Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2013/2014

Polecane posty

Lista uczestników:

1. gr86

2. 8azyliszek

3. Elano

4. krzys242

5. repta2

6. RedEvil

7. VanNerd93 Wykreślony na własną prośbę.

8. mateusz(stefan)

9. Daedroth

10. Demonir Wykreślony na własną prośbę.

11. luki970

12. Kimedis

13. Ketro

14. RIP1988

15. prymcio11

Zgłoszenia do zabawy na PW.

Zabawę prowadzi: Elano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ekstraklasa w tym sezonie startuje 19. lipca, więc wystawiam już 1. kolejkę. Zachęcam do regularnego uczestnictwa i życzę wszystkim bardzo dobrych typów, a samemu sobie najlepszych.

1. kolejka (19-22. lipca 2013 r.):

19. lipca, 18:00: Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin

19. lipca, 20:30: Wisła Kraków - Górnik Zabrze

20. lipca, 15:30: Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok

20. lipca, 18:00: Legia Warszawa - Widzew Łódź

21. lipca, 15:30: Korona Kielce - Śląsk Wrocław

21. lipca, 18:00: Cracovia Kraków - Piast Gliwice

21. lipca, 20:30: Ruch Chorzów - Lech Poznań

22. lipca, 18:00: Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, typowania nadszedł czas :).

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1-0

Ooooo ale potęgi się zebrały :). Zagłębie zawsze bogate, może wygra na początek.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1-1

Ryzykuję, ale po tym reportażu w Faktach jakich to piłkarzy pozyskuje Wisła, to jest mój kandydat do grupy spadkowej :).

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 1-2

Chciałoby się postawić na beniaminka i ulubieńca PL Dana, ale jeszcze wierzę w Jagę. Może bez Hajty się podniosą.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 2-0

Z westchnieniem ale stawiam na pewniaka. Na samym początku nic innego nie wymyślę.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1-2

Cała Polska w cieniu Śląska, bo jakże inaczej. Niech pucharowicz nie da ciała, bo wstyd będzie.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1-3

Piast powinien dokopać Maczetowcom :) Spodziewam się sporej walki.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0-2

Mam nadzieję , że mój stały faworyt nie zrobi przypału i zdecydowanie wygra. Inaczej z czym do Europy?

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1

Podbeskidzie się uratowało, więc może wrócić do swego zwykłego poziomu gry. :) No i obstawianie przeciw Zielonym nie służyło mi ostatnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1-0

Zagłębie jest mocno przebudowane ale myślę, że powinni wygrać na swoim boisku, zespół co prawda stracił swoją największą gwiazdę- Pawłowskiego, ale nadal w drużynie jest kilku dobrych zawodników jak Jeż czy sprowadzony z Polonii Przybecki.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0-1

Wisła to w tej chwili słabiutki zespół, który moim zdaniem znów będzie bliżej strefy spadkowej niż medalowej, Górnik stracił co prawda Kwieka i Skorupskiego ale nadal ma całkiem przyzwoitą kadrę i powinni zdobyć 3 punkty w Krakowie.

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 2-1

Stawiam na beniaminka, który wygląda na dość ciekawie prowadzony zespół a Jaga nigdy dobrze na wyjazdach nie grała więc myślę, że nowy zespół z ligą przywita się zdobywając 3 oczka.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 2-0

Legia ma bardzo szeroką i mocną kadrę więc wygrana z Widzewem to powinna być formalność i dlatego też tak stawiam, Legia wygra pewnie ale też zapewne nie zagra na 100% bo w tej chwili najważniejsze są el. do LM.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1-1

Śląsk ma wąską kadrę a w czwartek będzie grał z Rudarem w el. LE więc z Koroną może być ciężko ale mam nadzieję, że uda się WKS-owi osiągnąć remis z Koroną.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1-0

Stawiam na Cracovię bo Piast ma dość wąską kadrę a w czwartek grają w Kazachstanie co równa się też dalekiej i męczącej podróży. Cracovia ma dość mocny skład, który powinien ją plasować w środku tabeli.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0-2

Co prawda Lech ma sporo kontuzji i wyjazd do Finlandii ale Ruch to moim zdaniem będzie zespół z dołu tabeli a Lech to drużyna aspirująca do mistrzostwa, więc Poznaniacy muszą zdobyć w Chorzowie 3 punkty.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1

Oba zespoły są przeciętne z Podbeskidzia odeszła największa gwiazda- Demjan ale Lechia to też średniak i wydaje mi się, że najprawdopodobniej spotkanie zakończy się remisem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 3:1 - Zagłębie po licznych zmianach personalnych będzie miało motywacje, wszakże to początek sezonu a nie jego koniec gdzie już nie trzeba się starać. Skoro posiada lepszych piłkarzy wygra.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:2 - cóż do momentu odejścia Skorupskiego powiedziałbym że skład Górnika jest ciut lepszy niż wiosną, ale właśnie obsada bramki może być problemem. Piłkarze Wisły mogą być bez sił po dawce treningu od Franza,

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 2:1 - wielki powrót Zawiszy do Ekstraklasy po latach, Jagiellonia nie zepsuje święta.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 4:1 - Legia mimo że w el. LM sprawiła, że zrezygnowałem z oglądania ich popisów po kilkunastu minutach wygra ten mecz pewnie. Przeciwnik jest po prostu bardzo słaby

