Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2013/2014

Polecane posty

Cracovia Kraków 2-1 Ruch Chorzów

Czas na pierwszą wygraną któregoś z obu tych zespołów, ewentualnie Ruch znowu zaliczy remis :D Krakowski zespół szczęśliwie zremisował z Lechem na wyjeździe, co warto zaznaczyć z deficytem jednego zawodnika.

Zawisza Bydgoszcz 1-0 Pogoń Szczecin

Bydgoski zespół musi w końcu wziąć się w garść, 0 punktów na ten moment. Kiedy jak nie teraz? To w końcu Pogoń która zjechała Legia w ubiegłej kolejce.

Widzew Łódź 0-2 Korona Kielce

Widzew grał totalny piach ubiegłą kolejkę, ale jakimś niespotykanym cudem udało im się zdobyć 3 punkty w tym meczu. Tutaj trzeba będzie czegoś specjalnego, drugi raz taki fart sie nie uda. Korona natomiast głupio przegrała z gorszą Wisłą. Najpierw kuriozalna bramka a później angaż wielu graczy w jak się okazało przedostatnią akcję meczu co skutkowało ostatecznie przegraniem meczu.

Legia Warszawa 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Legia po nieudanym meczu z Molde musi wrócić ponownie na właściwe tory. Górale nie są drużyną która mogłaby powstrzymać mistrza Polski i uczestnika eliminacji Ligi Mistrzów.

Górnik Zabrze 2-2 Piast Gliwice

Piast jest jedną z trzech drużyn które mają komplet punktów po 2 kolejkach. I co najważniejsze, nie obchodza ich już puchary Europejskie. Górnik ani razu nie przegrał, teraz też nie przegra, tak samo jak Piast.

Śląsk Wrocław 2-1 Wisła Kraków

Śląsk Wrocław jako jedyny nie dał plamy w europejskich pucharach. I to jest niespodzianka, pokazali jak się powinno grać w Europie i nie bać się silniejszego przeciwnika. Czego nie zrobiły Lech i Legia. Wisła, czystym fartem wygrała w Kielcach

Zagłębie Lubin 1-1 Lech Poznań

Nowy trener w Lubinie, czas na wygraną gospodarzy bo 0 punktów i sama końcówka tabeli. Lech musi w końcu coś wygrać w lidze i odreagować po przegranym meczu w Lidze Europejskiej.

Lechia Gdańsk 1-2 Jagiellonia Białystok

Lechia zremisowała z Barceloną w meczu przy którym ostatnio było wiele kontrowersji. Nie wpłynie to na mecz z Jagiellonią. Białostoczanie świetnie zaczeli sezon i będą to kontynuować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzew Łódź - Korona Kielce 0:2

Widzew gra zwyczajnie słabo i chociaż Korona też nie zachwyca, ale jest o wiele solidniejsza. Jak dla mnie, trzy punkty dla Kielczan.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1

Serce mówi "Podbeskidzie", ale nie ma się co specjalnie łudzić. Owszem, wszystko się może zdarzyć, jednak to Legia jest niekwestionowanym faworytem, do tego grającym na własnym stadionie. Oby walki na murawie nie zabrakło, jednakże komplet punktów raczej zostanie w Warszawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. sierpnia, 20:30: Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-1

Legia ma absolutny obowiązek zdobywania kompletu punktów w spotkaniach z niżej notowanymi zespołami. Podbeskidzie sprawi mi miłą niespodziankę, jeżeli strzeli chociaż honorowego gola.

4. sierpnia, 15:30: Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1-1

W tym spotkaniu każdy wynik, nawet 5-0 mnie nie zdziwi. Grają ze sobą dwie bardzo nieprzewidywalne (ale w dobrym sensie) ekipy i najbardziej jestem w stanie uwierzyć w podział punktów.

4. sierpnia, 18:00: Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2-0

Śląsk musi wreszcie zacząć grać w lidze tak jak w pucharach, a mecz ze słabą Białą Gwiazdą będzie bardzo dobrą okazją do przełamania się podopiecznych Levego i zgarnięcia łatwych trzech oczek na własnym obiekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 2-1

Kurczę kolejny trudny mecz. Obaj Ślązacy są na podobnym poziomie. Niby Piast nieco lepszy ale Górnik też jest na razie niezły. Żeby tylko remisu nie było :).

