Jump to content
mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2013/2014

Recommended Posts

Niedziela, 18:00: Górnik Zabrze 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Mecz, w którym nikt nie zastanawia się nad niczym innym, jak "jedyneczką". Górnik jest drugi w tabeli, Legia trochę mu uciekła, ale po 30 kolejce podział punktów, więc... kto wie, kto wie.

Poniedziałek, 18:00: Cracovia Kraków 2:2 Lech Poznań

Cracovia prezentuje się zaskakująco dobrze, a Lech w dwóch ostatnich meczach pokonał solidnych rywali. Szykuje się ciekawy mecz, typuję remis.

Wyniki XVII kolejki: http://i.imgur.com/VXeisQf.png

Klasyfikacja generalna: http://i.imgur.com/m4ylCnB.png

XVIII kolejka (28. listopada - 1. grudnia):

Czwartek, 16:00: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Piątek, 18:00: Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

Sobota, 15:30: Korona Kielce - Widzew Łódź

Sobota, 18:00: Piast Gliwice - Górnik Zabrze

Sobota, 20:30: Lech Poznań - Zagłębie Lubin

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

Czwartek, 16:00: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:0

Oba zespoły grają bardzo nie równo, ale w lepszych humorze jest Jagiellonia po ostatnim zwycięstwie. Myślę że utrzyma passę zwycięstwa na własnym obiekcie.

Piątek, 18:00: Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:1

Mecz wyrównanych drużyn, nie jestem w stanie wskazać faworyta więc stawiam na remis.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0

Śląsk jest w dużym dołku, Wisła gra rewelacyjnie u siebie i jest faworytem tej potyczki.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2-0

Po rozjechaniu Śląska wszystko poza wygraną Jagi będzie dla mnie podejrzane.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1-1

No risk no fun. Spróbuję tak zatypować bo uważam, że Zawisza może sprostać Pogoni nawet na ich terenie.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1-0

Śląsk się opuszcza. Biała Gwiazda chyba da radę ich pokonać.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:1

Oba zespoły grają tak sobie. Lechia to zaskoczenie tego sezonu, ale na minus. Jagiellonia gra w kratkę

Czwartek, 16:00: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 3:0 - może i różnica potencjału miedzy tymi zespołami nie jest taka wysoka, ale forma z ostatnich tygodni wskazuje na wysoką wygraną Jagi

Czwartek, 16:00: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1-0

Zobaczymy kto to wygra, ale szykuje się mecz z takich co to wygrać każdy może, o ile zagra tak dobrze. Stąd wynik tylko 1-0, delikatnie.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2-1

?Drużyna z Białegostoku jest wyżej w tabeli i gra na własnym stadionie, dlatego to właśnie Jadze daję większe szanse na zwycięstwo.

Czwartek, 16:00: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Poooszło...zaspałem, ale i tak byłoby 0 :)

Piątek, 18:00: Pogoń Szczecin 1-1 Zawisza Bydgoszcz

Pogoń ostatnio chyba trochę opadła z sił, a Zawisza wciąż całkiem solidnie...kurczę...niech będzie remis

Piątek, 20:30: Wisła Kraków 1-0 Śląsk Wrocław

Śląsk zdecydowanie poniżej potencjału. Wiśle wpadki też się zdarzają, ale tu powinna dać radę.

Sobota, 15:30: Korona Kielce 2-0 Widzew Łódź

Po słabym początku Korona radzi sobie znacznie lepiej i z Widzewem nie powinna mieć problemow.

Sobota, 18:00: Piast Gliwice 0-1 Górnik Zabrze

Tu liczę na podtrzymanie dobrej passy Górnika i skromne 0-1

Sobota, 20:30: Lech Poznań 3-0 Zagłębie Lubin

Oooo...na pewno nie postawię na Zagłębie.,, Lech ostatnio ładnie nastrzelał, Zagłębie w zasadzie nie ma bramkarza...niech będzie lekki pogrom.