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1-2 - Korona nieznacznie wzmocniona, lecz nadal będzie musiała radzić bez Korzyma więc w ataku lekka posucha. Z kolei niewiadomą są nowi snajperzy Śląska. Jednakże dzisiejszy wynik Śląska, zatrzymanie po tamtym sezonie Mili przekonuje mnie do postawienia na nich.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 2:1 - drugi beniaminek powinien, również wypaść dobrze na inauguracje ligi. Piast będzie myślami dalej przy dwumeczu z Azerami, gdzie pierwszy wynik przy dużej dozie szczęścia pozwala dalej myśleć o awansie.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3 - Lech w meczu europejskich pucharów również nie dał szczególnego popisu, ale to jednak liga polska. Powinna być wygrana, chociaż można się spodziewać błędów w obronie.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 - Lechia jeszcze będzie żyła wspomnieniami po sparingu z FCB, a Podbeskidzie straciło najlepszego strzelca ligi. Obstawiam jednak dosyć dużo bramek, wszakże to pierwsza kolejka gdzie zawodnicy jeszcze powinni mieć siły (skurcze zaczną się w sierpniu) i w ostatnich latach padało w nich dużo goli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19. lipca, 18:00: Zagłębie Lubin 2-1 Pogoń Szczecin

Właściwie mógłbym powiedzieć, że z mojego punktu widzenia wszystko świadczy o większym potencjale Zagłębia. Z drugiej strony w poprzednich latach lubinianie nie zachwycali formą od początku i grali bardzo nierówno, a Pogoń w poprzednim sezonie prezentowała się dosyć przyzwoicie. Faworytem spotkania będzie dla mnie jednak Zagłębie i stawiam na ich zwycięstwo.

19. lipca, 20:30: Wisła Kraków 0-2 Górnik Zabrze

Postawię na zwycięstwo Górnika głównie ze względu na postawę w poprzednim sezonie. Choć w rundzie wiosennej nie wyglądał już tak dobrze, ale ich gra wyglądała i ciągle wygląda lepiej niż gospodarzy tego spotkania. Wisła zaś kontynuuje swoją fatalną passę i w tym roku w ogóle może walczyć o utrzymanie w lidze. Po okresie przygotowawczym nie widać żadnej poprawy Białej Gwiazdy, w dodatku wszelkie problemy z transferami oraz kompromitacje przy testowaniu nowych piłkarzy. Faworyt może być tylko jeden i jak dla mnie jest nim Górnik.

20. lipca, 15:30: Zawisza Bydgoszcz 1-1 Jagiellonia Białystok

Beniaminek może nas trochę zaskoczyć, choć dla wielu faworytem meczu może być Jagiellonia. Pierwsze spotkanie nowego sezonu Ekstraklasy dla Bydgoszczan jest rozgrywane na ich boisku i to może być ich największy atut. Białostoczanie zaś często miewają wahania formy i ciężko mi przewidzieć jak mogą się zaprezentować na rozpoczęcie nowego sezonu. Remis.

20. lipca, 18:00: Legia Warszawa 2-1 Widzew Łódź

Wprawdzie sezon mecze rozgrywane w trakcie okresu przygotowawczego mogą świadczyć o tym, że Legia jest zespołem o wiele mocniejszym. Środowy mecz z zespołem z Walii pokazał jednak, że Legia nie gra jeszcze zbyt dobrze i tu mogą swojej szansy szukać Łodzianie. W ostatecznym rozrachunku spotkanie zakończy się skromnym zwycięstwem Legii.

21. lipca, 15:30: Korona Kielce 1-3 Śląsk Wrocław

Tutaj nie mam żadnych wątpliwości. Faworytami spotkania są Wrocławianie, a dobra gra w meczu pucharowym w Lidze Europy może świadczyć o tym, że zespół dokonał ciekawych i chyba mocnych transferów. Ciekawa gra, trzon drużyny został wzmocniony, więc i w tym sezonie Śląsk powinien liczyć się w walce o tytuł. Jeśli do końca sezonu wystarczy im pieniędzy...

21. lipca, 18:00: Cracovia Kraków 0-1 Piast Gliwice

Cracovia wraca do Ekstraklasy, ale na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie będą musieli moim zdaniem trochę poczekać. Prawdę mówiąc po tym co Piast pokazywał w poprzednim sezonie i po ich występie w Lidze Europy przeciwko Azerom, którzy w poprzednich latach wyeliminowali z pucharów Krakowską Wisłę muszę stwierdzić i tym razem klub z Gliwic może nas zaskoczyć i to nie raz.

21. lipca, 20:30: Ruch Chorzów 1-2 Lech Poznań

To może być kluczowy sezon dla Ruchu. Po poprzednim niezbyt udanym piłkarze będą chcieli udowodnić, że stać ich na o wiele lepszą grę i pozycję w lidze. To spotkanie może dać nam tego przedsmak, ale ostatecznie to Lech wygra. Trzeba po prostu przyznać, że mają oni o wiele lepszą kadrę i chyba trochę lepiej trafili z formą.

22. lipca, 18:00: Lechia Gdańsk 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lechia może być czarnym koniem tych rozgrywek. Ma ciekawą kadrę, gra całkiem niezły futbol i ma tendencję do zaskakiwania w meczach z najlepszymi. Jeśli dołożą do tego niezłą grę w pozostałych spotkaniach, to sezon ten z pewnością skończą w czołówce naszej ligi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19. lipca, 18:00: Zagłębie Lubin 3:1 Pogoń Szczecin

Zagłębie powinno poradzić sobie z Pogonią. Drużyna z Lubina dokonała lepszych wzmocnień, a że i bez nich kadrę miała potężniejszą od szczecinian, to mój typ nie może być inny. Papadopulos będzie się liczył w walce o koronę króla strzelców Ekstraklasy.