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 3-1

Po niespodziewanym pokonaniu Bruggie liczę na pewne zwycięstwo Śląska.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0-2

Jak Lech nie rozwali miałkiego Zagłębia to kaplica.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1-2

Będzie ciężko, ale na razie Lechia zawodzi a Jagiellonia pokazuje pazury. mam nadzieję, że wygrają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. sierpnia, 15:30: Górnik Zabrze 2:2 Piast Gliwice

Obie ekipy dobrze rozpoczęły sezon. Górnik zremisował z Wisłą i wygrał z Podbeskidziem, a Piast okazał się lepszy od Cracovii i Zagłębia. Typuję remis po ciekawym widowisku. W meczu może paść kilka bramek, bo:

- defensywa gości nie jest najpewniejsza,

- "Piastunki" mają dobry atak.

4. sierpnia, 18:00: Śląsk Wrocław 2:1 Wisła Kraków

Smuda czyni cuda - hasło to ponownie zagościło w mediach. Bo jak inaczej nazwać wygraną Wisły z Koroną? Śląsk nie da się "Białej Gwieździe". Choć na razie nie punktował, to ma większy potencjał, niż drużyna z województwa małopolskiego. Typuję 3 punkty dla gospodarzy.

4. sierpnia, 20:30: Zagłębie Lubin 0:1 Lech Poznań

Dobra okazja na przełamanie dla Lecha. Choć podopieczni Rumaka sami grają kiepsko, to przepłaceni zawodnicy z Lubina spisują się jeszcze gorzej. Po blamażu z Żalgirisem trener na pewno wstrząsnął piłkarzami. Sam też nie chciałby stracić pracy.

5. sierpnia, 18:00: Lechia Gdańsk 2:2 Jagiellonia Białystok

Lechia ma problem z kontuzjami w pomocy, ale kilku graczy Jagiellonii też będzie nieobecnych. Goście mają na razie komplet punktów i jest to spore zaskoczenie. Teraz raczej nie zdobędą kolejnych trzech oczek. Lechia to porządna ekipa, Matsui coś tam poda lub strzeli, a Grzelczak trafiał nawet przeciwko Barcelonie, to Słowika nie pokona? tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. sierpnia, 20:30: Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0-3

Kolejorz w pierwszych spotkaniach sezonu nie zachwyca, jednak jeśli marzy o włączeniu się do walki o tron musi wygrywać spotkania z drużynami przeciętnymi.

5. sierpnia, 18:00: Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1-0

Takie pojedynki są najgorsze do typowania, każdy wynik jest możliwy. Do wytypowania Lechii jako zwycięzcy spotkania skłoniło mnie w zasadzie tylko to, że ekipa z Gdańska będzie gospodarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki 3 kolejki: http://i43.tinypic.com/5kmu1k.jpg

Klasyfikacja generalna: http://i44.tinypic.com/2462slc.jpg

Proszę zwrócić uwagę na to, że od tej kolejki 3 mecze rozgrywane są w sobotę, a nie w niedzielę.

IV kolejka (9-12 sierpnia 2013 roku):

9. sierpnia, godzina 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin

9. sierpnia, godzina 20:30: Wisła Kraków - Jagiellonia - Białystok

10. sierpnia, godzina 15:30: Widzew Łódź - Górnik Zabrze

10. sierpnia, godzina 18:00: Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków

10. sierpnia, godzina 20:30: Ruch Chorzów - Legia Warszawa

11. sierpnia, godzina 15:30: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław

11. sierpnia, godzina 18:00: Lech Poznań - Korona Kielce

12. sierpnia, godzina 18:00: Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. sierpnia, godzina 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 Zagłębie Lubin

Przełamanie Lubinian? Oby, bo słabszych rywali już w tej rundzie mieć nie będą, a zwycięstwo mogłoby trochę ten zespół rozpędzić. Mają pieniądze, potencjał... brak jednak wyników i odpowiedniego zarządzania klubem. Wszystko to przekłada się na słabą formę. Podbeskidzie zaś moim zdaniem w tym roku sobie nie poradzi i spadnie klasę niżej.

9. sierpnia, godzina 20:30: Wisła Kraków 1-2 Jagiellonia Białystok

Wisła co prawda zdobyła o wiele więcej punktów niż się spodziewałem na początku to w meczu z Jagiellonią to nie ona jest faworytem. Goście choć przegrali ostatnio z Lechią są w moich oczach zespołem, który to spotkanie powinien wygrać.