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów 1-0 Cracovia Kraków

Cracovia chyba podąża śladami Lechii i zaczyna oklapywać. Ruch powinien to wykorzystać.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 Legia Warszawa

Legia szału nie robi, ale powinna sobie z trudem poradzić.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:1

Oba zespoły grają podobną piłkę. Remis będzie sprawiedliwym wynikiem

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:1

Wisła pod wodzą Smudy spisuje się dobrze i będzie chciała podtrzymać dobrą passę

Korona Kielce - Widzew Łódź 1:1

Oba zespoły grają słabo, zwłaszcza Korona. Widzew musi zdobywać punkty

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:2

Derby Śląska. Górnik jest na fali, w formie są Zachara i Prezes. Zabrzanie będą chcieli potwierdzić, że potrafią grać bez Nawałki

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0

Lech ostatnio gra bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o ekipie Lenczyka

Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 1:1

Cracovia będzie chciała zmazać plamę po porażce z Lechem, natomiast Ruch gra ostatnio dobrze

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0:2

Legia w lidze jest za mocna, natomiast w LE za słaba. Legia nie powinna mieć problemu ze słabo grającym Podbeskidziem

Piątek, 18:00: Pogoń Szczecin 1-2 Zawisza Bydgoszcz

Zawisza dalej jest rozpędzony, a jego rywal trochę opada z sił. Bardzo prawdopodobny wydaje się remis, ale z miłą chęcią zobaczyłby zwycięstwo gości.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków 2-0 Śląsk Wrocław

Śląsk strasznie rozczarowuje i w obecnej dyspozycji nie sądzę, by było stać tych piłkarzy na odniesienie korzystnego wyniku.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:2 Stawiam na zwycięstwo gości, choć i remis mnie nie zaskoczy. Jak na razie jak na beniaminka grają rewelacyjnie. Pogoń co prawda bez trenera, ale z urażoną dumą po przegranej na Łazienkowskiej.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 Trudno mi powiedzieć kto wygra, bo może każda z drużyn. Kibicuje gospodarzom w tym starciu i to w nich widzę faworytów.

Korona Kielce - Widzew Łódź 1:0 Mecz kandydatów do spadku. Postawię na gospodarzy, którzy grają u siebie.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:2 Kolejne Derby Śląska IMO dla Górnika, który prezentuje lepszą formę niż rywal.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:0 Pieniądze nie grają, więc jeśli tylko Lech podtrzyma to co pokazał w ostatnim meczu to będziemy mogli pooglądać sporo bramek.

Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 0:1 Ruch mnie ostatnio rozczarował, więc stawiam przeciw nie mu. Cracovia powinna się zrehabilitować fanom za pogrom.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:2 Mamy Kuciaka, ale zero w ofensywie. Mecz lidera z ostatnim zespołem powinien mieć oczywisty wynik, ale wcale z gry tego nie będzie widać.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 2-2

Szykuje się chyba ciekawy mecz, wydaje mi się że wiele tych drużyn nie dzieli, i pachnie remisem, choć ostatnio formą błyszczą "Zawiszanie".

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1-0

Nie wiem jak się zakończy mecz przyjaźni, ale Wisła u siebie to forteca nie do przejścia, stąd albo remis 0-0 albo wygrana wisły.

Sobota, 15:30: Korona Kielce - Widzew Łódź 2-1

Wydaje się pewne że Korona powinna to wygrać, Widzew prezentuje formę spadkowicza, Korona co nie coś pokazuje ale nie błyszczy.

Sobota, 18:00: Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0-1

Górnik jak chce mieć wicelidera to takie mecze powinien wygrywać, Piast gra słabiutko w tym sezonie, nie powinien przeszkodzić rywalom w zdobyciu 3pkt.

Sobota, 20:30: Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2-0

Zagłębie, mając dosyć średniawy zespól gra bardzo a bardzo poniżej możliwości, Lech wydaje się że powinien się "przejechać" na takim przeciwniku.

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 1-1

Remis, nie wiele dzieli te drużyny, wprawdzie Cracovia dostała baty, ale na ten mecz powinna się zmobilizować i pokazać się z lepszej strony.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0-2

Wiemy że Legia na polskich podwórkach potrafi być przekonywująca w wygrywaniu, Górale nie są drużyną z Rzymu, co nie stanowi dla nich problemu nie do przejścia i nie będzie kompromitacji.