19. lipca, 20:30: Wisła Kraków 1:1 Górnik Zabrze

Wisła jest rozbita. Nie dokonano prawie żadnych transferów (a poważnego ani jednego), a ubył Pareiko czy Genkow. Krakowianie nie wygrają tego spotkania. Górnik nie ma słabszej ekipy, w poprzednim sezonie nie ustępował "Białej Gwieździe".

20. lipca, 15:30: Zawisza Bydgoszcz 2:1 Jagiellonia Białystok

Nie wiem czemu, ale Zawisza wydaje mi się być sympatyczną drużyną. W kadrze beniaminka jest kilku piłkarzy ze sporym doświadczeniem w Ekstraklasie. Do nich dołączyć można jeszcze kilku młodych-zdolnych i obcokrajowców, którzy sprawiają dobre wrażenie. Jagiellonia bez Frankowskiego, wielkich transferów nie było, więc nie zdziwi mnie, jeśli wyjadą z Bydgoszczy z niczym.

20. lipca, 18:00: Legia Warszawa 3:0 Widzew Łódź

Widzew w tym sezonie będzie się bić o utrzymanie. W łódzkiej drużynie gra sporo młodych piłkarzy, ale chyba aż za dużo. Z doświadczonych Polaków mamy Mielcarza i Kaczmarka. To mało. Piłkarzy na dorobku często dotykają wahania formy. TNS udowodniło, że Legia nie najlepiej wygląda w obronie. W tym meczu nie będzie tego widać, bo goście nieczęsto będą atakować bramkę Kuciaka. Liczę na okazałe zwycięstwo warszawian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin 2:0 Pogoń Szczecin

Trudno coś powiedzieć na temat pierwszego meczu w lidze, tym bardziej że zespół nie występuje w żadnych pucharach europejskich.

Oba zespoły podobnie rok temu spotkały się na początku sezonu ale w Szczecinie gdzie gospodarze sensacyjnie wygrali 4:0.

Postawię na gospodarzy w tym wypadku, biorąc pod uwagę wiosnę Szczecina to nic innego jak przegrana na wyjeździe ich nie czeka.

Wisła Kraków 1:2 Górnik Zabrze

Wisła się kompromituje ostatnimi czasy na rynku transferowym, jak i zatrudnieniem Smudy icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif Zespół całkiem nie poukładany, przegrał sparing ostatnio z Ruchem Chorzów 0:2. Myślę że Górnik nie będzie miał większych problemów i wygra nieznacznie.

Zawisza Bydgoszcz 1:1 Jagiellonia Białystok

Pierwszy mecz beniaminka u siebie. Jagiellonia straciła filar drużyny - Tomasza Frankowskiego który jako jedyny coś tam strzelał. Teraz słabo to będzie wyglądało pewnie. Kilka ciekawych transferów porobili. Stawiam na remis na historycznym stadionie dla Białostoczan.

Legia Warszawa 1:0 Widzew Łódź

Piłkarze Legii mają sporo czasu na regenerację po środowych eliminacjach Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz w lidze, u siebie. Dodatkowa motywacja to to że przeciwnikiem jest Widzew a to są zawsze zacięte mecze. Nieznaczna wygrana gospodarz.

Korona Kielce 1:2 Śląsk Wrocław

Śląsk po czwartkowym spacerku może i będzie trochę zmęczony ale nie na tyle żeby przegrać w Kielcach.

Cracovia Kraków 2:0 Piast Gliwice

Spotyka sie beniaminek z beniaminkiem sprzed sezonu. Dla Piasta będzie to trudny mecz po wyczerpującym meczu na wyjeździe eliminacjach Ligi Europejskiej. Pasy raczej wygrają pierwszy mecz u siebie

Ruch Chorzów 1:1 Lech Poznań

Lech miał czwartkowy występ w eliminacjach Ligi Europejskiej, nie był to dość łatwy mecz wbrew wynikowi jaki widniał po 90 minutach. Część piłkarzy z czwartkowego spotkania zapewne będzie pauzować. Ruch natomiast ostatnio w sparingu dość łatwo pokonał Wisłę Kraków. Remis w Chorzowie.

Lechia Gdańsk 1:2 Podbeskidzie Bielsko Biała

Gospodarze pewnie wynik tego spotkania przypłacą meczem z Barceloną. Rewelacja wiosny 2013 sięgnie po 3 punkty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:0

Zagłębie w tym sezonie powinno walczyć o wysokie cele. Trener Hapal ma dobre warunki pracy i dobrych piłkarzy. Pogoń jest zespołem zdecydowanie słabszym od Zagłębia.

\Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:1

Smuda czyni cuda :-) Z Wisła będzie miał ciężko. Kiepska sytuacja finansowa, brak klasowych zawodników. Gónik- natomiast powoli zaczyna wychodzić na prostą. Mam nadzieję że dobrze wejdziemy w sezon i zdobędziemy 3 punkty na trudnym terenie

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 0:0

Mecz trudny do obstawienia. Ciężko określić jak będą prezentowały się oba sezony. Zawisza będzie bronić się przed spadkiem. natomiast Jagiellonia pod wodzą Stokowca jest wielką niewiadomą. Zawisza będzie chciała dobrze wejść w sezon, natomiast Jagiellonia zawsze była trudnym rywalem. Remis jest wielce prawdopodobny

Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:0

Faworyt jest tylko jeden. Choć w meczu z Walijczykami grała średnio- zwłascza w pierwszej połowie. Jednak ma o wiele lepszych piłkarzy niż Widzew. Widzew natomiast ma ogromne problemy i nie ma większych szans na zdobycz punktową

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 0:2

Miałem dać na remis, ale po tym co pokazali w LE- Śląsk mnie zaskoczył. Paixao jest mocnym wzmocnieniem Śląska- podobnie jak Dudu. Korona natomiast Korona wzmocniła swój skład i powinna grać o czołowe miejsce, ale w starciu z Śląskiem nie zdobędą punktu

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1:1

Cracovia zawsze gra dobrze u siebie. Jednak początek sezonu jest zawsze wielką niewiadomą. Piast natomiast będzie zmęczony podróżą po meczu w LE.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:1

Lech nie powinien mieć problemu z wygraną. Ładnie zagrał mecz z Finami, ale w Chorzowie nigdy nie grało się łatwo. Ruch będzie walczył o utrzymanie

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0

Podbeskidzie to objawienie poprzedniego sezonu. Jednak po odejściu Demjana- siła ognia będzie mniejsza. Lechia natomiast ma wielkie ambicje i są znacznie lepsi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kolejka (19-22. lipca 2013 r.):

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2-1

Wydaje mi się że Zagłębie ma lepszych zawodników w składzie i powinno na inauguracje ten mecz wygrać.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0-0

Nie ma sensu pisać rozprawek na temat tego meczu, poziom zawodników, meczu będzie taki jak mój obstawiony wynik czyli 0. Szykuje nam się najsłabszy mecz w kolejce.

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 1-0

Wydaje mi się że to beniaminek wygra ten meczyk. Jaga nie dysponuje dość silnym zespołem, do tego brakuje klasowego napastnika, więc nie będzie miał kto strzelać.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3-0

Tutaj nie ma co się rozpieszczać, wprawdzie po meczu w LM, ale to powinien być spacerek.

Zdecydowany faworyt to Legia i stąd taki wynik.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 0-1

Nie wiem jak wypad Śląska z Koroną w lidze, Korona to nie przeciwnik z Bałkanów, i tak łatwo skóry nie odda.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1-2

Pachnie remisem, ale to Piast jest faworytem i jemu przypiszę 3pkt, wydaje mi się że powinien sobie poradzić z Cracovią, choć przegrali ważny mecz w LE, zobaczymy jak to wpłynie na drużynę z Gliwic

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0-2

Raczej Ruch nie zaszkodzi Lechowi, zapowiada się transfer Jankowskiego do Lubina to się osłabia, a Lech rozegrał dobry mecz w LE, można być zadowolonym z awansu, tera na luzie zagrają w Chorzowie.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1

Remis, jak nie wiesz co obstawiać obstaw remis, tak właśnie robię, nie wiem na co stać te drużyny, będę bogatszy o doświadczenie po tym wyniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19. lipca, 18:00: Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:1

Pierwsze kolejki to wielka niewiadoma, ale postawię na Zagłębie które na własnym obiekcie spisuje się dobrze. Analizując Pogoń też będzie walczyć w tym sezonie o utrzymanie i o nic więcej , więc stawiam na gospodarzy.

19. lipca, 20:30: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0

Stawiam na niespodziankę, Smuda może nie od razu ale wstrząśnie tym zespołem. Uważam że zamiast wzmocnić się, osłabiliśmy się. Będzie nam brakować Jelenia,Kwieka ale zobaczymy jak Nawałka poukłada naszą grę. Z drugiej strony mam taki patent że mecze Górnika jak stawiam to wyniki są przeważnie odwrotne, więc liczę że może uda się przywieść jakieś punkty.

20. lipca, 15:30: Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 1:0

Tu stawiam na gospodarzy. Jagiellonia mnie nie zachwyca,a Zawisza swoją dobrą grą awansowała do Ekstraklasy. Ma szansę pokonać Jagiellonię i zdobyć swoje pierwsze punkty po awansie.

20. lipca, 18:00: Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:0

Nie widzę innego wyniku niż zwycięstwo Warszawian, pytanie brzmi jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Widzew w tym sezonie będzie walczyć o utrzymanie, odeszli Dudek,Stępiński, i zwłaszcza Broź którego na pewno będzie brakować. Legia jest murowanym faworytem tego spotkania.

i21. lipca, 15:30: Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:2

Duże wzmocnienie ma Śląsk, pokazał to mecz pucharowy. Nie wiem jak dalej będzie układać się ich gra ale Paixao i Plaku pokazali że są dobrymi zawodnikami. Dla Korony dużym wzmocnieniem na pewno jest przyjście Gołębiewskiego, ale Śląsk powinien ten mecz wygrać.

21. lipca, 18:00: Cracovia Kraków - Piast Gliwice 0:0

Ciężki mecz, można powiedzieć że Piast ma lepszych zawodników ale czy to przełoży się na wynik. Stawiam na podział punktów.

21. lipca, 20:30: Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:2

Ruch szczęśliwie utrzymał się w ekstraklasie, i nic nie wskazuje że ten sezon będzie inny. Faworytem jest Lech który znakomicie gra na wyjazdach i ma zdecydowanie lepszy skład.

