Jump to content
mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2013/2014

Recommended Posts

Sobota, 20:30: Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3-0

Kolejorz ma absolutny obowiązek zdobycia łatwych trzech oczek w spotkaniu z tak słabym rywalem. W dodatku stadion będzie wspierał niebieskich.

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 1-1

Sercem będę absolutnie za krakowską ekipą, jednak to Ruch będzie grał na własnym stadionie. Poza tym różnica w tabeli wskazuje na bardzo wyrównane starcie, dlatego stawiam na podział punktów.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0-2

Ciężko przypuszczać, aby starcie drużyn, które są oddalone od siebie w tabeli o 24 punkty (8 wygranych spotkań więcej, prosty rachunek) przyniósł kibicom Podbeskidzia jakieś pozytywne emocje.

Sobota, 20:30: Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:1

Lech bardzo łatwo wygra z piłkarzami ludźmi, którzy udają że grają w piłkę.

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 1:1

Wyrównany mecz obu niezłych ekip. Cracovia nie zasługiwała na takie baty od Lecha, grała całkiem niezłą piłkę.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0:2

Legia 0:8 Warszawa ma pewne punkty z najsłabszą drużyną ekstraklasy.

Sobota, 20:30: Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:0 - Lech może nadal nie imponuje formą, ale skuteczność i szczęście jest po jego stronie. Skoro przyjeżdża Zagłębie wynik może być tylko jeden

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 1:1 - Remis. Jeden z gdzie każde rozstrzygniecie nie będzie sporą niespodzianką. Cracovia po katastrofalnym ostatnim meczu będzie chciała się pokazać z dobrej strony.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0:3 - skoro rywalem jest PBB zwycięzca jest niemal pewny. Można się tylko zastanawiać nad różnicą bramkową

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów 1-1 Cracovia Kraków

Dwie drużyny o zbliżonych do siebie umiejętnościach i potencjale. Oba zespoły mają coś do udowodnienia zarówno sobie jak i kibicom, więc zanosi się na niezwykle ciekawe widowisko.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-3 Legia Warszawa

Podbeskidzie trochę bramek traci, więc w spotkaniu z taką drużyną jak Legia o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Myślę, że Legia nie pozostawi swoim rywalom żadnych złudzeń.

Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 1-0

Wcześniej obstawiłbym Cracovię, ale zrobiła się "kolejka cudów", więc postawię na Ruch.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0-2

Cuda nie cuda, Legia powinna to wygrać.

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów 1:1 Cracovia Kraków

Dla mnie to typowy mecz na remis. Cracovia miała mnóstwo pecha w meczu z Lechem, więc tak fatalnego rezultatu już nie powtórzy.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 Legia Warszawa

Od porażki z Zawiszą Legia wygrała wszystkie ligowe mecze i nic nie zapowiada zatrzymania tej passy. Podbeskidzie znajduje się na ostatnim miejscu i w pełni na to zasługuje.

XIX kolejka (2.-5. grudnia 2013 r.):

Poniedziałek, 18:00: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

Poniedziałek, 20:30: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Wtorek, 18:00: Górnik Zabrze - Widzew Łódź

Wtorek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice

Wtorek, 20:30: Korona Kielce - Lech Poznań

Środa, 18:00: Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk

Środa, 20:30: Legia Warszawa - Ruch Chorzów

Czwartek, 20:30: Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Poniedziałek, 18:00: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1-1

Wisła gra słabo na wyjazdach a Jaga nie zachwyca u siebie dlatego stawiam na remis.

Poniedziałek, 20:30: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1-0

WKS musi zacząć punktować bo inaczej pozostanie w drugiej połówce tabeli ale o wygraną z Pogonią może być szalenie ciężko, mam nadzieję, że kibice pomogą.

Wtorek, 18:00: Górnik Zabrze - Widzew Łódź 2-0

Widzew jest zespołem słabym a Górnik choć przegrał z Piastem to jednak gra solidnie i dlatego stawiam na wygraną drużyny Wieczorka.