10. sierpnia, godzina 15:30: Widzew Łódź 1-1 Górnik Zabrze

Górnik wygrał ostatnio w ostatnich minutach spotkania, a Widzew spisuje się zaskakująco dobrze jak na zmiany jakie zaszły w tym zespole. Postawię na remis. Oba zespoły grają raczej podobnie i nie wyróżniają się na tle pozostałych. Myślę, że będzie to sprawiedliwy wynik.

10. sierpnia, godzina 18:00: Lechia Gdańsk 1-2 Cracovia Kraków

Wydaje się, że to Lechia ma większy potencjał i to ona powinna ten mecz wygrać. Ale czy na pewno? Cracovia od początku zaskakuje bardzo dobrą grą i jest zespołem, który może zabrać kilka punktów zespołom mocniejszym. Teoretycznie może tu paść każdy wynik, lecz moim zdaniem goście powinni znaleźć sposób na Lechię.

10. sierpnia, godzina 20:30: Ruch Chorzów 0-4 Legia Warszawa

Patrząc na statystyki po trzech kolejkach najlepszym typem wydaje się teraz wynik 4:0 dla Legii i tak właśnie typuję. Obecnie nie widzę w Ekstraklasie zespołu, który mógłby zatrzymać albo chociaż spowolnić Warszawski Pociąg.

11. sierpnia, godzina 15:30: Pogoń Szczecin 2-1 Śląsk Wrocław

Pierwsze zwycięstwo Śląska? Nie, nie tym razem. Na pewno. Zwłaszcza, że znów będą grać po ciężkim spotkaniu w LE, gdzie w tej chwili grają najlepiej i najbardziej się skupiają. Liga chwilowo schodzi na dalszy tor i niestety w ich grze widać. I to aż za bardzo.

11. sierpnia, godzina 18:00: Lech Poznań 0-1 Korona Kielce

Postawię na zwycięstwo Korony, co może się dla wielu wydać dziwne. Ligowa jak i pucharowa postawa Lecha kompletnie mnie jednak nie przekonuje i myślę, że w najbliższym czasie nie powinni zagrać lepiej. To mogą wykorzystać zespoły takie jak Korona, które nie mają jeszcze zwycięstwa. Zresztą passa remisów Lecha musi się kiedyś skończyć. Kiedy jeśli nie teraz?

12. sierpnia, godzina 18:00: Piast Gliwice 2-1 Zawisza Bydgoszcz

Piast chce chyba wszystkich zaskoczyć również i w tym roku. Trzymam za nich kciuki i życzę jak najlepiej, a zdobycie punktów z beniaminkiem powinno być w tej sytuacji wręcz obowiązkowe. Inaczej może powstać sporo problemów w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 1:1 Mecz zespołów, które okupują w tym momencie ostatnie pozycje. Stawiam na remis, gdyż po tym starcie nie można się wiele spodziewać.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0 Ciekawy mecz zapowiada się w Krakowie, ale Jagiellonia łatwo się nie podda. Mam mieszane uczucia, bo powiedziałbym, że serce mówi Jaga, a rozum Wisła, więc liczę na podział punktów.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 1:2 Visniakovs zachwyca formą, Górnik też wychodzi na właściwy tor. Mimo to goście wydają się być lepszą drużyną, co pokazali w ostatnich derbach.

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0 Lechia ma problemy ze zwyciężaniem u siebie, więc każdy inny wynik mnie nie zaskoczy. Jak dla mnie jeden z ciekawszych meczów w tej kolejce.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:2 Kucharczyk wraca do składu, co na pewno pomoże Legii w ofensywie. Na stadionie Ruchu walka będzie zacięta, ale mistrz musi zagrać o pełną pulę.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2 Dla odmiany inny wynik niż zwycięstwo Śląska by mnie rozczarował. Wystarczy, że podtrzymają formę z LE. Pogoń ma potencjał, ale nie potrafi go wykorzystać.

Lech Poznań - Korona Kielce 3:1 Jak znowu Korona się głupio wykartkuje to nie masz szans na punkty. Dodatkowy problem w tym, że odszedł trener, a nowy nie przygotuje zespołu na mecz w Poznaniu. Lech w końcu też powinien zagrać przyzwoicie. Presje LE ma z głowy.