22. lipca, 18:00: Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1

Podbeskidzie bardzo się osłabiło. Odszedł bramko szczelny Demjan, którego będzie bardzo ciężko zastąpić. Może uda się to Paweli. W Lechii ubyło paru dobrych piłkarzy i też nie wiadomo w jakiej formie będzie klub. Postawie na remis który powinien być sprawiedliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:1 Zagłębie IMO dokonało troszkę lepszych wzmocnień niż Portowcy i to na nich obstawiam. Wiadomo początek sezonu ciężko cokolwiek powiedzieć.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:1 Tu postawię na remis, choć lepiej na transferach wyszedł lepiej klub z Zabrza. Wisła za Smudy jakoś mnie nie przekonuje.

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 2:1 Liczę na beniaminka, który posiada więcej atutów niż Jaga. Emerytura Franka to olbrzymie osłabienie tego zespołu.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:0 Ligowy klasyk tylko dla Legii. Wysoko mierzymy w tym sezonie, ale o lidze też trzeba pamiętać. Byle nie zagrać tak jak podczas I połowy z Walijczykami.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 Oba kluby grają niezłą piłkę, choć więcej atutów ma zespół z Wrocławia. Mimo wszystko wierzę, że kielczanie postawią wysoko poprzeczkę.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 0:0 Nie wiem czego się spodziewać po tym spotkaniu. Forma Piasta nie wróży najlepiej, więc mecz może okazać się nudny.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:2 Starcie Dawida z Goliatem, ale tym razem wygra ten drugi. Lech jest marką samą w sobie, więc na jego sukces liczy sporo osób. Po dobrym meczu w eliminacjach LE apetyt nie maleje.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 Jak dla mnie z takim składem Lechia będzie jednym z kandydatów do spadku. Podbeskidzie też straciło swojego super strzelca, więc ich przyszłość nie wygląda różowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19. lipca, 18:00: Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2-1

Według mnie transferowe nabytki Zagłębia prezentują się dużo ciekawiej, jednak to boisko zweryfikuje faktyczny stan. Stawiam na zwycięstwo gospodarzy po zaciętym spotkaniu.

19. lipca, 20:30: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1-0

Górnik stracił przed startem sezonu kilku bardzo solidnych zawodników. Wisła może i za bardzo się nie wzmocniła, ale to Białą Gwiazdę typuję na zwycięzcę tego spotkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 3:1

Pierwsza kolejka jest dla mnie wielką niewiadomą, tym bardziej, że nie śledziłem tego co robiły zespoły w trakcie przerwy. Jednakże patrząc na to, że Pogoń utrzymała się ostatnio tylko cudem (a raczej dzięki temu, że miała jednak pewną przewagę wiosną nad Podbeskidziem i GKS-em), a KGHM grał, nie tyle dobrze co przyzwoicie, to właśnie gospodarze są dla mnie faworytami i potencjalnymi zwycięzcami.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:1

No, do Wisły wrócił Franz, po tym jak nie wyszło mu w reprezentacji i za granicą, jednak to on jest nadzieją na to, że Biała Gwiazda powróci do walki o Mistrzostwo. Z Górnikiem, w pierwszej kolejce łatwo nie będzie, ale grają u siebie, co na tym stadionie może być niezłym atutem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:2

Obydwie drużyny zagrały na rozpoczęcie sezonu również w poprzedniej edycji naszej ligi. Na stadionie im. Floriana Krygiera padł wtedy wynik dość sensacyjny, bo Portowcy wygrali 4:1. Jak będzie w tym sezonie? Uważam, że padnie remis. Wysoki, bo obydwie drużyny zdobywały sporo bramek w sparingach i strzelanie goli weszło im w krew. Poza tym drużyna trenera Wdowczyka będzie chciała zaprezentować się lepiej niż w poprzednim sezonie, tak samo zresztą jak Pogoń, dlatego zagrają dzisiaj atrakcyjny futbol.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:2

Wiślacy są w tragicznym stanie. Brak pieniędzy, brak nowych zawodników, bo odpadów po znajomości z 4. ligi niemieckiej za takiego nie uznaję. No cóż, Górnicy również nie prezentują się nie wiadomo jak, ale, ale postawienie na młodzież + przygotowania z trenerem Nawałką mogą spowodować, że 3 punkty wyjadą z Reymonta.

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 2:1

No cóż, beniaminek wraca po długiej przerwie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Co prawda niepokoi fakt, że tak na prawdę nie zrobiono wzmocnień w formacji ofensywnej, ale przyznać trzeba, że trener Tarasiewicz z prezesem Osuchem nie próżnowali i sprowadzili kilka znanych nazwisk. Jaga z nowym trenerem i bez napastników ogranych na najwyższym stopniu nie poradzi sobie z młodzieńczą, a raczej szaloną grą gospodarzy i żywiołowym dopingiem ultrasów Zetki.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:1

Legia musi wygrywać takie spotkania. Po pierwsze jest mistrzem Polski co już zobowiązuje, ale wpadka z Widzewem byłaby tragiczną informacją o dyspozycji Warszawiaków. Widzew jak dobrze wiemy ma ogromne problemy, zakaz transferowy, odejścia kluczowych zawodników, a młodzież nieograna na tym poziomie może mieć problemy. Legia złapie wreszcie rytm meczowy, dobrze wprowadzą się nowi zawodnicy i mecz skończy się happy-endem.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1