Wtorek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 2-1

Oba zespoły ostatnio grają lepiej ale Zawisza gra u siebie i dlatego powinna minimalnie wygrać.

Wtorek, 20:30: Korona Kielce - Lech Poznań 1-0

Korona gra u siebie a Lech gra mocno przeciętnie w ostatnim meczu ledwo wymęczony remis z Zagłębiem.

Środa, 18:00: Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 1-0

Cracovia musi się w końcu odbić od dna a Lechia też nie powala w ostatnim czasie.

Środa, 20:30: Legia Warszawa - Ruch Chorzów 0-0

Legia gra stabilne nie zero z przodu więc stawiam na remis.

Czwartek, 20:30: Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1

Oba zespoły okupują dno tabeli i w tym meczu zapewne nie będzie za wiele dobrej i piłki i raczej zakończy się remisem.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:1 Trudno mi uwierzyć, że Wisła odpuściłaby końcówkę rundy z tonu i przegrała w Białymstoku.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 0:1 Podobnie tutaj. Dobrze poukładana gra szczecinian kontra wrocławski chaos. Punkty zbierze Pogoń.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:1 Uznaję wynik z Piastem za wypadek przy pracy i u siebie Górnik wypunktuje drużynę z Łodzi.

Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 2:2 Dla mnie mecz kolejki, gdzie obie drużyny mają na tyle silne argumenty, by móc wygrać. Stawiam na remis.

Korona Kielce - Lech Poznań 1:2 Ostatnio nie tylko mnie Lech zaskoczył słabą grą w starciu z Miedzowymi. Ze względu na potencjał i burę jaką dostali po ostatnim meczu stawiam na gości.

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 2:1 Cracovia naprawdę zagrała ostatnio dobry mecz i tylko brak szczęścia odebrał i zwycięstwo. Mecze u siebie wychodzą gospodarzom fatalnie, wiec trzeba poprawić statystyki.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:0 Blamaż Legii w Bielsku może być tylko zmazany wysokim pogromem Ruchu. W to akurat wątpię patrząc jak Wojskowi marnują setki, więc po liczę na wymęczone 3 punkty.

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 Dwa zespoły z dołu tabeli, które w ubiegłej kolejce pokazały klasę i ograł wyżej notowanych rywali. Powinienem postawić na remis, bo na to wskazują liczby, ale z przekory postawię na gości.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:2

Wisła jest w doskonałej formie i raczej nie przerwie jej Jaga. Brożek jest w bardzo dobrej dyspozycji i sam rozstrzygnie to spotkanie.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1

Śląsk musi się kiedyś przełamać i raczej będzie to to spotkanie. Goście ostatnio trochę wyhamowali z formą i raczej nic nie ugrają w dzisiejszym meczu.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1-1

U siebie Jaga zazwyczaj jest niezła. Spróbuję zaryzykować postawienie remisu. Może Wisła się zmęczyła po ostatnim meczu.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 0-1

Śląsk chyba jest w za dużym kryzysie by pokonać nawet Pogoń, nawet u siebie. Może wiosną pójdzie im lepiej, a na razie stawiam na Pogoń.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:2

Wisła jest na fali i w meczu ze słabo grającą Jagiellonią nie powinna mieć problemu ze zdobyciem 3 punktów

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:2

Śląsk gra fatalnie, natomiast Pogoń potrafi zagrać dobry mecz

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 2:0

Górnik będzie chciał odegrać się za porażkę z Piastem. U siebie Zabrzanie są skuteczni, natomiast Widzew gra kiepsko

: Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 1:2

Piast będzie podbudowany zwycięstwem z Górnikiem. Piast ostatnio prezentuje się dobrze

Korona Kielce - Lech Poznań 0:1

Ekipa Rumaka zanotowała wpadkę w meczu z Zagłębiem, ale to oni są faworytami w meczu ze przeciętną Koroną