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 2:0 Trener Tarasiewicz będzie jeszcze musiał poczekać na punkty. Wygrana z Piastem jest raczej poza zasięgiem bydgoskiego zespołu. Piast może nie jest w rewelacyjnej formie, ale beniaminka raczej ogra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. sierpnia, godzina 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 2:1

Mecz bardzo słabych drużyn. Kusi mnie dać remis, ale Podbeskidzie gdzie ma wygrywać jak nie u siebie. Żeby nie mieć takich stresów jak w poprzednim sezonie, musi wygrywać takie mecze.

9. sierpnia, godzina 20:30: Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:1

Mecz w którym każdy wynik jest możliwy. Postawie na gospodarzy którzy swoja ambicją wygrają to spotkanie. Jagiellonia po ostatnim meczu nie powinna się podnieść.

10. sierpnia, godzina 15:30: Widzew Łódź - Górnik Zabrze 0:0

Oba zespoły prezentują się dobrze. Mają w swych szeregach dobrych zawodników. Remis jest możliwy.

10. sierpnia, godzina 18:00: Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0

Lechia bardzo dobrze zagrała poprzedni mecz,i myślę że podtrzyma dobrą passę. Cracovia mimo iż nieźle sobie radzi będzie musiała przełknąć porażkę.

10. sierpnia, godzina 20:30: Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:2

Legia po awansie do czwartej rundy L.M będzie trochę zmęczona. W meczu z słabym Ruchem nawet grając na 50% powinna spokojnie wygrać. Jednak mając taką ławę rezerwowych w każdym meczu gra o całą pulę. Ruch nie będzie mieć nic do powiedzenia w tym spotkaniu.

11. sierpnia, godzina 15:30: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:1

W obu zespołach kreują się gwiazdy. Śląsk ma ich więcej, ale po ciężkim mecz w L.E w Belgi, będzie bardzo zmęczony. Nie sądzę żeby wygrali, ale na remis ich stać.

11. sierpnia, godzina 18:00: Lech Poznań - Korona Kielce 1:0

Jak nie teraz to kiedy o to jest pytanie. Lech żeby już na początku sezonu nie stracić z oczu czołówkę, musi w końcu wygrywać zwłaszcza u siebie. Oba zespoły mają dobrych zawodników i kusi mnie dać remis, ale liczę po raz kolejny że Lech się odblokuje i w końcu wygra. Korona to bardzo trudny przeciwnik,mecz będzie bardzo zacięty.

12. sierpnia, godzina 18:00: Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 2:0

Piast ma dużo lepszych zawodników, i jest faworytem tego spotkania. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy, będzie wielką niespodzianką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 2-0

Może coś się ruszyło w Zagłębiu, ale Podbeskidzie ma większą motywację po klęsce z Legią.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1-1

Ostatnio na wyjeździe Jagiellonia dała radę. Ale trudno, zaryzykuję remis bo nie jestem pewny siły obu zespołów.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 1-2

Górnik mocny się zrobił. Widzew niewiele gorszy ale to raczej przegra.

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 2-0

Lechia znowu dobrze gra. To zwycięstwo z Barceloną im pomogło :).

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1-3

Ruch gra nieźle, ale Legia jest na fali. Powinna zwyciężyć.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0-3

Jw. Po pokonaniu Bruggie inny wynik niż wygrana byłby kompromitacją.

Lech Poznań - Korona Kielce 2-1

Ale dno. Ale chyba teraz, jak już nikomu to niepotrzebne, to wygrają. Korona na razie cienko przędzie.

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 1-0

I znowu chciałoby się postawić na benjaminka, ale coś czuję, że Piast się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. sierpnia, godzina 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 Zagłębie Lubin

Obie drużyny bardzo słabo rozpoczęły sezon. Gospodarze nie mają prawdziwej "dziewiątki", a goście niby taką posiadają (Papadopulos), ale nie może ona wystrzelić. Postawię na bezbramkowy remis. Mecz, który raczej nie zachwyci widzów.