Śląsk bardzo ładnie zaprezentował się w meczu z Rudarem Pljevlja, ale nie poradzą sobie z brutalną, a wręcz drwalską grą Korony. Korona znacząco się nie osłabiła, kilku zawodników doszło, jak znamy trenera Ojrzyńskiego to jeżdżenie na pupie mamy gwarantowane. Z dobrej strony powinien pokazać się Paixao, który znakomicie wprowadził się do składu drużyny.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1:1

Piast jest zmęczony po wyprawie do Azerbejdżanu i grze w tragicznych warunkach pogodowych. Cracovia wraca do Ekstraklasy, ale jakiegoś oszałamiającego futbolu w niedzielę nie pokażą i sprawiedliwe podzielą się punktami. Potem zarówno Stawowy i Brosz będą mówić o cennym punkcie, ale po takim meczu nie będzie się raczej co cieszyć.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:3

Lech jest mistrzem wyjazdów co udowodnił w poprzednim sezonie. Lechici zagrali wczoraj z Honką średni mecz, ale pozytywy na pewno były. Szkoda, ze naszą drużynę trapią kontuzje przez co tak trener Rumak nie ma wszystkich zawodników do dyspozycji, ale obecna kadra jest na tyle mocna, że spokojnie powinna poradzić sobie z Ruchem. Ruchem, który zrobił czystkę w swoim zespole, a postawił na młodzież, która tak jak w Widzewie potrzebuje czasu na ogranie.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Lechia po euforii z meczu sparingowego przeciwko Barcelonie nie będzie mogła uwierzyć, że przeciwko nim gra już Podbeskidzie. Górale także wielkiej gry nie pokażą, a brak Demjana będzie dotkliwy. Michniewicz będzie szalał przy ławce, polski Guardiola również, ale nerwy trenerów nie udzielą się zawodnikom. Takie sobie widowisko zakończy tą kolejkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 0:2

Kompletnie nie mam pojęcia jak może zagrać ten beniaminek. Jeżeli będzie równie pracowity co Piast w zeszłym sezonie, to może być daleko, a jeśli nie... zresztą sami wiecie. Jagiellonii w końcówce wiosny się nie powodziło, ale trenerem został Piotr Stokowiec, którego biorę raczej za dobrego selekcjonera, który potrafi pokierować drużyną, tak jak robił to z Polonią, która mimo problemów finansowych, grała jako tako, między innymi dzięki niemu.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:0

Legioniści wierzą, że uda im się coś zdziałać w Lidze Mistrzów tnz. zakwalifikować się do niej, ale najważniejszym celem jest obrona Mistrzostwa Polski, bo to trofeum jest jak najbardziej w zasięgu. Jeżeli chcą tego dokonać to ich obowiązkiem będzie pokazanie się z dobrej strony już w pierwszym meczu, który, co ważne, grają u siebie. Dla Widzewa większych szans nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20. lipca, 18:00: Legia Warszawa - Widzew Łódź 2-0

Legioniści w spotkaniu eliminacyjnym LE nie pokazali się z najlepszej strony, jednak potrafili strzelić trzy bramki. Wydaje mi się, że spotkanie z przeciętną ekipą z Łodzi będzie wyglądać podobnie.

21. lipca, 15:30: Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1-0

Wrocławianie zagrali bardzo fajne spotkanie w LE i na papierze są faworytami tego pojedynku. Ja jednak jako wieloletni i zagorzały fan kieleckiej ekipy nie mogę postawić na inny rezultat niż zwycięstwo podopiecznych L. Ojrzyńskiego.

21. lipca, 18:00: Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1-2

Ciężko mi coś konkretnego powiedzieć o ekipie z Krakowa i jej przygotowaniu do sezonu, ale w spotkaniu z solidną jedenastką z Gliwic nie powinna ona zdobyć żadnego punktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:1

Logiczne jest, że to zdobywca trzeciego miejsca, były mistrz Polski jest faworytem. Jak to się będzie miało do rzeczywistości, to czas pokaże, jednak mam dziwne przeczucie, które nakazuje mi postawienie na Koronę(to samo przeczucie, które nakazało mi na postawiać na Pogoń, ale co tam, dam mu szansę).

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 0:1

Ponownie Kraków, tym razem Cracovia, tyle, że będzie musiała się ona zmierzyć z zespołem solidniejszym i grającym o wiele równiej niż Górnik, z którym grała Wisła. Obawiam się, że nie będzie to miłe przywitanie dla wracającej do ekstraklasy Cracovii, a Piast wygra.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:3

W Ruchu pod koniec sezonu była straszna bieda ze składną grą, a Kolejorz ma zamiar podjąć walkę z Legią, a komu jak komu, ale właśnie drużynie z Poznania może się to udać, więc nie może tracić punktów na początku, kiedy Legioniści już załapali trzy punkty.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2

Meczu z Barceloną nie było i chociaż drużyna z Gdańska dostała by pewnie straszne lanie, to przynajmniej wiedziałbym jak grają. Tym czasem pozostaje mi lokalny patriotyzm i wiara, że Podbeskidzie bez Demjana też da sobie radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21. lipca, 18:00: Cracovia Kraków 2:1 Piast Gliwice

Piast Gliwice jest po ciężkim meczu z Karabachem i wielu piłkarzy będzie miało uszczuplone siły. Cracovia ma, jak na beniaminka, całkiem niezły zespół. Myślę, że na własnym boisku mogą dobrze zainaugurować ten sezon Ekstraklasy.