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 1:1

Oba zespoły prezentują podobną dyspozycję. W meczu tym, ciężko wskazać faworyta

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0

Legia zanotowała ogromną wpadkę z Podbeskidziem. Teraz muszą wygrać z Ruchem, aby sprawić kibicom odrobinę radości

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1

Podbeskidzie będzie podbudowana zwycięstwem z Legią, natomiast Zagłębie jest pod ogromną presją. To sprawi, że powinien być remis

Poniedziałek, 18:00: Jagiellonia Białystok 1:1 Wisła Kraków

Myślę, że Jagiellonia może się pokusić o punkt w meczu z Wisłą. Będzie im o to ciężko, ale krakowianie na wyjazdach punktują średnio.

Poniedziałek, 20:30: Śląsk Wrocław 1:1 Pogoń Szczecin

Obie ekipy punktują ostatnio na niskim poziomie. Śląsk zajmuje znacznie niższe miejsce w tabeli, niż się spodziewałem przed sezonem, a Pogoń zaczyna spadać na niższe pozycje. Dla mnie remis.

Poniedziałek, 18:00: Jagiellonia Białystok 1-1 Wisła Kraków

Bo wszystko jest możliwe. Jaga w tym sezonie dawała sobie radę u siebie z Lechem, a Wisła nie radziła sobie choćby na wyjeździe z Podbeskidziem. Jako taki mecz i remis.

Poniedziałek, 20:30: Śląsk Wrocław 1-0 Pogoń Szczecin

Śląsk poległ na Wiśle, nie dał ostatnio rady u siebie Koronie...ale jednak damy skromne zwycięstwo Wrocławian.

Wtorek, 18:00: Górnik Zabrze 2-0 Widzew Łódź

Tu nic innego nie przychodzi mi do głowy, jak spokojnie zwycięstwo gospodarzy.

Wtorek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz 1-0 Piast Gliwice

Piast całkiem nieźle sobie poczyna, ale Zawisza wciąż prezentuje się bardzo solidnie i powinien wykorzystać atut własnego boiska.

Wtorek, 20:30: Korona Kielce 1-0 Lech Poznań

Bo Korona nie taka słaba, jak w tabeli wypada.

Środa, 18:00: Cracovia Kraków 2-0 Lechia Gdańsk

Szansa dla Cracovii na podźwignięcie się po słabym ostatnio okresie. Powinni dość spokojnie wygrać.

Środa, 20:30: Legia Warszawa 1-0 Ruch Chorzów

Legia pomęczy się solidnie, ale ostatecznie skromnie wygra.

Czwartek, 20:30: Zagłębie Lubin 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jak nie teraz, to już chyba nigdy. Skromne zwycięstwo Lubinian po wielkich mękach.

XIX kolejka (2.-5. grudnia 2013 r.):

Poniedziałek, 18:00: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1-2

Nie wiem czy dobrze obstawiam, Jaga ostatnio słabo zagrała, zaś Wisła pokazuje swoje możliwości i łatwo skóry nie sprzedaje.

Poniedziałek, 20:30: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1-0

Śląsk gra fatalnie, bez blasku, ten mecz niby powinien wygrać, ale Pogoń potrafi zagrać dobry mecz, ale taki już u nich był bardzo dawno, musimy liczyć że mecz będzie dobrym widowiskiem.

Wtorek, 18:00: Górnik Zabrze - Widzew Łódź 1-0

Górnik z problemami, przegrali mecz w Gliwicach, ale przyjeżdża słabiutki Widzew, który potrafi pokazać pazurki i czasem trzeba się z nimi pomęczyć, ale takie mecze Górnik musi wygrywać.

Wtorek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 1-1

Te zespoły dzieli nie wiele, a ile? zobaczymy po 90min, wygląda na remis, ale chyba ze wskazaniem na gospodarzy, choć Piast się ciut podniósł po zwycięstwie z Górnikiem.