9. sierpnia, godzina 20:30: Wisła Kraków 1:0 Jagiellonia Białystok

Wisła do tej pory nie przegrała, ale to Jagiellonia, dzięki dwóm zwycięstwom na początku sezonu, jest wyżej w tabeli. Mecz zapowiada się na wyrównany, ale minimalnie większe szanse daję "Białej Gwieździe". Podopieczni Smudy wykazują zwyżkową tendencję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IV kolejka (9-12 sierpnia 2013 roku):

9. sierpnia, godzina 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 0-0

Oba zespoły nie prezentują się najlepiej i dlatego myślę, że po bardzo słabym spotkaniu obejrzymy bezbramkowy remis. Tak Zagłębie jak i Podbeskidzie na początku sezonu słabo wyglądają w ofensywie.

9. sierpnia, godzina 20:30: Wisła Kraków - Jagiellonia - Białystok 1-2

Stawiam na Jagę, która co prawda tydzień temu zaprezentowała się bardzo słabo z Lechią ale ten zespół ma na prawdę niezły skład a Wisła to taki dziwny twór i raczej będzie to zespół co najwyżej środka tabeli.

10. sierpnia, godzina 15:30: Widzew Łódź - Górnik Zabrze 2-1

Oba zespoły ostatnio wygrały, ale teraz Widzew gra u siebie i myślę, że będzie chciał to wykorzystać dlatego stawiam na wygraną Widzewa.

10. sierpnia, godzina 18:00: Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 2-1

Lechia od meczu z Barceloną gra solidnie a Cracovia ma słabą defensywę i Lechia powinna to wykorzystać.

10. sierpnia, godzina 20:30: Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0-3

Legia jak na razie demoluje rywali na krajowym podwórku i teraz raczej się to nie zmieni bo Ruch to raczej słaby zespół nie mający atutów do pokonania Mistrzów Polski.

11. sierpnia, godzina 15:30: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0-1

Znów stawiam na Śląsk i mam nadzieję, że tym razem w końcu trafię :P WKS gra bardzo dobrze w Pucharach ale w Lidze na razie prezentuje się raczej słabo i liczę na to, że tym razem Śląsk zagra na poziomie Pucharowym i wywiezie w końcu 3 oczka w lidze.

11. sierpnia, godzina 18:00: Lech Poznań - Korona Kielce 1-1

Stawiam na 4 remis Lecha w tym sezonie ligowym, Korona co prawda już bez trenera Ojrzyńskiego ale to drużyna walczaków a Lech jest w słabej formie i raczej na więcej niż remis ich w obecnym okresie nie stać.

12. sierpnia, godzina 18:00: Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 2-1

Piast gra u siebie i raczej powinien wypunktować swojego przeciwnika, który na razie płaci za swój brak doświadczenia. Bo Zawisza ma skład może nawet na czołową 8 ale ewidentnie brakuje jeszcze doświadczenia z Ekstraklasy i dlatego tym razem też stracą punkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 0:2

Mecz zespołów które zawodzą w tym sezonie. Mimo wszystko lepiej prezentuje się Zagłębie. Mają nowego trenera i zawodnicy będą chcieli pokazać się z dobrej strony

Wisła Kraków - Jagiellonia - Białystok 2:1

Wisła o dziwo gra coraz lepiej. Jagiellonia również gra dobrze. Obstawię minimalne zwycięstwo na Wisłę, gdyż chcą utrzymać dobrą passę. Może i Brożek strzeli bramkę

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 0:1

Widzewa wszyscy wymieniali do spadku, a tu są w czołówce tabeli. Jednak z dobrze dysponowanym Górnikiem będzie ciężko o punkty. Prezes jest w dobrej formie i grają ostatnio skutecznie

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 2:0

Mecz podobnie grających zespołów. Lechia gra u siebie i to może zdecydować. Ponadto są uskrzydleni zwycięstwem nad Jagiellonią

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:3

Legia niby awansowała do 4 rundy LM ale nie zachwyciła. W lidze natomiast grają znakomicie. Ruch jest zespołem zdecydowanie słabszym

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:2

Śląsk pozytywnie zaskoczył w meczu Ligi Europejskiej . Choć mogą być zmęczenie- to w meczu z Pogonią będą chcieli zdobyć cenne punkty. Pogoń postawi trudne warunki,

Lech Poznań - Korona Kielce 2:0

Mecz ciężki do obstawienia. Oba kluby mają problemy. Lech się skompromitował w LE, a Korona nie ma już trenera Ojrzynśkiego. Obstawię na przełamanie Lecha, gdyż muszą odzyskać zaufanie u kibiców

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 1:0

Piast jest zespołem lepiej grającym w piłkę. Pomimo porażki z Górnikiem- pokazali przyzwoity futbol. Zawisza nie gra dobrze i nie przekonuje mnie ich gra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Zagłębie Lubin

Oba kluby mają teraz trudne chwile, oba po 1 punkcie i zajmują dwa ostatnie miejsca w lidze. To jest szansa na odkucie się któregoś z zespołów. Stawiam na gospodarzy. Mieli fajne momenty z Legią i może nie słusznie mają 1 punkt zaledwie przed 4 kolejką gry.