Piątek, 18:00: Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 2-1

Oba zespoły są bardzo solidne ale Pogoń u siebie raczej nie da sobie zabrać punktów.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1-1

Mecz przyjaźni i myślę, że to spotkanie zakończy się remisem.

Sobota, 15:30: Korona Kielce - Widzew Łódź 1-0

Widzew jest beznadziejny a Korona u siebie gra przyzwoicie i raczej nie powinna mieć kłopotów z Widzewem.

Sobota, 18:00: Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1-1

Derby Śląska IMO dla Górnika, który po zmianie trenera wygrał i trzyma się w samym czubie tabeli.

Sobota, 20:30: Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3-0

Zagłębie to dno dna i dlatego Lech nie powinien mieć kłopotów z wygraną.

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 1-2

Cracovia lepiej gra u siebie niż na wyjeździe dlatego stawiam na wygraną podopiecznych Stawowego.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1-3

Legia jest słaba w Europie ale na naszą słabą ligę ten poziom spokojnie wystarcza a Podbeskidzie to kandydat do spadku.

Piątek, 18:00: Pogoń Szczecin 1:2 Zawisza Bydgoszcz

Postawię na małą niespodziankę, czyli zwycięstwo Zawiszy. Pogoń zagra bez kilku ważnych piłkarzy, a rozgrywającym ma być Walski, bardzo młody chłopak. Szczecinianie bez Akahoshiego sporo tracą.

Piątek, 20:30: Wisła Kraków 2:1 Śląsk Wrocław

Wisła jest w tym sezonie drużyną zdecydowanie lepszą od Śląska. Pewna ''jedynka''.

Piątek, 18:00: Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 0-1

Bardzo liczę na dobry występ bydgoskiej ekipy i ich minimalne zwycięstwo, co pozwoliłoby Zawiszy komfortowo rozsiąść się w strefie mistrzowskiej/

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0-2

Długo się wahałem przed wytypowaniem wyniku tego starcia. Wreszcie doszedłem do wniosku, że Wisła nie zawsze będzie rozgrywała dobre spotkania i stawiam na ekipę z Wrocławia.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:2

Pogoń mocna osłabiona, brak trenera i japońskich wojowników. Zawisza musi to wykorzystać tym bardziej, że humory po wygranej z Widzewem dopisują.

Piątek, 18:00: Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:2 - Pogoń ostatnio nie imponuje, Zawisza nie jest mocna na wyjazdach. Lech powinno wystarczyć to do wygranej Zawiszy

Piątek, 20:30: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0 - Śląsk jest ostatnio słaby i nie da rady Wiśle grającej u siebie.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0

Wisła u siebie raczej nie przegrywa i podobnie będzie w tym meczu przyjaźni. Śląsk zmęczony, a Paixao też sam meczu nie wygra. Pewna jedynka.

Korona Kielce - Widzew Łódź 2-0

Widzew wiadomo - jest na dnie. ŁKSiacy do czują i nawet do Bydgoszczy jeżdżą by mu dokopać.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0-0

Kolejne derby, to ja obstawię kolejny remis, bo co innego można zrobić? Jak bym postawił na wygraną Górnika to by przegrali.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3-0

Po tym laniu jakie sprawili Cracovi, myślę, że 3 bramki to minimum jakie wlepią Zagłębiu. Może będzie nawet 4.

Sobota, 15:30: Korona Kielce 2:1 Widzew Łódź

Widzew jest rekordzistą pod względem straconych goli, a teraz odsunięto od składu Lafrance'a, który może i strzelał samobóje, ale ogólnie nie grał tak źle. Korona powinna to wygrać.

Sobota, 18:00: Piast Gliwice 1:1 Górnik Zabrze

Piast w ostatnich meczach zdobył sporo punktów, ale Górnik też nie próżnował. Zabrzanie są silniejsi kadrowo, ale gliwiczanie mogą urwać ten punkcik na własnym boisku.