Wtorek, 20:30: Korona Kielce - Lech Poznań 1-2

Lech się skompromitował, takie mecze powinien wygrywać, Korona zaś wymęczyła się i wygrała z Widzewem, ale Lech wydaje się być wygranym tego meczu.

Środa, 18:00: Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 2-1

Obstawię na Cracovię, choć nawet ja będzie remis nie będę zdziwiony, ale zwycięstwo Lechii nie grozi.

Środa, 20:30: Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1-0

Legia słabiutka, ale może tym razem 1 będzie dla nich.

Czwartek, 20:30: Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0

Mecz ostatnich drużyn, obstawię wygraną gospodarzy ale to takie "a niech się dzieje"

Poniedziałek, 18:00: Jagiellonia Białystok 0-1 Wisła Kraków

Biała Gwiazda może napotkać na swojej drodze naprawdę trudne warunki i wygra tylko jeśli pokusi się o bardziej ofensywną grę, ale i nie zapomni o grze obronnej. Jaga ma możliwości, lecz myślę, że to nie wystarczy

Poniedziałek, 20:30: Śląsk Wrocław 0-1 Pogoń Szczecin

Śląsk jest cieniem samego siebie i nie wygląda na to, by miało się to zmienić. Pogoń choć również nie zachwyca wydaje mi się, że może się pokusić o zdobycz punktową.

Poniedziałek, 18:00: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:1

Wisła nie potrafiąca wygrać na wyjeździe, kontra Jagiellonia która jest mistrzem w przeplataniu wyników. Remis w tym spotkaniu jest prawdopodobny.

Poniedziałek, 20:30: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:0

Po słabych meczach czas na zwycięstwo. Śląsk jest w ogromnym dołku, ale ma aspiracje walki o pierwszą ósemkę. Ten mecz powinien być przełomem dla gospodarzy.

Poniedziałek, 18:00: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0-1

Długo zastanawiałem się nad wytypowaniem tego starcia. Jagiellonia pokazywała już figę kilku wyżej notowanym klubom, Wisła też nie będzie wszystkiego wygrywać. Ostatecznie zdecydowałem się na rzut monetą i z tego powodu mój typ idzie do Krakowa.

Poniedziałek, 20:30: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 0-2

Śląsk przez dłuższy okres czasu grał piłkę, która wreszcie mi się podobała, teraz jednak znowu zaczynam odczuwać niechęć do tej ekipy. Pogoń niby nie gra nic wielkiego, ale o dziwo zbiera kolejne punkty bardzo skrupulatnie. I to właśnie na szczecińskich piłkarzy oddaje mój typ.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 2-0

Myślę, że Górnik wróci do formy i wygra to spotkanie.

Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 1-1

Naprawdę ciężki typ, bo obie drużyny są na podobnym poziomie. Dlatego obstawiam remis.

Korona Kielce - Lech Poznań 0-2

To samo co z Górnikiem. Była wpadka ale myślę, że na razie się już nie powtórzy i Lech wygra to spotkanie.

Wtorek, 18:00: Górnik Zabrze - Widzew Łódź 2:0

Nie widzę nic innego niż zwycięstwo Górnika. Widzew sięga dna,i aż żal byłoby tego nie wykorzystać. Wszystko przemawia za Górnikiem.

Wtorek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 2:1

Mecz bardzo wyrównanych drużyn. Wynik balansować będzie ku remisowi,lecz Zawisza potrafiła pokonać Legię to dlaczego miałaby nie wygrać z Piastem.

Wtorek, 20:30: Korona Kielce - Lech Poznań 1:2

Lech to zagadka, nie wiadomo jaki będą mieć dzień piłkarze. Jednak są lepszym zespołem od Korony i powinni zainkasować trzy punkty.

Środa, 18:00: Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 1:0

Cracovia ostatnio opadła z sił, lecz sądzę że jest w stanie ograć Lechię. Własny teren pomorze gospodarzom odnieść zwycięstwo.