Wisła Kraków 1-2 Jagiellonia Białystok

Jagiellonia przegrała ostatni mecz zasłużenie z napędzoną przez mecz z Barceloną Lechią. Żadnego celnego strzału ze strony Białostoczan i żadnej groźnej akcji. Wisła natomiast zawodzi po całej linii, te punkty zdobyte do tej pory to jakiś totalny przypadek. Jaga weźmie się w garść i po 4 wyjazdach uzbiera 9 punktów cool_prosty.gif

Widzew Łódź 1-2 Górnik Zabrze

Łodzianom ostatnio w dużej mierze pomogła czerwona kartka piłkarza Korony Kielce. Mają w swoich szeregach genialnego Visniakovsa i to na pewno jest ich atut. Górnik natomiast przycisnął znacznie Piast u siebie w poprzednim spotkaniu. Wydaje mi się że Górnik jest faworytem tego spotkania.

Lechia Gdańsk 0-1 Cracovia Kraków

Cracovia gra jak na beniaminka nawet fajny futbol, mieli na początku sporo nieszczęścia ale zaczeli punktować. Lechia na pewno została pobudzona tym meczem z Barceloną. Wyjazdowe zwyciestwo Craxy w tej kolejce

Ruch Chorzów 0-2 Lechia Warszawa

Legia mimo że gra w Europejskich Pucharach to świetnie sobie radzi na naszym krajowym podwórku. Mają szeroką kadrę na podobnym poziomie. Myślę że Ruch nie będzie w stanie przeciwstawić się Mistrzowi Polski i uczestnikowi ostatniej Rundy Eliminacji Ligi Mistrzów.

Pogoń Szczecin 1-0 Śląsk Wrocław

Śląsk to jest dość nieprzewidywalny w Ekstraklasie, ligę odkładają na boczny tor a głównie odkładają siły na eliminacje Ligi Europy. Teraz może być podobnie.

Lech Poznań 1:0 Korona Kielce

Rumak jak chce zachować posadę musi po prostu zacząć wygrywać, po ostatniej kompromitacji w Europejskich Pucharach (oczywiście o ile nie poda sie do dymisji przed tym meczem :D ). To tyle

Piast Gliwice 1-1 Zawisza Bydgoszcz

Beniaminek zapłacił frycowe, powinien już spokojnie zacząć punktować. Piast niestety nie jest najlepszym do tego zespołem. Gliwiczanie są silnym zespołem, może troche nie wyszedł im ten poprzedni mecz z Górnikiem ale mieli argumenty żeby odwrócić losy spotkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 1-1

Wygląda na słaby mecz, 2 ostatnie drużyny, to nie wróży dobrego meczu, ale to chyba Górale wyglądają na ciut faworyta.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1-0

Wisła niby taka nijaka, ale jednak obstawiam że Brożek się przełamie, tydzień temu było blisko to tym razem się może udać.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 1-2

Górnik pokazał się z dobrej strony, ale Widzew u siebie jest groźny, co nie znaczy że tym razem wygra, nie, to Górnik zgarnie 3pkt.

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 2-1

Zapowiada się ciekawy mecz, Cracovia z problemami w obronie, zaś w ataku coś się dzieje, zaś Lechia po nauczce z Barceloną, potrafiła wygrać z Jagą i tym razem jest spora szansa na 3pkt.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0-2

Legia faworyt i tyle, nie ma sensu się rozpisywać.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0-1

Śląsk zagrał super mecz, ale w lidze to inny Śląsk który musi grać zmiennikami i wyniki mamy inne, ale obstawię na Wrocławian.

Lech Poznań - Korona Kielce 1-0

I co tu obstawiać, Lech beznadzieja, Korona nie lepiej, ale to Lech jest faworytem i zapewne powinien wygrać.