Sobota, 20:30: Lech Poznań 2:0 Zagłębie Lubin

O Zagłębiu nie chce mi się za bardzo pisać, bo to klub marnujący państwowe pieniądze w sposób zatrważający. Niech spadają do 1. ligi i nie wracają już nigdy.

Sobota, 15:30: Korona Kielce 1-1 Widzew Łódź

Nic na to do końca wskazuje, ale postawię na Widzew, który w tej chwili gra beznadziejnie, ale kiedyś przecież ich zła passa musi się skończyć. Zresztą Korona nie gra w tej chwili o wiele lepiej.

Sobota, 18:00: Piast Gliwice 1-3 Górnik Zabrze

Górnik nie ma prawa stracić w tym spotkaniu żadnych punktów. Piast bardzo mnie w tym roku rozczarowuje, ale ciągle wierzę, że stać tą drużynę na więcej, ale chyba potrzebuje jeszcze trochę czasu.

Sobota, 20:30: Lech Poznań 4-1 Zagłębie Lubin

Postawię na dosyć wysokie zwycięstwo Lecha, który ostatnio znacząco poprawił swoją grę i znów będzie mógł liczyć się o najwyższe cele. Na zupełnie innym biegunie jest Zagłębie, które w tym roku mierzy chyba w pierwszą ligę.

Sobota, 15:30: Korona Kielce - Widzew Łódź 2-0

Koroniarze pod wodzą nowego szkoleniowca próbują złapać rytm gry i włączyć się do walki o wejście do strefy mistrzowskiej. Widzew ostatnio nie zachwyca, więc wygrana kieleckiej ekipy jest bardzo realna.

Sobota, 18:00: Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2-1

Z tych dwóch jedenastek dużo większe emocje wywołuje we mnie gra prezentowana przez piłkarzy z Gliwic i to właśnie na gospodarzy tego starcia oddaję mój typ.

Korona Kielce - Widzew Łódź 2:0

Korona jest zdeterminowana, bo potrzebuje punktów. Gra u siebie, więc kolejny atut. Goście przegrywają ostatnio jak leci i będzie im na prawdę ciężko zdobyć jakiekolwiek punkty w Kielcach.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:2

Wydaje się, że Górnik wygra. Są w dobrej dyspozycji, walczą o mistrzostwo i ten smaczek derbowy powinien im dać pozytywnego kopa.

Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 3:0

Lech gra ostatnio wyśmienicie, strzela dużo bramek i w starciu z tragicznym Zagłębiem nie powinien mieć żadnych problemów.

Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 1:2

Goście będą chcieli się zrehabilitować za pogrom z Lechem, a mecz z Ruchem jest idealny na przełamanie. Na wyjazdach punktują wyśmienicie, a gospodarze zawodzą.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0:2

Legia jest tragiczna w Europie, ale u siebie wygrywa. Nie inaczej będzie z Podbeskidziem. Samą wolą walki wiele się niestety nie osiągnie.

Sobota, 15:30: Korona Kielce - Widzew Łódź 1:0

Dwa słabe zespoły, mecz na styku remisu. Stawiam na gospodarzy którym pomogą kibice w odniesieniu cennego zwycięstwa.

Sobota, 18:00: Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:2

Derby Śląska zawsze elektryzują, i tym razem będzie podobnie. Liczę na kolejne zwycięstwo Górnika który jest lepszą drużyną co pokazuje tabela.

Sobota, 20:30: Lech Poznań - Zagłębie Lubin 4:0

Lech powinien rozgromić słabiutkie Zagłębie, jest zdecydowanym faworytem, wszystkie atuty są po stronie gospodarzy.

Niedziela, 15:30: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 2:1

Cracovia po blamażu z Lechem nie podniesie się. Ruch nie jest silnym zespołem, ale umie powalczyć zwłaszcza u siebie, Cracovia od meczu z Górnikiem dostała zadyszki i nie sądzę żeby wywiozła jakiekolwiek punkty z Chorzowa.

Niedziela, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0:2

Legia nie powinna mieć problemów z słabiutkim Podbeskidziem. Legia w każdym szczególe jest lepsza od Podbeskidzia, każdy inny wynik niż zwycięstwo gości będzie sensacją.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...