Środa, 20:30: Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:1

Ruch potwierdza że walczy do samego końca, lecz rzadko Legii zdarzają się dwie wpadki pod rząd. Legia powinna sobie dopisać trzy punkty.

Czwartek, 20:30: Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1

Oba zespoły podbudowane dobrymi wynikami w ostatniej kolejce. Mecz typowy na remis, więc tak stawiam.

Wtorek, 18:00: Górnik Zabrze 2-1 Widzew Łódź

Właściwie nie powinno tu dojść do niespodzianki, ale znów dam Widzewowi pewien kredyt zaufania i postawię, że ustrzelą jedną bramkę i do ostatniej chwili wynik nie będzie do końca pewny.

Wtorek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz 1-1 Piast Gliwice

Obie drużyny prezentują się całkiem solidnie i raczej żadna z nich nie jest faworytem. Myślę, że remis będzie odpowiedni.

Wtorek, 20:30: Korona Kielce 1-2 Lech Poznań

Lech wydaje mi się mimo wszystko pewniejszą i stabilniejszą drużyną, która choć nie bez kłopotów takie mecze raczej wygrywa.

Wtorek, 18:00: Górnik Zabrze - Widzew Łódź 1-0

Po wczorajszej porażce Legii limit niespodzianek na tą kolejkę już się wyczerpał i Górnik na własnym stadionie pokona czerwoną latarnię ekstraklasy.

Wtorek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 2-0

Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli i możemy spodziewać się bardzo wyrównanego i zaciętego starcia. Po końcowym gwizdku sędziego chciałbym jednak, żeby to piłkarze Zawiszy świętowali.

Wtorek, 20:30: Korona Kielce - Lech Poznań 2-1

Korona gra u siebie i po ostatnim zwycięstwie z Widzewem będzie na pewno mocno zmobilizowana, żeby zdobyć kolejne trzy punkty. Lech pomimo wysokiej lokaty raczej zawodzi w tym sezonie i bardzo często zdarzają nu się wpadki. Teraz też na taką liczę.

Wtorek, 18:00: Górnik Zabrze 3:1 Widzew Łódź

Górnik jest drużyną o znacznie większym potencjale. Widzew ma fatalną obronę, którą dodatkowo dobijają kontuzje i odsunięcia zawodników.

Wtorek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz 3:1 Piast Gliwice

Piast gra ostatnio lepiej, ale Zawisza jest jednym z najciekawszych beniaminków Ekstraklasy w ostatnich latach i ma potencjał na walkę o coś już w 1. sezonie w najwyższej lidze. Stawiam na zwycięstwo gospodarzy.

Wtorek, 20:30: Korona Kielce 2:2 Lech Poznań

Koronę trudno rozgryźć, może zarówno wysoko przegrać, jak i pokusić się o niespodziankę. Jako, że kompletnie nie wiem, co drużyna z Kielc wykombinuje w tym meczu, stawiam na bezpieczny remis.

Środa, 18:00: Cracovia Kraków 2:1 Lechia Gdańsk

Cracovia zajmuje miejsce zgodne z potencjałem, ale w Gdańsku liczono na więcej. Gospodarze są w mojej opinii nieco lepszą ekipą, bardziej poukładaną i mającą jakieś schematy, który umie wykorzystać.

Środa, 20:30: Legia Warszawa 2:1 Ruch Chorzów

Czas na przełamanie. Ruch nie jest najłatwiejszym przeciwnikiem, a w Legii muszą grać tacy pozoranci jak Vrdoljak, no ale... kiedyś przecież ekipa z Warszawy się przełamać musi.

Czwartek, 20:30: Zagłębie Lubin 0:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Ostatnio lepiej punktuje Podbeskidzie. Postawię na niespodziankę, czyli zwycięstwo popularnych "Górali". Zagłębie niech opuszcza tę ligę. Dziś się dowiedziałem, że Rakelss zarabia ponad 50 tys. złotych miesięcznie. :|

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...