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 2-0

Chyba nie ma co się rozpisywać Zawisza na razie jeszcze za słabo gra jak na Ekstraklasę i nie ma widzę by zmieniło się cokolwiek w tym meczu na korzyść Bydgoszczy, Piast wygra i zgarnie 3pkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. sierpnia, godzina 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 1:1 - komora losująca jest pusta, następuje zwolnienie blokady i zaczynamy losowanie. Szczerze mówiąc nie do końca wiem co myśleć o tym meczu z jednej strony Podbeskidzie które straciło najwięcej bramek z drugiej Zagłębie które strzeliło najmniej w tym nie potrafiło trafić z jeszcze gorszym Lechem. Remis

9. sierpnia, godzina 20:30: Wisła Kraków - Jagiellonia - Białystok 1:1 - Wisła jak dla mnie rozpoczęła ten sezon dobrze, zbyt dobrze jak na to co dzieje się w klubie, Jagiellonia z kolei zostawiła średnie wrażenie po meczu z Lechią. Postawię na drugi tego dna remis po 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. sierpnia, godzina 20:30: Wisła Kraków - Jagiellonia - Białystok 1-1

Wisła absolutnie nie przypomina zespołu sprzed kilku sezonów, kiedy co roku była w gronie faworytów do mistrzostwa. Jagiellonia nie gra rewelacyjnie, jednak jak najbardziej może powalczyć o pozytywny dla siebie rezultat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1:1

Wisła w każdym meczu do tej pory zdobywa punkty. Nie inaczej będzie dzisiaj, bo Jaga zmęczona podróżami (Gdańsk, Kraków) i krótkim odpoczynkiem nie będzie jakoś forowała tempa dzisiejszego spotkania.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 1:2

Ciężki do wytypowania mecz. Widzew w 2 ostatnich meczach zagrał bardzo dobrze, a szczególnie Visnakovs. Górnik też nie zawodzi i wydaje mi się, że w Łodzi też tego nie zrobi. Bardziej zorganizowana ekipa wystarczy na przerwanie passy Widzewa.

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:1

Też bardzo ciekawy i trudny mecz. Obydwie drużyny grają ładną, atrakcyjną piłkę, zdobywają punkty i moim zdaniem padnie zasłużony remis.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:3

Legia nie zwalnia i znowu aplikuje 3 gole. Ruch będzie walczył, ale powiedzmy sobie szczerze - to nie ten rozmiar kapelusza.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:1

Śląsk zagrał kapitalny dwumecz z Brugge i na pewno jest to powód do dumy. Problem w tym, że Śląsk w LE, a w Ekstraklasie to dwa różne zespoły. Pogoń się zmobilizuje, Wdowczyk zmotywuje i punkt zostanie przy Twardowskiego.

Lech Poznań - Korona Kielce 2:1

Lech po blamażu z Żalgirisem będzie chciał się zrehabilitować w meczu z Koroną. Szansa jest tym większa, że wyrzucono Ojrzyńskiego, który był głównym szefem. Nie wiadomo jak zareagują goście, być może przejdą obok meczu na złość działaczom.

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 2:1

Piast troszeczkę poddenerwowany porażką w derbach z Górnikiem przywita beniaminka w Ekstraklasie. 2 lata temu zabrali im awans, a teraz pokażą, że goście do końca będą drżeli o utrzymanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. sierpnia, godzina 15:30: Widzew Łódź - Górnik Zabrze 1:2 - Oby dwa zespoły maja po 6 pkt. Jednakże chyba Górnik wywalczył je z ciut mocniejszymi przeciwnikami. Wygra bo ile WŁ mimo słabego składu może wygrywać?

10. sierpnia, godzina 18:00: Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:1 - Lechia po wygranej w ostatniej kolejce wróci do tendencji remisowania meczów. Nie wydaje mi się żeby jedna drużyna zdominowała drugą.

10. sierpnia, godzina 20:30: Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:3 - Legia pewnie ponownie wybiegnie w innym składzie niż w poprzednim meczu. Wygrana pewna, jednak spodziewam się, że tym razem stracą bramkę (nie będzie bronił Kuciak?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzew Łódź 1-1 Górnik Zabrze

Remis. Górnik kadrowo nieco lepszy, ale że mecz ma miejsce w Łodzi, to punkt dla ekipy Mroczkowskiego nie będzie dla mnie zdziwieniem.