21. lipca, 20:30: Ruch Chorzów 0:2 Lech Poznań

Ruch Chorzów ma według mnie najsłabszy skład w Ekstraklasie. Po sezonie, w którym byli na podium, pozostały już tylko wspomnienia. Pomimo tego, że Lech zagra na wyjeździe, powinien dość łatwo wywalczyć trzy punkty.

22. lipca, 18:00: Lechia Gdańsk 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lechia ponownie ma wysokie aspiracje. Udało im się ściągnąć m.in. Matsuiego, który może wiele dać gdańskiej ekipie. Podbeskidzie nie ma już w "11" Roberta Demjana. Ostatnim razem cudem uratowało się przed spadkiem, teraz również będzie im trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21. lipca, 20:30: Ruch Chorzów - Lech Poznań 0-3

Dla mnie zwycięstwo Kolejorza jest pewne, tylko różnica bramek może być wyższa/niższa (bardziej to pierwsze). Ruch w poprzednim sezonie i w sparingach wyglądał na tą samą bardzo przeciętną drużynę i w starciu z poznaniakami nie będą mieli nic do powiedzenia.

22. lipca, 18:00: Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1

Sercem będę absolutnie po stronie Podbeskidzia, jednak mecz na wyjeździe z solidną Lechią łatwy na pewno nie będzie i nawet jedno oczko urwane gdańskiej ekipie będzie dla mnie bardzo miłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki 1. kolejki: http://i39.tinypic.com/1zyc4n8.jpg

2. kolejka (26-29. lipca):

26. lipca, 18:00: Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

26. lipca, 20:30: Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz

27. lipca, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze

27. lipca, 20:30: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa

28. lipca, 15:30: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

28. lipca, 18:00: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

28. lipca, 20:30: Lech Poznań - Cracovia Kraków

29. lipca, 18:00: Korona Kielce - Wisła Kraków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 0:1

Oba zespoły zremisowały swoje ostatnie mecze. Jednak Lechia będzie chciała odegrać się za stracone punkty z Podbeskidziem. Ruch nie przekonuje mnie swoją grą. Lechia ma zdecydowanie lepszych zawodników

Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz 1:1

Mecz zespołów, które pokazały się z złej strony. Widzew został rozgromiony przez Legię, natomiast Zawisza nie pokazała nic wielkiego w meczu z Jagiellonią. Remis będzie sprawiedliwym wynikiem

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 0:1

Na pewno na tym meczu się przejadę smile_prosty2.gif Górnikowi nigdy nie grało się łatwo z Podbeskidziem, ale mam nadzieję że tym razem zdobędziemy cenne 3 punkty. Po ostatnim meczu- w Zabrzu jest niedosyt. Wisła była do ogrania i mam nadzieję że piłkarze zagrają na 120% swoich możliwości

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:2

Inny wynik niż wygrana Legii będzie niespodzianką. Jednak Warszawianom nie będzie tak łatwo. Pogoń niespodziewanie pokonało Zagłębie. Legia niby wysoko wygrała z Widzewem, ale już w LM nie zachwyciła. Jednak Legia i tak powinna zgarnąć 3 punkty

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:1

Mecz ciężki do obstawienia. Piast będzie zmęczony po meczu w LE, natomiast Zagłębie ma coś do udowodnienia po porażce z Pogonią. Piast gra dobrze u siebie i pokazuje się z dobrej strony

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:1

Śląsk jest minimalnie faworytem w tym meczu. W ostatnich meczach remisują swoje mecze. Teraz grają u siebie i będą chcieli zdobyć 3 punkty. Jagiellonia w ostatnim meczu pokazała się z dobrej strony, jednak nie zdobędzie punktu na trudnym terenie

Lech Poznań - Cracovia Kraków 2:0

Lech pewnie awansował do następnej fazy w LE- pokazując się z dobrej strony. Jednak ostatnio zremisowany mecz z Ruchem- sprawi że Lech będzie chciał pokazać sie z dobrej strony. Cracovia jest zespołem słabszym od Lecha

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:0

Korona powinna pokonać słabą Wisłę. Ofensywa Wisły wygląda źle. Korona pokazała się z dobrej strony w meczu z Śląskiem, dobrze gra u siebie i ma lepszych zawodników

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. kolejka (26-29. lipca):

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 1-0

Stawiam na gospodarzy, którzy w 1 kolejce zaskoczyli i urwali punkcik Lechowi a Lechia w 1 spotkaniu zaledwie zremisowała na własnym boisku z przeciętnym Podbeskidziem.

Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz 1-1

Myślę, że tutaj będzie remis, Widzew co prawda dostał lanie od Legii ale z relacji tekstowych wywnioskowałem, że gra była lepsza od wyniku i Łodzianie powinni zdobyć punkt na własnym boisku w starciu z beniaminkiem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 0-0

Oba zespoły w 1 meczu zremisowały i w tym spotkaniu sądzę, że zespoły też się podzielą punktami i jedni i drudzy się osłabili bo Podbeskidzie straciło najlepszego zawodnika czyli Demjana ale Górnik też stracił kilku graczy i oba zespoły będą się musiały mocno postarać żeby mieć dobre miejsca w tabeli.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0-2

Pogoń zaprezentowała się w 1 spotkaniu z dobrej strony i pokonała na wyjeździe Zagłębie ale teraz do Szczecina przyjeżdża Legia, która ma bardzo mocną kadrę i myślę, że w tym spotkaniu Legia też powinna na spokojnie zgarnąć 3 punkty.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1-0

Zagłębie w 1 spotkaniu zaprezentowało się koszmarnie i myślę, że rewelacja z tamtego sezonu powinna znów ugrać 3 oczka w lidze.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2-1

Śląsk u siebie ostatnio gra solidnie i powinien wygrać w spotkaniu z Jagą, zespół jest niezły do tego doszedł ponoć bardzo dobry stoper i powinien on wzmocnić słabo wyglądającą defensywę i WKS powinien zainkasować 3 punkty.

