaje mi się, że Wisła po takim meczu z Legią będzie zmotywowana i wygra to spotkanie. Zawisza miał przecież ciężki mecz z Górnikiem w PP.

Jagiellonia - Korona 1:1

Typowy mecz walki. Obydwie drużyny będą zadowolone z tego punktu.

Lech - Lechia 2:0

Lech wygra, bo gra u siebie, a i też są ekipą nieobliczalną. Poza tym, to podobno mecz o głowę Rumaka.

Podbeskidzie - Cracovia 2:1

Górale u siebie są niebezpieczni, a biorąc pod uwagę ostatnie tarcia w Cracovii to może się tutaj skończyć niespodzianką.

Pogoń - Ruch 1:1

Rewelacje wiosenne w bezpośrednim starciu. Remis, bo na więcej obydwie ekipy nie pozwolą.

Śląsk - Górnik 2:1

Śląsk wygra, bo gra u siebie, a i Górnik nie jest w najlepszej dyspozycji.

Piast - Legia 0:2

Legia powinna to wygrać. Raz, że ma lepszy skład, dwa, że wracają napastnicy.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 2-0

Całym sercem będę liczył na jakieś niespodziewane punkty dla Zawiszy, ale jednak chyba Biała Gwiazda na własnym obiekcie nie dopuści do takiego obrotu sprawy.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków 2:1 Zawisza Bydgoszcz

Zawisza nie gra wiosną wielkiego futbolu i będzie mieć problem, by awansować do grupy mistrzowskiej. Wisła pokazała w meczu z Legią, że stać ją na sporo (z drugiej strony - warszawianie pokpili sprawę), a w świetnej formie znajduje się kreujący grę Stilić.

Sobota, 15:30: Jagiellonia Białystok 2:1 Korona Kielce

Korona teoretycznie o coś jeszcze walczy, ale będzie im bardzo ciężko wejść na miejsce ósme lub wyższe. Jagiellonia jest jedną z ekip, która może wypaść do tej gorszej ósemki, więc zagra z dużym zaangażowaniem. To powinno wystarczyć na kielczan, bo białostoczanie są piłkarsko nieco lepsi od gości.

Sobota, 18:30: Lech Poznań 3:1 Lechia Gdańsk

Lech powinien wygrać to spotkanie, ale włożyć musi w mecz sporo sił. Lechia zaskoczyła na plus tylko w meczu z Zawiszą. Z pewnością przed rozpoczęciem sezonu liczono w Gdańsku na więcej.

Niedziela, 13:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 Cracovia Kraków

Podbeskidzie jest w trudnej sytuacji i punkty są im potrzebne. Z Cracovią wygrać się jednak raczej nie uda. Niby Filipiak otwarcie krytykuje Stawowego, ale nie sądzę, by piłkarze zrobili na złość trenerowi i się nie starali. Co nie znaczy, że np. po remisie szkoleniowiec "Pasów" nie pożegna się z posadą.

Niedziela, 15:30: Pogoń Szczecin 2:2 Ruch Chorzów

Chyba dwa największe zaskoczenia na plus w tym sezonie. Szykuje się ciekawy mecz, w którym stawiam na podział punktów.

Niedziela, 18:00: Śląsk Wrocław 2:1 Górnik Zabrze

Górnik wiosną nie wygrał i to się po tym meczu nie zmieni. Myślę, że Śląsk ma nieco większe szanse na wygraną. Gra u siebie, a poza tym chyba wychodzi na prostą.

Poniedziałek, 18:00: Piast Gliwice 1:2 Legia Warszawa

Pomimo ostatnich wpadek Legii, dalej stawiam na stołeczną ekipę. Trudno powiedzieć, na co stać Piasta - czy wygrana z Ruchem była jednorazowym wyskokiem, czy jest to zapowiedź lepszych czasów dla gliwiczan?

Sobota, 15:30: Jagiellonia Białystok 2-2 Korona Kielce

Żadna drużyna mnie do siebie w tym roku przez cały czas nie przekonuje. Mieszanka dobry i złych spotkań. Nic poza tym, więc postawię na remis.

Sobota, 18:30: Lech Poznań 3-2 Lechia Gdańsk

Lechia może narobić stracha gospodarzom tego spotkania, ale nie wiem, czy zdoła wytrzymać do samego końca.

Jaga 1-0 Korona

Jagiellonia u siebie raczej wygrywa i tu tez powinna sobie poradzić.

Sobota, 15:30: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1-0

Jaga potrzebuje punktów aby załapać się do czołowej 8 a Korona gra przeciętnie.

Sobota, 18:30: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1-1

Oba zespoły są w średniej formie i dlatego stawiam na remis.

Niedziela, 13:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Kraków 0-1

Podbeskidzie walczy o utrzymanie Cracovia jeszcze walczy o czołową 8 i raczej lepiej prezentuje się na wyjazdach dlatego stawiam na podopiecznych Stawowego.

Niedziela, 15:30: Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1-0

Pogoń gra świetny sezon podobnie jak Ruch ale Chorzowianie ostatnio zagrali słabe spotkanie.

Niedziela, 18:00: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1-0

Śląsk pod wodzą Pawłowskiego gra lepiej a Górnik prezentuje się dramatycznie.

Poniedziałek, 18:00: Piast Gliwice - Legia Warszawa 0-1

Legia ostatnio nie punktowała tak jakby sobie tego życzyła dlatego myślę, że z Piastem w końcu wywalczą 3 punkty.

Sobota, 15:30: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1-2

Korona to moje życie i nieważne, kto staje po drugiej stronie boiska - ja i tak zawsze typuję na zwycięstwo kieleckiej ekipy.

Sobota, 18:30: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2-0

?Style ekipy z Gdańska bardzo mi nie odpowiada - zero płynności akcji, non stop kopanina i nadzieja, że może jakimś cudem uda się wepchnąć futbolówkę do siatki. Kolejorz gra ostatnio coraz lepiej i to starcie wygrać po prostu musi.

Sobota, 15:30: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 2-1

Jaga spróbuje się utrzymać w górnej tabeli, stąd wymagana dobra dyspozycja i dobry wynik.

Sobota, 18:30: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1-0

Spokojnie ale 3pkt zdobyte, to pomoże w końcówce sezonu.

Niedziela, 13:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Kraków 1-0

Dla gospodarzy to chyba jeden z tych meczy które trzeba wygrać, wiadomo, dzielimy punkty, ale im więcej będą mieć tym lepiej.

Niedziela, 15:30: Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 2-2

Dużo te drużyny nie dzieli, nikt nie przechyli szali na swój korzyść.

Niedziela, 18:00: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1-0

Górnik słabiutko gra, ale Śląsk niczego sobie, ostatecznie się przekonamy to wygra i kto zdobędzie 3pkt.

Poniedziałek, 18:00: Piast Gliwice - Legia Warszawa 0-2

Legia powinna to wygrać, Piast raczej poza ostatnią wygraną spisuje się słabiej niż rok temu.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...