Lechia Gdańsk 2-1 Cracovia Kraków

Wygrana Lechii. Lepszy skład, więcej punktów, przewaga własnego boiska.

Ruch Chorzów 0-2 Legia Warszawa

Tryumf Legii. Ruch i tak ma więcej punktów, niż spodziewałem się, że zdobędzie. Z takimi ekipami tak silna warszawska drużyna dobre sobie radzi.

Ułomne uzasadnienia, bo piszę z telefonu (w dodatku nie swojego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. sierpnia, godzina 15:30: Widzew Łódź - Górnik Zabrze 1-0

W zasadzie żaden, nawet najbardziej kosmiczny wynik mnie nie zaskoczy, jednak minimalnie większe szanse na odniesienie zwycięstwa daje gospodarzom. Obie ekipy grają fajny dla oka futbol, więc liczę na dobre i ciekawe spotkanie.

10. sierpnia, godzina 18:00: Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 2-2

Bardzo czekam na to starcie, bo w ostatnich występach obie jedenastki wyglądają coraz lepiej i wydaje mi się, że możemy być świadkami gradu bramek. Na papierze faworytami są gospodarze, ja jednak jestem sympatykiem krakowskiej ekipy i liczę na cenny remis.

10. sierpnia, godzina 20:30: Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0-2

Ruch jest wciąż tą samą nieprzewidywalną ekipą, która potrafi w dwóch kolejnych kolejkach pokonać mocnego faworyta i dostać lanie od przeciętnej ekipy. Z starciu z Legią piłkarze z Chorzowa nie powinni mieć nic do powiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. sierpnia, godzina 15:30: Pogoń Szczecin 1-1 Śląsk Wrocław

Pilkarze Slaska beda zmeczeni po spotkaniu z Brugia. Pogon zdobedzie co najmniej jeden punkt.

11. sierpnia, godzina 18:00: Lech Poznań 1-0 Korona Kielce

Postawie na przelamanie Lecha, ktory gorzej, niz ostatnimi czasy, grac nie moze. Poza tym pilkarze Korony sa zdenerwowani za zwolnienie Ojrzynskiego.

12. sierpnia, godzina 18:00: Piast Gliwice 3-1 Zawisza Bydgoszcz

[/3-quote]

Zawisze stac tylko na okazjonalne zrywy. Pias jest ekipa lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. sierpnia, godzina 15:30: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:1 - Śląsk mimo że w el. LE gra efektownie w lidze sobie nie radzi. Prawdopodobnie nastąpią jakieś rotacje w składzie, ale na niewiele się to zda. Remis.

11. sierpnia, godzina 18:00: Lech Poznań - Korona Kielce 1:0 - nad tym meczem się zastanawiałem najdłużej. Grają ze sobą najsłabsza drużyna z najsłabszą drużyną na wyjazdach. Z jednej strony pachnie mi remisem bezbramkowych, lecz z drugiej strony jeśli Lech nie będzie potrafił wygrać z Koroną to z kim?

12. sierpnia, godzina 18:00: Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 2:0 - mimo ostatniej przegranej Piasta, twierdze nadal, że jest to drużyna na górną część tabeli. Z przeciwnikami takimi jak Zawisza musi sobie radzić u siebie bez problemu. Wygrana Piasta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. sierpnia, godzina 15:30: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0-2

Po meczach w eliminacjach LE Śląsk podbił moje kibicowskie serce i nie mam wątpliwości co do tego, że starcie w Szczecinie zakończy się szczęśliwie dla podopiecznych S. Levego.

11. sierpnia, godzina 18:00: Lech Poznań - Korona Kielce 0-1

Kieleccy zawodnicy w tym starciu będą chcieli udowodnić, że decyzja o zwolnieniu trenera Ojrzyńskiego była nieprzemyślana i pochopna. Lech cały czas gra bez błysku i w katastrofalnym stylu zakończył przygodę z pucharami; Kolejorz raczej nie włączy się w tym sezonie w walkę o mistrzostwo.

12. sierpnia, godzina 18:00: Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 3-1

Bardzo chciałbym zobaczyć pierwsze zwycięstwo Bydgoszczan w sezonie, jednak patrząc realnie na możliwości i umiejętności obu ekip są na to bardzo malutkie szanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...