Lech Poznań - Cracovia Kraków 2-1

Lech po wpadce z Chorzowem musi teraz wygrać aby Legia za mocno im nie odjechała w tabeli ligowej a nastroje powinny być dość dobre bo Poznaniacy wygrali z Honką.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2-0

Korona pokazała fajną piłkę ze Śląskiem a Wisła w obecnej postaci to dla mnie całkiem realny kandydat do spadku z ligi i myślę, że Kielczanie u siebie pewnie pokonają drużynę Franka Smudy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26. lipca, 18:00: Ruch Chorzów 0:2 Lechia Gdańsk

W pierwszym spotkaniu tego sezonu Ruch zaskoczył, zdobywając jeden punkt. Lechia straciła za to bramkę w samej końcówce i przez to tylko zremisowała. Matsui powinien jednak ponownie wykreować kilka sytuacji lub samemu strzelić gola. Dodatkowy plus na konto Lechii: nie zagra Duda, który w spotkaniu z Podbeskidziem spisał się fatalnie i marnował bardzo dogodne piłki. Gdyby nie on, ekipa z Pomorza wygrałaby.

26. lipca, 20:30: Widzew Łódź 1:1 Zawisza Bydgoszcz

Widzew stracił aż pięć bramek w starciu z Legią, ale Zawisza nie dysponuje tak dobrą ofensywą, jak warszawianie. W pierwszym spotkaniu było widać brak napastnika w drużynie z Bydgoszczy. Teraz Abbott zagra raczej od początku i może strzelić gola, bo obrona łodzian jest słabiuteńka, a teraz nie ma w niej jeszcze Phibela. Stawiam na remis.

27. lipca, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 Górnik Zabrze

Podbeskidzie w 1. kolejce zaimponowało walką do samego końca, która dała im upragnione, choć trochę niezasłużone oczko. Górnik również podzielił się punktami w nudnawym meczu z Wisłą. Obie ekipy mają problem z atakiem, więc nie liczę na wiele bramek. Sobotnie spotkanie nie będzie chyba należało do najciekawszych, a takie kończą się zazwyczaj remisami.

27. lipca, 20:30: Pogoń Szczecin 1:2 Legia Warszawa

Mecz przyjaźni na trybunach, a na boisku walka. Bo Pogoń w spotkaniu z Zagłębiem pokazała, że potrafi skonstruować jakieś tam akcje. Mimo wszystko stawiam na Legię, która ma bardzo silny skład, dodatkowo wygrała wszystkie spotkania o punkty, licząc mecze pucharowe. Szczecinianie mogą strzelić gola, ale jednak ulegną gościom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 2-2

W Lechii wszystko zależy od Japończyka, zaś Ruch gra drugi mecz u siebie i po remisie z Lechem, szansa na kolejne punkt, ale o nie nie będzie łatwo, dlatego typuję 4 bramki, ostatnio ich mecz zakończył się wynikiem 4-4.

Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz 0-2

Widzew walczy z samym sobą o to by nie tracić wiele bramek, jak nie ma obrony to nie ma wyniku, a tu pewnie zacierają ręce z Bydgoszczy i jest szansa na wygrany mecz.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 1-0

Po 1 kolejce wygląda na to że Górale są lepszą drużyną, i taki też obstawię wynik, ale na sza liga jest nie obliczalna, i nie wiemy co się wydarzy.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 1-2

Legia po mizernej grze w środowy wieczór, pojedzie ze spokojną głową nad morze, a w Szczecinie po dobrej grze w 1 kolejce, przyjdzie zapewne porażka, ale do póki piłka w grze wszystko możliwe.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 3-2

Nie ma to jak gorycz porażki w Gliwicach, i odpadnięcie z LE, przyjeżdza Zagłębie ,które się skompromitowało w 1 kolejce, ale jednak to Piast wygląda na faworyta i jemu będzie bliżej do zwycięstwa, ale spokojnie, Miedziowi łatwo skóry nie oddadzą, czas na mocną rehabilitację.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2-0

Faworyt do Majstra, jeden z nich gra u siebie, jedyny problem to wycieczka na mecz w LE, ale ona nie powinna przeszkodzić, powinnyśmy zobaczyć sporo bramek, wszystko zależy od Wrocławian.

Lech Poznań - Cracovia Kraków 2-1

Lech po 1 kolejce nie zatrzymał się na odpowiedniej stacji, teraz mecz u siebie, który pokazuje że nie najlepiej im idzie granie na swoim podwórku, zaś Passy zagrali solidny mecz w Gliwicach, powinnyśmy ujrzeć ciekawy mecz.

Korona Kielce - Wisła Kraków 1-0

Wisła, to można postawić pewniaka Koronie, nie będę nic więcej dodawać. można to sprawdzić po 1 kolejce i porównać oba zespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...